Jump to content
Cronus

Toidukordade sagedus, valgu kogus, imendumine ja mõju

Recommended Posts

Mitu korda sa päevas sööd ja miks?

Tahaks lihtsalt huvi pärast väikest arutelu söögikordade kohta.

Mina üle 3 kolme korra päevas süüa ei suuda. Paljud siin söövad 2 korda rohkem, kuid mina nii palju ei saa - hakkaks lihtsalt paha. Treenin üle päeva. Töö pole eriti liikuv. Eks seetõttu ka energiakulu väiksem ja ei taha nii palju süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt. Ega ´me siis iga toidukord pool siga ja vaka kartulit sisse ei aja ;)

No siis ju hästi :D Mina juba mõtlesingi, et kuhu see 5 ja 6 söögikorra toit endale sisse mahutatakse :)

Eks jah, tuleb tarbida nii palju kui organism vajab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei peagi rohkem sööma, vaid tuleb lihtsalt tihti ja väiksemaid portsjone endale sisse ajada ning üldkaloraaž jääb samaks

Kui loed piisavalt uuringuid, saad aru, et tegelikult ei pea, vaid võib. Kui sulle meeldib süüa sagedamini, siis lase käia; kui sulle meeldib süüa harvemini, siis söö harvemini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga kolme tunni tagant ja nii mitu korda, kui palju neid 3 tunniseid tsükleid päeva mahub.

Miks? Sest sportlane vajab pidevat energia juurdevoolu. Sest veresuhkru tase tuleb stabiilne hoida. Sest keha vajab pidevat valguga varustatust. Sest ca 3 tundi kulub toidul maost edasi liikumiseks.

Need argumendid ei ole täiesti vett pidavad.

Aga kas sa väidad, et kirbu argumendid on valed? Minu meelest õigustavad täielikult tihedat söömist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need argumendid ei ole täiesti vett pidavad.

Aga kas sa väidad, et kirbu argumendid on valed? Minu meelest õigustavad täielikult tihedat söömist.

Ma ei ütle, et need ilmtingimata valed on, aga ma ütlen, et need ei pruugi ka õiged olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega on veidi nii et pole tõestatud, aga miskipärast nendel, kes kasutavad tundub toimivat... platseebo?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellega on veidi nii et pole tõestatud, aga miskipärast nendel, kes kasutavad tundub toimivat... platseebo?

Ja nendel, kes 3 korda päevas targalt söövad, ka töötab. Kõik võidavad. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt nende uuringutega on nagu on. Iga jumala asja kohta võib leida vähemalt ühe artikli, mis kinnitab vastupidist. Kas allikas ka usaldusväärne on, seda peaks vaatama. Ja teoreetikute VS praktikute tulemusi pole üldse mõtet võrdlema hakata. :lol:

Sama ideed toetavad ju paljud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas allikas ka usaldusväärne on, seda peaks vaatama. Ja teoreetikute VS praktikute tulemusi pole üldse mõtet võrdlema hakata. :lol:

Just, allika usaldusväärsust peaks tõesti hindama -- neid allikaid, mis toetavad paljude pisikeste söögikordade söömist, tundub olevat väga palju. Paraku enamik neist lihtsalt kordavad seda, mida teised ütlevad. See allikas, mille ma esile tõin, on päris usaldusväärne. Samas, ei loe mitte niivõrd allikas vaid see info, mida allikas toodab. Ega nii vast ei ole mõtet infot koguda, et kui allikas on üldiselt usaldusväärne, siis ei pea ise mõtlema ja võib selle info sulatõeks lugeda.

Kui evolutsiooni peale mõelda, siis ei tundu eriti mõistlik see, et inimesel võiks kasulikum olla süüa väga sagedalt pisikesi portsjone. See on mul alati kõige lihtsam argument, minu meelest igati loogiline.

