Jump to content
Cronus

Toidukordade sagedus, valgu kogus, imendumine ja mõju

Recommended Posts

Söön kuus korda päevas - 07.30 kergelt, 10.00 kergelt, 12.00 praad, 15.00 kergelt, 20.00 praad, 23.00 kergelt.

Probleem selles, et pärast lõunasööki ei lähe mul kõht tühjaks ja 15.00 söök on täis kõhu peale.

Tean, et valgud on olulised, aga kas niimoodi täiskõhuga söömine paksuks ei aja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult on sinu kella 12 00-ses. praes midagi valesti. Kas ei ole toitainete vahekord õige või siis kõige tõenäolisemalt on ports lihtsalt v.suur. Paksuks??? Paksuks läheb inimene sellest hetkest, kui ta saab söögiga rohkem energiat kui oma tegemisi tehes kulutada jõuab. Kui söögikorrad on paigas ja ka toitainete vahekord on OK., siis jääb üle veel kõik portsud üle vaadata. Hea indikaator selleks ongi nälja tunne enne uut söögikorda. Annan sulle mõne nipi kuidas asju paika panna. 1. Söö alati aeglaselt, üks söögikord peaks kestma vähemalt 20min. Pärast 15-teist. min. jõuab esimene ots juba imenduda verre ja võtab ajust selle nälja signaali maha. 2. Näri toit korralikult läbi. Maol kergem seedida ja toitainete omastatavus ka tunduvalt parem. 3. Alati peab olema söögi kõrval ka jook, parim selleks on vesi. Jook selleks, et toitained, eriti süsiveskud sulle paremini kohale jõuaks. Ja muud imet polegi. Proovi järgi! Jäta meelde. Söö AEGLASELT!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle ajab muige n2ole see, kui ma kuulen inimeste kaebusi, et ei saa kuidagi kaalu alla ja see, kui mingi filmistaar enne v6tteid paar kilo alla v6tab, siis on tubli poiss. MUl on pigem vastupidine probleem. Tahaks nagu kaalu juurde .. aga see ei tule yldsegi mitte kergelt k2tte.. Isu on v2ga kasin ... "ei viici" syya ja nagu organism ei anna kuidagi signaali et ow mees lae mind.. kas mingi isu 2ratamise retsepti ei oska keegi pakkuda ? N2iteks m6nikord soon ma n2dalavahetustel ainult kaks korda ... kuna ei teki lihtsalt isu vms, aga j6usaalile m6jub see halvasti ... Olen ma haige ? Kas seda saab ravida ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on küll asi teistmoodi, ei saa kodust kaugele kauaks ära minnagi, sest räme isu tuleb peale, lihtsalt tahan süüa koguaeg. Aga ma tean et see on trennist, sest kui oli aeg, et trenni ei saanud teha olin jälle nagu normaalne inimene ja ei olnud nii suurt vajadust söögi järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu korda sa päevas sööd ja miks?

Tahaks lihtsalt huvi pärast väikest arutelu söögikordade kohta.

Hommik

Lõuna

Sheik enne trenni

Sheik peale trenni

Õhtu

Enne magamaminekut

Trennivabal päeval jääb ennetrenni sheik ära. Ehk siis olenevalt päevast söön 5-6 korda.

Miks? Eeh... kõht on tühi? Keha vajab toitu? Ei oska nagu väga rohkem põhjendada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommik

Lõuna

Sheik enne trenni

Sheik peale trenni

Õhtu

Enne magamaminekut

Trennivabal päeval jääb ennetrenni sheik ära. Ehk siis olenevalt päevast söön 5-6 korda.

Miks? Eeh... kõht on tühi? Keha vajab toitu? Ei oska nagu väga rohkem põhjendada ;)

Miks mitte 10 korda või 3 korda? Seda mõtlen ma arutelu juures. Kas see mitu korda sööd, on põhjendatud kuidagi või on ta lihtsalt nii välja kujunenud?

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks mitte 10 korda või 3 korda? Seda mõtlen ma arutelu juures. Kas see mitu korda sööd, on põhjendatud kuidagi või on ta lihtsalt nii välja kujunenud?

