Jump to content
Guest Külaline_Küsija_*

Tegelikkus ja kirjutatu

Recommended Posts

Guest Külaline_Küsija_*

Tere.

Olen alustanud ka kaalujälgimise ja sportimisega ja 2 kuud nüüd asja uurinud internetist ja mujalt.

Kaalulangetus praegu läheb ok-lt ja toitumist suudan ka jälgida enam vähem.

Tänan ka selle saidi loonuid - olen saanud mitmeid ideid ja juhiseid , mida ise ei oleks kunagi välja mõelnud.Küsin teadjatelt- kui rangelt ja tõsiselt tegijad jälgivad toitumist ja tervislikke eluviise.Või kui on saavautatud mingi tase -kuidas nad seda hoiavad ? -ma eriti ei usu, et nad nagu mungad elavad ja ennast iga päev piiravad - kas teevad mingeid perioode kus võtavad lõdvemalt? Või lubavad endale igapäevaselt niiöelda kahjulikke asju kuna on juba mingi taseme saavutanud? Kui internetist leitud materjale uskuda, siis lausa tipptasemel on suitsetajaid ja arvatavasti kuidagi organism sellega toime tuleb neil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks variant on lubada endale ka ühe korra nädalas pisut rohkemat kui tavaliselt, süüa ühel päeval nädalas kaloririkkamat toitu. See eeldab muidugi seda, et ülejäänud 6 päeval on toitumine paigas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
-ma eriti ei usu, et nad nagu mungad elavad ja ennast iga päev piiravad - kas teevad mingeid perioode kus võtavad lõdvemalt? Või lubavad endale igapäevaselt niiöelda kahjulikke asju kuna on juba mingi taseme saavutanud? Kui internetist leitud materjale uskuda, siis lausa tipptasemel on suitsetajaid ja arvatavasti kuidagi organism sellega toime tuleb neil.

Tõepoolest, pikapeale muutub tervislik eluviis ja enese mitte seaks söömine harjumuseks. Ja see, mis tundub kõrvaltvaatajale "munkade" eluviisina on täiesti normaalne. Sest tegelikult ei ole siis naudinguks vaja enam mitu kilo liha sisse ajada või kaussi kommidega ära krõbistada. Ühest lõigust piisab ja üks hea sokolaadikomm teeb terve päeva. Ja rohkem polegi vaja.

Kui dieedipidamine tundub vägistamisena, siis on elumuutus väga kiirelt ja radikaalselt ette võetud või tegemist tõesti vastiku või väära dieediga. Üldjuhul ei tohiks ka väga madala kalorsusega dieedi puhul tekkida väga ekstreemseid kõrvalnähte kui tasakaal paigas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Olen alustanud ka kaalujälgimise ja sportimisega ja 2 kuud nüüd asja uurinud internetist ja mujalt.

Kaalulangetus praegu läheb ok-lt ja toitumist suudan ka jälgida enam vähem.

Tänan ka selle saidi loonuid - olen saanud mitmeid ideid ja juhiseid , mida ise ei oleks kunagi välja mõelnud.Küsin teadjatelt- kui rangelt ja tõsiselt tegijad jälgivad toitumist ja tervislikke eluviise.Või kui on saavautatud mingi tase -kuidas nad seda hoiavad ? -ma eriti ei usu, et nad nagu mungad elavad ja ennast iga päev piiravad - kas teevad mingeid perioode kus võtavad lõdvemalt? Või lubavad endale igapäevaselt niiöelda kahjulikke asju kuna on juba mingi taseme saavutanud? Kui internetist leitud materjale uskuda, siis lausa tipptasemel on suitsetajaid ja arvatavasti kuidagi organism sellega toime tuleb neil.

Ma usun, et miski 80-90% kaubanduskeskuste toiduosakonnas olevatest toodetest ei kuulu mul s88davate nimistusse... regulaarselt. ...ja ma kyll ei tunne, et ma millestki ilma j22n seet6ttu.

