Jump to content
missliz

Tõeline mure - kaal ei lange

Recommended Posts

Tere,

Olen 21 aastane neiu ning pöördun siia selle murega, et minu 42 aastasel emal ei lange kaal kohe mingi nipiga.

Täpsemalt:

Ema on 42 aastane autoga liikuv ja kontoritööd tegev naine. Kaalunumber oli aasta alguses 95kg kui ta otsustas trenniga alustada ja korralikult toituda. Pikkus 174 cm.

Trenn:

Treenib ta siis keskmiselt 4-5 korda nädalas umbes 45 minutit. (vesiaeroobika, sõudespinning, bodyaeroobika ja mõned korrad bodypumpi)

Toitumine:

Loeb väga täpselt kaloreid mida tarbib kasutades selleks Kaaluabi.ee keskkonda. Sööb 3 põhitoitu ja 2 vahepala. Lõunane ports pisut kogukam kui õhtune. Oma päevast kaloraazi naljalt ei ületa ning on selles osas väga tubli. Ent on arusaamatu kui palju tema keha tegelikult kaloreid vajab ning kui palju tuleb tarbida et kaalu vähendada. Erinevad allikad väidavad erinevat asja. Nt ütleb üks leht et alla võtmiseks peaks tarbima 1600-1800 kalorit ja teine koht täpselt samade andmete põhjal 2200-2600 kalorit mis on meeletu vahe.

Konsulteeritud on ka treeneritega - üks ütleb et trenn peab olema pigem lühike ja intensiivne, teine et pigem pikk ja aeroobne ehk rahulik. Spordimeditsiinikesuses öeldi et alla 75 minuti ei ole mõtet trenni tehagi.

Samuti on selgusetu, millist tenni ta tegema peaks, kas sõudespinning ja vesiaeroobika üldse on õige asi? Või on asi treeningu kestvuses, või koguni pulsis? Ning mis pulsivahemikul treenima peaks?

Olen tõeliselt mures, sest ema näeb kohutavalt palju vaeva ning viimase kuu jooksul pole kaal grammigi langenud. Hingest kahju on vaadata, kuidas inimene murdumise äärel on, olles tegelikult ise väga tubli olnud. Hetkel siis kaalukaotus 5kg aasta algusest ehk siis umbes 1kg kuus. Ning kindlasti pole tegemist laiskuse ega looderdamises. Midagi on valesti sest nii koguka kehakaalu juures peaks peale 5 kuud treeningut pisut rohkem tulemust olema ju?

Käis peast läbi ka selline mõte, et ehk ei talu tema organism teatud toiduainet? Nagu see veregrupitoitumine, kus vastavalt veregrupile tuleks teatud toiduainetest loobuda. Tema veregrupi põhjal siis sealiha, piim ja nisutooted.

Tänan tähelepanu eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned mõtted, mis minu peast läbi käivad:

- Ta ei loe enda kaloreid ikkagi väga täpselt

- On enda keha liiga ära kurnanud

- Ei tee vahepeal suurema kaloraažiga päevi

Kuigi kaalulangetus pole tõesti väga suur, on see ju siiski areng. Su ema ei tohiks enda pead väga palju vaevata, kuna mingi tulemus on ju. Ole talle motiveeriv ja ütle, et tubli on, et mingi arengu on teinud ja et pikkamööda saab ta suure kaalulangetuse osaliseks. Kui su ema tunneb, et motivatsioon on kadumas, vajab ta just abistavaid inimesi, kes annaksid talle jõudu edasi liikuda. Kas tal on sõpru, kes talle hästi toeks suudavad olla? Ta võiks enda eesmärkidest abistavate inimestega rohkem rääkida. Proovi ta kas või ise siia lehele tuua, et mõned talle abiks olla saaks.

Kui suur on üldse reaalne kaalulangetamiskiirus? Üldiselt tuuakse välja, et pool kilo kuni kilo võiks nädalas ikka kaotada. Sinu ema on võtnud 2-4 korda aeglasema tempo. Samas tegelikult see kilo nädalas kaotamine on küll selline veidi lopsakas tempo. Siiski oleks kena olnud kuulda, et su ema oleks kaotanud vähemalt 10 kilogrammi selle ajaga.

Kui palju su ema siis kaloreid päeva jooksul ikkagi tarbib? Kas ta tarbib 1600 või 2200 kcal? Nagu sa ütlesid on sellel suur vahe. Tegelikult võiksid sa rääkida hoopis, mida ta üldse sööb.

Mis puutub treeningusse, siis sinu ema puhul oleks ma ka pigem nõus selle pikka ja rahuliku treeninguga. Ta on ju ülekaaluline, mitte inimene, kes tahab võistlema hakata. Teatud intensiivse treeninguga võib ta endale rohkem kahju kui head teha. Ma arvan, et tema puhul on väga head variandid vesiaeroobika, jalutamine ja kerge rattasõit. Kui ta saaks, võiks ka terve päeva jooksul ennast liikuvamaks muuta -- teha väikseid jalutuskäike ja venitusi, et arvuti juurest iga tunni tagant üles tõusta.

