Jump to content
missliz

Tõeline mure - kaal ei lange

Recommended Posts

Hommikusöök .

Kohupiimadessert 5%, Emma, Tere - rosina 200 g 302 kcal Maha. Tavaline kohupiim asemele

Kohvijook, lahustuv 3-1 kohvijook, Nescafe 1 ports 250 g 74 kcal Kui sisaldab suhkurt, siis maha, päris kohv asemele

Suhkur 1 tl 5 g 16 kcal Maha. Süsivesikuvaba suhkruasendaja (Huxol, stevia, Splenda) asemele

Rosinad 15 g 45 kcal Maha

Kiirkaerahelbed, Helen 40 g 136 kcal

Kohvi piima ja suhruga 1 klaas 200 g 20 kcal Nagu öeldud, suhkruasendajaga

Lõunasöök .

Kapsa-porgandisalat, Mamma 100 g 135 kcal

Valge jahukaste 75 g 170 kcal Nisujahu on kohutav, maha

Klassikaline ahjukana, Tallegg 100 g 207 kcal

Kartul, keedetud, kooreta 200 g 154 kcal Kartulit ärgu eelistagu, pruun riis sobib asemele ideaalselt

Õhtusöök .

Peedi-küüslaugu majoneesisalat, Selveri Köök 50 g 116 kcal Üldiselt majonees hea pole

Vitamiinisalat, Selver 100 g 52 kcal

Sealiha, Grillribi koore- ja sibulamarinaadis, Dagö 200 g 316 kcal

Vahepala .

Jogurt 2,6%, Valio, Alma jogurtimaius suurte kirssitükkidega 200 g 188 kcal Maha

Karamell, apelsinitäidisega, Kalev 28 g 108 kcal ;):rolleyes: maha

Tavaline kohupiim nende asemel + pähklid (mandlid)

Kokku: 2041 kalorit

Olen küll üsna algaja, kuid isegi mulle paistavad silma mõned vead toitumises, märkisin punasega :)

Tundub jälle selline kava, kus on mindud küll salatite jms peale, kuid need on siiski süsivesikud, valku (muna, piim, kohupiim, kodujuust) pole üldse kavas. Vähenda süsivesikuid, lisa valke ja rasvu (pähklid, omega-3 kapslid, oliiviõli). Süsivesikuid võid hommikul süüa, õhtul valke ja rasvu. Suurenda toidukordade arvu kuid vähenda iga toidukorra toidukogust.

Muudetud kasutaja tykonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõningad väiksed soovitused ka minu poolt!

Kui kohviisu on suur, siis soovitaksin viljakohvi, see on palju tervislikum ja maitseb ka paremini(eriti piimaga) ja ka suhkruta (üpriski odav). Suhkrud võiks tõesti kõrvale jätta. Need teevad kehale kurja, samuti ka nisujahu, need mõlemad käituvad kehas halvasti, nimelt viivad vajalikud ained välja. Maitsevad need muidugi hästi aga palju paremaid asju on võimalik eeltöötlemata looduslikult kasvavatest toorainetest teha. Minu arust kõige parem on mõelda võimalikult lihtsatest toiduainetest(kättesaadavamatest), need on üldjuhul paremad kui hakata erilisi asju välja mõtlema (vahest võib ka noid vaja minna). Ise võib neid kokku panna kuidas tahes. Isetehtud hästi tehtud!

Aga kui väga magusasõber olla, siis mesi ja õietolm. Neid võib pea iga asja sisse toppida (õietolmu mitte üle päevadoosi). Näiteks ise tegin endale kaasa pikale reisile õietolmuga vett, läks päris huvitavat värvi. Kuid, kui maitsega ära harjuda (väga setsiifiline maitse), siis on päris hea energiaallikas nagu ka järgmine aine.

Kohe kindlasti soovitaksin kakaod, magustamata, kange (need kibedad). Kakao on ülimalt kasulik, kui mureks on kaal aitab ka langusele natuke kaasa. Muidugi see ei ole ainuke kasulik omadus, neid on ikka rohkem. Pea nendes kõikides ainetes on tohutult palju antioksudante

Juurde võib lugeda kakaost siit: http://tomlangford.wordpress.com/2010/02/0...acao-superfood/

Loodan, et sain natuke mõtlemisainet/valikuid juurde anda. Edu!

