Jump to content
Aile

Lihatööstuse uus räpane saladus.

Recommended Posts

Lihaliimi kasutatakse odavate lõikude kokkukleepimiseks, et seda saaks tunduvalt kallima filee pähe maha müüa.

Saage tuttavaks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi aeg tagasi nägin ka seda klippi. Tore et algas sõnadega - euroopas on see keelatud.

Maailm on ju tegelikult nii väike ja aina väiksemaks muutub. ...ja ega EU lihatöösturid tahaksid ka rohkem raha teenida.

Üsna kõhedaks teeb mõte, et tegelikult ma ei teagi kedagi, kes ei tahaks liha keskelt, kas siis suisa verisena või vähemalt roosana. St pooltoorele on turg väga lai.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal mündil on kaks poolt. Iseenensest tore, et rahvast valgustatakse, mis sigadustega kaupmehed klientide petmiseks tegelevad, aga samas annab see kindlasti värskeid ideid teistele kaabakatele üle terve maamuna. Täpselt sama probleem on olnud ju ka paljudes teistes ärides. Praeguseks on vaikseks jäänud, aga veel 10 aastat tagasi oli probleem vene toidulisanditega, kus pulbri sisse lisati ka kõige odavamaid ja kahjulikemaid keelatud aineid müügiedu saavutamiseks. Nii võiski juhtuda, et noored spordipoisid küll toidulisanditest paisusid võimsalt, aga kehale tekkisid mädapunnid ja muud tervisehädad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kogu see lihatööstus on üldse täiesti jube.

Film "food inc". Kellel nägemata siis soovitan ära vaadata. Tehakse puust ja punasest selgeks kuidas kogu liha letile jõuab ja mis selle jaoks tehakse. Kokkuvõttes on selge see, et Kõik need sajad ja vbl tuhanded "firmad", mis lihatooteid teevad, saavad kogu oma toormaterjali 3-4st tapamajast. Ehk isegi kui sul on poes valida 100 erinevate toote vahel siis enamik neist tuleb kõik täpselt samast tapamajast. Ning kui neil on seal midagi ebatervislikku siis ei pääse sa ka kuidagi sellest...

Praegu söödetakse kõikidele lihaveistele spetsiaalset teraviljasööta, mille jaoks nende organism loodud pole. Selle tulemusena tekivad neil maos spetsiaalsed bakterid ja kokkuvõttes on vaja liha töödelda ja igatepidi vaeva näha, et mürgisust kontrolli all hoida. Kahjuks siiski on iga aasta olukordi, kus mürgised lihatooted jõuavad lettidele ning inimesed surevad. Asi maetakse maha ning jätkatakse vanaviisi.

Põhjus? See teraviljasööt on kordades odavam loomadele sisse sööta kui tavapärane toit, mis neile tegelikult mõeldud on. Ehk mida odavam sööt seda rohkem kasumit. Ning savi, et inimesed surevad...

Kanalatest meil juba juttu ühes teemas oli. Väga jõhker lihtsalt. Jällegi pannakse paari tapamaja reeglistik kõigile kanalatele peale, kes nende heaks töötavad. Ehk kõik kanad ühesugused ja lõpetavad samas tapamajas. Kui ei nõustu suurfirmade reeglitega siis võetakse toetus ära ning pead ise oma kanalatega vaeva nägema. Ise tapma, turustama jne. Sest kuskile suurde tapamajja neid müüa ei saa, kuna need 3-4 tükki, mis on - ei ole nõus sinuga äri tegema kui nende reegleid ei jälgi.

Ehk täiesti ajuvaba värk.

Ja ongi nii, et head liha saad väikestel naturaalsetelt töötavatelt firmadelt. Kuid nende tootlikkus on tugevalt piiratud. Mida rohkem nad toota püüavad seda enam peavad ise kõike automatiseerima, et kulutusi kontrolli all hoida.

Ja ongi nii, et lihtsalt ei suudeta suurfirmadele konkurentsi pakkuda. Nende kulutused on täiesti minimaalsed.

Kõik automatiseeritud - mis ei ole, tööd teevad immigrandid allapool miinimumpalka. Sööt megaodav, kuid mürgine jne jne.

See siis Ameerika tööstuse kohta. Vaevalt, et EU-ski asi oluliselt erinev põhimõtteliselt.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kogu see lihatööstus on üldse täiesti jube.

Film "food inc". Kellel nägemata siis soovitan ära vaadata. Tehakse puust ja punasest selgeks kuidas kogu liha letile jõuab ja mis selle jaoks tehakse. Kokkuvõttes on selge see, et Kõik need sajad ja vbl tuhanded "firmad", mis lihatooteid teevad, saavad kogu oma toormaterjali 3-4st tapamajast. Ehk isegi kui sul on poes valida 100 erinevate toote vahel siis enamik neist tuleb kõik täpselt samast tapamajast. Ning kui neil on seal midagi ebatervislikku siis ei pääse sa ka kuidagi sellest...