Mis puutub sellesse veregrupitoitumisse, ei soovita mina üle mõelda. Söögu asju, mis on tervislikud ja millega ta keha nõus on. Kui ta tunneb ennast pärast millegi söömist hästi, järelikult pole sellel toiduainel viga midagi. (Ei maksa "hästi tundmist" segi ajada selle rahuloluga, mis tuleb lühikeseks ajaks peale kommide söömist.)

Loodetavasti sain sulle ja su emale veidi abiks olla. Ole siis enda emale toeks ja uuri veel ringi, et teada saada, mida tema strateegiatest muuta saaks, et areng veel parem oleks. Oluline on, et ta keskenduks enda harjumustele, mitte ei muretseks liiga palju arengu pärast. Samas tuleb ikka proovida erinevaid asju, kui areng pikka aega liiga aeglane on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.ee/bav-arvuti/bav

Sisestasin andmed ja sain 1625.8 kcal baasainevahetuseks.Nii,nüüd lisa sellele treeningtegevusest põhjustatud kalorikulu (selleks, et arvutada välja kogusumma,mis päeva jooksul ära kulub) - peale seda võiks süüa 10% kuni 15% vähem kaloreid.

Minul endal tekitaks numbrite pingsalt järgimine stressi, see häiriks kindlasti minu organismi (eriti kui see on pikaajaline stress) töövõimet.Süüses tihedalt ja korrektselt,kurnab seegi ju keha,rääkimata trennitegemisest...Kui ma peaksin järgmina,mida ma söön :) , siis loeksin toiduportsjone kalorite asemel(üks portsjon = käelaba rusikasse pandud).Aga see on iga inimese enda valik juba ( :

Järgmine asi on,mida su ema täpselt sööb ? Palju vajalikke toitaineid ja vitamiine ta oma toidust kätte saab.Tasakaalustatud toit on tavainimestele väga tähtis!

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 21 aastane neiu ning pöördun siia selle murega, et minu 42 aastasel emal ei lange kaal kohe mingi nipiga.

Täpsemalt:

Ema on 42 aastane autoga liikuv ja kontoritööd tegev naine. Kaalunumber oli aasta alguses 95kg kui ta otsustas trenniga alustada ja korralikult toituda. Pikkus 174 cm.

Trenn:

Treenib ta siis keskmiselt 4-5 korda nädalas umbes 45 minutit. (vesiaeroobika, sõudespinning, bodyaeroobika ja mõned korrad bodypumpi)

Toitumine:

Loeb väga täpselt kaloreid mida tarbib kasutades selleks Kaaluabi.ee keskkonda. Sööb 3 põhitoitu ja 2 vahepala. Lõunane ports pisut kogukam kui õhtune. Oma päevast kaloraazi naljalt ei ületa ning on selles osas väga tubli. Ent on arusaamatu kui palju tema keha tegelikult kaloreid vajab ning kui palju tuleb tarbida et kaalu vähendada. Erinevad allikad väidavad erinevat asja. Nt ütleb üks leht et alla võtmiseks peaks tarbima 1600-1800 kalorit ja teine koht täpselt samade andmete põhjal 2200-2600 kalorit mis on meeletu vahe.

Konsulteeritud on ka treeneritega - üks ütleb et trenn peab olema pigem lühike ja intensiivne, teine et pigem pikk ja aeroobne ehk rahulik. Spordimeditsiinikesuses öeldi et alla 75 minuti ei ole mõtet trenni tehagi.

Samuti on selgusetu, millist tenni ta tegema peaks, kas sõudespinning ja vesiaeroobika üldse on õige asi? Või on asi treeningu kestvuses, või koguni pulsis? Ning mis pulsivahemikul treenima peaks?

Olen tõeliselt mures, sest ema näeb kohutavalt palju vaeva ning viimase kuu jooksul pole kaal grammigi langenud. Hingest kahju on vaadata, kuidas inimene murdumise äärel on, olles tegelikult ise väga tubli olnud. Hetkel siis kaalukaotus 5kg aasta algusest ehk siis umbes 1kg kuus. Ning kindlasti pole tegemist laiskuse ega looderdamises. Midagi on valesti sest nii koguka kehakaalu juures peaks peale 5 kuud treeningut pisut rohkem tulemust olema ju?

Käis peast läbi ka selline mõte, et ehk ei talu tema organism teatud toiduainet? Nagu see veregrupitoitumine, kus vastavalt veregrupile tuleks teatud toiduainetest loobuda. Tema veregrupi põhjal siis sealiha, piim ja nisutooted.

