Jump to content
Cronus

Toidukordade sagedus, valgu kogus, imendumine ja mõju

Recommended Posts

Kui evolutsiooni peale mõelda, siis ei tundu eriti mõistlik see, et inimesel võiks kasulikum olla süüa väga sagedalt pisikesi portsjone. See on mul alati kõige lihtsam argument, minu meelest igati loogiline.

Evolutsiooni seisukohalt pole suurtel lihastel ka mingit funktsiooni, eriti praeguses poollamavas maailmas :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh olgu need uuringud tõesti, aga kas tõesti on Ott,vend vähi ja kõik teised oma toitumise täiesti valesti ülesse ehutanud???Üks asi on treenimata inimestele avalduv mõju, mäletame,et treenimata inimene kasvatab lihast ja põletab rasva ka samaaegselt. Nii et kasutaks äkki neid asju mis ikka reaalsuses töötavad.

Me ei räägi siin, et üks oleks vale või õige. Me räägime sellest, et see soovitus süüa 5-6 korda päevas ei pruugi olla hea soovitus. Kui sellel pole vahet mitu korda sa päevas sööd, siis miks seda soovitada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Evolutsiooni seisukohalt pole suurtel lihastel ka mingit funktsiooni, eriti praeguses poollamavas maailmas :lol:

Vabandust, ma vahel unustan, et selle foorumi kasutajatele on number 1 eesmärk lihast kasvatada. (Ma loodan, et siin on ka inimesi, kellele on funktsionaalsus ja tervis olulisemad.)

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust, ma vahel unustan, et selle foorumi kasutajatele on number 1 eesmärk lihast kasvatada. (Ma loodan, et siin on ka inimesi, kellele on funktsionaalsus ja tervis olulisemad.)

Vabandus vastu võetud.

Aga teema juurde naastes, tunnen ma end tihedamate toidukordadega paremini ja ka tulemused on märgatavalt paremad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandus vastu võetud.

Aga teema juurde naastes, tunnen ma end tihedamate toidukordadega paremini ja ka tulemused on märgatavalt paremad.

Siis sulle sobib süüa tihedamini, või oled sa lihtsalt harjunud sellise rütmiga. Samas, kujuta ette, et sa oled terve elu uskunud, et 6 korda päevas söömine on üliefektiivne võrreldes 3 korraga. Mis sa arvad, kas su mõtlemine (uskumused) mõjutaks su tulemusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis sulle sobib süüa tihedamini, või oled sa lihtsalt harjunud sellise rütmiga. Samas, kujuta ette, et sa oled terve elu uskunud, et 6 korda päevas söömine on üliefektiivne võrreldes 3 korraga. Mis sa arvad, kas su mõtlemine (uskumused) mõjutaks su tulemusi?

Kui aus olla, siis ma olen kuni eelmise aastani siiski söönud pigem vähem kordi päevas ja tulemused ja enesetunne olid kehvemad.

Rääkimata sellest, et minu jaoks oleks 3500 kcal söömine 3 toidukorraga tõeline piin. Kõht punnis, halb enesetunne.. Vähem ja tihemini söömine kõrvaldas selle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa kasulikkuse all silmas pead?

Eelkõige tervist, aga ka figuuri ja miks mitte ka sooritusvõimet?

Evolutsiooni käigus on kasulikuks või vajalikuks olnud hoopis teised omadused kui praegu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui evolutsiooni peale mõelda, siis mis muud see korilus on kui päev läbi ringi chillimine ja väikeste einete söömine? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui evolutsiooni peale mõelda, siis mis muud see korilus on kui päev läbi ringi chillimine ja väikeste einete söömine? :lol:

Ja kütlus päevade viisi ringi jooksmine ja suurte lihakäntsakate söömine, kui vahest harva loom oda otsa satub :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kütlus päevade viisi ringi jooksmine ja suurte lihakäntsakate söömine, kui vahest harva loom oda otsa satub :lol:

Jep:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest stadium

Dieeti pidades kas peaksin ikka sööma 5-6 x päevas ja vähendama koguseid või peaksin ka söögikordade arvu vähendama?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas nüüd ainult, pigem üldist kaloraazi, sh ka teiste toitainete kogust.

Paremaid tulemusi on katsetes saavutatud vähemalt valku samaks jättes. Esmajoones vähendaks ikka süsivesikut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dieeti pidades kas peaksin ikka sööma 5-6 x päevas ja vähendama koguseid või peaksin ka söögikordade arvu vähendama?:D

Kuidas sulle endale mugavam on? Kui sulle meeldib harvemini süüa, siis söö harvemini (näiteks 3 korda). Otsusta selle järgi, mitu korda sööd, kuidas su elustiiliga see paremini sobib. Põhiline tähtsus on sellel, mida sa sööd ja kui palju sa sööd, mitte kui tihti sa sööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sulle endale mugavam on? Kui sulle meeldib harvemini süüa, siis söö harvemini (näiteks 3 korda). Otsusta selle järgi, mitu korda sööd, kuidas su elustiiliga see paremini sobib. Põhiline tähtsus on sellel, mida sa sööd ja kui palju sa sööd, mitte kui tihti sa sööd.