Nii v6i naa on meil ymber saasta, millega lihtsalt keha peab toime tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun, et miski 80-90% kaubanduskeskuste toiduosakonnas olevatest toodetest ei kuulu mul s88davate nimistusse... regulaarselt. ...ja ma kyll ei tunne, et ma millestki ilma j22n seet6ttu.

Nii v6i naa on meil ymber saasta, millega lihtsalt keha peab toime tulema.

Absoluutselt nõus! Järjest enam avastan, et see või too asi ei kõlba süüa...

Aga tervislikult toitumine/treening muutub eluviisiks, ära muretse;) Ja ma arvan, et ma ei pane puusse, kui ütlen, et enamus siin foorumis käijatest nö. patustavad aeg-ajalt toiduga - ega kogu aeg ei saagi keelata. Aga see ei tähenda, et korraga tahvli šokolaadi vms ära sööd. Sööd oma paar tükikest ja asi ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga see ei tähenda, et korraga tahvli šokolaadi vms ära sööd. Sööd oma paar tükikest ja asi ok.

Tähendab küll:) Või 10 tükki kooki. Aga loomulikult tuleb ka sellega ettevaatlik olla, et psühholoogiliselt kõik jonksus püsiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
+1

mina ka, mina ka! kui tükk aega korralik olla ja tead, et päev, mil lubad endale head-paremat tulekul, siis justkui on, mille nimel elada, mida oodata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii on. On inimesi, kes suudavad suht pikalt jälgida väga karmi toitumist. Imre peaks olema suht ekstremist selle koha pealt. :D

Aga enamike inimeste puhul aitab väga kord nädalas või kord iga kahe nädala tagant patustamine. Samas enda jaoks olen leidnud viisi kuidas patustada ilma reaalselt "patustamiseta".

Ehk teen endale ise suurepäraselt tervislikut magustoidud ja liharoad. Maitsestan kuidas torust tuleb ning samas hoian koostisosad tervislikud. Ehk totaalne nauding ja täiesti kavas. Enamik soovivadki patustada mitte sellepärast, et "vajaksid" mingit snäkitoitu, vaid just sellepärast, et igasugune "tervislik" toitumine on tihtipeale väga neutraalse maitsega või muutub kiiresti tüütuks iga päev sama kraami süüa.

Targemad maitsestavad iga päev või võimalikult tihti erinevalt oma toite ning hoiavad menüü isuäratava. Seega vähe põhjust vaimsete põhjuste pärast patustada.

Samas pidev alakaloraaž võib siiski mõtted sassi lüüa ning sel juhul on patustamiseks kasvõi sellesama tervisliku ja maitsva toidu kerge ülesöömine, mis rahuldab. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähendab küll:) Või 10 tükki kooki. Aga loomulikult tuleb ka sellega ettevaatlik olla, et psühholoogiliselt kõik jonksus püsiks.

Mhm... Olen hetkel shokolaaditegemise lainel.

....ja kogus, mis ma ära söön on üsna aukartustäratav :D

Sinna läheb suuremas koguses mandleid, goji marju, datleid ja mulberry`sid....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähendab küll:) Või 10 tükki kooki. Aga loomulikult tuleb ka sellega ettevaatlik olla, et psühholoogiliselt kõik jonksus püsiks.

Vabalt, pool liitrit jäätist näiteks või ka liiter, aga mitte iga päev. Tundub siiski, et jäätiste enamik on ortoreksikute hulgas niikuinii aut, ka vähendamata kaloraažiga toidusedeli korral.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii on. On inimesi, kes suudavad suht pikalt jälgida väga karmi toitumist. Imre peaks olema suht ekstremist selle koha pealt. :D

Imre on tõesti ekstremist. Kuid Imre foorumist saad muide ka vihje selle kohta, kuidas tal õnnestub nii karme dieete pidada. Alati on treeningu ja dieedi jutu juures ka paar lauset oma hobidest, kalad, mündid, joonistamine. Selle asemel, et pidevalt endas stressi tekitada ja näljendada võtab mees pliiatsi kätte ja joonistab. Või õnge ja läheb püüab kala. Nii ei tundu asi ehk nii hull. Eluviisi muutuses ongi suur osa sellel, millega asendada pidev söögitung ja söögi peale mõtlemine ja järgmise lõuna ootamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabalt, pool liitrit jäätist näiteks või ka liiter, aga mitte iga päev. Tundub siiski, et jäätiste enamik on ortoreksikute hulgas niikuinii aut, ka vähendamata kaloraažiga toidusedeli korral.