Tänan tähelepanu eest!

Toitumise kommenteerimiseks peaks meile siia täpselt ka kõik üles kirjutama.

Veregrupidieet....on liiga lai mõiste, selleks et see ka vettpidav oleks. Iga inimene on eriline.

Masendusse sattuda ei tohi. Otsi talle mittekurnavat meelelahutust.

Seniks jõudu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5kg 5 kuuga on suht ok tulemus minu tähelepanekute järgi sellises vanuses naiste puhul. 42 aastaselt on ainevahetus juba tunduvalt aeglasem kui 20 aastasel. Samuti ei tohi 42 aastane naine väga sügavaid dieete kasutada, ainevahetus on väga kerge paigast minema.

5kg 5 kuuga on normaalne tulemus, arvestades, et:

- ilmselt trenniga alustades tõusis tegelikult kehakaal lihastoonuse arvelt ca 1kg

- seega jääb 6kg rasva arvelt langust.

- ühes trennis kaotab rasva ca 20-30g. 5 kuud 5p nädalas = 2000g trennist

- ülejäänud 4 kg kulutamiseks on tulnud olla kokku 32000 kcal negatiivses kaloraažis. Ehk keskmiselt täiendavalt päevas -200 kcal.

Täiesti ideaalne ju arvestades lähtekohta.

Ega tal ei ole ometi ootusi, et pikka aega kogutud 95 kilo kaoks paari kuuga? Ma arvan, et ta peaks tõsiselt üle vaatama oma ootused ja juurutama tervisliku toitumise ja trenni kui eluviisi mitte võtma seda kui enesepiinamise projekti.

Vastasel juhul langeb ta peagi tõesti mingi "veregrupi" vms. dieedi küüsi, kurnab end sellega 80 kg-seks inimvareks ja siis sööb masendusest kõik paari kuu jooksul tagasi.

Nii et tasapisi, samamoodi edasi minnes saavutab ta oma eesmärgi ju vaid paari aastaga. Ilma naljata. Elu ei ole projekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpne kaloriarvutamine võib mõnele ise piisav stressiallikas olla. Tunde järgi ja kindlaid põhimõtteid nagu naturaalsus, jahuvabadus ja suhkruvähesus järgides võib lihtsam olla.

Mulle endale meeldivad lühikesed intensiivsed trennid, aga väsinud päevadel teen laisemalt ja pikemalt, tegelikult soovitatakse ka intensiivsust vaheldada, et organism ei harjuks.

Kaloraazi ka.

Kui talumatusemure on ja raha ka on siis võiks alati Levini talumatusanalüüsi läbi teha. Ma pole kindel selle 100% teaduslikus põhjendatuses, aga ma olen ise ka 100% mitteteaduslikest asjadest kasu saanud... ja ka riiklik meditsiin on enamuse ajast teaduslikkusest üsna kaugel. Kui Levini Role-programmi tulemused jäävad segaseks siis Aile teab sellest kõike :)

Minu arvates võiks veel Diagnostikakeskuses kilpnäärmehormoonide, kortisooli, D-vitamiini ja vbl ka suguhormoonide analüüsid teha ja tulemused siia panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastasel juhul langeb ta peagi tõesti mingi "veregrupi" vms. dieedi küüsi, kurnab end sellega 80 kg-seks inimvareks ja siis sööb masendusest kõik paari kuu jooksul tagasi.

Mingi veregrupidieet mis siia lingiti oli täitsa ok - võta millne grupp tahes, kasu peaks ikka saama sest soovitati üsna häid naturaalseid asju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui talumatusemure on ja raha ka on siis võiks alati Levini talumatusanalüüsi läbi teha. Ma pole kindel selle 100% teaduslikus põhjendatuses, aga ma olen ise ka 100% mitteteaduslikest asjadest kasu saanud... ja ka riiklik meditsiin on enamuse ajast teaduslikkusest üsna kaugel. Kui Levini Role-programmi tulemused jäävad segaseks siis Aile teab sellest kõike ;)

Said nüüd hammustada? Hakkas kergem? :)

Olen ise teinud paar korda üs proovinud ja siis veel üle kontrollinud.

Nänud kõrvalt ka 5 inimese tulemusi... ühte neist ka teistkordselt kontrollinud.

Üks Role nö juhtivaid ründajaid eestis on minu enda sõber...st ma olen nende rünnakutega väga kursis, minu arvates on üks juut lihtsalt teise juudi peale kade.

Kas ma suudaks seda süsteemi kaitsta, nagu meie "süsteem" seda eeldab? Ei! Kuid ta on minu ja minu lähedast peal töötanud. ..ja lausekatkend "aga ma olen ise ka 100% mitteteaduslikest asjadest kasu saanud... ja ka riiklik meditsiin on enamuse ajast teaduslikkusest üsna kaugel..." rahuldab mind täiesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingi veregrupidieet mis siia lingiti oli täitsa ok - võta millne grupp tahes, kasu peaks ikka saama sest soovitati üsna häid naturaalseid asju.

