Jump to content
Common

Ektomorfi toitumine

Recommended Posts

Tere.

Olen 21 ja pikkuselt suhteliselt lühike - 174. Alustasin jõusaalis käimisega 3 kuud tagasi ja selle ajaga olen juurde võtnud kuskil 7-8 kg - hetke kaal siis 61-62 kandis, väike arvutus ja saate teada palju enne kaalusin, seega areng on nagu täitsa märgatav. Treenisin 3 kuud treeneri poolt koostatud kavaga 3x nädalas ja nüüd sellest nädalast alates tegime muudatuse. Uus kava on kaheks jaotatud: 1) rind, õlg, triitsept ja kõhulihased 2) selg, jalad, biitseps. Seega kokku on nüüd 4x nädalas. Peale igat trenni on omal kohal ka valgujook.

Üks asi, mis olen märganud, või siis kujutan endale ise millegipärast ette? On see, et kõht on nagu suuremaks läinud niisama "vabas olekus", aga siis kui selg korralikult sirgeks tõmmata kaob ära ja on näha ka kõhulihaseid, mis on selle ajaga tekkinud. Treener ise arvas, et see kõht võib olla tekkinud mul toitumisest - nimel olen ma koguaeg suht kõike mida võimalik endal sisse ajanud (va "rämpstoit" vms). Banaane ja jogurteid olen peale igat söögikorda söönud ja tundub, et see on viga olnud? Ehk siis olen liiga palju süsivesikuid söönud ja sellest võib olla tekkinud see kõht, sest keha pole suutnud neid ära kasutada.

Toitumise kohta veel nii palju, et hommikul üritan süüa nii palju kui võimalik: singi-juustu pannkoogid hapukoorega (Mõni kord ka praemuna ja peekon), paar klaasi piima, jogurt, banaan, müslibatoon, actimel. Millalgi lõin numbrid kokku ja sain, et see peaks olema kuskil 800 kcal. Lõunasöök ja õhtusöök nii tugevad ei tundu olevat. Lõunasöögiks võib olla siis tavaliselt mingi kana nuudliroog, ühepaja toit, pasta. Õhtusöögiks mingi praad või siis ka singi-juustu pannkoogid. Mõnikord olen ka pannud tähele, et peale trenni pole isu mitte kui midagi süüa... Reeglina 2h enne trenni ei söö, kuid ehk peaks seda aega veelgi pikendama, et peale trenni just jaksaks ilusti süüa?

Kommentaarid? Mida võiksin enda toitumises muuta? Toitumiskava pole lasknud endal teha, sest antud hetkel on kaal selle 3 kuu jooksul korralikult tõusnud ja plaanis oleks järgneva paari kuuga tõsta seda veel nii palju kui võimalik. Ma täpset piiri siin nüüd ei teagi, aga 70 kg tundub olevat minu pikkuse kohta juba päris okei, või peaks püüdlema hoopis 75 kg poole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

esiteks väga tubli, et hakkasid korralikult sprodiga tegelema - sinu tulemused on tõesti muljetavaldavad.

kõhust - see, mis kirjeldad, tundub ok. keha kohaneb muutustega omasoodu ning kui kõhulihas paistab siis ei tohiks otseselt ülesöömisega küll probleemi olla. eriti veel arvestades, et oled ektomorf ning tegeled korralikult treeninguga, eesmärgiga kaalu tõsta.

toitumisest - ehk naaaaaatuke oleks mõistlik süsivesikuid kärpida... kuid mitte oluliselt, arvestades su eesmärke ja füüsist. see-eest vlgukogust võiks küll suurendada, see tundub väheseks jääma praegu. lisaks jälgi, et saad omarasvad korralikult kätte. eelista mandelid, sarapuupähkleid, avokaadot, oliivi- ja kalaõli, linaseemneid, lõhe, forelli, mune jne.

ma ei usu, et trennieelset söömata aega pikendama peaksid, pigem vastupidi - enne trenni peab sööma et keha liiga kataboolseks ära ei viskaks trenni käigus. see, et pärast trenni isu pole on iseenesest normaalne, keha pole veel lõplikult kohanenud tõenäoliselt treeninguga, kuid aja jooksul läheb see paika ning trennijärgne šeik hakkab tõenäoliselt olema miski, mid akeha lausa nõudma hakkab.

eesmärkidest - soovitan rahulikult trenni teha edasi, vaadata mis keha ütleb selle peale ning selle järgi seada eesmärgid, mille poole püüelda. step by step.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ka pole mitte mingisugust isu pärast trenni. Aga kui sööma hakkan, siis on isu kohe tagasi ja söön umbes 1500kcal korraga sisse. :D Proovi ise ka süüa ja v-o tuleb isu söömise käigus (Süües kasvab isu.)

