Jump to content
Ra1t

Liigne rasv kõhul

Recommended Posts

Mina näiteks teengi 15 min aeglast-kiiret (5/5/5) aeroobset soojenduseks, siis sprindid ja pärast veel teist samapalju aeroobset lõpetuseks. Siin palju propageeritud Taku hiit näiteks tegelikult nii õpetabki. Kes meist ikka iga päev jooksmas käib, et päris aeroobseid sessioone eraldi teha ja sooejndust on sprintide jaoks ette niikuinii vaja. 2 in 1 ftw! :)

Täpsustuseks, et Taku`s HIITi puhul on cool-down 5 minutit, mitte 15

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpsustuseks, et Taku`s HIITi puhul on cool-down 5 minutit, mitte 15

See lõpp on tõesti minul natuke pikem kuna tundub mõistlik. Lisaks venitused. Muus osas siis täpselt sama treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära keskendu kaalu kaotusele, lükkad oma hormonaalse tasakaalu mittesoovitavas suunas. Lõppkokkuvõttes oled järjekordne naisterindadega mees.

Keskendu tervislikult toitumisele ja õpi raskelt treenima.

Parem, kui sa kasutaksid treeneri abi. Investeeri pigem heasse treenerisse.

Nendest naisterindadest on võimalik lahti saada raske trenniga,mis harjutusi nt oleks vaja teha et neist vabaneda??Kas trenn võiks nt olla migni 3-5x nädalas 2h kergejõustiku v jõusaal hoopis???

Muudetud kasutaja Ra1t poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult eelistaksin jõusaali ja baasharjutusi ehk siis tõsteid, surumisi ja kükke, kuna need panevad ainevahetuse tööle ja energiakulu on enam-vähem laes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt peaksid oma toitumise väga ümber tegema. Seetõttu usu meid ning tee oma elu parim investeering ning telli toitumis/treeningkava. Saad seda siit samalt lehelt tellida. Või siis tsekka mu siginatuuri ja telli sealt. :rolleyes:

Paar kuud ning võid totaalselt erinev välja näha. :)

Minu näide. 5 kuud ise mässamist + 4 kuud professionaali poolt koostatud kava.

post-7558-1304357741_thumb.jpg

Väga uhke! :) Ma tahaksin näha täpsuse huvides fotot, mis on tehtud enne, kui üldse alustasid. Musta rätikuga pilt on tehtud peale 5 kuud omapead mässamist, eks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga uhke! :) Ma tahaksin näha täpsuse huvides fotot, mis on tehtud enne, kui üldse alustasid. Musta rätikuga pilt on tehtud peale 5 kuud omapead mässamist, eks?

Ma kardan, et mul nii vana pilti vist ei ole, kus treeningutega üldse veel alustanud polnud. Vähemalt selliseid, kus füüsilist vormi näha oleks mitte.

See musta rätikuga pilt oli tegelikult tehtud peale praktiliselt 6 kuud täiesti trennivaba perioodi. Olin selleks hetkeks võibolla kuu aega kodus hantlitelt tolmu kergelt pühkinud.

Suvi 2010-talv 2010 tegin omal käel trenni, paar kuud kodus ning ca. 4 kuud jõusaalis. Suht raske trenn ja vorm paranes ilusti. Siis aastavahetuse kanti tellisin kava ning asusin seda järgima. Nüüd ongi põhimõtteliselt 4 kuud kodus kava järgi tehtud. (!) - Jah kodus kuna mul suht kõik vajalik olemas ning nagu näha siis vormi annab teha küll. :rolleyes:

Aga ütlen ausalt, et mis iganes saavutusi veidi hämardab see, et olen siiski trenni aastaid tagasi ka omajagu teinud ning kindel osa on lihasmälul. Ehk veidi arengut ma usun oli lihtsalt vanade lihaste elluäratamine. Kuigi nii heas vormis pole siiski kunagi olnud.

