Jump to content
happier13

Suveks vormi!

Recommended Posts

Kas veini tarbimise õigustamine tuues mängu tervislikkuse pole veidi liiast? Minu teadmiste järgi alkohol aeglustab vitamiinide ja mineraalide imendumist.

Mida? Mismoodi?

Ja kui inimene tahab terve olla, siis tasuks tal ikka õigeid marju süüa, mitte alkoholi tarbida.

Mõõdukas kogus päevas vähendab südameintsidentide arvu. Mõju ajule ei oska kommenteerida. Anaeroobset töövõimet mõjutab alkohol vähe. Aeroobset mõjutab rohkem, samas mõõduka koguse kohta peaks vaatama.

Samas ma ei tea, kui paljud inimesed ütleks: "Ma joon veini ainult sellepärast, et ma tean, et ta on mulle tervislik. Kui ta mu tervisele kasu ei tooks, siis ma teda ei jooks." Enamasti tuuakse see ikka n-ö vabandusena mängu.

Veini tavaliselt kuigi palju korraga ei jooda. Vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõõdukas kogus päevas vähendab südameintsidentide arvu. Mõju ajule ei oska kommenteerida. Anaeroobset töövõimet mõjutab alkohol vähe. Aeroobset mõjutab rohkem, samas mõõduka koguse kohta peaks vaatama.

Ja sa väidad, et alkohoolsetes jookides (näiteks punane vein) on just nimelt alkohol see, mis vähendab südameintsidentide arvu (on kasulik südamele). Kui ei siis ei ole see adekvaatne põhjendus õigustamaks alkoholi tarbimist. B)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja sa väidad, et alkohoolsetes jookides (näiteks punane vein) on just nimelt alkohol see, mis vähendab südameintsidentide arvu (on kasulik südamele).

No seda ma just tegin jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõõdukas kogus päevas vähendab südameintsidentide arvu. Mõju ajule ei oska kommenteerida. Anaeroobset töövõimet mõjutab alkohol vähe. Aeroobset mõjutab rohkem, samas mõõduka koguse kohta peaks vaatama.

Relationship between alcohol intake, health and social status and cardiovascular risk factors in the urban Paris-Ile-De-France Cohort: is the cardioprotective action of alcohol a myth?

Conclusions:

Moderate alcohol drinkers display a more favorable clinical and biological profile, consistent with lower CV risk as compared with nondrinkers and heavy drinkers. Therefore, moderate alcohol consumption may represent a marker of higher social level, superior health status and lower CV risk.

Kui tervet uuringut analüüsida (siin kahjuks on ainult lühike variant), siis tuleb diskussiooni osas ilmsiks küsimus kas tegemist on korrelatsiooniga või on X põhjustanud Y-i? Inimesed, kes joovad mõõdukalt alkoholi, on ka sotsiaalselt aktiivsemad ja tõenäoliselt väiksema stressi all. Kas selle pärast on alkohol nüüd kasulik? Mis sa arvad inimesest, kes ei joo üldse alkoholi, aga on sotsiaalselt aktiivne ja ei närveeri enda töö ja muu elu pärast?

Millel sinu väide muidu põhineb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Midagi veel:

EI hakka väitma, et see mingi super leht nüüd on. Aga jutt tundub loogiline. Neid asju, mis on suuremates kogustes kehale ohtlikud ja mürgised, on tihtipeale väikestes doosides ülimalt kasulikud.

http://www.peele.net/faq/benefits.html

The primary health benefits that have been noted from alcohol are a reduction in coronary heart disease, the number one killer in America, and the reduction in ischemic stroke, or stroke due to occlusion of the arteries in the brain due to plaque build up, which is the number three killer. Because of alcohol's beneficial effects in these two areas, moderate drinkers on average live longer than abstainers. Yes, Al, abstinence from alcohol is a risk factor for heart disease and stroke, and as a result for premature death. - säh sulle karsklasi B)

Public health agencies have been so flamboozled by this finding that they constantly seek to understate it (this process is currently taking place in the formulation of the U.S. Dietary Guidelines, which are released by the departments of Agriculture and Health and Human Services every five years). The systematic distortions of the data in this area are worth noting briefly in order to refute them

However, the really untold secret is that drinkers as a group share a number of psychological, social, and cognitive benefits over abstainers. Archie Brodsky and I have forthcoming a review of these data: during the past decade, epidemiological research has found consistent associations between moderate alcohol consumption and such beneficial psychosocial outcomes as:

a subjective sense of good health;

better mental health on some indicators, such as reduced anxiety and depression, especially in response to stress;

better long-term cognitive functioning, usually measured in old age;

better work performance, measured in higher income;

better work performance, measured in reduced absence or disability;

better social integration and adjustment.

