Jump to content
LittleBlackCat

Rattasõit ja kalorikulu

Recommended Posts

Tere,

Olen 19 aastane neiu,kaalun 73kg. Hakkan regulaarselt rattaga sõitma,päevas umbes 2 tundi,15-20km. Sooviks teada,et kui palju umbes keskmise rattasõiduga kaloreid kulutab nii umbes 20km päevas?Kuna olen alles algaja siis tahaks võimalikult palju selle spordiala kohta teada.Ja veel huvitab,et mis piirkondi täpsemalt see treenib?

Päikest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal 73kg, kestus 120min

Jalgrattasõit: mõõdukas koormus 1090 kcal

Jalgrattasõit: 20-25 km/h 1246 kcal

Jalgrattasõit: 25-35 km/h 1557 kcal

Kalkulaator

Kui sa aeglasemas tempos sõidad (2h 20km) siis on loomulikult ka kalorikulu väiksem aga noh selle arvestuse järgi vast 700-800kcal tuleb ikka ära.

Spordiklubides on spinningu trennid, kui sind rattasõit tõsisemalt huvitab siis külasta neid mõned korrad, seal õpetatakse erinevaid sõidustiile ja saad treeningu käigus proovida igasuguseid tehnikaid ja harjutusi ning muidugi ka treenerilt nõu küsida.

Jalgrattatreening peaks treenima eelisjärjekorras jalgu ja tuharaid aga mingil määral saavad koormuse ka alaselg ja kõht.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kalorikulu ju oleneb ju sinu pikkusest, kaalust, sõidukiirusest, pulsisagedusest jne.

Enda peal võin öelda, et sõidan korraga tavaliselt 30 km, aega läheb 2 tundi (sõit toimub rattateedel, seega väga kihutada seal ei saa) ning kaloreid kulub keskmiselt 800. Pikkus 178, kaal 60. Kuid mõnel päeval kulub 500 kalorit sama distantsiga, jahedama ilmaga näiteks, kus pulss ei tõuse väga vms.

Kõige kindlam viis: soeta pulsikell:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 19 aastane neiu,kaalun 73kg. Hakkan regulaarselt rattaga sõitma,päevas umbes 2 tundi,15-20km. Sooviks teada,et kui palju umbes keskmise rattasõiduga kaloreid kulutab nii umbes 20km päevas?Kuna olen alles algaja siis tahaks võimalikult palju selle spordiala kohta teada.Ja veel huvitab,et mis piirkondi täpsemalt see treenib?

Päikest.

Võimatu on nii aeglaselt sõita, mitte halvustada, aga lihtsalt ebaloogiline!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimatu on nii aeglaselt sõita, mitte halvustada, aga lihtsalt ebaloogiline!

Võimatu on see Eestis küll jah, aga näiteks kuskil Itaalias mägedesse üles sõites on normaalne tempo :rolleyes: Aga jah, ma ei kujuta ka ette, kuidas see teemaalgataja sõit välja näeb. Keskmine kõndimine kiirus on (mul vähemalt) umbes 6 km/h

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimatu on nii aeglaselt sõita, mitte halvustada, aga lihtsalt ebaloogiline!

Ma usun, et need pole täpselt väärtused vaid pigem umbes nii, et "sõidan tavaliselt umbes paar tundi ja arvan, et kokku tuleb kuskil paarkümmend kilomeetrit".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb tõesti, kui kiiresti sõita. Kui aeglasemas tempos, siis tõesti 2h ja ca 20km reaalne. Ise sõitsin eile u 18km pisut alla tunniga. Kuigi tempo oli mu arust selline keskmine. Leidus neid, kellest aeglasemalt sõitsin ja muidugi ka neid, kellest kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

umm.. noo ma sõidan igal hommikul tööle ca 40 mintsa (14-16km) ja tagasi koju jõuan ca 35 minutiga

Rattaga saab hullupööra kergelt vändates 20km ka 2h sõita, oleneb mis käikudega lased ja kui tugevalt tallad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab vist tõesti sõita nii et 10km/h,aga kui mina ikkagitrenni teha tahan, siis ma teen selle tavalisest liikumisest eraldi. Sa ju ei kirjuta et oli trenn kõndisin poodi 5,5km/h pool tundi ja tagasi. Et trenn minul rattaga on ikka intensiivne. Kiirus aeglasematel lõikudel nii 22 , keskmine umbes 28 ja kui tunned et powerit on siis ka 35 ja peale. Kuigi ma sõidan ka võidusõidurattaga ja siis täis rattariietuses. Aga jah mõte sama,et üks on tavaline liikumine ja teine asi ikka trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkan regulaarselt rattaga sõitma,päevas umbes 2 tundi,15-20km.