Jutumärkides "veregrupidieedi" all pidasin silmas kõiki nn. meeleheitedieete, kus proovitakse kõike ja meeleheitlikult. Tahtsin öelda seda, et mure esitajast paistab pigem läbi kannatamatus kuigi tegelikult 5kg 5 kuuga on sellises vanuses väga ok tulemus. Eriti esimesel poolel aastal. Edasi harjutakse ära toitumise ja eluviisi muutusega ja võib minna juba sügavamale. Nii et kui praegu söödavad toidud ei tekita tuntavaid kaebusi, siis mina soovitaks jätkata rahulikult ja kannatlikult. Kui langustempo püsib sama, on kõik hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks tahaksin tänada kõiki kes võtsid aja et probleemi veidi lahata ja katsuda mureõun üles leida.

Tänase kaalumisega lisandusid kilod, ehk et uue info kohaselt on aasta algusest kaalu langenud 3.9 kg. Jah olen nõus et see pole paigalseis ja on küllaltki hea tulemus, ent kas kaine mõistus ei ütle et tulemus peaks olema ootuspäraselt pisut suurem?

Mulle tundub siiski, et kuskil on midagi valesti.

Kaloraazist niipalju, et tarbib päevas 2075 kalorit, selle on Kaaluabi keskkond tema eest välja arvutanud. Sööb mida soovib üldiselt, ent jälgib koguseid.

Eriti ei tarbi magusat ega saiakesi. Rmäpstoitu samuti ei armasta. Küll aga meeldib kartul ja liha nii nagu igale eestlasele.

Panen suvalise päeva näidismenüü:

Hommikusöök .

Kohupiimadessert 5%, Emma, Tere - rosina 200 g 302 kcal

Kohvijook, lahustuv 3-1 kohvijook, Nescafe 1 ports 250 g 74 kcal

Suhkur 1 tl 5 g 16 kcal

Rosinad 15 g 45 kcal

Kiirkaerahelbed, Helen 40 g 136 kcal

Kohvi piima ja suhruga 1 klaas 200 g 20 kcal

Lõunasöök .

Kapsa-porgandisalat, Mamma 100 g 135 kcal

Valge jahukaste 75 g 170 kcal

Klassikaline ahjukana, Tallegg 100 g 207 kcal

Kartul, keedetud, kooreta 200 g 154 kcal

Õhtusöök .

Peedi-küüslaugu majoneesisalat, Selveri Köök 50 g 116 kcal

Vitamiinisalat, Selver 100 g 52 kcal

Sealiha, Grillribi koore- ja sibulamarinaadis, Dagö 200 g 316 kcal

Vahepala .

Jogurt 2,6%, Valio, Alma jogurtimaius suurte kirssitükkidega 200 g 188 kcal

Karamell, apelsinitäidisega, Kalev 28 g 108 kcal

Kokku: 2041 kalorit

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks tahaksin tänada kõiki kes võtsid aja et probleemi veidi lahata ja katsuda mureõun üles leida.

Tänase kaalumisega lisandusid kilod, ehk et uue info kohaselt on aasta algusest kaalu langenud 3.9 kg. Jah olen nõus et see pole paigalseis ja on küllaltki hea tulemus, ent kas kaine mõistus ei ütle et tulemus peaks olema ootuspäraselt pisut suurem?

Mulle tundub siiski, et kuskil on midagi valesti.

Kaloraazist niipalju, et tarbib päevas 2075 kalorit, selle on Kaaluabi keskkond tema eest välja arvutanud. Sööb mida soovib üldiselt, ent jälgib koguseid.

Eriti ei tarbi magusat ega saiakesi. Rmäpstoitu samuti ei armasta. Küll aga meeldib kartul ja liha nii nagu igale eestlasele.

Panen suvalise päeva näidismenüü:

Hommikusöök .

Kohupiimadessert 5%, Emma, Tere - rosina 200 g 302 kcal

Kohvijook, lahustuv 3-1 kohvijook, Nescafe 1 ports 250 g 74 kcal

Suhkur 1 tl 5 g 16 kcal

Rosinad 15 g 45 kcal

Kiirkaerahelbed, Helen 40 g 136 kcal

Kohvi piima ja suhruga 1 klaas 200 g 20 kcal

Lõunasöök .

Kapsa-porgandisalat, Mamma 100 g 135 kcal

Valge jahukaste 75 g 170 kcal

Klassikaline ahjukana, Tallegg 100 g 207 kcal

Kartul, keedetud, kooreta 200 g 154 kcal

Õhtusöök .