Indeed, drinking successfully is one of a handful of controllable health behaviors that significantly contributes to overall physical and emotional well-being.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni pindike läheb nädalas ikka, kas või neerukivide vältimise põhjenduseks B)

Samas olen kah siiani kuulnud, et pokaal veintsi päevas peaks südant toetama. Ei tea kas siin tõepõhi all?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni pindike läheb nädalas ikka, kas või neerukivide vältimise põhjenduseks B)

Samas olen kah siiani kuulnud, et pokaal veintsi päevas peaks südant toetama. Ei tea kas siin tõepõhi all?

Ikka on tõepõhi all. Õlle kohta öeldakse ka, et tervislik, kui piirdud hea kvaliteetse keskmise kangusega õllega ja ühe või mitte rohkem kui kahe klaasiga.

Võib-olla tõesti on justnimelt alkohol see, mis on kõige tähtsam osa. Kuid ega keegi väga paljast viina võtta ei tahaks või piiritust. Enamik igasugu kokteile, siidreid jne on täis igasugu muud jama, mida vaja ei ole.

http://www.mayoclinic.com/health/red-wine/HB00089

Red wine, in moderation, has long been thought of as heart healthy. The alcohol and certain substances in red wine called antioxidants may help prevent heart disease by increasing levels of "good" cholesterol and protecting against artery damage.

Still, many doctors agree that something in red wine appears to help your heart. It's possible that antioxidants, such as flavonoids or a substance called resveratrol, have heart-healthy benefits.

Red wine seems to have even more heart-healthy benefits than other types of alcohol, but it's possible that red wine isn't any better than beer, white wine or liquor for heart health. There's still no clear evidence that red wine is better than other forms of alcohol when it comes to possible heart-healthy benefits.

Antioxidants in red wine called polyphenols may help protect the lining of blood vessels in your heart. A polyphenol called resveratrol is one substance in red wine that's gotten attention.

Resveratrol might be a key ingredient in red wine that helps prevent damage to blood vessels, reduces "bad" cholesterol and prevents blood clots.

- Ühesõnaga midagi raudkindlat pole, kuigi uuringuid vist omajagu siiski tehtud on. Nõus ollakse sellega, et väiksed kogused alkoholi on kasulik - ning punane vein on tarbimiseks kõige mugavam ja ohutum selles suhtes - ning võimalik, et seal on veel aineid, mis aitavad tervisele kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See veinihullus on minu arust üks suht absurdne värk.

Alko on alko ja ei ole mingi vahe kas jood viina, rummi, siidrit või veini.

Eesti veinispetsid peavad ennast proffesionaalseteks veinisõpradeks. Ometi, olen veendunud, et see on konkreetselt sõltuvus.

Mina veini ei joo, küll aga muid erinevaid kraame, maitseb ikka see, mida rohkem joodud.

Järeldus: Kui võtta ükskõik milline suvaline tegelane, kes eluseeski pole lonksugi alkot proovinud, siis anna talle ükskõik kui kvaliteetset ja hurmavat veini tahes, selle sülitab ta igaljuhul välja ja ütleb, et sellist sitta pole ta varem maitsnud B)

Mitte, et ma üritaks maha teha erinevaid omaala spetsialiste, vaid nii lihtsalt on.

Ja öelda, et vein annab nüüd parema maitseelamuse, kui siider, kali, õlu või mis tahes jook, on ikka äärmiselt totter.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea meie õppisime koolis, et veini kasulikkus on müüt B) Punane vein ei pidanud olema ei kasulik, ega kahjulik. (pokaal päevas siis)

No koolis õpetatakse teinekord igasugu lollusi. :)

Aga eks muidugi iga aasta tahakse uusi uuringuid ja kindlasti on minu kooliajast saati paljud asjad õpikutes muutunud.

@Renno - No vahe on ikka sees mida jood. Maitse vahe on tohutu. Samuti see mida toode sisaldab. Tavaline sinises purgis Gin on ju puhas keemia näiteks. Sealt küll midagi kasulikku ei tule - kui ka alko osa on kasulik, siis muu jura seal sees hoopis kahjulik.