Ka puuviljadega ei tasuks liialdada.

Ning aedviljad pala juures ei teeks halba.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on tegelikult musternäide sellest, et kaloraaž võib ju olla õige, aga kui selle kaloraaži piires süüakse valesid asju, siis kaal ei pruugi üldse langeda.

Nojah.... ametlik õpetus on ju, et kõik võivad süüa kõike (nö normaalsetes kogustes). räägid midagi muud, siis pannakse TÜ s nurka järlele mõtlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkruasendaja on kohati suhkrust hullemate mõjudega...

Peale muude mõjude on see ka number üks süüdlane söömaööstude tekkes.

Kindlasti mitte kusnstlikke suhkruasendajaid....ja meega olge ka ettevaatlikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale muude mõjude on see ka number üks süüdlane söömaööstude tekkes.

Kindlasti mitte kusnstlikke suhkruasendajaid....ja meega olge ka ettevaatlikud.

Kui liiale minna siis vbl tõesti.

Päris selle pärast paanitsema ei tasuks vast hakata kui tee või kohvi sisse paar pisikest suhkruasendaja tükki viskad, et kõige mõrum maitse eemale peletada. Või törts mett tee sisse samal eesmärgil.

Kui juba magusat kooki tahad küpsetada ning terve karbi suhkruasendajat sinna pistad siis on jama käes. Või teed meekooki kasutades kilo mett. ;)

Mesi iseenesest tunduvalt parem valik kerge magususe tekitamiseks. Veresuhkrut tõstab suhteliselt aeglaselt võrreldes teiste suhkrutoodetega.

Usun, et teemaalgataja on saanud päris palju kasulikku nõu juba. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale muude mõjude on see ka number üks süüdlane söömaööstude tekkes.

Kindlasti mitte kusnstlikke suhkruasendajaid....ja meega olge ka ettevaatlikud.

Söömasööstud!? Kasutan suhkruasendajat rohkem kui 10 aastat regulaarselt. Kuni 20 tbl päevas ja pole küll kogenud mingied söömasööste. Need söömasööstud esinevad neil kes oma energiakraanid kolme toitaine puhul liiga kinni keeravad või need omavahel õiges vahekorras pole vms. Sama kehtib ka magusaga liialdamise puhul. Esineb see ainult nendel kes ei saa päevas piisavalt valke rasvu ja süsivesikuid. Suhkruasendaja on sealjuures nepritsom. Iseküsimus ja siiani veel legendi tasandil on hoiatus suhkruasendaja kui ajuvähi soodustaja. Kuna ise kasutan seda suht palju siis minu lahkamisel saab või ei saa see müüt kinnituse. Usun, et oleksin selle uuringu jaoks suurepärane exemplar kuna vaevalt keegi niipalju seda aastaid jutti kasutanud on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söömasööstud!? Kasutan suhkruasendajat rohkem kui 10 aastat regulaarselt. Kuni 20 tbl päevas ja pole küll kogenud mingied söömasööste.

Milleks ta hea on, kas ilma ei saa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkruasendaja on kohati suhkrust hullemate mõjudega...

Ei tea... aspartaamil midagi kahtlustatakse, peale selle võib oletada isuregulatsiooniga seoses midagi (ainult võrreldes üsna magusavaba naturaalse paleodieediga) aga muidu... magusaarmastus on inimesel vägagi kaasasündinud nähtus, liiga suured muutused elus võivad lihtsalt raskeks minna ja täieliku uuest dieedist loobumiseni ja käegalöömiseni viia. Hammastele on asendajad ka kindlasti head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea... aspartaamil midagi kahtlustatakse, peale selle võib oletada isuregulatsiooniga seoses midagi (ainult võrreldes üsna magusavaba naturaalse paleodieediga) aga muidu... magusaarmastus on inimesel vägagi kaasasündinud nähtus, liiga suured muutused elus võivad lihtsalt raskeks minna ja täieliku uuest dieedist loobumiseni ja käegalöömiseni viia. Hammastele on asendajad ka kindlasti head.

Ma just seoses ühe teise asjaga olen veits neid linke kogunud, ehk on kellelgi abi

http://informahealthcare.com/doi/abs/10.10...480540802390270 - kuidas kommenteerid, AlanB?

