Jump to content
MonicaS

Kuidas vältida ülesöömist ?

Recommended Posts

Ma söön tegelikult mõlemaid, aga ma lihtsalt arvasin, et parem oleks kui pärast trenni ei sööks seda keskmist osa, et kaloririkkam vms. Ja valeosa on parem ka, kollane on kuivem kuidagi.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keeda vähem aega siis, jumal küll ;)

Aga kõvaks keedetud kollasega saab salateid jälle hästi teha. Ja kiluleiba.

Täidetud mune... Tehke ise majoneesi ja proovige :rolleyes:

Keskturul müüakse vahest ilma konservandita lõhemarja... veel hunnik seda ka otsa. :) Tillioks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ka täpselt sama probleem B) Tõstan endale toitu, see saab otsa.. Siis lähen ja tõstan juurde kuna see oli lihtsalt nii isuäratav:D ning pärast siis mõtlen,et see polnud ju vajalik :) et ega toit otsa ei saa vms :D Kuid õnneks seda ei juhtu iga nädal vms ;) Kuid siiski häirib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
..Tõstan endale toitu, see saab otsa..

See probleem on mul ka :) . Aga tõsiselt rääkides siis aeglaselt süües annab probleemi leevendada . Täiskõhu signaal teatavasti jõuab ajju viivitusega . Äkki tulevikus annab mingi lisasensori istutada makku vms.... , aga praegu lihtsalt rohkem nautima B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mul ettenähtud söögikogus on söödud, aga kõht ikka tühi siis joon teed, törtsu mee ja suhrkuasendajaga... vähemalt aju on rahuldatud.

Võid näiteks enne sööma hakkamist ära juua 1-2 klaasi vett.Kui peale sööki on veel kõht tühi,siis hammusta salatilehti juurde B)

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihti on nii, et kõht on täis, aga siiski lähen teen endale midagi uut maitsvat ja siis pärast mõtlen, et kas mulle ikka oli seda vaja. Kuidas ma saaksin seda vältida ? Olen teinekord söömise asemel mingi muu tegevuse ette võtnud, ntks sporti teinud vms, aga iga kord see ei aita, sest tihti ma ei saa ntks sporti teha ja siis läheb mõte ikka toidule ja tulemuseks on see, et haaran jälle kapist mõne pala.

Tuleb aeglasemalt mäluda ja toitu nautida, mitte lihtsalt sisse vohmida. Siis saab ka kõhu korralikult täis ega teki vajadust lisa järele.

Võid mõelda ka põnevate asendustegevuste peale, mida söömise asemel teha. Tee endale väike nimekiri ja kui järgmine kriis käes, kasuta seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on ju vana trikk jõululauas, et rääkida ei tohi. Ole vait, ja liiguta kiirelt. Kui kiirelt toit makku jõuab - 10-15 minutit? Nii et esimesed 20 minti tuleb lihtsalt kurgust kõik alla toppida, jutuajamistest keelduda ning minimaalselt juua (sest siis saab kõht rutem täis) ja kui molutama jääd siis tõesti - ülla-ülla enam rohkem ei tahagi. Lõpuks tunned et näe, kõht saab täis. Siis on viimane aeg veel paar kiiremat liigutust teha ja toppida veel niipalju suhu head ja paremat kui ainult mahub. Ja vot siis peale kõike seda räägid juttu, võibolla pikutad 6 tundi, ägised ja enam toidust mõelda ei taha

Nii et kuidas vältida ülesöömist? Tee risti vastupidi. Varu aega, söö rahulikult, mälu ja miks mitte - joo midagi ka kõrvale.

Restoranides on eriti hästi asi korraldatud, kui teed mitu käiku. Kõik ei veeta korraga lauale vaid tuuakse imetillukesed portsjonid. Sööd selle ära ja vahid ringi. Siis 20 minti hiljem tuleb järgmine lusikatäis mingi mämmi. AMPS ja räägid jälle 30 minti juttu. Siis tuuakse magustoit ja peale selle ärasöömist vaatad et ohhoo - rohkem ei tahagi.

A noh, see ei ole nagu teaduslik lähenemine asjale - pigem siis vist enda tähelepanekud.

Nüüd mul tuli jõuluprae isu peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuleb aeglasemalt mäluda ja toitu nautida, mitte lihtsalt sisse vohmida. Siis saab ka kõhu korralikult täis ega teki vajadust lisa järele.

Võid mõelda ka põnevate asendustegevuste peale, mida söömise asemel teha. Tee endale väike nimekiri ja kui järgmine kriis käes, kasuta seda.

Ei, järgmine kord kui hundiisu peale tuleb, koosta nimekirja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×