Praegu söödetakse kõikidele lihaveistele spetsiaalset teraviljasööta, mille jaoks nende organism loodud pole. Selle tulemusena tekivad neil maos spetsiaalsed bakterid ja kokkuvõttes on vaja liha töödelda ja igatepidi vaeva näha, et mürgisust kontrolli all hoida. Kahjuks siiski on iga aasta olukordi, kus mürgised lihatooted jõuavad lettidele ning inimesed surevad. Asi maetakse maha ning jätkatakse vanaviisi.

Põhjus? See teraviljasööt on kordades odavam loomadele sisse sööta kui tavapärane toit, mis neile tegelikult mõeldud on. Ehk mida odavam sööt seda rohkem kasumit. Ning savi, et inimesed surevad...

Kanalatest meil juba juttu ühes teemas oli. Väga jõhker lihtsalt. Jällegi pannakse paari tapamaja reeglistik kõigile kanalatele peale, kes nende heaks töötavad. Ehk kõik kanad ühesugused ja lõpetavad samas tapamajas. Kui ei nõustu suurfirmade reeglitega siis võetakse toetus ära ning pead ise oma kanalatega vaeva nägema. Ise tapma, turustama jne. Sest kuskile suurde tapamajja neid müüa ei saa, kuna need 3-4 tükki, mis on - ei ole nõus sinuga äri tegema kui nende reegleid ei jälgi.

Ehk täiesti ajuvaba värk.

Ja ongi nii, et head liha saad väikestel naturaalsetelt töötavatelt firmadelt. Kuid nende tootlikkus on tugevalt piiratud. Mida rohkem nad toota püüavad seda enam peavad ise kõike automatiseerima, et kulutusi kontrolli all hoida.

Ja ongi nii, et lihtsalt ei suudeta suurfirmadele konkurentsi pakkuda. Nende kulutused on täiesti minimaalsed.

Kõik automatiseeritud - mis ei ole, tööd teevad immigrandid allapool miinimumpalka. Sööt megaodav, kuid mürgine jne jne.

See siis Ameerika tööstuse kohta. Vaevalt, et EU-ski asi oluliselt erinev põhimõtteliselt.

See põhisööt USA lehmadel on mais, mais ja veel kord mais.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See põhisööt USA lehmadel on mais, mais ja veel kord mais.

Jep. Detailid meelest läinud aga jah. Mais see on. Odav ning töötab. Kahjuks mööndustega, mida muidugi tarbijal teada vaja pole... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oooo see oli hea hea hea vilm. Mõningal määral kõhe, aga samas valgustav.

Eks raudselt kuskilt nurga alt pingutati üle aga pole hullu midagi. Vähemalt saab aimu mis toimub. Mis teha - inimesi on palju ja neid tuleb ju toita. Ja raha on ka vaja teenida. Nii ta läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oooo see oli hea hea hea vilm. Mõningal määral kõhe, aga samas valgustav.

Eks raudselt kuskilt nurga alt pingutati üle aga pole hullu midagi. Vähemalt saab aimu mis toimub. Mis teha - inimesi on palju ja neid tuleb ju toita. Ja raha on ka vaja teenida. Nii ta läheb.

Mulle ka meeldis.

Saate seda ka youtube is vaadata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
USA pole Euroopa ja eriti veel Skandinaavia, siin on ühed maailma jäigemad ja tugevaimad reeglid, lisaks pidevale kontrollile.

Ma näen juba ka siin väga tuttavaid mulle muutusi. Kõik tuleb tasahilju.

Mul on hea võrrelda.

@Rebane: Suur tänu, et sa mulle codeboxiga opereerimist õpetasid :) Ma olen vist siin üks aktiivsemaid videote üleriputajaid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
USA pole Euroopa ja eriti veel Skandinaavia, siin on ühed maailma jäigemad ja tugevaimad reeglid, lisaks pidevale kontrollile.

Seda ma eriti ei usu. Jah ma usun, et on reeglid ja suhteliselt jäigad. Kuid pole veel näinud suurkorporatsioone, kes neist reeglitest suuremat hooliks. Pigem nende jäikade reeglite tulemusena on kõik väikefirmad suremise äärel ning suurfirmadel elu lihtsam vähese konkurentsi tõttu.

Tihtipeale ei ole seadustel ja reeglitel mitte mingit loogilist seletust. (A'la eesti ravimiseadused) Kuid järelikul kellegile on need kasulikud. Niisama pole mõtet ju neid seadusi teha - kuigi tavalisele inimesele jääb just see mulje.