Võin huvi pärast panna pilti 2008a-st kui olin "omategevuse" tipus. Olin söönud ennast 108kg põrsaks, samas kui lihased tunduvalt väiksemad kui praegu. See näitab, et ainult saalis rassimine ning õgimine ei tee ka mingit erilist vormi. See on ka hea näide, et kaal ei ole suurem asi näitaja. Pea 10kg kaalun praegu vähem ning ometigi on kõik lihased suuremad. (Biits oli 108kg juures mingi 42cm, praegu 98kg juures ca. 44,5cm) :)

post-7558-1304448221_thumb.jpg

Aga teemasse ikka ka.

Nendest naisterindadest on võimalik lahti saada raske trenniga,mis harjutusi nt oleks vaja teha et neist vabaneda??Kas trenn võiks nt olla migni 3-5x nädalas 2h kergejõustiku v jõusaal hoopis???

Põhimõtteliselt võiksid mõlemat teha. Jõusaali, et toorest lihast ja jõudu kasvatada ning kergejõustik on kasulik vastupidavuse ja aeroobse jaoks. Hea kombo.

Põhimõtteliselt on sul vaja kaotada omajagu rasva ning kasvatada lihast. Endalgi oli sama probleem. Ega siin kiiret ja otsest lahendust ei ole. Peki hulka naha all tuleb vähemaks saada, siis tuleb ilus lihase kuju välja. Samas kui pole ka eriti lihast siis rasvakaotus tulemusena oled lihtsalt kleenuke kriipsujuku.

Korraliku toitumise ja trenniga on vägagi võimalik edukalt lihast kasvatada ning rasva põletada sama-aegselt. Kõik kes väidavad vastupidist pole järelikult piisavalt palju ise vaeva näinud. Algajatel polegi väga mõtet mingite massi ja rasvapõletusperioodidega endal väga juhet kokku ajada.

Ehk vaata minu 2008 aasta pilti. Sellise paksmaoni ma jõudsin kui enda "teadmistega" sõin ja treenisin. Trenn oli enamvähem, surusin siiski 140kg ilma eriliste probleemideta. Kuid toitumine oli nagu jumal juhatas. Sõin lihtsalt kõike mida tahtsin, et suureks saada. Ning suuremaks ma ka sain. Kuid see polnud see mida ma tahtsin. Kõht kasvas nii suureks, et kingapaelu oli raske kinni panna.

Seega õpi minu vigadest ning alusta treeneri abiga. Pärast kui endal kogemusi ja teadmisi, võid juba ise asju proovida. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lähtusin vist sinugi poolt millalgi postitatud artiklist. Poiss pole poolteist aastat liigutanud, kas või 3 nädalat tabel kolme teha?

See on juba parem ja konkreetsem soovitus ning seab mingid kindlad eesmärgid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama värk kõhuga hetkel, kuid mai algusest peale olen iga päev aeroobset trenni teinud(45min jooksu päevas või 60min ratast). Kas peaks millegi suhtes ettevaatlik ka olema sellise tempoga? Söön normaalselt ikka ning pärast trenni ka kiireks taastuseks valk+süsivesik sheik. Kui madalale võib päevase toidukoguse viia, ilma, et lihasmassi kaotaks? Keha on võrreldes kunagise vormiga kõvasti parem ning raske treening ei valmista probleeme, sihikindlust ka on ;) , seega lükaks võimalikult suure tempo peale ning kiire rasvapõletus! Ja, kas peaks hoopis selle 60min ratta asemel HIIT'i uurima?

Muudetud kasutaja Eldest poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama värk kõhuga hetkel, kuid mai algusest peale olen iga päev aeroobset trenni teinud(45min jooksu päevas või 60min ratast). Kas peaks millegi suhtes ettevaatlik ka olema sellise tempoga? Söön normaalselt ikka ning pärast trenni ka kiireks taastuseks valk+süsivesik sheik. Kui madalale võib päevase toidukoguse viia, ilma, et lihasmassi kaotaks? Keha on võrreldes kunagise vormiga kõvasti parem ning raske treening ei valmista probleeme, sihikindlust ka on ;) , seega lükaks võimalikult suure tempo peale ning kiire rasvapõletus! Ja, kas peaks hoopis selle 60min ratta asemel HIIT'i uurima?