Peedi-küüslaugu majoneesisalat, Selveri Köök 50 g 116 kcal

Vitamiinisalat, Selver 100 g 52 kcal

Sealiha, Grillribi koore- ja sibulamarinaadis, Dagö 200 g 316 kcal

Vahepala .

Jogurt 2,6%, Valio, Alma jogurtimaius suurte kirssitükkidega 200 g 188 kcal

Karamell, apelsinitäidisega, Kalev 28 g 108 kcal

Kokku: 2041 kalorit

Esiteks, kõik kaloriarvutid annavad vaid umbkaudsed väärtused. Mõned sõltuvalt lähteandmete puudusest aga lausa väärad. Kõige õigem on lähtuda ikkagi reaalsest kaalust. Kaaluda iga päev, samal ajal. Panna kirja, lasta Excelisse joonistada graafik ja jälgida TRENDI, mitte aga kõikumisi 1-2 päeva jooksul (inimese soole sisu ainuüksi on 2-3 kg).

Kuid isiklikult tundub, et antud toitu on liialt palju. Kaalun ise 84 kg, lihasmassi protsent on 43, keharasv 9. Nädalas on 11 trenni. Kuid minu dieet alla võtmise perioodil:

1. Hommik: täisteraviljamüsli väike kauss, 3,5% piimaga (1 klaas)

2. 10:00: 1 pirn

3. Lõuna: 1 tops kodujuustu

4. 15:00: 1 õun

5. 17:00: 2 viilu täisteraleiba

6. 21:00: täisteravlijamüsli väike kauss, 3,5% piimaga

Sellega langeb kaal tasapisi kuus 3 kg.

Minu soovitused antud menüü kohta:

1. Viska välja suhkur hommikusöögist

2. Viska lõunast minema jahukaste ja kartul. Ahjukana võiks asendada osadel päevadel liha või kalaga.

3. Õhtusöögist: majonees minema. Kaota ära kas lõunast ahjukana või õhtul grillribi. Üks neist on liiast.

4. Kõik magusad jogurtid asenda mõne muu vähem suhkrut sisaldavaga.

5. Lisa rohkem rohelist, vahepaladena nt. porgand, õun, pirn vms. (vastavalt sellele, mida magu talub paremini)

Mõtle rohkem täisteratoodetele, täispiimatoodetele ja täisväärtuslikule lihale, ertiti kalale mis ei nõretaks praadimisrasvast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei oska ka üldse kiitust vastu võtta ;)

On sul aga viis selle avaldamiseks... :)

Aga ma tõesti ei oska seda teemat kaitsta. Varjatud toidutalumatuse diagnoosmise nimetaja all tegutsevad mitmed firmad...lihtsalt metoodika on teine. Tean vähemalt kolme veel...Neid küll ei ole avalikult rünnatud, kuid asi tundub olema vähemusutav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid isiklikult tundub, et antud toitu on liialt palju. Kaalun ise 84 kg, lihasmassi protsent on 43, keharasv 9. Nädalas on 11 trenni. Kuid minu dieet alla võtmise perioodil:

1. Hommik: täisteraviljamüsli väike kauss, 3,5% piimaga (1 klaas)

2. 10:00: 1 pirn

3. Lõuna: 1 tops kodujuustu

4. 15:00: 1 õun

5. 17:00: 2 viilu täisteraleiba

6. 21:00: täisteravlijamüsli väike kauss, 3,5% piimaga

Sellega langeb kaal tasapisi kuus 3 kg.

Mis lollus see on?

Teeme nüüd nii, et soovitame ikka kasulikke dieete, mitte mingeid tibidieete mille lõksu sina tundud langenut olevat.

Mis teema-algatajasee nüüd puutub siis...

Tundub hetke toitumine veidi valguvaene ja veidi süsivesikuterohke. Vanematel inimestel oma aeglustunud ainevahetuse ning madala lihasmassi puhul on liigne süsivesikute tarbimine minu meelest mittevajalik. Vaevalt, et keha ühelgi ajahetkel välja arvatud peale trenni vajab niivõrd palju süsivesikuid ning enamik salvestatakse rasvaks.

Hommikusöögi ajal jäta ära see kohupiimadessert ning selle asemel söö mõned munad. Keeda, prae, löö omletiks - kuidas endale meeldib. Saad veidi valke ning rasvu. Hoiab kõhu tunduvalt kauem täis ning igal juhul peaks kasulikum olema kui see "dessert", mis on lihtsalt suhkrulaks praktiliselt.

Lõunasöök - pigem söö 150g kana ja 150g kartuleid. Veidi rohkem valke ja rasvu ning veidi vähem süsivesikuid. Kastmeks soovitaks kasutada pigem maitsestamata jogurtit või 10% hapukoort. Liha ja salatiga koos on vägagi maitsev ning koostis tunduvalt parem mingist jahukastmest.

