Jump to content
MonicaS

Kuidas vältida ülesöömist ?

Recommended Posts

Tihti on nii, et kõht on täis, aga siiski lähen teen endale midagi uut maitsvat ja siis pärast mõtlen, et kas mulle ikka oli seda vaja. Kuidas ma saaksin seda vältida ? Olen teinekord söömise asemel mingi muu tegevuse ette võtnud, ntks sporti teinud vms, aga iga kord see ei aita, sest tihti ma ei saa ntks sporti teha ja siis läheb mõte ikka toidule ja tulemuseks on see, et haaran jälle kapist mõne pala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk ikka päris kõik siis toimusega korras pole kui sellised tujud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön korralikumalt kui varem. Harva söön rämpstoitu ja liigutan ka ennast päris tihti, vähemalt nii tihti kui võimalik. Aga tavaliselt kui midagi teha ei ole, siis tuleb see söögiisu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihti on nii, et kõht on täis, aga siiski lähen teen endale midagi uut maitsvat ja siis pärast mõtlen, et kas mulle ikka oli seda vaja. Kuidas ma saaksin seda vältida ? Olen teinekord söömise asemel mingi muu tegevuse ette võtnud, ntks sporti teinud vms, aga iga kord see ei aita, sest tihti ma ei saa ntks sporti teha ja siis läheb mõte ikka toidule ja tulemuseks on see, et haaran jälle kapist mõne pala.

Toiduained peavad olema kõrge toiteväärtusega. Ma ei väsi seda kordamast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks rootsi teadlane tegi hiljuti pealtnäha labase avastuse- õigemini kinnitas fakti: Igasugune toitumisega seotud probleem algab ajust. Tavaliselt ei sunnita kedagi üle sööma, vaid inimene annab endale ise selle signaali, et mis siis kui kõht on täis- söö edasi! Oma kõige raskemate dieetide ajal olen saanud selgeks, et toitumine on lihtsalt maitseelamus, nauding. Dieedi ajal sõin maitsestamata keedetud kanafileed ainult 300 grammi päevas ja näljatunnet ei olnud. Samas mõtlesin, et kui keegi paneks nüüd ette suure 1 kg pizza, siis läheks see koheselt nagu musta auku. Miks? Sellepärast et sellel on maitse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

äki see on mingi naiste teema? mul samamoodi kõht on täis, otseselt isu millegi järgi pole aga kui midagi maitsvat on ripakil siis pistaks küll suhu ju? :)

kunagi teismeliseeas käisin maasikaid korjamas, ja missiis et maasikatele mõtlemine juba ajas iiveldama ja täiesti kopp oli ees neist, korjates ikkagi suu käis koguaeg.

halb harjumus pigem imo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda nimetatakse emotsionaalseks söömiseks. Ega selle vastu mingit otsest ravi ei olegi, vähemalt minuteada mitte. Küsi lihtsalt sellistel puhkudel endalt, et kas mul on kõht füüsiliselt tühi/tühjaks minemas või lihtsalt tahaksin söömise pärast süüa. Ja korda endale, et "Ma ei ela selleks, et süüa vaid söön selleks, et elada!" Üks võimalus on ka osta koju mingeid selliseid asju, mida võid süüa mahult palju nii et nad suurt mingit energiat ei anna. Näiteks mingid näkileivad, porgand, lillkapsas vms. Võtmesõnad on ikkagi meelekindlus ja tahtejõud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
äki see on mingi naiste teema? mul samamoodi kõht on täis, otseselt isu millegi järgi pole aga kui midagi maitsvat on ripakil siis pistaks küll suhu ju? :)

kunagi teismeliseeas käisin maasikaid korjamas, ja missiis et maasikatele mõtlemine juba ajas iiveldama ja täiesti kopp oli ees neist, korjates ikkagi suu käis koguaeg.

halb harjumus pigem imo.

Käisin ka korjamas. Lõunaks läks nagu korraks vesiseks olemine...kuid siis üks soolane võileib... ja peale seda oli maasikaisu jälle tagasi ;)

Kui ma endale midagi luban...siis ma luban. Kui ma olen piisavalt motiveeritud mingit asja mitte sööma, siis ma ei söö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks rootsi teadlane tegi hiljuti pealtnäha labase avastuse- õigemini kinnitas fakti: Igasugune toitumisega seotud probleem algab ajust. Tavaliselt ei sunnita kedagi üle sööma, vaid inimene annab endale ise selle signaali, et mis siis kui kõht on täis- söö edasi! Oma kõige raskemate dieetide ajal olen saanud selgeks, et toitumine on lihtsalt maitseelamus, nauding. Dieedi ajal sõin maitsestamata keedetud kanafileed ainult 300 grammi päevas ja näljatunnet ei olnud. Samas mõtlesin, et kui keegi paneks nüüd ette suure 1 kg pizza, siis läheks see koheselt nagu musta auku. Miks? Sellepärast et sellel on maitse. :)

