Jump to content
Rambo vend

Tervislik toitumine ja halb enesetunne.

Recommended Posts

vanus 35a. 192, 95kg.

Olen eluaeg tänapäeva mõistes suht saasta söönud. Lapsena palju magusat, kartulit, riisi, makarone ja liha, suvel marju ja sügisel õunu, nagu nõukaajal käis. Täiskavanuna hommikuti võileibu, lõunal praad ja piim, õhtul mingi telekaesine närimine ja alkohol. Niimoodi toitudes on mu enesetunne väga hea. Mõistus on selge, tuju on hea. Aga kehale mõjub muidugi halvasti, nahk kole, rasvaprotsent suur. Tavaliselt olen suure aeroobse trenniga rasvast lahti saanud ja muudele probleemidele käega löönud, aga praeguses vanuses tunnen, et asi läheb ohtlikuks ja aeroobset ei jõua kah enam niiplaju teha.

Aga nüüd probleem: niikui ma hakkan niiöelda tervislikult toituma, läheb mu enesetunne ülihalvaks. Mälu kaob ära, mõistus on udu täis, tohutu uni ja südamekloppimine. Ma ei ole eriline veejooja kunagi olnud, kui siis hakkan rohkem vett jooma, saan nagu mingi narkolaksu sellest. Tervisliku toitumise all pean silmas seda, et lisan menüüsse juurviljad, puuviljad, head rasvad, jätan ära suhkru ja teravilja, alkoholi, joon palju vett.

Ma ei tea, mida ma valesti teen. Kirjelduste järgi kõlab mu enesetunne nagu räägivad paastulaagrites käijad. Kas ma alustan kuidagi liiga ekstreemselt?

Panen menüü, kaloreid ei tea:

Hommikul

3praemuna

peekon sibulaga läbipraetud, paprikat

veerand potti kodujuustu, kurgiviilud

mõne tunni pärast 2 õuna

lõuna

Kanaliha keedetud lillkapsa ja brokkoliga

õhtusöök

väike riis mingi lihakastmega, üldiselt otsin midagi süsivesikurikast külmkapist,

kalamaksaõli hommikul ja õhtul

Ei tundu nagu väike kogus, aga kaal langeb väga kiiresti aga enesetunne on kohutav. Enesetunne paraneb koheselt, kui näiteks õhtuks satub mingi sünnipäev ja saab endale paar tordiviilu sisse keerata. Seega mingisugune kiirete süsivesikute puudus? Kas organismil on mingit üleminekuperioodi vaja? 2 nädala pärast annan tavaliselt alla ja teen endale hommikul mõned võileivad, ei jõua enam kannatada.

Tervilja ja suhkrut süües tõuseb kaal stabiilselt 1 kg nädalas ja ebanormaalne nälg on koguaeg. niiet ma pean selle ülemise menüü kuidagi käima saama.

Tekib kellelgi mingeid ideid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselgelt tarbid liiga vähe kaloreid. Kui järsku kaloraaz poole väiksemaks võtta, on muidugi energiapuudus ja nii füüsiline kui vaimne tegevus raskendatud. Söö tervislikku asju, aga suuremas koguses või üldse lisa mõni toidukord. Kaalulangetus võiks piirduda kiloga nädalas, väga suure ülekaalu puhul v-o veidi rohkem, aga sinu pikkuse juures ei tundu sul väga suur ülekaal olevat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul võttis liigsete süsivesikute pealt maha tulemine kõvasti aega, sümptomid olid nagu kirjeldatud. Pidasin ka umbes nädala vastu ja siis loobusin, nii päris mitu korda kuni siis ühel korral enam ei tekkinud halba enesetunnet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii suure mehe kohta on energiat liiga palju vähendatud! Eriti kui sa trenni ka teed :)

Juurviljade energiasisaldus on tegelikult väike, nii et selle peab kogusega kompenseerima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on vist veidi selline äärmustesse kalduv suhtumine - kas kõik või mitte midagi. Proovi leida just enda jaoks see õige toitumine niiet enesetunne oleks hea aga ka füüsiline vorm püsiks. Eks ta selline eksperimenteerimine on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vanus 35a. 192, 95kg.

