Jump to content
haamer

Poksikott (pokistreening kodus)

Recommended Posts

Ehk on kedagi kes osaks sellel alal natuke nõu anda....

küsimus selles, et lisaks jõutreeningule tahaks ka kodus tegeleda natuke poksimisega ja nii, kodus see konks olemas kuhu poksikoti saaks täiesti riputada.

Oskab keegi ehk soovitada milline alguses oleks hea , mis mõõtmetes umbes, kui raske oleks paras, kuna ise olen suhteliselt kerge kaalult (vaevu 60kg) siis võibolla saab natuke kergema poksikotiga minupuhul arvestada

endale jäi silma see:

http://www.spordimaailm.eu/index.php?page=...rt&Itemid=3

seal on nüüd valikutena need suurused ja kaal kah, aga kuna pole asjast aimugi, siis ei teagi kas see esimene variant:

55/25 cm kaalub 9 kg näiteks oleks juba normaalne?

Ja lisana küsiks veel et kas kindad oleksid ka vajalikud, või saab ilma ka läbi ajada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Randme nurka peaks elementaarselt suutma ilma sidemeteta hoida. Side ei asenda lööma õppimist. Poksimisega tegelemine võiks alata kusagilt mujalt kui suvaliselt koti peksmisest.

Las keegi ikka õpetab sulle poksi baasi selgeks ja siis võid mõelda koju koti hankimisele. Ja sellisel juhul oleks mõttekas osta natuke raskem kott. 9kg kaaluva kotiga saab ka kindlasti trenni teha, aga suurem kott on universaalsem ja laseb erinevamaid harjutusi teha. Pead loomulikult olusid arvestama. Pole tore kui konks koos poole laega alla sajab. Kui kott kaalub näiteks 30kg, siis temaga tööd tehes mõjub konksule tunduvalt suurem jõud. Kunagi ostsin rauapoest poksikotile konksu. Müüja küsis, et palju kott kaalub. Kui ma ütlesin, et 26kg, siis müüja ütles"võta see konks, selle külge võib kuni 30kg kaaluvadi asju riputada". :rolleyes: Mees vist ei kujutanud hästi ette, mis otstarbel poksikotte kusagile riputatakse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahaha, 9kg poksikott on ilmselgelt liiga kerge, poksikott paneb plehku su löökide eest :rolleyes:

ise endal kodus 40kg falco poksikott , täitsa paras, ainult et mul kodus ruumi vähe selle jaoks et jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Randme nurka peaks elementaarselt suutma ilma sidemeteta hoida. Side ei asenda lööma õppimist. Poksimisega tegelemine võiks alata kusagilt mujalt kui suvaliselt koti peksmisest.

Las keegi ikka õpetab sulle poksi baasi selgeks ja siis võid mõelda koju koti hankimisele. Ja sellisel juhul oleks mõttekas osta natuke raskem kott. 9kg kaaluva kotiga saab ka kindlasti trenni teha, aga suurem kott on universaalsem ja laseb erinevamaid harjutusi teha. Pead loomulikult olusid arvestama. Pole tore kui konks koos poole laega alla sajab. Kui kott kaalub näiteks 30kg, siis temaga tööd tehes mõjub konksule tunduvalt suurem jõud. Kunagi ostsin rauapoest poksikotile konksu. Müüja küsis, et palju kott kaalub. Kui ma ütlesin, et 26kg, siis müüja ütles"võta see konks, selle külge võib kuni 30kg kaaluvadi asju riputada". :rolleyes: Mees vist ei kujutanud hästi ette, mis otstarbel poksikotte kusagile riputatakse...

+1

Täpselt konks peab olema tugev.Endal lendas konks pooleks ja kott läks aknasse :D .Kui on võimalus siis lase laest auk läbi ja keera ülevalt kinni siis pole karta,et midagi katki läheb.Aga enne mine kindalasti trenni ja saa tehnika selgeks.

Muudetud kasutaja Gold poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vägivalduri jutt väga õige, enne kui tehnikat ei oska, siis ple mõtet ka kotti osta. Mingit kasu niisama käte lõhkumisest ei ole. Minu soovitus on et katsu parem poksitrenni minna, kui see ei huvita siis nüüd juba võimalik ratast, uisku , jooksu jne teha jõusaali kõrvale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei usu et see asi nii hull ka nüüd on et ise kohe kuidagi õppida ei saa. interneti vahendusel/ sõprade nõul ettevaatlikult , aegalselt ja tasapisi õppida kuni mingi tunnetus käes on ja kasu oleks asjast kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei usu et see asi nii hull ka nüüd on et ise kohe kuidagi õppida ei saa. interneti vahendusel/ sõprade nõul ettevaatlikult , aegalselt ja tasapisi õppida kuni mingi tunnetus käes on ja kasu oleks asjast kindlasti.

Kui lüüa ei oska, siis on see ainult aja küsimus, millal randmed ära suudad vigastada, või pöidla

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei usu et see asi nii hull ka nüüd on et ise kohe kuidagi õppida ei saa. interneti vahendusel/ sõprade nõul ettevaatlikult , aegalselt ja tasapisi õppida kuni mingi tunnetus käes on ja kasu oleks asjast kindlasti.

Mille õppimisega tegu üldse oleks? Poksikott ju ennast eriti ei liiguta ning võib üsna suure kindlusega väita, et ta vastu ka ei löö :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei usu et see asi nii hull ka nüüd on et ise kohe kuidagi õppida ei saa. interneti vahendusel/ sõprade nõul ettevaatlikult , aegalselt ja tasapisi õppida kuni mingi tunnetus käes on ja kasu oleks asjast kindlasti.