Õhtusöök - muidu ok, aga jällegi. Kastmeks võtaks hapukoort või maitsestamata jogurit jällegi. Kui majoneesine see salat on? Kui niigi vitamiinisalat menüüs selle eine ajal - kas on vajalik tõesti üks salat veel võtta? Kuigi üldjoontes võib menüüsse alles jääda minu arust.

Enne magamaminekut eine - ütleme nii, et kõik need poe jogurtid pole just kõige kasulikumad. Sisaldavad suurtes kogustes suhkrut mille tarbimist on targem pigem vähendada - tekitab liialt suurt veresuhkru taseme kõikumist, mis pole kunagi kasulik.

Pigem kasutada maitsestamata jogurtit /kohupiim / kodujuustu ning kasuta maitsestamiseks marju, madala suhkrusisaldusega kompotte, hapukoort...

Päeva viimane eine võiks veidi häid rasvu sisaldada. Seega see karamell pole just ideaalne. Kodujuust kõrgema rasvasisaldusega oleks ok, aga miks mitte ka veidi keefirit muudele einetele lisada või mõned viilud juustu.

Ole hea pane ka kella-ajad paika. Sest nendest sõltub palju. Kui einete vahe-ajad lähevad liiga pikaks või jäävad liiga lühikeseks, siis samuti see mõjutab kõike.

Kalorsus on minu arust päris hea. Lihtsalt veidi timmida vaja toitainete vahekordi, koguseid. Vbl veidi vähendada. 100-200kcal võrra. Ei midagi rohkemat.

Senine kaalukaotus on täiesti ok. Parem aeglaselt ning kontrollitult, kui kiiresti rapsides. :) - aga ma usun, et teatud muutustega saame selle kaalu/rasva kaotuse 2kg kuus peale küll nagu mul endal näiteks praegu. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks tahaksin tänada kõiki kes võtsid aja et probleemi veidi lahata ja katsuda mureõun üles leida.

Tänase kaalumisega lisandusid kilod, ehk et uue info kohaselt on aasta algusest kaalu langenud 3.9 kg. Jah olen nõus et see pole paigalseis ja on küllaltki hea tulemus, ent kas kaine mõistus ei ütle et tulemus peaks olema ootuspäraselt pisut suurem?

Mulle tundub siiski, et kuskil on midagi valesti.

Kaloraazist niipalju, et tarbib päevas 2075 kalorit, selle on Kaaluabi keskkond tema eest välja arvutanud. Sööb mida soovib üldiselt, ent jälgib koguseid.

Eriti ei tarbi magusat ega saiakesi. Rmäpstoitu samuti ei armasta. Küll aga meeldib kartul ja liha nii nagu igale eestlasele.

Panen suvalise päeva näidismenüü:

Hommikusöök .

Kohupiimadessert 5%, Emma, Tere - rosina 200 g 302 kcal

Kohvijook, lahustuv 3-1 kohvijook, Nescafe 1 ports 250 g 74 kcal

Suhkur 1 tl 5 g 16 kcal

Rosinad 15 g 45 kcal

Kiirkaerahelbed, Helen 40 g 136 kcal

Kohvi piima ja suhruga 1 klaas 200 g 20 kcal

Lõunasöök .

Kapsa-porgandisalat, Mamma 100 g 135 kcal

Valge jahukaste 75 g 170 kcal

Klassikaline ahjukana, Tallegg 100 g 207 kcal

Kartul, keedetud, kooreta 200 g 154 kcal

Õhtusöök .

Peedi-küüslaugu majoneesisalat, Selveri Köök 50 g 116 kcal

Vitamiinisalat, Selver 100 g 52 kcal

Sealiha, Grillribi koore- ja sibulamarinaadis, Dagö 200 g 316 kcal

Vahepala .

Jogurt 2,6%, Valio, Alma jogurtimaius suurte kirssitükkidega 200 g 188 kcal

Karamell, apelsinitäidisega, Kalev 28 g 108 kcal

Kokku: 2041 kalorit

Inimesed on erinevad...

Mina peaksin küll kõik ümber tegema, kui see mulle tehtud menüü oleks. Kräppi on paksult täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks tahaksin tänada kõiki kes võtsid aja et probleemi veidi lahata ja katsuda mureõun üles leida.

Tänase kaalumisega lisandusid kilod, ehk et uue info kohaselt on aasta algusest kaalu langenud 3.9 kg. Jah olen nõus et see pole paigalseis ja on küllaltki hea tulemus, ent kas kaine mõistus ei ütle et tulemus peaks olema ootuspäraselt pisut suurem?

Mulle tundub siiski, et kuskil on midagi valesti.

Kaloraazist niipalju, et tarbib päevas 2075 kalorit, selle on Kaaluabi keskkond tema eest välja arvutanud. Sööb mida soovib üldiselt, ent jälgib koguseid.

