Jump to content
kriskoix

Haarde tugevus

Recommended Posts

Üldiselt on lõuatõmbeharjutusi väga raske sooritada, käed libisevad kergelt maha ja randmed ütlevad kiirelt ülesse, leidsin kuskilt kapist nahkkindaid mis mõneks ajaks töötasid ideaalselt, aga nüüd paistab et kulusid ära ja ei tööta enam.

Samuti on ka raskused suurenenud ja on hakanud randmetele tunda andma... hakkasin randmepaelu randmete peale panema ja kasutan endiselt nahkkindaid,

aga mida konkreetset oleks soovitada et oleks parem lõuga tõmmata ja hantleid tõsta ?

Tugevda randmeid ja lihaseid.

1. Triitsepsi sirutustel plokiga kasuta pideme asemel köit (enamikes saalides olemas)

2. Tee lõuatõmbeid rippudes rätiku otsas

3. Tassi kettaid, pigistades kaks ketast kokku

4. Lao kivimüüri :)

Randmete ja haarde test: võta siledad metallist kettad (kummikettad püsivad isegi peos) ja püüa tõsta sõrmede vahel neid pigistades ja veidi hoida. 2x20kg kettad - tugev, 2x10kg - rahuldav. Alla 10kg - nõrk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tugevda randmeid ja lihaseid.

1. Triitsepsi sirutustel plokiga kasuta pideme asemel köit (enamikes saalides olemas)

2. Tee lõuatõmbeid rippudes rätiku otsas

3. Tassi kettaid, pigistades kaks ketast kokku

4. Lao kivimüüri :)

Randmete ja haarde test: võta siledad metallist kettad (kummikettad püsivad isegi peos) ja püüa tõsta sõrmede vahel neid pigistades ja veidi hoida. 2x20kg kettad - tugev, 2x10kg - rahuldav. Alla 10kg - nõrk.

you got it man !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimelt, mul mõndasid harjutusi tehes, vasakul käel tahab kang maha libiseda, nt õlakehitusi kangiga või traktorit tehes, nagu ei jõua kinni hoida... üks põhjustest ka see, et vasakul käel puudub nimetissõrm...samas parema käega ei ole üldse probleemi, ei libise...

Mis harjutusi peaks tegema, et saaks vasaku käe haaret tugevamaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rippumine. Ripud lõuatõmmete toru küljes ja lahti ei lase, seni kuni ära kukud :D Mida jämedam toru, seda parem. Ühe käega saab ka rippumist teha aga siis peaks ikka mõlemale käele tegema. Teed ennem nõrgema käega ja teisega sama kaua. Kui muidugi saad rippuda.

Kangiga trapetsit tehes saad kasutada segahaaret: üks käsi pealthaardes, teine althaardes. Nii püsib kang paremini käes.

Muudetud kasutaja Tannuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seni kuni käsi on nõrk,võiks kasutada rihmasid.Mina treenin käte tugevdamist sangpommi rebimisega.

Ehk siis elu lõpuni? Kui rihmasid kasutad, siis käed ei saagi tugevaks.

Mina sain haarde tugevaks siis, kui rihmad ära viskasin ja hakkasin veel haaret eraldi treenima igasuguste raskuste hoidmisega. Hoidsin kettaid käes, kõndisin ketaste ja raskete hantlitega, tegin suure raskusega õlakehitusi, hoidsin kange käes jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutselt kõige parem haarde treenimine minule on see, kui :

1) hoian umbes 20kilost dolomiidi kivi ühe käega, seni kuni kivi käest kukub.

-:- teise käega sama.

Kordan mõlema käega. Siis kui ühe käega enam ei jaksa siis hoiad kahe käega seni kuni käest kukub.

2)Võtad nii umbes 10kilose tellise kätte viskad õhku, lased peaegu maha kukkuda (peasi, et tellis oleks madalamal kui käsi), ja samal hetkel püüad sama käega kinni. Nii palju kordusi kui tahad. See arendab nö crushing gripi ja peopesa jõudu.

3)jämeda kangiga tõmmete tegemine.

Minu arust on see kangi otsas rippumine üsna mõttetu, vähemalt minul see haaret ei arenda.

Sellepärast on ka parem kasutada näiteks kive jne, sest nad on sellise kujuga, millest pole nii lihtne kinni haarata, kui tavalisest kangist või kettast.

Muudetud kasutaja H2TheO-Z poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on see kangi otsas rippumine üsna mõttetu, vähemalt minul see haaret ei arenda.