Kõht võib olla sellest selline, et oled lihaseid treeninud ja lihased on suuremad kui kunagi varem. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar märkust veel. Selle aja jooksul olen ma hakkanud kohutavalt palju banaane sööma. Nimelt peale iga söögikorda on üks sisse läinud koos jogurtiga ja treener arvas, et see võibki üheks kohaks olla, kust süsivesikuid tuleb liiga palju. Seega, tegin praegu toitumises muudatuse ja jätan banaani vahetult peale trenni söömiseks ja kui trenni pole, siis hommikusöögi juurde, et kõht saaks paremini täis. Uudistasin just hommikul, mida mu müslibatoonid ka sisaldavad ja märkasin ühte huvitavat asja. Nimelt need batoonid, mida ma reeglina olen söönud, sisaldavad endas 100g toote kohta kuskil 60g süsivesikuid ja 20-30g valke. Üks batoon, mida ma olen ostnud siis kui teisi pole saadaval olnud, sisaldab endas aga 70g valke ja 20g süsivesikuid... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paar märkust veel. Selle aja jooksul olen ma hakkanud kohutavalt palju banaane sööma. Nimelt peale iga söögikorda on üks sisse läinud koos jogurtiga ja treener arvas, et see võibki üheks kohaks olla, kust süsivesikuid tuleb liiga palju. Seega, tegin praegu toitumises muudatuse ja jätan banaani vahetult peale trenni söömiseks ja kui trenni pole, siis hommikusöögi juurde, et kõht saaks paremini täis. Uudistasin just hommikul, mida mu müslibatoonid ka sisaldavad ja märkasin ühte huvitavat asja. Nimelt need batoonid, mida ma reeglina olen söönud, sisaldavad endas 100g toote kohta kuskil 60g süsivesikuid ja 20-30g valke. Üks batoon, mida ma olen ostnud siis kui teisi pole saadaval olnud, sisaldab endas aga 70g valke ja 20g süsivesikuid... :D

ytle mulle ka mis batoon see on ?B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa pidevalt muretsed, et toit oleks kõhus, siis loomulikult su kõht on punnis. Pigem söö harvemini ja suuremaid koguseid ja ei pea suruma toitu kõrist alla. Kõik see koormab su seedimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa pidevalt muretsed, et toit oleks kõhus, siis loomulikult su kõht on punnis. Pigem söö harvemini ja suuremaid koguseid ja ei pea suruma toitu kõrist alla. Kõik see koormab su seedimist.

Vaidleks vastu. Kui sa sööd harvemini ning suuremate kogustega on see just seedimisele koormavam. Pealegi on kehal teatud piirväärtused, millest üle minnes keha enam vajalikke toitaineid ei omista, vaid laseb nö. lihtsalt läbi.

Tihedamini, ent väiksemaid koguseid tarbides tagad toitainete pideva imendumise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nestle Fitness ( http://www.kmdelikatesy.pl/files/zdjecia_p...ow/07021084.jpg ) Saadaval peaks olema vast igas korralikus poes, ise ostan Selverist. Ainuke erinevus mõne teise batooniga on see, et ta on küllaltki väike, mingi 25g, kui mõned suuremad on seal 40g-50g kandis.

Sellel tootel on ilmselgelt läinud vahetusse süsivesikute ja valkude andmed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurat, tunduski liiga hea, et tõsi olla... Googeldasin siin nati ja tuleb välja tõesti, et millegipärast on meie riigi pakendil vale andmed :D

Muidu toitumise kohta on mul hetkel nii, et iga söögikorra vahel on 4h. Hommikusöök - 4h - lõunasöök - 4h - õhtusöök. Nende 4h vahel on ka mingi nö vahepeale: õun vms. 2h enne trenni söön samuti midagi kerget ja peale trenni tuleb kohe otsa õhtusöök, nii et vahe nende kahe vahel peaks samuti kuskil 4h olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, probleem peale trenni toitumisega on endiselt alles... Nimelt olen pannud tähele, et peale kohe peale trenni on isu korralik - joon ära enda valgujoogi ja ka banaani ja toitu mahuks isegi veel. Nii kui ma hakkan trennist koju liikuma ja lõpuks sinna jõuan (Mingi 30 min hiljem), on isu täielikult kadunud. Paar ampsu või midagi väga kerget suudan süüa, aga rohkem lihtsalt ei lähe - hakkab vastu. Samas kui nüüd kodus olles oodata mingi 1-1,5h on isu tagasi ja siis jaksan jälle süüa, aga nagu ma olen aru saanud, siis vist pole väga enam mõtet? Nii palju kui siin lugenud, siis kõik ikka räägivad, et nii kui koju jõuad söö ennast või lolliks B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, probleem peale trenni toitumisega on endiselt alles... Nimelt olen pannud tähele, et peale kohe peale trenni on isu korralik - joon ära enda valgujoogi ja ka banaani ja toitu mahuks isegi veel. Nii kui ma hakkan trennist koju liikuma ja lõpuks sinna jõuan (Mingi 30 min hiljem), on isu täielikult kadunud. Paar ampsu või midagi väga kerget suudan süüa, aga rohkem lihtsalt ei lähe - hakkab vastu. Samas kui nüüd kodus olles oodata mingi 1-1,5h on isu tagasi ja siis jaksan jälle süüa, aga nagu ma olen aru saanud, siis vist pole väga enam mõtet? Nii palju kui siin lugenud, siis kõik ikka räägivad, et nii kui koju jõuad söö ennast või lolliks B)

Kindlasti on mõtet.