Eriti ei tarbi magusat ega saiakesi. Rmäpstoitu samuti ei armasta. Küll aga meeldib kartul ja liha nii nagu igale eestlasele.

Panen suvalise päeva näidismenüü:

Hommikusöök .

Kohupiimadessert 5%, Emma, Tere - rosina 200 g 302 kcal

Kohvijook, lahustuv 3-1 kohvijook, Nescafe 1 ports 250 g 74 kcal

Suhkur 1 tl 5 g 16 kcal

Rosinad 15 g 45 kcal

Kiirkaerahelbed, Helen 40 g 136 kcal

Kohvi piima ja suhruga 1 klaas 200 g 20 kcal

Lõunasöök .

Kapsa-porgandisalat, Mamma 100 g 135 kcal

Valge jahukaste 75 g 170 kcal

Klassikaline ahjukana, Tallegg 100 g 207 kcal

Kartul, keedetud, kooreta 200 g 154 kcal

Õhtusöök .

Peedi-küüslaugu majoneesisalat, Selveri Köök 50 g 116 kcal

Vitamiinisalat, Selver 100 g 52 kcal

Sealiha, Grillribi koore- ja sibulamarinaadis, Dagö 200 g 316 kcal

Vahepala .

Jogurt 2,6%, Valio, Alma jogurtimaius suurte kirssitükkidega 200 g 188 kcal

Karamell, apelsinitäidisega, Kalev 28 g 108 kcal

Kokku: 2041 kalorit

Krt,kadedaks teeb,misasju inimesed süüa saavad - ja kaal ei tõuse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen enamusega siit päri. Jube palju suhkrut. See viimane vahepala koosneb ju ainult suhkrust.

Igasugused valmissalatid majoneesidega on ka väga kahtlased. Söö värsket salatit, lisa oliiviõli.

Sealiha ma ka nii julgelt ei sööks, eriti viimase toidukorrana.

Ühesõnaga vähenda suhkrut, lisa selle võrra kvaliteetset valku (jogurtiga maiustamise asemel söö väike tops kodujuustu, tee kasvõi tuunikalasalatit sellega) ja kvaliteetset rasva pähklitest, oliiviõlist või kalaõlist/kalast.

Ja mis peamine, võtke rahulikult, säilitage kainet pead. St ärge langege mingite kiirdieetide ohvriks.

Trennid tundusid kaalu arvestades minule ok, et oli rahulikku ja tempokamat (sõudmistrenn?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On sul aga viis selle avaldamiseks... :)

Aga ma tõesti ei oska seda teemat kaitsta. Varjatud toidutalumatuse diagnoosmise nimetaja all tegutsevad mitmed firmad...lihtsalt metoodika on teine. Tean vähemalt kolme veel...Neid küll ei ole avalikult rünnatud, kuid asi tundub olema vähemusutav.

Ma olengi loominguline.

Ja selles valdkonnas polegi mingeid väga tunnustatavaid meetodeid vist veel. Läbiuurimata maa. Ja teiseks ei avalda Levin kuigi palju oma analüüsimetoodika detaile nii et ei oska üldse väga kommenteerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen enamusega siit päri. Jube palju suhkrut. See viimane vahepala koosneb ju ainult suhkrust.

Igasugused valmissalatid majoneesidega on ka väga kahtlased. Söö värsket salatit, lisa oliiviõli.

Sealiha ma ka nii julgelt ei sööks, eriti viimase toidukorrana.

Ühesõnaga vähenda suhkrut, lisa selle võrra kvaliteetset valku (jogurtiga maiustamise asemel söö väike tops kodujuustu, tee kasvõi tuunikalasalatit sellega) ja kvaliteetset rasva pähklitest, oliiviõlist või kalaõlist/kalast.

Ja mis peamine, võtke rahulikult, säilitage kainet pead. St ärge langege mingite kiirdieetide ohvriks.

Trennid tundusid kaalu arvestades minule ok, et oli rahulikku ja tempokamat (sõudmistrenn?)

Tänan gmasterit kes lisaks sellele, et mainis et toit on jama, andis ka nõu, kuidas asja parandada :)

Teinekord toitutakse kehvasti lihtsalt teadmatusest, ei midagi rohkemat.

Vähemalt on suund olemas, kuhu edasi liikuda. Trennid tõstame 45 minuti pealt 60-70 min aeroobset trenni 3-4 korda nädalas. Tundub OK plaan?

Ka toidus peaksime püüdma taga ajada tervislikkust - vähem jahutooteid, magusaid piimatooteid, rasva (eriti sealiha) ning proovida rohkem tarbida täisteratoitusid, kala, kana, pähkleid, rohelist jne ;)

Ma ise olen muidu heas vormis aga tervislik toit kuluks igal juhul ära, pealgi nõnda oleks ka emal kergem :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan gmasterit kes lisaks sellele, et mainis et toit on jama, andis ka nõu, kuidas asja parandada :)

Teinekord toitutakse kehvasti lihtsalt teadmatusest, ei midagi rohkemat.