Punane vein ja üldse veinid on enamasti ikka hoopis teistsuguse toormisprotsessiga ja kindlalt "naturaalsemad".

Veini maitse on tunduvalt rikkalikum ja meeldivam kui enamikel alko toodetel. Samamoodi võib käsitleda ka viskit jms kraami. Ise ei tarbi kumbagi, aga on sõpru, kes naudivad sügavalt head veini ja kallist viskit, konjakit jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tore on üle pika aja voorumit lugeda.

Teadmisi lisandub mühinal:

tuleb välja ,et Lõuna-Euroopa rahvaste veinikultuur on "totrus".

Nad ,totrad , ei saa lihtsalt aru ,et ei ole mingit vahet ,kas juua siidrit või samakat või odekat ..., :)

Puha üks maitse.

Jah.Ilmselt tuleb siit ka järeldada ,et samuti on totrus igasugu gurmaanlus - mis krdi "maitseelamused", mingid delikatessid ... ,kartul jahukastega lauale ja kõik - maitse niikuinii üks, :D

Ja ainult totrad väidavad ,et Rahmaninovi klaverikontsert kõlab erinevalt RaadioElmariMaailmast või et Black Metal ja hip-hop on erinevad - üks musa kõik.Kõlab täiesti ühtemoodi.

Mulle kohe meeldib targaks saada, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järeldus: Kui võtta ükskõik milline suvaline tegelane, kes eluseeski pole lonksugi alkot proovinud, siis anna talle ükskõik kui kvaliteetset ja hurmavat veini tahes, selle sülitab ta igaljuhul välja ja ütleb, et sellist sitta pole ta varem maitsnud B)

Siidriga igatahes ei ole nii. Mu karsklasest sõbranna jõi mul pool klaasi ära ja siis hiljem ütlesin, et tegu oli alkohoolse joogiga, oli pärast pikka aega vihane. :)

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
- Ühesõnaga midagi raudkindlat pole, kuigi uuringuid vist omajagu siiski tehtud on. Nõus ollakse sellega, et väiksed kogused alkoholi on kasulik - ning punane vein on tarbimiseks kõige mugavam ja ohutum selles suhtes - ning võimalik, et seal on veel aineid, mis aitavad tervisele kaasa.

Ma tahaks konkreetseid uuringuid näha. Praegu ei saa minu meelest küll midagi veel väita. Keegi võiks kvaliteetseid materjale ka jagada, et saaks "tõele" lähemale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tore on üle pika aja voorumit lugeda.

Teadmisi lisandub mühinal:

tuleb välja ,et Lõuna-Euroopa rahvaste veinikultuur on "totrus".

Nad ,totrad , ei saa lihtsalt aru ,et ei ole mingit vahet ,kas juua siidrit või samakat või odekat ..., :)

Puha üks maitse.

Mulle kohe meeldib targaks saada, B)

Ei ole ohutut alkoholi kogust maksale. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See veinihullus on minu arust üks suht absurdne värk.

Alko on alko ja ei ole mingi vahe kas jood viina, rummi, siidrit või veini.

On ikka küll. Minu kui veinipede meelehärmiks oli muuseas ajule ühes uuringus kõige parem vist õlu.

Tervisemõju ei ole lihtne hinnata. Hea mõju südamele ja ajule jätab vist paljud külmaks kui samas ilmneb negatiivne mõju libiidole B)

Mis hea ajule võib olla halb luudele ja hammastele. Jne. Jutt ei ole alkoholist vaid üldisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks konkreetseid uuringuid näha. Praegu ei saa minu meelest küll midagi veel väita. Keegi võiks kvaliteetseid materjale ka jagada, et saaks "tõele" lähemale.

Googelda alcohol cardiac events, see peaks olema üldtunnustatud seisukoht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole ohutut alkoholi kogust maksale. B)

Oled sa kindel? Lugesin just üht arutlust mis ütles, et inimene on ilmselt evolutsiooniliselt alkoholi ümbertöötlemiseks kohastunud, ka maksa osas, ja järelikult päris pikka aega joonud.

Hiirtel või rottidel raviti alkoholi (alkoholi-kalaõli dieedi) tekitatud maksakahjustused (rasvmaks) terveks muuseas nii et asendati kalarasv menüüs loomse rasvaga... ilma alkoholi menüüst välja võtmata.