Kõikide ortoreksikute nimel ei julge sõna võtta :D

...kuid mina teen jäätise tõesti ise ja söön seda siis ka korralikult. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõikide ortoreksikute nimel ei julge sõna võtta :D

...kuid mina teen jäätise tõesti ise ja söön seda siis ka korralikult. :D

ma teen ka ise usinasti jäätist kodus (just täna sai uus laar valmis), kuid tervislikkuse koha pealt pole seal midagi rõõmustavat - nii umbes 330 kcal 100g kohta. aga maitse - oi kurrrrrrrjam, kiidetakse, et parem kui poejäätis! pluss saab veel ise igasugu lahedaid maitseid välja mõelda. nt tegin viinajäätist, päris ehtse viinaga - ja välja tuli! tekstuur hea, viinamaitse tunda, kõik nii nagu peab.

samas, kasutan võimalust ära mainida ühe huvitava jäätise, millele poes pils pealejäi ja mille ka ära proovisin - tere piimajäätis. rasva on vaid 5% ning toiteväärtus 100g kohta on madalam kui nt avokaadol või munal (rääkimata saiast-leivast jne), nimelt 137 kcal/100g. maitse oli minu meelest igati hea ning isegi kui terve brikett korraga nahka pista, saab sellest kõigest kokku vaid 658 kcal. voila!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Olen alustanud ka kaalujälgimise ja sportimisega ja 2 kuud nüüd asja uurinud internetist ja mujalt.

Kaalulangetus praegu läheb ok-lt ja toitumist suudan ka jälgida enam vähem.

Tänan ka selle saidi loonuid - olen saanud mitmeid ideid ja juhiseid , mida ise ei oleks kunagi välja mõelnud.Küsin teadjatelt- kui rangelt ja tõsiselt tegijad jälgivad toitumist ja tervislikke eluviise.Või kui on saavautatud mingi tase -kuidas nad seda hoiavad ? -ma eriti ei usu, et nad nagu mungad elavad ja ennast iga päev piiravad - kas teevad mingeid perioode kus võtavad lõdvemalt? Või lubavad endale igapäevaselt niiöelda kahjulikke asju kuna on juba mingi taseme saavutanud? Kui internetist leitud materjale uskuda, siis lausa tipptasemel on suitsetajaid ja arvatavasti kuidagi organism sellega toime tuleb neil.

Mulle tundub nagu sulle on jäänud mulje "tervislikust toitumisest ja eluviisist" kui millegist karmist näljutamisest ja vähemaistvate toitude tarbimisest mis on kui tüütu kohustus kaelas.

Ma tahaks aga vaielda vastupidist et see ei pea üldse nii olema. Paljude tippude kui ka heal tasemel tavaharrastajate jaoks on see lihtsalt osa eluviisist ning sa ei mõtle üldse selle peale nii väga, seda ei võeta alati kui tüütu kohustusena. Tervislik toitumine võib olla ka väga maitsev. Trenni ei võeta kui kohustust vaid kui meeldivat tegevust. Ma ise ootan pikisilmi igat trenni mida ma teen, nagu väike laps jõuluvana. Mulle nii väga meeldib trenn ja seega on see minu jaoks kui ülimalt meeldiv tegevus, mitte kui kohustus.

Teiseks see palju sa "võid" süüa sõltub ka sellest kui füüsiliselt aktiivne sa oled. Kui piisavalt palju liigud ja treenid siis on probleem hoopis see et sa ei jõua endale nii palju toitu näost sisse ajada et kaalu tõsta (kui see on eesmärk).

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×