Loe see üleval pool mainitud artikkel läbi ja võid selle järgi proovima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama värk kõhuga hetkel, kuid mai algusest peale olen iga päev aeroobset trenni teinud(45min jooksu päevas või 60min ratast). Kas peaks millegi suhtes ettevaatlik ka olema sellise tempoga? Söön normaalselt ikka ning pärast trenni ka kiireks taastuseks valk+süsivesik sheik. Kui madalale võib päevase toidukoguse viia, ilma, et lihasmassi kaotaks? Keha on võrreldes kunagise vormiga kõvasti parem ning raske treening ei valmista probleeme, sihikindlust ka on ;) , seega lükaks võimalikult suure tempo peale ning kiire rasvapõletus! Ja, kas peaks hoopis selle 60min ratta asemel HIIT'i uurima?

See foorum on HIIT'i austajaid täis, niiet tõenäoliselt seda soovitavad sulle paljud. Üldiselt pole väga vahet mis sorti aeroobset sa teed, igasugune aeroobne treening on lisa kalorikulu mis sunnib keha võtma kasutusele rasvavaru energiaallikana. Kui on vähem aega tee lühemalt ja intensiivsemalt, kui aga aega on rohkem siis tee rahuliku koormusega ja pikemalt. Tee seda, mis sulle endale meeldib. Dieedi puhul üldiselt ei soovitata üle 10-20% kalorite kogust defitsiiti vähendada, muidugi on tähtis lihase säilitamise kohapealt ka jõusaalitreening, mis "veenab" keha lihaseid säilitama kaalukaotuse ajal. Treeningkoormust pead ise tunnetama jah, kui raske treening probleeme ei valmista siis lase edasi aga ära ignoreeri ületreenituse märke, kui need peaksid tekkima (väsimus, tüdimus, peavalud, isutus või just imelikult suur söögiisu jne). Edu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See foorum on HIIT'i austajaid täis, niiet tõenäoliselt seda soovitavad sulle paljud. Üldiselt pole väga vahet mis sorti aeroobset sa teed, igasugune aeroobne treening on lisa kalorikulu mis sunnib keha võtma kasutusele rasvavaru energiaallikana. Kui on vähem aega tee lühemalt ja intensiivsemalt, kui aga aega on rohkem siis tee rahuliku koormusega ja pikemalt. Tee seda, mis sulle endale meeldib. Dieedi puhul üldiselt ei soovitata üle 10-20% kalorite kogust defitsiiti vähendada, muidugi on tähtis lihase säilitamise kohapealt ka jõusaalitreening, mis "veenab" keha lihaseid säilitama kaalukaotuse ajal. Treeningkoormust pead ise tunnetama jah, kui raske treening probleeme ei valmista siis lase edasi aga ära ignoreeri ületreenituse märke, kui need peaksid tekkima (väsimus, tüdimus, peavalud, isutus või just imelikult suur söögiisu jne). Edu! ;)

Aeroobse puhul on vahe suur. Põhiline on muidugi, et jah kõik enda liigutamise vormid põletavad kaloreid. Aga vahe on ka selles, kas need kalorid põlevad sul kehas olevate rasvade arvelt või hoopis kasutab keha energia saamiseks valke ja glükogeeni.

Ehk tehes "valet" sorti aeroobset võid küll metsikult kaloreid põletada, kuid rasvamassi võib väga vähe vähemaks jääda, sest enamik energiat saab keha mujalt. Kokkuvõttes on ta kasulik ikka selles suhtes, et need põletatud kalorid pead tagasi ikka sööma ning enne täiendab keha muid varusid ja alles siis rasvmassi, seega uut rasvamassi niipalju kindlasti ei lisandu.

Aga neile, kes soovivad olemasolevat rasva kaotada - need peaksid oma aeroobsed treeningud sättima nii, et seda max. kogustes ka põleks.

