Jump to content
lullaby

Toitumine ja mõned küsimused

Recommended Posts

Kõigepealt tervitused kõigile!

Olen fitness.ee foorumit juba jupp aega jälginud ja nüüd ka ise tõsisemalt oma eluviise tervislikumaks muutma hakanud. Olen 24-aastane naine, 169 cm pikk ja kaalun vahelduva eduga 66-68kg, mida nüüd siis soovingi vähendada :D

Esmalt, poolteist kuud tagasi jätsin suitsetamise maha, olles eelnevalt kuulnud õudusjutte lisanduma hakkavatest kilodest ning näinud sama ka oma ema pealt, otsustasin rohkem jälgima hakata, mida suust sisse ajan ja millal. Paar-kolm kuud olen ka jõusaalis käinud- 5 aastat tagasi, peale poja sündi tellisin jõusaali treeningkava ja alustasin nüüd uuesti selle järgi. Jõusaalis käin 2-3 korda nädalas, sinna vahele jäävad nö kergemad päevad, kus sõidan rattaga mõõdukas tempos või rulluiskudega ja korra nädalas on squashi trenn, mis on üsna intensiivne. Suvel asendub squash tennisega kaks korda nädalas. Füüsilise liikumise poole pealt oleks nagu ok?

Kuid mul tundub, et olen juba liiiiiga palju lugenud toitumisest, on asju, mis siiani segaseks jäänud. Üritan süüa u 4 korda päevas, ka hommikul söön hea meelega.

Saan ma õigesti aru, et rasvadest on head kala, pähkel (kuid mis pähklid, kas kõik või ka siin vahe sees, mida süüa), avokaado, oliiviõli (kas päevalilleõli võiks üldse välistatud olla ning või on ka out?). Süsivesikutest- head süsivesikud on köögi- ja puuviljades, eks? Kuid nt rukkileib, kas ja kui palju seda süüa võiks päevas? Piimatoodetest oleks eelistatud piim? Pigem eelistaksin ma keefirit, kas see on ok? Ning segaseks on jäänud ka toodete rasvasisaldus- nt kas eelistada kodujuustu, mis sisaldab 0.1% rasva või 4% rasva kui eesmärgiks siiski rasvapõletus?

Lihatoodetest eelistan ise iga kell kala- koha, forell, tuunikala; kana (kas tohib kananahka süüa või mitte? :D ) sealiha söön suhteliselt vähe, suvisel ajal kindlasti rohkem ja juurde salatit. Tatar, pruun riis (või metsik riis), täistera pasta- kas need on ok ja kui palju neid näiteks nädalas süüa võiks?

Ja mis värk selle kohviga on? Olen suur kohvisõber, seega huvitab kas ja kui palju kohvi võiks juua?

Oma menüüst olen enamvähem välja jätnud kõiksugu nisutooted- pastad, saiad, saiakesed. Ka olen piiranud magusa söömist, vahel siiski luban endale.

Väga pikk kiri sai nüüd küll B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et põhimõtteliselt oled täitsa õigel teel.

Nüüd nendes raamides, mida oled kirjeldanud tuleks panna ennast nädala lõikes päeva keskmiselt 200-500 kcal energiadefitsiiti ja siis see kaal kahanema hakkabki.

Pähklitest eelista mandleid, kreeka pähkleid, sarapuupähkleid.

Keefir on OK.

Piimatooted pigem rasvaga ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kananahk on välistatud,kohvi võis tarbida kuni 250ml päevas (ütles Dr.Oz :D ),mis võrdub 2-3 tassi.

Hommikul joon ise ühe tassi hommikusöögi kõrvale,seda enne trenni - võtab käima ( elavdab ka ainevahetust) wrumwrum B)

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kananahk on välistatud,kohvi võis tarbida kuni 250ml päevas (ütles Dr.Oz B) ),mis võrdub 2-3 tassi.

Hommikul joon ise ühe tassi hommikusöögi kõrvale,seda enne trenni - võtab käima ( elavdab ka ainevahetust) wrumwrum :D

Kananahka välistada pole küll mõtet, kohvi suhtes mõõdukus hea + tuleb arvestada, et kohvi ei loe vedelikuna päevas s.t. vett tuleb lisaks juua päeva peale. Kohvi ei soovita tarvitada söögikorra läheduses ja kindlasti mitte koos millegi magusaga v.a. kui on "petueine" või "petupäev":D

(kavatsen täna õhtul ühe kohvi + koogi teha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

füüsiline on tõesti igati ok.

pigem eelistada ikkagi oliiviõli päevalilleõlile, jah.

puu-ja kögiviljad on head, õige. kuid enamasti on neis süsivesikud suhkrute näol.

rukkileib on hea, kuid õiget rukkileiba on päris raske leida - 95% poeleibadest on küpsetatud p#sk (olen võrdlemisi konkreetne selles osas). otsi leiba, kus on täisterarukkijahu kasutatud, mitte mingit kroovi või püülijahu, veel hullem - nisujahu. must leib viska kohe prügikasti (need mis on jube tumedad nt "fazeri must leib").

keerif on väga ok, isegi piimast mõttekam valik.

mõlemad kodujuustuvariandid on ok, kuid isiklikult eelistaksin rasvatut, sest rasva saan sinna ju ise lisada nt pähklite, seemnete, oliivide, avokaado, lõhe, forelli jms näol. seega paremat rasva.

tatar on väga hea, pruun riis ka, täisterapasta käib kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurimad tänud teile asjalike vastuste eest.

Siiski on paar küsimust füüsilise poole pealt- ehk siis kui lähen jõusaali, alustan tavaliselt 15-20 minutilisest soojendusest, milleks on kas ratas või see jooksuvärk (mitte jooksulint, vaid see teine :D ) siis millist pulssi peaks hoidma, siiani olen üritanud max 140-145 hoida, on see ok? või peaks parem tempot lisama ja tegema intensiivsemalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurimad tänud teile asjalike vastuste eest.

Siiski on paar küsimust füüsilise poole pealt- ehk siis kui lähen jõusaali, alustan tavaliselt 15-20 minutilisest soojendusest, milleks on kas ratas või see jooksuvärk (mitte jooksulint, vaid see teine :D ) siis millist pulssi peaks hoidma, siiani olen üritanud max 140-145 hoida, on see ok? või peaks parem tempot lisama ja tegema intensiivsemalt?

Soojendus on soojendus.

Mitte segi ajada aeroobse trenniga ...

ja nad ei asenda üksteist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soojenduseks piisab 5-10 min ja täpselt nii, et ära ei väsitaks. Lihtsalt nahaalune soojaks. Pulssi pole mõtet vaadata.

Peale jõusaali aeroobse osas 20-30 min hoia pulss vast sinna 120 kanti. Põletab hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurimad tänud teile asjalike vastuste eest.

Siiski on paar küsimust füüsilise poole pealt- ehk siis kui lähen jõusaali, alustan tavaliselt 15-20 minutilisest soojendusest, milleks on kas ratas või see jooksuvärk (mitte jooksulint, vaid see teine :D ) siis millist pulssi peaks hoidma, siiani olen üritanud max 140-145 hoida, on see ok? või peaks parem tempot lisama ja tegema intensiivsemalt?

Soojenda parem lihaseid aeroobselt, mis sa sellest rattast ilmaasjata kulutad B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×