Mida sa teoreetikute vs praktikute all silmas pead? Palju on ju inimesi, kes suudavad väga head figuuri ja sooritusvõimet näidata süües paar korda päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju kui mina kõiksugu artiklitest välja lugenud olen siis nüanse on palju, mis mõjutavad igasugu asju.

Toit ei ole ainult kalorid - selles suhtes ei oleks jah nagu vahet. Sööd 3x või 10x kui kalorite hulk sama, siis keha peab puudujääva varudest võtma ning ülejäägi varudeks salvestama.

Aga - meil on päeva jooksul erinevaid faase, kus meil on suurenenud vajadus ühe või teise asja jaoks. Kui oleks nii lihtne, et päeva lõikes loeb ainult kogus siis sööks hommikul kõhu korralikult täis ning sellega oleks toitumine tehtud. Üli lebo ju jälgida toitumist.

Pole lihtne teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui organism saab korraga liiga palju kaloreid on tal lihtsam neid nö. Tallele panna. Oleneb kõik mida süüa, ning toitainetel on ju erinevad ajad kaua kehal läheb aega nende seedimisega. Üks hea blogi, loodetavasti autor ei pahanda: http://www.treenitargalt.ee/2009/12/

Lisaks tuleb alati arvestada keha eripärasustega ning söömismetoodikaga. Kui toit lihtsalt sisse hingata enne korralikult läbi mälumata siis võib seedimisele omajagu kauem aega minna. Osa toitaineid jääb seetõttu vast üldse saamata.

Ehk pole imestada kui kaks sama kaalu ja lihasmassi meest söövad täpselt sama koguse toitu sama koormuse juures ning ometigi üks neist võtab kaalus juurde või alla, samas kui teine mitte. Seedimine ja toitainete omastamine ei saagi päris sama inimestel olla. Sellest ka mõned kõikumised - olen niimoodi aru saanud. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui evolutsiooni peale mõelda, siis ei tundu eriti mõistlik see, et inimesel võiks kasulikum olla süüa väga sagedalt pisikesi portsjone. See on mul alati kõige lihtsam argument, minu meelest igati loogiline.

Mida sa kasulikkuse all silmas pead?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

THE EFFECT OF MEAL FREQUENCY ON BODY COMPOSITION DURING 12-WEEKS OF STRENGTH TRAINING

Hansen Øyvind1, Fostervold Mathisen Therese2, Raastad

Truls 2

(Institute of Basic Medical Sciences, University of Oslo1,

Norwegian School of Sport Sciences2, Norway)

Human trials on the effect of meal frequency on body composition are scarce. Short-term studies show increased rate of protein synthesis immediately after intake of amino acids [1], and frequent meals are shown to aid in the preservation of lean body mass when dieting [2]. Consequently it could be hypothesised that in response to strength training, more frequent meals will give larger muscle mass accumulation and lower fat mass (FM) than fewer meals. The purpose of this study was to compare the effects of 3 vs. 6meals per day on changes in body composition in young men and women performing strength training over 12 weeks. Men (n=33) and women (n=15) aged 21 to 35 with at least one year of previous strength training experience were randomly assigned to either a 6 meals a day group or a 3 meals a day group. The prescribed total dietary intake in both groups was equal and calculated to give a positive energy balance of approximately 1200 KJ/day, a protein intake of 1.5-1.7 g/kg/day and a carbohydrate intake of 5-7 g/kg/day. During the training period the dietary intake was controlled by repeated 24-hours recalls. All participants performed the same strength training program, training four times per week, giving each muscle group one heavy session and one light session per week. In the heavy sessions, training intensity varied between 10 and 3 RM sets, and 3-6 sets were performed in each exercise. Determination of body composition was performed with DEXA at the beginning of and immediately after the training period. A total of 16 men and 11 women completed the project. After multiple regression analysis the 3 meal group had a significant greater gain in lean body mass (LBM) than the 6 meal group when adjusted for gender and energy intake (p=0.04), when adjusted for gender and protein intake (p=0.03), and when adjusted for gender, protein intake, carbohydrate intake and fat intake* (p=0.01). (*: Fat intake in g/kg body weight/day showed significance on LBM, p=0.03). No significant differences in regional changes in LBM were observed, although there was a tendency towards a greater gain in the three meal group. There were no significant differences in change in fat mass (FM) between the groups, but a tendency towards a greater gain in the three meal group, 7.33% (-5.23, 19.90), p=0.24. The three meal group had a 2.87%(0.62, 5.12) larger weight gain than the six meal group, p=0.01.The participants had a 2.31% (0.83, 3.79), gain in bone mineral density of the spine during the twelve weeks of strength training, p<0.01, but there were no differences between the groups. In this study, three meals per day resulted in larger muscle gain from strength training than six meals per day over a period of twelve weeks. The reason why 3 meals a day was superior to 6 meals a day in this study needs further investigation. More long-term studies are needed to determine the optimal meal frequency for gain in LBM from strength training.