Leian, et niimoodi söömine on kõige mugevam ja otstarbekam. Iga toidukorra kogused on sellised, et täidavad kõhtu ning ei lase näljatundel tekkida enne järgmist einet.

Enda näol võin öelda, et kui söön suuremaid koguseid ja harvemini siis läheb ikka kõht tühjaks. Ehk ma pigem söön vähem ja tihedamini. Veel tihedamini söömine muudub väga ebapraktiliseks kuna ajakulu nende toidukordade ettevalmistamise ning söömise jaoks läheks liiga suureks. Rääkimata mingite nõude pesemisest ja muust sellisest.

Seega see 5-6x on minu jaoks suhtkoht optimaalne. Muidug vahest söön mõne korra rohkem või vähem olenevalt päeva ülesehitusest. Aga üldjoontes on nagu ta kirjas praegu on. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommik 08.00

Vahepala 10.00 snickers, puuvili vms.

Lõuna 12.30

Enne trenni 16.00 muna,leib, puuvili vms.

Peale trenni sheik 17.30

Õhtusöök 19.00

Hiline söök 22.00 kodujuust, kohupiim, puuvili vms.

Suuremad toidukorrad on nagu keskmisel eestlasel muide, kartul, riis, kana, sealiha jne.

Trennivabadel päevadel on 5 toidukorda.. Sheik ja kella kümnene vahepala jäävad ära tavaliselt lihtsalt laiskusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

06:30 Hommik - 800kcal

9:30-10:00 Vahepala - 300kcal

13:00 Lõuna - 500kcal

15:30 Vahepala - 300kcal

18:00 Trenni eelne söök - 600kcal

19:45 Trenni järgne sheik - 600kcal

21:00 Õhtusöök - 800kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu korda sa päevas sööd ja miks?

Tahaks lihtsalt huvi pärast väikest arutelu söögikordade kohta.

5 söögikorda+ trennipäevadel trennijärgne šeik.

Sellise jaotusega ma saan süüa selle koguse toitu mida soovin ning ajaliselt on selline ülesehitus (ligikaudu eine iga 3h tagant) ka mulle sobiv. Olen nüüd ka nii kaua sellise jaotuse peal olnud et 3h tagant lähebki mul kõht tühjaks ehk et keha on ära harjunud vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leian, et niimoodi söömine on kõige mugevam ja otstarbekam. Iga toidukorra kogused on sellised, et täidavad kõhtu ning ei lase näljatundel tekkida enne järgmist einet.

Kas järgmisele einele kallale asudes polegi sul tegelikult kõht tühi? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga kolme tunni tagant ja nii mitu korda, kui palju neid 3 tunniseid tsükleid päeva mahub.

Miks? Sest sportlane vajab pidevat energia juurdevoolu. Sest veresuhkru tase tuleb stabiilne hoida. Sest keha vajab pidevat valguga varustatust. Sest ca 3 tundi kulub toidul maost edasi liikumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tavapärane jõusaalikülastusega päev:

6.20 valgu-rasva hommikusöök

9.20 valgu-süsivesiku trennijärgne šeik

11.00 valgu-süsivesiku lõunasöök

14.15 valgu-rasva päevane eine

16.30 valgu-rasva päevane eine

18.30 valgu-süsivesiku õhtusöök

just nii söön selle tõttu, et tihti ja väikseid koguseid süües pidi keha suutma energiat kõige optimaalsemalt jaotada. seega kuulan targemate nõuannet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas järgmisele einele kallale asudes polegi sul tegelikult kõht tühi? :)

Ei. Peaks olema? ;)

Kui kõht tühi siis tähendab, et söömisega hilja peale jäänud enamasti? Tühja kõhu ja janu tunne pole minuteada ju viited, et varsti "hakkab" nälg tekkima või veepuudus tekkima. Ikka seda, et juba on see puudus käes ning peale toidu tarbimist ja joogi joomist läheb veel omakorda aega kuni lõpuks kõik vajalikku kohta jõuab. Ning see periood, kui keha on "Näljas ja janus" ei ole kuidagi keha arengu kohapealt ideaalne.

Aga vbl olen valesti aru saanud.