HFCS

http://paw.princeton.edu/issues/2010/04/28.../5110/index.xml

http://www.grist.org/article/interview-wit...dr.-bart-hoebel

http://www.grist.org/article/researchers-y...han-table-sugar

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks ta hea on, kas ilma ei saa?

Sest mulle meeldib teatud sööke jooke magusalt tarvitada ilma, et ma sealt lisakaloreid saaks. Söön ka mett ja vahel suhrut, aga ntx enne trenni vahetult ja õhtul viimase söögina ma ei taha kumbagi omale sisse ajada. MIKS? Sest söödava joodava üldine kogus on sedavõrd suur, et suhkru või meega neid magustades näeksin välja nagu õhupall varsti. Või pekipall. Seega täiesti teadlik magusaine kasutaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sest mulle meeldib teatud sööke jooke magusalt tarvitada ilma, et ma sealt lisakaloreid saaks. Söön ka mett ja vahel suhrut, aga ntx enne trenni vahetult ja õhtul viimase söögina ma ei taha kumbagi omale sisse ajada. MIKS? Sest söödava joodava üldine kogus on sedavõrd suur, et suhkru või meega neid magustades näeksin välja nagu õhupall varsti. Või pekipall. Seega täiesti teadlik magusaine kasutaja.

Usu mind, sa saad ka ilma hakkama. :)

Mina joon kohvi ja rohelist teed 20 aastat ilma suhkru ja suhkruasendajateta, ei ole hullu midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usu mind, sa saad ka ilma hakkama. ;)

Mina joon kohvi ja rohelist teed 20 aastat ilma suhkru ja suhkruasendajateta, ei ole hullu midagi.

Asi ei ole hakkama saamises, pakun asi on siiski maitses ( :rolleyes: ). Ehk teatud maalt alates läheb asi vaimselt väga kurnavaks kui hakkad enda soove nii karmilt piirama. Eriti kui on olemas vahend, mis võimaldab ilma kõrvalmõjudeta maitset nautida. Vaimselt väga vabastav ma pakun.

Praegused uuringud siiski on suhteliselt ebaselged suhkruasendajate kõrvalmõjude ning pika-ajaliste negatiivsete mõjude suhtes. Mõni uuring väidab, et võib olla kahjulik - kuid, kui kahjulik ja kuidas see väljendub on ikka veel liiga ebaselge.

Ma võin täiesti karsklaseks ka hakata. Pole midagi hullu - kuid ma ei näe vajadust selle jaoks kuna vabadus võtta millal iganes soovi on mõni õlu on ülimalt mõnus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi ei ole hakkama saamises, pakun asi on siiski maitses ( :rolleyes: ). Ehk teatud maalt alates läheb asi vaimselt väga kurnavaks kui hakkad enda soove nii karmilt piirama. Eriti kui on olemas vahend, mis võimaldab ilma kõrvalmõjudeta maitset nautida. Vaimselt väga vabastav ma pakun.

Praegused uuringud siiski on suhteliselt ebaselged suhkruasendajate kõrvalmõjude ning pika-ajaliste negatiivsete mõjude suhtes. Mõni uuring väidab, et võib olla kahjulik - kuid, kui kahjulik ja kuidas see väljendub on ikka veel liiga ebaselge.

Ma võin täiesti karsklaseks ka hakata. Pole midagi hullu - kuid ma ei näe vajadust selle jaoks kuna vabadus võtta millal iganes soovi on mõni õlu on ülimalt mõnus. ;)

Selleks, et nautida erinevate kohvisortide maitse erinevusi, peaksin tassi lisama 1 - 2 tl täit suhkrut või 5 tbl. suhkruasendajat? Pole paha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et nautida erinevate kohvisortide maitse erinevusi, peaksin tassi lisama 1 - 2 tl täit suhkrut või 5 tbl. suhkruasendajat? Pole paha. :)

Ei pea midagi. Maitsemeel on kõigil erinev. Samuti vaimne ülesehitus nö. Ehk mõne jaoks on lihtne millestki ennast võõrutada. Mõnel mitte. Mõne jaoks pole probleemi üht-teist ohverdada, mõne jaoks väga raske. Nüansse palju.