Peale trenni jood oma valgujoogi ja banaani ära ja siis 1-1,5 h pärast ongi korralik söök.

Ega 30 min pärast valgujooki ei peagi kohe praadi sööma hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaidleks vastu. Kui sa sööd harvemini ning suuremate kogustega on see just seedimisele koormavam. Pealegi on kehal teatud piirväärtused, millest üle minnes keha enam vajalikke toitaineid ei omista, vaid laseb nö. lihtsalt läbi.

Tihedamini, ent väiksemaid koguseid tarbides tagad toitainete pideva imendumise.

Magu peab vahest puhkama. Minul keha ntx ei omasta toitaineid hästi ja olen terve elu väga tihti söönud, maksimaalselt 4h vahet pärast igat toitumist. Ühes artiklis oli sama nõu, mis ma enne andsin. Ja järgisin seda, õigemini pidin järgmina, kuna tööl ei saa nii tihti süüa ja tööl ostsin alati suure prae, sellest oli kõht täis rohkem kui 5h. Aga algul kaotasin ka kaalu kõvasti. Nüüd seedimine oluliselt effektiivsem, väljaheite järgi väga hästi näha ja toiduisu järgi ka. Nüüd olen jälle veidi tihedamini sööma hakanud, et massi tagasi koguda, enam pole üldse sellist näljatunnet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii et 1 suure söögikorraga päevas saab alla võtta!? Teised siin foorumis väidavad, et sumomaadlejad ongi nii paksud sellepärast, et söövad 2 x päevas metsikult suured portsjonid ja et rasvapõletuseks on efektiivne just 5-8 x päevas väikseid portse süüa. See hoidvat ainevahetuse kiire jne. Mis siis toimib lõpuks, kui rasva arvelt maha tahad võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii et 1 suure söögikorraga päevas saab alla võtta!? Teised siin foorumis väidavad, et sumomaadlejad ongi nii paksud sellepärast, et söövad 2 x päevas metsikult suured portsjonid ja et rasvapõletuseks on efektiivne just 5-8 x päevas väikseid portse süüa. See hoidvat ainevahetuse kiire jne. Mis siis toimib lõpuks, kui rasva arvelt maha tahad võtta?

Õiget vastust ei ole.Sumomaadlejate näidet on siin toodud jah.Ja üldjuhul see ilmselt ka nii on ,aga ,nagu siin juba öeldi - inimesed on erinevad.

Võin tuua näiteks inimese ,keda tunnen kõige paremini - iseenda ...

Ntx - kui söön 5-6Xpäevas,võin lubada 600-700kcal päevas rohkem kui siis ,kui söön 3Xpäevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õiget vastust ei ole.Sumomaadlejate näidet on siin toodud jah.Ja üldjuhul see ilmselt ka nii on ,aga ,nagu siin juba öeldi - inimesed on erinevad.

Võin tuua näiteks inimese ,keda tunnen kõige paremini - iseenda ...

Ntx - kui söön 5-6Xpäevas,võin lubada 600-700kcal päevas rohkem kui siis ,kui söön 3Xpäevas.

oh sa pliin! 600-700 kcal rohkem!? see on ikka päääris mehine vahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õiget vastust ei ole.Sumomaadlejate näidet on siin toodud jah.Ja üldjuhul see ilmselt ka nii on ,aga ,nagu siin juba öeldi - inimesed on erinevad.

Võin tuua näiteks inimese ,keda tunnen kõige paremini - iseenda ...

Ntx - kui söön 5-6Xpäevas,võin lubada 600-700kcal päevas rohkem kui siis ,kui söön 3Xpäevas.

See ei ole ainul sina, vaid see ongi nii.

//Edit

Kas siis treener toitumisest ei oska rääkida, mis treener see selline on? Esmapilgul tundub, et sa sööd lihtsalt valesid asju (oleneb millest need praed jne koosnevad) ja sööd 3 korda päevas. Suur sul see kõht ikka olla saab 70kg...

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole ainul sina, vaid see ongi nii.

//Edit

Kas siis treener toitumisest ei oska rääkida, mis treener see selline on? Esmapilgul tundub, et sa sööd lihtsalt valesid asju (oleneb millest need praed jne koosnevad) ja sööd 3 korda päevas. Suur sul see kõht ikka olla saab 70kg...

Ära räägi midagi! Vaata rannas on vene vanameestel ka kurejalad-käed, samuti kitsad õlad, aga ilge magu :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära räägi midagi! Vaata rannas on vene vanameestel ka kurejalad-käed, samuti kitsad õlad, aga ilge magu :lol:

Oleks siis ainult vene vanameestel. Tavalistel eesti meestel ja isegi noormeestel kah ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×