(Øyvind H, et al. The effect of meal frequency on body composition during 12 weeks of strength training (Abstract). 12th Annual Congress of the European College of Sport Science, 2007)

https://ecss2007.cc.jyu.fi/schedule/proceedings/pdf/1796.pdf

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Scand J Med Sci Sports. 1996 Oct;6(5):265-72.

Effects of meal frequency on body composition during weight control in boxers.

Iwao S, Mori K, Sato Y.

First Division of Health Promotion Science, Graduate School of Medicine, Nagoya University, Japan.

The effects of meal frequency on changes in body composition by food restriction were investigated. Twelve boxers were divided between a two meals day-1 group (the 2M group) and a six meals day-1 group (the 6M group). Both groups ingested 5.02 MJ (1200 kcal) day-1 for 2 weeks. Although there was no difference in change of body weight by food restriction between the two groups, the decrease in lean body mass (LBM) was significantly greater in the 2M group than in the 6M group. The decrease in urinary 3-methylhistidine/creatinine was significantly greater in the 6M group than in the 2M group. These results suggest that the lower frequency of meal intake leads to a greater myoprotein catabolism even if the same diet is consumed.

PMID: 8960647

Kellel on saadaval need kaks täismahus, jagage.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Scand J Med Sci Sports. 1996 Oct;6(5):265-72.

Effects of meal frequency on body composition during weight control in boxers.

Iwao S, Mori K, Sato Y.

First Division of Health Promotion Science, Graduate School of Medicine, Nagoya University, Japan.

The effects of meal frequency on changes in body composition by food restriction were investigated. Twelve boxers were divided between a two meals day-1 group (the 2M group) and a six meals day-1 group (the 6M group). Both groups ingested 5.02 MJ (1200 kcal) day-1 for 2 weeks. Although there was no difference in change of body weight by food restriction between the two groups, the decrease in lean body mass (LBM) was significantly greater in the 2M group than in the 6M group. The decrease in urinary 3-methylhistidine/creatinine was significantly greater in the 6M group than in the 2M group. These results suggest that the lower frequency of meal intake leads to a greater myoprotein catabolism even if the same diet is consumed.

PMID: 8960647

Kellel on saadaval need kaks täismahus, jagage.

Mul kahjuks pole seda täisversiooni jagada, aga kui mu mälu ei peta, siis selles uuringus söödeti uuritavatele smuutisid, mitte tervet toitu. (Aga ma võin ka eksida.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh olgu need uuringud tõesti, aga kas tõesti on Ott,vend vähi ja kõik teised oma toitumise täiesti valesti ülesse ehutanud???Üks asi on treenimata inimestele avalduv mõju, mäletame,et treenimata inimene kasvatab lihast ja põletab rasva ka samaaegselt. Nii et kasutaks äkki neid asju mis ikka reaalsuses töötavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×