Vähemalt on suund olemas, kuhu edasi liikuda. Trennid tõstame 45 minuti pealt 60-70 min aeroobset trenni 3-4 korda nädalas. Tundub OK plaan?

Ka toidus peaksime püüdma taga ajada tervislikkust - vähem jahutooteid, magusaid piimatooteid, rasva (eriti sealiha) ning proovida rohkem tarbida täisteratoitusid, kala, kana, pähkleid, rohelist jne ;)

Ma ise olen muidu heas vormis aga tervislik toit kuluks igal juhul ära, pealgi nõnda oleks ka emal kergem :rolleyes:

Kindlasti peaksite ka kodus normaalselt toituma. Kindlasti üritaks süüa ka nn 5 ühikut puu-või köögivilja päeva peale jagatuna, soovitaks rohkem köögivilja, ja et midagi iga toidukorra juures oleks.

Võibolla ka pudruhommikusöögile valku juurde - muna või paar või teha ports tuunikala-kodujuustu salatit ja osa sellest hommikul süüa.

Trennide koha pealt olen ma veidike ettevaatlikum, selles suhtes et peaks ikkagi jälgima enesetunnet, see mis ühe jaoks on aeroobne ja kerge võimlemine, võib aastaid inaktiivse jaoks olla juba tugev anaeroobne. Et lisaks neid pikemaid trenne ja koormust ikkagi ükshaaval ja üritaks säilitada vaheldust, et oleks nii võimlemist kui sõudmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olengi loominguline.

Ja selles valdkonnas polegi mingeid väga tunnustatavaid meetodeid vist veel. Läbiuurimata maa. Ja teiseks ei avalda Levin kuigi palju oma analüüsimetoodika detaile nii et ei oska üldse väga kommenteerida.

Levini detailidest...

IgG le põhinev.

Üks tutvustav link

Ostavad sisse ELISA´t USA st. Labor on neil oma.

Ma nii tavaliselt ütlengi...Kui kellegi on mõni parem meetod välja pakkuda, laske käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks, kõik kaloriarvutid annavad vaid umbkaudsed väärtused. Mõned sõltuvalt lähteandmete puudusest aga lausa väärad. Kõige õigem on lähtuda ikkagi reaalsest kaalust. Kaaluda iga päev, samal ajal. Panna kirja, lasta Excelisse joonistada graafik ja jälgida TRENDI, mitte aga kõikumisi 1-2 päeva jooksul (inimese soole sisu ainuüksi on 2-3 kg).

Kuid isiklikult tundub, et antud toitu on liialt palju. Kaalun ise 84 kg, lihasmassi protsent on 43, keharasv 9. Nädalas on 11 trenni. Kuid minu dieet alla võtmise perioodil:

1. Hommik: täisteraviljamüsli väike kauss, 3,5% piimaga (1 klaas)

2. 10:00: 1 pirn

3. Lõuna: 1 tops kodujuustu

4. 15:00: 1 õun

5. 17:00: 2 viilu täisteraleiba

6. 21:00: täisteravlijamüsli väike kauss, 3,5% piimaga

Sellega langeb kaal tasapisi kuus 3 kg.

Minu soovitused antud menüü kohta:

1. Viska välja suhkur hommikusöögist

2. Viska lõunast minema jahukaste ja kartul. Ahjukana võiks asendada osadel päevadel liha või kalaga.

3. Õhtusöögist: majonees minema. Kaota ära kas lõunast ahjukana või õhtul grillribi. Üks neist on liiast.

4. Kõik magusad jogurtid asenda mõne muu vähem suhkrut sisaldavaga.

5. Lisa rohkem rohelist, vahepaladena nt. porgand, õun, pirn vms. (vastavalt sellele, mida magu talub paremini)

Mõtle rohkem täisteratoodetele, täispiimatoodetele ja täisväärtuslikule lihale, ertiti kalale mis ei nõretaks praadimisrasvast.

Oled veel elus? Napakas dieet ju :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka toidus peaksime püüdma taga ajada tervislikkust - vähem jahutooteid, magusaid piimatooteid, rasva (eriti sealiha) ning proovida rohkem tarbida täisteratoitusid, kala, kana, pähkleid, rohelist jne :)

Ma ise olen muidu heas vormis aga tervislik toit kuluks igal juhul ära, pealgi nõnda oleks ka emal kergem ;)

Teraviljatooted jätaks üldse menüüst välja;seda siis su ema puhul.Kartuli samuti.Suhkur - välja.

Rosinad - kui,siis peale trenni.Jogurtid - välja.

Kala,kana,pähklid,roheline - mida mainisid - on OK.

Lisaks munad,hapukoor,avokado,kohupiim.

Annab kombineerida küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×