Võim on suurfirmade ja poliitikute käes, kes on omavahel väga sügavalt seotud. Käsi peseb kätt. Kontrolli teostavad ju sageli kas riigiasutused vms organisatsioonid, mis kogu oma eelarve ja toetused saavadki just ärimeeste ning poliitikute taskust.

Maailm on nii korrupteerunud kui veel vähegi olla saab ilma, et Anarhia ei tekiks.

Ehk tasub loota, et kõik on hästi, kuid olla valmis selleks, et hästi pole mitte midagi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sel lihtsalt põhjusel tasubki kogu toit otse kohalikest taludest osta või eelistada usaldusväärseid kauplusi

Heameelega ostaks kohalikest taludest - aga ei tea ühtegi. Turult ja mujalt ostes määritakse sul kohalike toodete pähe igasugu poola ja türgi kraami nagu nalja. Kui ise müüja tausta ei tea, siis need sildid toodete peal ei anna ka täit tõde.

Ning usaldusväärsete kauplustega sama asi. Kui omanikke ja müüjaid ei tea, siis jumal teab, mis sulle pähe määritakse. Loodan, et kõik inimesed niivõrd naiivsed ka pole, et paar kleepeka pärast kohe 100% usklikud on. :rolleyes:

Ütleme nii, et tavaline inimene on tarbijana suhteliselt kehvas seisus. Ning vähesed viitsivad läbi teha seda vaeva ja ajakulu, mis on vajalik, et täpselt teada saada mis sinu toidulaual õigupoolest siiski on, ning kui kasulik see sulle on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üsna kõhedaks teeb mõte, et tegelikult ma ei teagi kedagi, kes ei tahaks liha keskelt, kas siis suisa verisena või vähemalt roosana. St pooltoorele on turg väga lai.

Endal risti vastupidi, ei tea ausalt öelda kedagi, kes tahaks liha keskelt verisena/roosana.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal risti vastupidi, ei tea ausalt öelda kedagi, kes tahaks liha keskelt verisena/roosana.

Inimene, kes armastab süüa gurmeerestoranides, ei telli endale reeglina well done liha, sest lihtsalt see on nii tuim võrreldes pooltoorega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimene, kes armastab süüa gurmeerestoranides, ei telli endale reeglina well done liha, sest lihtsalt see on nii tuim võrreldes pooltoorega.

eks see tuleb vanusega ka, mul käis 19 aastaselt veel pooltoores liha suus ringi ja kuidagi alla ei tahtnud minna. nüüd ma aga unistan medium rare'ist :) lisaks väga noored ei käigi gurmeerestoranides söömas :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah - tellida Well-done veiseliha on paljude kokkade jaoks lausa solvang. Toidu rikkumine.

Kahjuks on jah tavalist poeliha ostes selline tunne, et targem on see raisk nii ära kuumutada kui vähegi võimalik, et pärast mingite toidumürgituste käes ei vaevleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma näen juba ka siin väga tuttavaid mulle muutusi. Kõik tuleb tasahilju.

Mul on hea võrrelda.

Täitsa usun. Me oleme siin vist lihtsalt mingi 5-10a maas nende asjadega.

Päris huvitav oleks muidu su tähelepanekutest muutuste osas kuulda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eks see tuleb vanusega ka, mul käis 19 aastaselt veel pooltoores liha suus ringi ja kuidagi alla ei tahtnud minna. nüüd ma aga unistan medium rare'ist :) lisaks väga noored ei käigi gurmeerestoranides söömas :)

Ma ei söö siiani toorest liha( erandina vast mõni hea carpaccio). Minu jaoks peab olema medium Kuid kalaliha küll...tuunikala on toorena hea...ja lõhe on ka parem toorena :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal risti vastupidi, ei tea ausalt öelda kedagi, kes tahaks liha keskelt verisena/roosana.

Ma ei tahtnud senikaua kuni proovida sain... nüüd enam muud ei tahagi.

Kahjuks on mul teflonpann, sellega ei saa korralikult kütet anda. Aga praegu saan grilli peal teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
USA pole Euroopa ja eriti veel Skandinaavia, siin on ühed maailma jäigemad ja tugevaimad reeglid, lisaks pidevale kontrollile.

GMO on kohal, tuleb ka kõik muu. Lihtsalt aega läheb natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks on mul teflonpann, sellega ei saa korralikult kütet anda.

Ma olen oma vana hea malmpanni fänn. Külge ei võta ja kannatab kõike.

Aile, tänud viimase video eest! :D Suu hakkas vett jooksma. Kui korraliku noa raatsin muretseda, siis proovin kindlasti järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×