Olen eluaeg tänapäeva mõistes suht saasta söönud. Lapsena palju magusat, kartulit, riisi, makarone ja liha, suvel marju ja sügisel õunu, nagu nõukaajal käis. Täiskavanuna hommikuti võileibu, lõunal praad ja piim, õhtul mingi telekaesine närimine ja alkohol. Niimoodi toitudes on mu enesetunne väga hea. Mõistus on selge, tuju on hea. Aga kehale mõjub muidugi halvasti, nahk kole, rasvaprotsent suur. Tavaliselt olen suure aeroobse trenniga rasvast lahti saanud ja muudele probleemidele käega löönud, aga praeguses vanuses tunnen, et asi läheb ohtlikuks ja aeroobset ei jõua kah enam niiplaju teha.

Aga nüüd probleem: niikui ma hakkan niiöelda tervislikult toituma, läheb mu enesetunne ülihalvaks. Mälu kaob ära, mõistus on udu täis, tohutu uni ja südamekloppimine. Ma ei ole eriline veejooja kunagi olnud, kui siis hakkan rohkem vett jooma, saan nagu mingi narkolaksu sellest. Tervisliku toitumise all pean silmas seda, et lisan menüüsse juurviljad, puuviljad, head rasvad, jätan ära suhkru ja teravilja, alkoholi, joon palju vett.

Ma ei tea, mida ma valesti teen. Kirjelduste järgi kõlab mu enesetunne nagu räägivad paastulaagrites käijad. Kas ma alustan kuidagi liiga ekstreemselt?

Panen menüü, kaloreid ei tea:

Hommikul

3praemuna

peekon sibulaga läbipraetud, paprikat

veerand potti kodujuustu, kurgiviilud

mõne tunni pärast 2 õuna

lõuna

Kanaliha keedetud lillkapsa ja brokkoliga

õhtusöök

väike riis mingi lihakastmega, üldiselt otsin midagi süsivesikurikast külmkapist,

kalamaksaõli hommikul ja õhtul

Ei tundu nagu väike kogus, aga kaal langeb väga kiiresti aga enesetunne on kohutav. Enesetunne paraneb koheselt, kui näiteks õhtuks satub mingi sünnipäev ja saab endale paar tordiviilu sisse keerata. Seega mingisugune kiirete süsivesikute puudus? Kas organismil on mingit üleminekuperioodi vaja? 2 nädala pärast annan tavaliselt alla ja teen endale hommikul mõned võileivad, ei jõua enam kannatada.

Tervilja ja suhkrut süües tõuseb kaal stabiilselt 1 kg nädalas ja ebanormaalne nälg on koguaeg. niiet ma pean selle ülemise menüü kuidagi käima saama.

Tekib kellelgi mingeid ideid?

Hapukoor,avokado,kohupiim,kookoshelbed menüüsse.

Riisi vahetaks mina tatra vastu.

Palju sul päevane kaloraazh kokku tuleb üldse?

Kui alla ~2600kcal ,siis vähevõitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh tnx kiirete vastuste eest. Asi selles ongi, et kaloreid väga ei tea, söön nagu isu on. Nälg kaobki kohe ära, peale sellist süsivesikutevaest hommikusööki ei teki mingit isu 5 tundi. Mingil hetkel tegin seda cavemani dieeti, ehk sõin ainult seda, mis 10 000 aastat tagasi saadaval oli, liha kala juurviljad puuviljad, pähklid, õlid. Siis oli küll selline tunne nagu ürginimesel, et kui nädal aega mammutit taga ei aja, pole midagi hullu, paneme paar pirni ja natuke oblikaid ja nälg on kadunud. Ühesõnaga söögiisu oli täpselt selline nagu energiakulu, vedelesin diivanil, ei tahtnud terve päeva midagi süüa, tegin füüsilist tööd, tekkis hundisu koheselt. Millegi selliseni tahakski jõuda, mitte niimoodi et pidevalt on nälg ja sokolaadiisu.