Nö. dieedi ajal pidi normaalne olema kui veidi nälga tunned, sest keha siiski alakaloraazis, kuid isegi siis ei tohiks see näljatunne tappev olle. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1)Hs

2)Oode - see on peale trenni: kodujuust + puuvili

3)Lõuna

4)Oode

5)Õs

6)Oode

I. tüübi diabeet

Rohkem nagu ei jõua (va. kui minna kella 1. ajal hommikul magama,siis vb. kell 23-24 süüa miskit),vähemaga ei ole harjunud (diabeedistaaži ~10a)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei. Peaks olema? ;)

Kui kõht tühi siis tähendab, et söömisega hilja peale jäänud enamasti? Tühja kõhu ja janu tunne pole minuteada ju viited, et varsti "hakkab" nälg tekkima või veepuudus tekkima. Ikka seda, et juba on see puudus käes ning peale toidu tarbimist ja joogi joomist läheb veel omakorda aega kuni lõpuks kõik vajalikku kohta jõuab. Ning see periood, kui keha on "Näljas ja janus" ei ole kuidagi keha arengu kohapealt ideaalne.

Aga vbl olen valesti aru saanud.

Nö. dieedi ajal pidi normaalne olema kui veidi nälga tunned, sest keha siiski alakaloraazis, kuid isegi siis ei tohiks see näljatunne tappev olle. :D

Sellist vastust ootasingi. Teema postitajal märksa lihtsam nüüd! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks mitte 10 korda või 3 korda? Seda mõtlen ma arutelu juures. Kas see mitu korda sööd, on põhjendatud kuidagi või on ta lihtsalt nii välja kujunenud?

Mis seal siis nii kunsti on - söö piisavalt tihedalt, et nälga ei tekiks ja piisavalt vähe korraga, et pärast raske olla ei oleks. Kui oled sportlane telli toitumiskava. ;)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iga kolme tunni tagant ja nii mitu korda, kui palju neid 3 tunniseid tsükleid päeva mahub.

Miks? Sest sportlane vajab pidevat energia juurdevoolu. Sest veresuhkru tase tuleb stabiilne hoida. Sest keha vajab pidevat valguga varustatust. Sest ca 3 tundi kulub toidul maost edasi liikumiseks.

Need argumendid ei ole täiesti vett pidavad.

Loe seda artiklit: http://www.leangains.com/2011/04/critique-...nd-on-meal.html

Autor (Alan Aragon) toob välja sellise järelduse:

1. Increasing meal frequency does not appear to favorably change body composition in sedentary populations.

2. If protein levels are adequate, increasing meal frequency during periods of hypoenergetic dieting may preserve lean body mass in athletic populations.

3. Increased meal frequency appears to have a positive effect on various blood markers of health, particularly LDL cholesterol, total cholesterol, and insulin.

4. Increased meal frequency does not appear to significantly enhance diet induced thermogenesis, total energy expenditure or resting metabolic rate.

5. Increasing meal frequency appears to help decrease hunger and improve appetite control.

When examining the above points, 1 & 4 have a substantive, cohesive, and adequately-designed body of research backing them. Thus, they possess the strongest evidence basis of the bunch. Number 3 sits right on the fence, since it’s a particularly complex and delicate area with much conflicting data. It’s my hunch that the differential effects of varying meal frequencies on blood markers of health would greatly diminish in the presence of a formal exercise program. Again, the potentially profound impact of training that’s missing from the current meal frequency research leaves big questions unanswered. Points 2 & 5 have the least scientific support, and the largest leaps of faith and bias from the ISSN.

Minu enda põhjused, miks 5 korda päevas söön:

1. Energiavajadus on suur, teeksin 3 korda süües selle rahuldamise raskeks.

2. Olen sellega harjunud.

3. Elustiil lubab seda.

Kui ma liikuvam (väga aktiivse sotsiaaleluga) oleksin, sööksin kindlasti harvem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu korda sa päevas sööd ja miks?

Tahaks lihtsalt huvi pärast väikest arutelu söögikordade kohta.

Mina söön näiteks 4 korda päevas. Miks? - sest nii sobib mulle ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×