Samuti loeb veel see, et teatud Aeroobsed harjutused (nagu HIIT) aitab jätkata rasvade põletamist ka peale trenni lõppu. Ehk trenn läbi, kuid keha jätkab hoolikalt veel rasvade põletamist teatud määral. Ning see juba aitab päris palju pikas perspektiivis kaasa rasvmassi langusele. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeroobse puhul on vahe suur. Põhiline on muidugi, et jah kõik enda liigutamise vormid põletavad kaloreid. Aga vahe on ka selles, kas need kalorid põlevad sul kehas olevate rasvade arvelt või hoopis kasutab keha energia saamiseks valke ja glükogeeni.

Ehk tehes "valet" sorti aeroobset võid küll metsikult kaloreid põletada, kuid rasvamassi võib väga vähe vähemaks jääda, sest enamik energiat saab keha mujalt

Milline see "õige" aeroobne siis on ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kardan, et mul nii vana pilti vist ei ole, kus treeningutega üldse veel alustanud polnud. Vähemalt selliseid, kus füüsilist vormi näha oleks mitte.

See musta rätikuga pilt oli tegelikult tehtud peale praktiliselt 6 kuud täiesti trennivaba perioodi. Olin selleks hetkeks võibolla kuu aega kodus hantlitelt tolmu kergelt pühkinud.

Suvi 2010-talv 2010 tegin omal käel trenni, paar kuud kodus ning ca. 4 kuud jõusaalis. Suht raske trenn ja vorm paranes ilusti. Siis aastavahetuse kanti tellisin kava ning asusin seda järgima. Nüüd ongi põhimõtteliselt 4 kuud kodus kava järgi tehtud. (!) - Jah kodus kuna mul suht kõik vajalik olemas ning nagu näha siis vormi annab teha küll. B)

Aga ütlen ausalt, et mis iganes saavutusi veidi hämardab see, et olen siiski trenni aastaid tagasi ka omajagu teinud ning kindel osa on lihasmälul. Ehk veidi arengut ma usun oli lihtsalt vanade lihaste elluäratamine. Kuigi nii heas vormis pole siiski kunagi olnud.

Võin huvi pärast panna pilti 2008a-st kui olin "omategevuse" tipus. Olin söönud ennast 108kg põrsaks, samas kui lihased tunduvalt väiksemad kui praegu. See näitab, et ainult saalis rassimine ning õgimine ei tee ka mingit erilist vormi. See on ka hea näide, et kaal ei ole suurem asi näitaja. Pea 10kg kaalun praegu vähem ning ometigi on kõik lihased suuremad. (Biits oli 108kg juures mingi 42cm, praegu 98kg juures ca. 44,5cm) :D

post-7558-1304448221_thumb.jpg

Aga teemasse ikka ka.

Põhimõtteliselt võiksid mõlemat teha. Jõusaali, et toorest lihast ja jõudu kasvatada ning kergejõustik on kasulik vastupidavuse ja aeroobse jaoks. Hea kombo.

Põhimõtteliselt on sul vaja kaotada omajagu rasva ning kasvatada lihast. Endalgi oli sama probleem. Ega siin kiiret ja otsest lahendust ei ole. Peki hulka naha all tuleb vähemaks saada, siis tuleb ilus lihase kuju välja. Samas kui pole ka eriti lihast siis rasvakaotus tulemusena oled lihtsalt kleenuke kriipsujuku.

Korraliku toitumise ja trenniga on vägagi võimalik edukalt lihast kasvatada ning rasva põletada sama-aegselt. Kõik kes väidavad vastupidist pole järelikult piisavalt palju ise vaeva näinud. Algajatel polegi väga mõtet mingite massi ja rasvapõletusperioodidega endal väga juhet kokku ajada.

Ehk vaata minu 2008 aasta pilti. Sellise paksmaoni ma jõudsin kui enda "teadmistega" sõin ja treenisin. Trenn oli enamvähem, surusin siiski 140kg ilma eriliste probleemideta. Kuid toitumine oli nagu jumal juhatas. Sõin lihtsalt kõike mida tahtsin, et suureks saada. Ning suuremaks ma ka sain. Kuid see polnud see mida ma tahtsin. Kõht kasvas nii suureks, et kingapaelu oli raske kinni panna.