Kunagi tellisin ka toitumiskava, sellise traditsioonilise "hommikul kõvasti süsivesikuid ja mida õhtu poole, seda vähem", see oli kohutav, õhtuks oli enamasti nälg silmanägemise ära võtnud ja tahtejõud vedas üsna kiiresti alt.

Praeguse toitumisega nälga ei tunne üldse.

Aga võtan arvesse, et läheb aega, arvutan kalorid kokku, proovin saada 2600 cal täis ja vaatan mis saab. Krt sellest süsivesikuorjusest peab lahti saama kuidagi, kõik olime pingul kehadega spordimehed, nüüd kõigil mingid pallid ees, paari aastaga kasvatatud.

Ma natsa arvutan ja panen siia mingi numbritega menüü, vaadake üle kas on parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen skeptiline selle süsivesikute jutu pealt ja nõnda arvajaid on teisigi. Rasva talletatakse siiski siis, kui on tarbitud stabiilselt kulutamisest rohkem kaloreid ja nii peaaegu igapäevaselt. Kui nüüd alandada nii 300 võrra energiakulutust, siis peab kaal lihtsalt alla minema, teist varianti tegelikult pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aju vajab toiduks glükoosi, ilma selleta oledki nagu vati sees, see ei tähenda ilmtingimata suhkru sissesöömist, vaid optimaalses koguses süsivesikute lisamist menüüsse. Süsivesikud lõhustatakse teadupärast glükoosiks, et organism neid kasutada saaks. Praegune toitumine toimub umbes arvutamata oma kulutust ja ka tagasisöödava energia hulka. Niipea kui magusat saad läheb enesetunne heaks - kui trenni teed, siis peale trenni on hädavajalik saada lihtsüsivesikuid.

Kui õhtuks tekkib nälg ja kaal kukub liiga kähku, siis järelikult on päevane energiakulutus olnud suurem kui see mida toiduga tagasi sõid, siis on mõistlik lihtslat päevaseid toidukoguseid natuke tõsta. Samuti võid ka toidukordi juurde tuua, kergete vahepalade näol. Viis toidukorda võiks ikka päevas olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelikult suudab keha ajautotiu valmistada ka ketoonidest. seega glükoos ja isgasugune kiire süsivesik tuleks menüüst välja käristada, sealt see soga inimesele keha külge kogunebki.

ise soovitaks süsivesikud alla lüüa, valgud ja rasvad üles.

http://www.keto.org/summary.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketogeenne dieet on minu arvates viimane hädavariant, mida ekstremsituatsioonides kasutada, aastaringselt niiviisi toituda - see oleks keha vajaduste vastu võidelda, või mis?

Kus on väidetud, et ketogeenne värk tervisele kasuks tuleb? Link please.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasva talletatakse siiski siis, kui on tarbitud stabiilselt kulutamisest rohkem kaloreid ja nii peaaegu igapäevaselt. Kui nüüd alandada nii 300 võrra energiakulutust, siis peab kaal lihtsalt alla minema, teist varianti tegelikult pole.

On piisavalt neid lugusid siinsamas foorumis kus ka ülimadalaks aetud kaloraaziga kaal ei lange. Ja teisest küljest ikka see John Berardi lugu kaalu ja rasva% langusest pärast 1500 kcal lisamist, ilma treeningkoormust muutmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ketogeenne dieet on minu arvates viimane hädavariant, mida ekstremsituatsioonides kasutada, aastaringselt niiviisi toituda - see oleks keha vajaduste vastu võidelda, või mis?

Kus on väidetud, et ketogeenne värk tervisele kasuks tuleb? Link please.

Milliste vajaduste vastu? Ketogeense menüüga rahvaid on maailmas olnud piisavalt.