Lihtsalt senikaua kuni pole raudkindlaid tõendeid mingi asja tõsise kahjulikkuse suhtes siis tundub veidi tobe seda 100% mitte tarbida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et nautida erinevate kohvisortide maitse erinevusi, peaksin tassi lisama 1 - 2 tl täit suhkrut või 5 tbl. suhkruasendajat? Pole paha. :)

Ei pruugi midagi, naturaalne suhkruasendaja stevia on kuni 300x magusam kui suhkur.

Muudetud kasutaja tykonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kuidas vahest asjad ringiga käivad, paljud tootjad tagasi ka suhkru kasutamise juures (HFCS jne asemel) tarbijate nõudmisel, pepsi ja mountain dew näiteks.

throwback_blog.jpg

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pea midagi. Maitsemeel on kõigil erinev. Samuti vaimne ülesehitus nö. Ehk mõne jaoks on lihtne millestki ennast võõrutada. Mõnel mitte. Mõne jaoks pole probleemi üht-teist ohverdada, mõne jaoks väga raske. Nüansse palju.

Lihtsalt senikaua kuni pole raudkindlaid tõendeid mingi asja tõsise kahjulikkuse suhtes siis tundub veidi tobe seda 100% mitte tarbida. :)

Maitsemeel on arendatav ja see jälle omakorda on tahtele alluv tegevus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maitsemeel on arendatav ja see jälle omakorda on tahtele alluv tegevus.

Imelikke asju juhtub ...

isegi naistel on mõnikord õigus, ;)

Võin seda ainult kinnitada - oma praegusest menüüst ei söönud ma ~15 aastat tagasi praktiliselt midagi ...

ja vastupidi.

Inimene harjub ja kohaneb kõigega.

Ja maitseeelistused tõepoolest muutuvad - vastavavalt vajadusele, :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Imelikke asju juhtub ...

isegi naistel on mõnikord õigus, :huh:

Võin seda ainult kinnitada - oma praegusest menüüst ei söönud ma ~15 aastat tagasi praktiliselt midagi ...

ja vastupidi.

Inimene harjub ja kohaneb kõigega.

Ja maitseeelistused tõepoolest muutuvad - vastavavalt vajadusele, :)

Ei vaidle tõesti vastu. ;)

Kuid mõne jaoks on tegemist siiski suhteliselt võimatu ülesandega. Mul ei ole absoluutselt mitte mingit armastust kalatoodete vastu. Olen proovinud neid iga nurga alt. Parim mida suudan kurgust alla suruda on totaalselt vaat et söeks grillitud või suitsutatud kalad vms.

Kõik muu... lootusetu. Ehk kas ma tõesti suudaks seda päevast päeva okserefleksiga kurgust alla suruda, lootuses et mõne aja pärast harjun ära? :rolleyes:

Samuti mingi toidu talumine ei tähenda veel selle nautimist. Tee või tina, aga maitsestamata kohupiim on ikka maitsestamata kohupiim. Ning ma ikka tahaks näha neid, kes seda kaifiga paljalt söövad. Jah ma võin seda süüa - kilode kaupa kui oleks vaja. Aga point ongi selles, et ei olegi niiväga vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei vaidle tõesti vastu. :)

Kuid mõne jaoks on tegemist siiski suhteliselt võimatu ülesandega. Mul ei ole absoluutselt mitte mingit armastust kalatoodete vastu. Olen proovinud neid iga nurga alt. Parim mida suudan kurgust alla suruda on totaalselt vaat et söeks grillitud või suitsutatud kalad vms.

Kõik muu... lootusetu. Ehk kas ma tõesti suudaks seda päevast päeva okserefleksiga kurgust alla suruda, lootuses et mõne aja pärast harjun ära? ;)

Samuti mingi toidu talumine ei tähenda veel selle nautimist. Tee või tina, aga maitsestamata kohupiim on ikka maitsestamata kohupiim. Ning ma ikka tahaks näha neid, kes seda kaifiga paljalt söövad. Jah ma võin seda süüa - kilode kaupa kui oleks vaja. Aga point ongi selles, et ei olegi niiväga vaja.

Ju siis pole ikka veel nälg majas...

Tühi kõht on parim kokk :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×