Mis sa tuled nõu küsima kui teadjamate arvamusi tõsiselt võtta ei taha :rolleyes:

Rohkem kasu on üldfüüsilisest kui oma käe peal koti lahmimisest. Teine asi oleks siis kui kasvõi võrdse algaja partneriga õppima saaksid hakata, aga ÜKSI ei ole võimalik KAHEvõitlusalasid õppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa tuled nõu küsima kui teadjamate arvamusi tõsiselt võtta ei taha :rolleyes:

Rohkem kasu on üldfüüsilisest kui oma käe peal koti lahmimisest. Teine asi oleks siis kui kasvõi võrdse algaja partneriga õppima saaksid hakata, aga ÜKSI ei ole võimalik KAHEvõitlusalasid õppida.

Kuradi hästi selgitab/paneb asjad paika. Polegi ise selle ütluse peale tulnud, kui midagi vaja seletada on :D tnx

Muudetud kasutaja Samakamees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega eesmärk polegi võitlusala õppida, keegi ei võta seda ''midagi on vaja aeg ajalt peksta et närvi rahustada'' asja tõsiselt vist. aga ega sealgi siis jah niisama lahmida ju ei saa.

lihstalt ruum on olemas, konks samuti, raha ka, ei näe põhjust miks mitte soetada, kui õige tehnika käes oleks saaks selle vehkimise oma cardio trenni alla ka liigitada kui ratast ei viitsi vändata.

aga okei, rohkem arvamusi pole vaja

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega eesmärk polegi võitlusala õppida, keegi ei võta seda ''midagi on vaja aeg ajalt peksta et närvi rahustada'' asja tõsiselt vist. aga ega sealgi siis jah niisama lahmida ju ei saa.

lihstalt ruum on olemas, konks samuti, raha ka, ei näe põhjust miks mitte soetada, kui õige tehnika käes oleks saaks selle vehkimise oma cardio trenni alla ka liigitada kui ratast ei viitsi vändata.

aga okei, rohkem arvamusi pole vaja

Noh ära nüüd ärritu nii tühise asja peale:). Poksikotiga "jändamine" haarab vägagi palju ülakeha ja ka südame lihast. Selles asjas on õigus et tehnika peab olema käes muidu teed oma randmele viga ja selles ma olen ka Jrx-ga nõus et kui soovid tõsisemalt tegeleda pead otsima sparring partneri, sest koti tagumine annab aint löögi tugevust ja jõudu aga see ei karanteeri et sa oskad korraliku lööki teha liikumise pealt.

Mis puutub kas löömine rahustab on minu arust suhteline asi. Kunagi sai vist kuskilt loetud et jaapanlased olid teinud katseid, et inimene aeti närvi ja siis anti talle vaba voli taguda poksikotti kaikaga ja pärast avastati et inimene oli sama rahulik kui ennem närvi ajamist. Tänaäeval kutsutakse seda asja vist "Vihateraapiaks",aint sa ei tao vaid maandad oma viha karjumise, ropendamise jms. Isegi sellised grupid on olemas aga terapeud küll olla ei tahaks:).Kui tunned et vajad vahel viha välja elamist, palun väga osta poksikott ära aint mine tänavale võid politseisse sattuda või veelgi kurvem keegi saab pahaseks ja kasutab sind poksikotina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on kodus 40kg boksikott ja täitsa rahul sellgea. Muidugi palja käega ei ole mõtet seda peksta, kuna käsi saab haiget(vähemalt mul). Ja muidugi kinnastega on kõigeparem, saad kõvemaid lööke teha (ei pea kartma, et käel nahk marraskile läheb). Aga jah, löögitehnika peab olema hea raskema koti puhul ja alguses võib isegi teha nõrgemaid lööke tehnika peale ning hiljem tugevust juurde lisada, kui tehnika on paremaks läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

9 kilone kott, Hahha naerma ajas lausa:), 9 kilone kott umbes viie aastastele.

Ise olen 14 aastane ja kaalun 41 kilo ja mul on 25. kilone kott, vägagi rahul, löökide peale liigub väga palju,

Soovitaksin sulle umbes 32-40 kilost kotti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata http://www.budopunkt.ee või veel parem, mine kohale. Vana tegelebki ainult võitluskunstide varustuse müügiga ja oskab sulle head nõu anda. Vastutab ka ise oma kauba kvaliteedi eest. Olen sealt hunnikute kaupa asju ostnud.

Kuid ära mõtlegi kotti ilma kotikinnaste ja käesidemeteta taguda. Kui peale koti muuks raha ei jää, siis osta pigem head sidemed ja õpi enne esimese matsu andmist neid korralikult siduma. Sideme ülesanne ei ole rannet kaitsta, seda pead ikka löögitehnika raames õppima. Sideme ülesanne on kaitsta käelaba, sõrmeliigeseid ja sõrmeluude vahelisi sidemeid, mis su pihku koos hoiavad.

Kott võiks olla aga ca pool oma keha raskusest vähemalt. Pikkus vali selle järgi, kas soovid ka jalalööke harjutada või mitte.

Leidub ka kotte, mida ei pea panema lakke vaid saab ka põrandale panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poksikoti ideaalsed mõõtmed oleksid kaalu poolest umbes 50% teie kehakaalust ning pikkuse poolest võiks ta rippuda teie laubast kuni põlve alumise ääreni.
Alumine piir on muidugi valikuline, kuid võistlusolukorras on löögid allapoole põlve väga harvad. Otsaesise kõrgune poksikott imiteerib teie enda pikkust vastast.
Poksikotte võite näiteks sirvida veebipoes: http://budopunkt.ee/tooted/loogipinnad/poksikotid.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×