Kas ei tasuks siiski esialgu natuke harvemalt seda teha, nagu ma aru saan on tegu algaja sportija ja jalgratturiga, niisiis soovitus oleks alustada paari-kolme korraga nädalas ja alles mõne kuu möödudes koormusi kasvatada. Vastasel juhul võib sellest spordist tulla hoopis rohkem kahju, sest see oleks kehale liiga suur suutäis korraga harjumiseks ning kohanemiseks ja võibolla tüütab rattasõit nii hoopis kohe ära ja tegu oleks lihtsalt lühiajalise šhokiga

Muudetud kasutaja Spordihai poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saab vist tõesti sõita nii et 10km/h,aga kui mina ikkagitrenni teha tahan, siis ma teen selle tavalisest liikumisest eraldi. Sa ju ei kirjuta et oli trenn kõndisin poodi 5,5km/h pool tundi ja tagasi. Et trenn minul rattaga on ikka intensiivne. Kiirus aeglasematel lõikudel nii 22 , keskmine umbes 28 ja kui tunned et powerit on siis ka 35 ja peale. Kuigi ma sõidan ka võidusõidurattaga ja siis täis rattariietuses. Aga jah mõte sama,et üks on tavaline liikumine ja teine asi ikka trenn.

Kas sa oled üks neist tegelastest, kes nilbelt uhke riietusega (erinevad firmade logod jms), okei ratta ja väga valede jalanõudega täie rauaga lõhub? Antud juhul sain mina jutust aru, et tütarlapse eesmärk ei ole rassida täie mahviga vaid pigem kaalu langetada. Selleks peaks sobima ka üsna madala intensiivsusega (siiski mitte olematuga!) treening. Lisaks ära unusta, et treeningtaust on tõenäoliselt erinev. Enne jooksmist tuleb ikka kõndima õppida.

Ahjaa. Ma tahan ISIKLIKULT näha, kuidas sa min 22km/h Suurest Munamäest üles lased. Ja teada mis eesmärki selline tegevus kannab. Muidugi, minu isikliku uudishimu rahuldamiseks võiksid avalikustada oma treeningu keskmise pulsi. Kui siia avalikult ei taha panna, saada sõnumina.

Ja üleüldse peaks kõigepealt alustama piiga rattaseadistuste üle vaatamisest. Pulsikell ja isiklik treeningplaan oleksid muidugi kõige suuremad abimehed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saab vist tõesti sõita nii et 10km/h,aga kui mina ikkagitrenni teha tahan, siis ma teen selle tavalisest liikumisest eraldi. Sa ju ei kirjuta et oli trenn kõndisin poodi 5,5km/h pool tundi ja tagasi. Et trenn minul rattaga on ikka intensiivne. Kiirus aeglasematel lõikudel nii 22 , keskmine umbes 28 ja kui tunned et powerit on siis ka 35 ja peale. Kuigi ma sõidan ka võidusõidurattaga ja siis täis rattariietuses. Aga jah mõte sama,et üks on tavaline liikumine ja teine asi ikka trenn.

See on sul mõtlemises kinni, mina sõidan poodi ka nii et veremaik kurgus. Täiesti tavalises riietuses, v.a rattakingad. Eraldi spetsiaalset trenni ei viitsi üldse teha, parem sõidan kuhugi kuhu on vaja minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antud juhul sain mina jutust aru, et tütarlapse eesmärk ei ole rassida täie mahviga vaid pigem kaalu langetada. Selleks peaks sobima ka üsna madala intensiivsusega (siiski mitte olematuga!) treening.

Olen justkui aru saanud et madala intensiivsusega rasvapõletuses midagi eriti ei saavuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen justkui aru saanud et madala intensiivsusega rasvapõletuses midagi eriti ei saavuta.

Sa ei ole ainuke.

See on ammu tõestatud, aga paljud ei ole sellega lihtsalt kursis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×