No tee siis proovi,kindlasti arendab see väga hästi haaret.Või riputa enda külge veel lisaraskused ja ripu siis.

Endal arendabki kõige paremini haaret just rippumine.

Kus sa rätiku otsas ripud?See pole ju igas kohas võimalik kui rätik pole korralikult kuskile kinnitatud. :D

Muudetud kasutaja Tulevane Kulturist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust on see kangi otsas rippumine üsna mõttetu, vähemalt minul see haaret ei arenda.

No tee siis proovi,kindlasti arendab see väga hästi haaret.Või riputa enda külge veel lisaraskused ja ripu siis.

Endal arendabki kõige paremini haaret just rippumine.

Kus sa rätiku otsas ripud?See pole ju igas kohas võimalik kui rätik pole korralikult kuskile kinnitatud. :D

ma olen proovi teinud, ja see ei mõju. Kas ma ütleksin, et midagi ei mõju, kui ma ise pole seda järgi proovinud...

Käterätikutega lõuatõmbed on ka jah päris head. Viskad 2 käterätti üle toru ja siis tõmbad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovige teinekord tavalise jõutõmbe asemel laia, rebimishaardega jõutõmmet teha, siis saate aru, mis teie haare tegelikult väärt on :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Terekest :)

Tekkis väike küsimus haarde kohta; nimelt on mul jõutõmmet ja teisi tõmbavaid harjutusi tehes tunne, et käed annavad järgi ehk siis jõudu on suuremate raskuste tõstmiseks piisavalt, kuid haare lihtsalt libiseb - muidugi on mul lihtsalt väikesed käelabad ka.

Long story short: kuidas haaret parandada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terekest :)

Tekkis väike küsimus haarde kohta; nimelt on mul jõutõmmet ja teisi tõmbavaid harjutusi tehes tunne, et käed annavad järgi ehk siis jõudu on suuremate raskuste tõstmiseks piisavalt, kuid haare lihtsalt libiseb - muidugi on mul lihtsalt väikesed käelabad ka.

Long story short: kuidas haaret parandada?

Andrus Murumets soovitab iga trenni lõpus veidi rippuda.

Mina ise teen jõutõmmet nii et teen nii palju kui võimalik tavalise kaks kätt üle kangi haardega, siis nii palju kui võimalik segahaardega ning kui ka see enam vastu ei pea siis raskeimatel seeriatel kasutan randmepaelu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuste eest, aga huvitav... kuidas mul see kleebitud teema küll kahe silma vahele sattus :)

Segahaaret ei saa ühe käe tõmmetel kasutada, selles ongi probleem

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See sama teema siin algusest peale lugedes annab kõik vastused, mis haarde tugevuse või treenimise kohta tekkida võivad.

Omal ajal ei saanud ma aru, mis Magneesiumist kõik räägivad ja et tugevdab haaret. Mõtlesin et seda süüa tuleb :)

Aga jah. Rippumine ( Kui kaua keegi rippuda jõuab ? minul pea 2 min hetkel ), Farmers walk, rippes käte kõverdused jne.

Jõudu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See sama teema siin algusest peale lugedes annab kõik vastused, mis haarde tugevuse või treenimise kohta tekkida võivad.

Omal ajal ei saanud ma aru, mis Magneesiumist kõik räägivad ja et tugevdab haaret. Mõtlesin et seda süüa tuleb :)

Aga jah. Rippumine ( Kui kaua keegi rippuda jõuab ? minul pea 2 min hetkel ), Farmers walk, rippes käte kõverdused jne.

Jõudu

Kas sa ripud niimoodi, et hoiad toru ümbert kinni või pealthaardes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See sama teema siin algusest peale lugedes annab kõik vastused, mis haarde tugevuse või treenimise kohta tekkida võivad.

Omal ajal ei saanud ma aru, mis Magneesiumist kõik räägivad ja et tugevdab haaret. Mõtlesin et seda süüa tuleb :)

Aga jah. Rippumine ( Kui kaua keegi rippuda jõuab ? minul pea 2 min hetkel ), Farmers walk, rippes käte kõverdused jne.

Jõudu

Rippumine on tõesti üks parimaid haarde parandajaid, aga lisaks veel juurde ka traptesile tehtavad õlakehitused kangiga.

Aga kui rippumisest rääkida, siis rekord on vist 1.05 vms 170kg kehakaalu juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud vastuste eest, aga huvitav... kuidas mul see kleebitud teema küll kahe silma vahele sattus :)

Seda polnudki enne :rolleyes:

Kui mingil teemal palju eraldi niite tekib siis ma korjan nad kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×