:D

No kui dieedi efektiivsus ja enda ensetunne olulised pole, siis võib vabalt ka 3 korda päevas süüa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sulle endale mugavam on? Kui sulle meeldib harvemini süüa, siis söö harvemini (näiteks 3 korda). Otsusta selle järgi, mitu korda sööd, kuidas su elustiiliga see paremini sobib. Põhiline tähtsus on sellel, mida sa sööd ja kui palju sa sööd, mitte kui tihti sa sööd.

No tihti ja väiksemaid portse on ikka targem süüa, kui harva ja suuremaid portse. Ära aja poisile udujuttu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olge hea, lugege alustuseks see läbi: http://www.leangains.com/2011/04/critique-...nd-on-meal.html

Miks te annate inimesele nõu ilma, et te küsiksite, mis ta enda elustiiliga sobib ja mis talle endale rohkem meeldib? Kust te teate, kas tal sobib süüa 6 korda päevas või näiteks 3 korda päevas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olge hea, lugege alustuseks see läbi: http://www.leangains.com/2011/04/critique-...nd-on-meal.html

Miks te annate inimesele nõu ilma, et te küsiksite, mis ta enda elustiiliga sobib ja mis talle endale rohkem meeldib? Kust te teate, kas tal sobib süüa 6 korda päevas või näiteks 3 korda päevas?

Ma olen ikka tunduvalt rohkem läbi lugenud kui ühe veebiartikli ja selle ühe põhjal maailmapilti kohe muutma ei hakka :D

Pealegi tundub et sinu loo autor natuke väänab argumente, aga seda peaks põhjalikumalt vaatama.

Kui inimene küsib, kas peaks söögikordade arvu vähendama, siis ilmselgelt see suurem kordade arv on tal eelnevalt elustiiliga sobinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sööma peaks korralikult, aga toidukogused ja ainevahetus on loomulikult igal inimesel erinevad. Toidukavade koostamisel tasub alati arvestada enda ainevahetuse kiiruse ja eripäradega. Mulle tehti kunagi ühe tunnustatud kulturismispetsialisti poolt võistlusdieediks selline toitumiskava, mis ületas minu tavatoidu kaloraaži mitmekordselt. Siis ei saanud ma aru, mis värk on, aga hiljem selgus, et kava koostajal on endal meeletu kiirusega ainevahetus- nagu kajakal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ikka tunduvalt rohkem läbi lugenud kui ühe veebiartikli ja selle ühe põhjal maailmapilti kohe muutma ei hakka :D

Pealegi tundub et sinu loo autor natuke väänab argumente, aga seda peaks põhjalikumalt vaatama.

Kui inimene küsib, kas peaks söögikordade arvu vähendama, siis ilmselgelt see suurem kordade arv on tal eelnevalt elustiiliga sobinud.

Ma olen ka, aga mulle meeldib see artikkel ning need autorid, selle tõttu ma teda ka soovitan, ning ta on üsna hiljuti kirjutatud. :D Ma olen selline huvitav tegelane, et mulle meeldib järgi proovida asju, mitte lihtsalt uskuda mingit materjali. Mis erinevus mul on olnud seoses sellega, et söön sagedamini ja harvemini? Kui sagedasti süüa, on palju rohkem toidust mõelda vaja. "Millal mul järgmine toidukord olema peaks?" Selline kinnisidee ei ole minu meelest tervislik. Ei hakka nimesid nimetama, aga ükskord oli päris imelik, kui üks kulturist võttis oma sööginõu välja ja hakkas koolitusel sööma (täpselt kell 15:00). Aga ta ju pidi seda tegema, sest muidu oleks ta keha enda lihast sööma hakanud, veresuhkur oleks ebanormaalselt kõikunud ja ta oleks energiat kaotanud!

Aga kui sa tahad selle autori argumentide üle arutleda, ma kuulaksin sind hea meelega.

Kui inimene küsib, kas peaks söögikordade arvu vähendama, siis ilmselgelt see suurem kordade arv on tal eelnevalt elustiiliga sobinud.

Ma ei ole selles nii kindel, sest võib-olla on ta teinud seda puhtalt selle pärast, et paljud eksperdid seda soovitavad. Kui sulle öeldakse, et kui sööd harva, siis sa enda eesmärke saavutada ei suuda, siis loomulikult sa hakkad sagedamini sööma. Aga loomulikult võin ma eksida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ükskord oli päris imelik, kui üks kulturist võttis oma sööginõu välja ja hakkas koolitusel sööma (täpselt kell 15:00).

Olen aru saanud et Antsoni rasvarikas menüü sobib hästi 3 toidukorraga päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×