Seega õpi minu vigadest ning alusta treeneri abiga. Pärast kui endal kogemusi ja teadmisi, võid juba ise asju proovida. ;)

Tänx! :) Vahe on suur. Ise ma hakkasin õigesti toituma 2 kuud tagasi, teen jõutrenni ja spinningut vahel hiiti, kuid rasva % ei vähene. Lihaseid on vaid juurde tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul küsimus Holgerile: et miks täiskasvanud mehed mõtlevad endile välja mingeid hüüdnimesid, et milles nagu point on? Ma saan aru et Teil on seal bonsunas üks täissüstinud kloun kes ennast Jokeriks kutsub, ning suur isa bonsuna, aga millest tuleneb sinu Archangel?

Krt, Holger on kordi normaalsem nimi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgem nüüd ausad, 90% liikmetest on siin hüüdnimega. Eestis on see paratamatu ka sellepärast, et suu osa tarkvara ei salli täpitähti. See foorum siin pole erand, osa mooduleid siin läheb segi isegi kaheosalise nime peale.

Archangel viitaks nagu karvasema muusika sõpruskonda kuulumisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul küsimus Holgerile: et miks täiskasvanud mehed mõtlevad endile välja mingeid hüüdnimesid, et milles nagu point on? Ma saan aru et Teil on seal bonsunas üks täissüstinud kloun kes ennast Jokeriks kutsub, ning suur isa bonsuna, aga millest tuleneb sinu Archangel?

Krt, Holger on kordi normaalsem nimi:)

Kunagi väga ammu sai selline hüüdmini endale netisavarustes käimiseks valitud. Ja ma räägin umbes 10-12a tagusest ajast. Seega olin alles noor teismeline. Kui siia end registreerisin mitu aastat tagasi siis ei tulnud pähegi oma pärisnime kasutada. Ikka sama vana hüüdmini.

Bonsuna foorum on ainuke, kus päris nimed mängus - ja seda päris paljudel. Kuna kaob ära anonüümsus mille taha paljud end peidavad. Nimi Paul ei ütle ka mulle näiteks mitte midagi. Paul, Raul mida iganes. Minu jaoks täiesti ükskõik selles suhtes - kuna sinu interneti-avatari pärisinimesega niivõinaa kokku ei vii. ;)

Miks on Kristjan Konsap "kirp"? või paljud teises inimesed hüüdnimedega? :D

Olgem nüüd ausad, 90% liikmetest on siin hüüdnimega. Eestis on see paratamatu ka sellepärast, et suu osa tarkvara ei salli täpitähti. See foorum siin pole erand, osa mooduleid siin läheb segi isegi kaheosalise nime peale.

Archangel viitaks nagu karvasema muusika sõpruskonda kuulumisele.

100% täppi panid.

Alates ca. 2001-2002a paiku sai alustatud päris aktiivselt tegutsemist kohalikus Metal-scenes HRC jaoks töötades. Sealsesse foorumisse valitud hüüdnimi muutus väga kiiresti kõnepruugiks. Kuna "omasid" oli mitukümmend ning alguses käis peamine sõbrustamine internetis - siis õpiti kõiki tundma hüüdnimedega.

Ja kui lõpuks kokku saadi siis leiti, et hüüdnimed on niivõrd mällu kulunud, et pärisnimede kasutamine oli imelik, tüütu ja kokkuvõttes loobuti sellest. Siiani ei tea vist poolte vanade sõprade päris nimesid. Kuigi mõned vägagi head tuttavad. B)

Samuti kui kohtun nendega siis esimene asi mis neil suust tuleb on ikka "Arch - kas sina?"

Mnjah. Võiksin ju oma pärisnime igal pool kasutada. Kuid üldjuhul ei näe sellel mõtet. Usun, et piisab kui ühes foorumis seda teen. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei jõua nii palju pingutada ja veel vähem taastuda.

Mõtlesin Phase 2'st alustada. Aga tegelikult, miks ka mitte algusest peale teha. Ega kiiret kuhugi ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×