Tervisemõju kohta tasub vahest googeldada ja pikemalt lugeda, pole nii lihtne ega lühike teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tegelikult suudab keha ajautotiu valmistada ka ketoonidest. seega glükoos ja isgasugune kiire süsivesik tuleks menüüst välja käristada, sealt see soga inimesele keha külge kogunebki.

ise soovitaks süsivesikud alla lüüa, valgud ja rasvad üles.

http://www.keto.org/summary.htm

Ma olen oma elu jooksul neid vendi näinud küll, kes istuvad süsikad maas ja tuled on peal aga kedagi kodus ei ole..... :) Praktikas seda kasutatakse, sest kui muud varianti ei ole võib see anda kehakaalulanguse osas märgatavat effekti, kuid terve lähenemisega seal küll midagi pistmist ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen oma elu jooksul neid vendi näinud küll, kes istuvad süsikad maas ja tuled on peal aga kedagi kodus ei ole..... :) Praktikas seda kasutatakse, sest kui muud varianti ei ole võib see anda kehakaalulanguse osas märgatavat effekti, kuid terve lähenemisega seal küll midagi pistmist ei ole.

No enam täpsemalt seda kirjeldada ei saa, kui tuled peal aga kedagi kodus ei ole! Aju on täiesti lukus. Üks asi jäi mainimata, ma ei ole eriline sportlane, ainult rulluisutamine, kätekõverdused ja muud harjutused, mida kodus teha saab.

Mu põhiline probleem on tegelikult teravili ja selle söömisega kaasnevad ebameeldivad nähud. Tohutu nälg on nendest kõige talutavam, mingid ekseemid löövad välja, hambapõletik, nohu. Varem oli ok, aga viimastel aastatel oleks nagu mingi allergia välja kujunenud. Seega tahaks sellest loobuda.

Millega asendada? Tatar on hea, riis ei meeldi eriti, viimanekord kui madalate süsikate peal olles riisi sõin, sain hullu peavalu.

Ok, aidake menüüga:

Väga meeldiks 3 korda päevas süüa, mul väga istuv töö hetkel, aga mõistus peab väga selge olema, selline kummisees olek ajab mu varsti pankrotti.

Hommik

siiamaani sobib hästi see muna, peekon, kodujuust, roheline. Mingeid süsivesikuid oleks juurde vaja? Kohvi ei joo, Tee suhkruga? Mingeid puuvilju?

Lõuna

mingi liha ja juurviljad sobib hästi. Peaks süsikaid lisama?

Kerge aeroobne trenn, 40min

Peale seda banaani, õuna?

Õhtu

Tahaks mingi süsivesikurikka toidu ära süüa.

Kuhu lisada neid pähkleid, õlisid?

Eesmärk on samahea enesetunne kui suhkrudieedil olles aga liigse kaalukasvuta. mingi 30:30:30 suhtega süüa oleks ok? Seda ma võin garanteerida, et kui ma hommikul putru söön, siis läheb õhtuks 3500+ kcal sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi valge riisi asemel pruuni riisi või siis metsiku ja valge riisi segu. Ise olen avastanud enda jaoks ka täisterapasta -alguses oli väike eelarvamus, et see ei saa normaalse maitsega olla, kuid üllatus oli suur kui ei erinenud tavalisest pastast eriti millegiga. Smuti võid lihtsalt proovida paari viilu kas täisteraleiva või sepiku lisamist toorsalati, kala, kana ja toorsalati juurde sama toidu juurde kasutad ka kasulike rasvu. Magustoiduks puuvili pirn või õun.

Kogused ei pea olema korraga suured - eesmärk ei olegi kõhtu ühe toidukorraga täis süüa, vaid süüa regulaarselt iga 3- 4 tunni tagant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks põhjusi võib olla ka see, et teraviljadest ja erinevates õlidest mis on saadud teravlijadest on alati suurem oomega 6 rasvhapete sisaldus, see on ka üks põhjusi miks tekkivad erinevad põletikud ja ka lausa soodus pinnas igasuguste muude kaasaarvatud vähkkasvajate tekkeks. Toidus oleks mõistlik eelkõige oomega 3 rasvhapete lisamine (EPA ja DHA) just need vormid on inimese organismile vastuvõtlikud ja aitavad põletikulisi protsesse vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No enam täpsemalt seda kirjeldada ei saa, kui tuled peal aga kedagi kodus ei ole! Aju on täiesti lukus.

