Jump to content
kriskoix

Haarde tugevus

Recommended Posts

Rippumine võib küll tore olle haardele, aga tehke juba parem siis lõuatõmbeid, või veelgi parem: tõmbed köiel:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna olen otsustanud tõsisemalt klassikalist tõstmist võtta siis tegin lõpuks otsuse minna rebimisel üle pöidlaluku haardele ja mul on väga hea meel et seda tegin.

Täna proovisin seda esimest korda ja tulemused olid uskumatult. Raskus mida eelnevalt tegin täiskükki rebisin nüüd pöidlalukuga 2x järjest püsti ja isikliku rekordi kordamine tuli üllatavalt lihtsalt. Alguses tundub pöidlalukk veider/võõras sest keegi tavaliselt sellist haaret ei kasuta kuid sellega harjub väga kiirelt ära. Võtsin kuulda ka head nõu ja mässisin pöidlad sporditeibiga kinni ja ei olnud mingit valu ega naha rebestamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna olen otsustanud tõsisemalt klassikalist tõstmist võtta siis tegin lõpuks otsuse minna rebimisel üle pöidlaluku haardele ja mul on väga hea meel et seda tegin.

Täna proovisin seda esimest korda ja tulemused olid uskumatult. Raskus mida eelnevalt tegin täiskükki rebisin nüüd pöidlalukuga 2x järjest püsti ja isikliku rekordi kordamine tuli üllatavalt lihtsalt. Alguses tundub pöidlalukk veider/võõras sest keegi tavaliselt sellist haaret ei kasuta kuid sellega harjub väga kiirelt ära. Võtsin kuulda ka head nõu ja mässisin pöidlad sporditeibiga kinni ja ei olnud mingit valu ega naha rebestamist.

Jõutõmbe jaoks pole mõtet päidlalukku soovitada, see ikka klassika rida.

Haarde jaoks rippumine, ketaste hoidmine, siis raskuse (kuuli, ketta) pealthaardes viskamine ja püüdmine käest kätte... jõutõmme ise ka - ei pane kohe trenni alguses rihmasid, vaid teed ilma, kuni suudad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmbe jaoks pole mõtet päidlalukku soovitada, see ikka klassika rida.

Nõus kuid on ka mehi kes arvavad teisiti, nagu näiteks Mihkhail Koklayev kes niimodi üle 400kg tõmbab:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõus kuid on ka mehi kes arvavad teisiti, nagu näiteks Mihkhail Koklayev kes niimodi üle 400kg tõmbab:

Tema on klassikaline tõstja siiski. Muide, Kokljajevist on hea video, kus mees tõmbab ühe käega 200 kg kangi üles (teine käsi vigastatud ja kaela seotud samal ajal).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka on mehi, kes 50kg-se ketta näpuvahele võtavad :)

Selle saan ma ka laht mõneks sekundiksi, aga kõndida kahjuks ei suuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kasutan haarde tugevuse treenimiseks kettaid, võtad 20 kilose ketta ja hoiad mitu korda nii kaua kuni suudad, mul toimis ja arengut oli tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen hakanud nii tegema et teen jõutõmmet (täpsemalt siis tõmme nii et ise olen 10cm pukil) et kasutan ainult tavalist pealthaaret (lukuhaare on vaid klassika jaoks) ning seeria lõpus hoian veel kangi käes mõnda aega enne kui ta maha panen ning suuremaid raskusi kui neid mida suudan tavalise haardega teha ei kasutagi. Muud erilist haarde jaoks ma ei tee.

Muidugi haarde näiline tugevus on väga tugevalt sõltuvuses varustusest ehk et kas sa kasutad tõstespordi kangi rohke magneesiumiga või tavalist odavat jõusaalikangi higiste kätega.

Edit: Tegin hiljuti enda jaoks üllatava asja: tõmbasin ära oma max jõutõmbe tavalise haardega ning sellest rohkem ei suutnud enam isegi rihmadega tõmmata. Ehk et minu jaoks max jõutõmme=tavahaardega jõutõmme:

Muide haarde tugevus sõltub osaliselt ka käte suurusest: mida suuremad käed on seda rohkem saad sa näppe üksteise peale panna ja seda kindlam on haare.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×