Mingil põhjusel on "rämpstoit" kuidagi eriti maitsev. Ei tea, kas see ka ajus kinni, kuna korrutatakse pidevalt et rämpstoit ja ei tohiks, siis ikka ju keelatud vili kõige maitsvam ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin ka korjamas. Lõunaks läks nagu korraks vesiseks olemine...kuid siis üks soolane võileib... ja peale seda oli maasikaisu jälle tagasi :)

Kui ma endale midagi luban...siis ma luban. Kui ma olen piisavalt motiveeritud mingit asja mitte sööma, siis ma ei söö.

ei ole ainult naiste teema. või siis olen ma enda teadmata naine, sest ka mina pean endaga tihti lahingut,kas süüa või mitte. ses mõttes et oma vajaliku toidu söön ära aga siis mõteln et porri see 3000kcal, ma tahan veel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kõigi eelnevate postitajatega nõus; see võib olla põhjustatud nii emotsionaalsest söömisest kui ka sellest, et toitumisega pole kõik korras. Võib-olla annab mu üks blogipostitus sulle ideid, kuidas paremini selle probleemiga hakkama saada: http://ristouuk.wordpress.com/2011/03/22/k...uisu-vahendada/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen selle informatsiooni kindlasti läbi, mille lingi andsid. Jah, täpselt, kõht on täis, aga kui midagi silma jääb, siis pistaks ikka suhu :) nüüd üks küsimus, peale trenni sobib söömiseks munavalge ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingil põhjusel on "rämpstoit" kuidagi eriti maitsev. Ei tea, kas see ka ajus kinni, kuna korrutatakse pidevalt et rämpstoit ja ei tohiks, siis ikka ju keelatud vili kõige maitsvam :)

Väike offtopic küll,kuid maakeeli öeldes - rasv toob maitse lihtsamalt esile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asi oleks rasvas siis sa lahmiks võid ja seapekki. Aga ei.

Inimese isuregulatsioon on läbi aegade kujunenud üsna veidraks. Töödeldud toit ja eriti rämpstoit on optimeeritud sellele vastavaks (praegute praktiliste tehniliste võimaluste piires) isu ja mõnu tekitama. Sellega ta ajab isuregulatsiooni üsna paigast ära ja ilmselt nihutab inimese rasvamassi tasakaaluolekut (igaühe individuaalne seisund kus ta püsima kipub) rammusama suunas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui asi oleks rasvas siis sa lahmiks võid ja seapekki. Aga ei.

Inimese isuregulatsioon on läbi aegade kujunenud üsna veidraks. Töödeldud toit ja eriti rämpstoit on optimeeritud sellele vastavaks (praegute praktiliste tehniliste võimaluste piires) isu ja mõnu tekitama. Sellega ta ajab isuregulatsiooni üsna paigast ära ja ilmselt nihutab inimese rasvamassi tasakaaluolekut (igaühe individuaalne seisund kus ta püsima kipub) rammusama suunas.

Jah... ega sellest rattast nii kiiresti välja ei tule.

Kas keegi leiab mingeid uuringuid sealiha teemadel...või on kogu "teadmine" sellest puht tunnetuslik-uskumuslikul baasil seisnev. Mina olen kogu aeg koeri kasvatanud...ja minu vanemad ja vanavanemad ja vanavanemad. Kõik on õpetanud, et ära sealiha sööda, tekitab koeral maitseväärastusi.

Mingi moment ma otsustasin siiski oma koertele anda nii seasüdant kui ka seakeelt ja nende isukene läks üsna lühikese aja jooksul (minu arvates) kontrolli alt välja. Lõpetasin sea söötmise...nüüdseks on jälle normaliseerunud. Selgitused?

Sealiha mittesöömise osas on minu enese jaoks määrav religioosne aspekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis kollastega juhtus?

Mune soovitatakse koos kollasega hommikusöögiks aga miks mitte ka pärast trenni. Aga pärast trenni võiks süsivesikuid ka olla.

Kui nüüd Adik Levini toidutalumatuse testist rääkida, siis peale aastaid peaegu, et ainult munavalgete tarvitamist, oli mul tekkinud talumatus munavalgetele...mitte munakollastele.

Me peaksime siin väed ühendama, kõik kellel munakollased üle...mina ei saa eriti jälle valgeid süüa :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huhh, õnneks olen eluaeg terveid mune söönud, kollane on ju maitsvaim osa :)

Samas välismaal on munavalgete propageerimine endiselt moes, ilmselt harjumusest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×