See on kohanemisperioodi probleem, ajul läheb teise energiaallikaga kohanemisega aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on kohanemisperioodi probleem, ajul läheb teise energiaallikaga kohanemisega aega.

Puhtalt huvi pärast küsin - kaua ajul siis mingi sellise asjaga kohanemiseks aega läheb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No enam täpsemalt seda kirjeldada ei saa, kui tuled peal aga kedagi kodus ei ole! Aju on täiesti lukus. Üks asi jäi mainimata, ma ei ole eriline sportlane, ainult rulluisutamine, kätekõverdused ja muud harjutused, mida kodus teha saab.

Mu põhiline probleem on tegelikult teravili ja selle söömisega kaasnevad ebameeldivad nähud. Tohutu nälg on nendest kõige talutavam, mingid ekseemid löövad välja, hambapõletik, nohu. Varem oli ok, aga viimastel aastatel oleks nagu mingi allergia välja kujunenud. Seega tahaks sellest loobuda.

Millega asendada? Tatar on hea, riis ei meeldi eriti, viimanekord kui madalate süsikate peal olles riisi sõin, sain hullu peavalu.

Ok, aidake menüüga:

Väga meeldiks 3 korda päevas süüa, mul väga istuv töö hetkel, aga mõistus peab väga selge olema, selline kummisees olek ajab mu varsti pankrotti.

Hommik

siiamaani sobib hästi see muna, peekon, kodujuust, roheline. Mingeid süsivesikuid oleks juurde vaja? Kohvi ei joo, Tee suhkruga? Mingeid puuvilju?

Lõuna

mingi liha ja juurviljad sobib hästi. Peaks süsikaid lisama?

Kerge aeroobne trenn, 40min

Peale seda banaani, õuna?

Õhtu

Tahaks mingi süsivesikurikka toidu ära süüa.

Kuhu lisada neid pähkleid, õlisid?

Eesmärk on samahea enesetunne kui suhkrudieedil olles aga liigse kaalukasvuta. mingi 30:30:30 suhtega süüa oleks ok? Seda ma võin garanteerida, et kui ma hommikul putru söön, siis läheb õhtuks 3500+ kcal sisse.

selle 3500 kcal kohta...

mina söön iga päev just nimelt 3500 kcal endale sisse ning kaal püsib, isegi pigem väheneb. ning ma kaalun sinust 20 kilo vähem seejuures ja olen 13 cm lühem.

hetkel proovin valgu ja rasva peal enamsti olla, tundub, et toimib. mitte mingeid kõrvalnähte. täielikult süsikatest loobunud loomulikult pole, šeigis on süskarid ning üks söögikord on ka üles ehtitatud valgule ja süsivesikule (ilma rasvata). muudes toidukordades aga süsikaid minimaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puhtalt huvi pärast küsin - kaua ajul siis mingi sellise asjaga kohanemiseks aega läheb?

Oleneb eeldustest ja menüüst aga räägitakse et täielikuks kohanemiseks läheb kuni kuu.

Mõni läheb raskusteta üle, mõni on nädal aega zombi. Kookosrasva MCT-sid on organismil lihtsam kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga nüüd probleem: niikui ma hakkan niiöelda tervislikult toituma, läheb mu enesetunne ülihalvaks. Mälu kaob ära, mõistus on udu täis, tohutu uni ja südamekloppimine. Ma ei ole eriline veejooja kunagi olnud, kui siis hakkan rohkem vett jooma, saan nagu mingi narkolaksu sellest. Tervisliku toitumise all pean silmas seda, et lisan menüüsse juurviljad, puuviljad, head rasvad, jätan ära suhkru ja teravilja, alkoholi, joon palju vett.

FYI: siin üks mõnes mõttes sarnane lugu maailma kuklapoolelt http://www.t-nation.com/free_online_articl..._tate_project_i

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×