Huvitav. Muidugi selge et esiteks isegi omega-3 ei ole hea kui teda on liiga palju, sest ta oksüderub hästi, ja teiseks et hiir ei ole inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Relationship between alcohol intake, health and social status and cardiovascular risk factors in the urban Paris-Ile-De-France Cohort: is the cardioprotective action of alcohol a myth?

Conclusions:

Moderate alcohol drinkers display a more favorable clinical and biological profile, consistent with lower CV risk as compared with nondrinkers and heavy drinkers. Therefore, moderate alcohol consumption may represent a marker of higher social level, superior health status and lower CV risk.

Kui tervet uuringut analüüsida (siin kahjuks on ainult lühike variant), siis tuleb diskussiooni osas ilmsiks küsimus kas tegemist on korrelatsiooniga või on X põhjustanud Y-i? Inimesed, kes joovad mõõdukalt alkoholi, on ka sotsiaalselt aktiivsemad ja tõenäoliselt väiksema stressi all. Kas selle pärast on alkohol nüüd kasulik? Mis sa arvad inimesest, kes ei joo üldse alkoholi, aga on sotsiaalselt aktiivne ja ei närveeri enda töö ja muu elu pärast?

Millel sinu väide muidu põhineb?

Alkohol parandab verevarustust, k.a. koronaarverevarustust, langetab vererõhku, lõõgastab veresooni.

Korrelatsiooni kohta ka siin: http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_and_c...ascular_disease

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alkohol parandab verevarustust, k.a. koronaarverevarustust, langetab vererõhku, lõõgastab veresooni.

Korrelatsiooni kohta ka siin: http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_and_c...ascular_disease

1. Aitäh, et mu mõtet kinnitasid:

"Another possibility is that moderate drinkers have more healthful lifestyles (making them healthier), higher economic status (giving them greater access to better foods or better healthcare), higher educational levels (causing them to be more aware of disease symptoms), etc. However, when these and other factors are considered, the conclusion again remains the same: moderate drinkers are less likely to suffer heart disease."

2. Kust võetakse uuringuteks inimesi, kes ei tarbi üldse kunagi alkoholi (mitte neid, kes kunagi palju kaanisid)? Kas selliseid inimesi on lihtne leida? :D

Mu põhiline point on, et soovitada inimestel mõõdukalt alkoholi tarbida ei ole minu meelest hea nõuanne. Tekib palju küsimusi selle nõuande juures: a) palju on mõõdukas?, -b kellel tasuks "mõõdukalt" alkoholi tarbida?, c) kas sellel ikka on teaduslik tõepõhi?

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust võetakse uuringuteks inimesi, kes ei tarbi üldse kunagi alkoholi (mitte neid, kes kunagi palju kaanisid)? Kas selliseid inimesi on lihtne leida? :D

Las see jääda uuringutegijate mureks.

Mu põhiline point on, et soovitada inimestel mõõdukalt alkoholi tarbida ei ole minu meelest hea nõuanne. Tekib palju küsimusi selle nõuande juures: a) palju on mõõdukas?, -b kellel tasuks "mõõdukalt" alkoholi tarbida?, c) kas sellel ikka on teaduslik tõepõhi?

Selles ülevaates, mida lugesin mina, oli see "mõõdukas" kogus üsna suur, ehk suurem tavaarusaamast. Täpseid numbreid muidugi ei mäleta, aga ära väga muretse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole ohutut alkoholi kogust maksale. :lol:

Kahjuks ühtegi head allikat praegu tõestuseks tuua ei oska, aga on kõrvu jäänud, et vahemeremaades on jah vähem südameveresoonkonnahaigusi, aga see-eest on maksahaigused levinud. Sellest muidugi väga ei räägita, sest tootjatele on oluline oma veini vms. müüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alkohol on kahjulik. On leitud korrelatsioon alkoholi ja mõistuse vahel. Viimase puudumise korral võib alkoholi tarbimine lõppeda surmaga.

Muudetud kasutaja xintoc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alkohol on kahjulik. On leitud korrelatsioon alkoholi ja mõistuse vahel. Viimase puudumise korral võib alkoholi tarbimine lõppeda surmaga.

Viin on tarkade meeste jook. :P Ma räägin kogu aeg seda, aga keegi ei saa aru. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alkohol on kahjulik. On leitud korrelatsioon alkoholi ja mõistuse vahel. Viimase puudumise korral võib alkoholi tarbimine lõppeda surmaga.

Alkohol on mõeldud inimestele, kes saavad endale lubada mõne ajuraku kadumist B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×