Jump to content
Janika Aavamägi

Fitness.ee KÄTEKÕVERDUSMÄNG: vaata, kes vōitis!

Recommended Posts

post-18819-1303396295_thumb.jpg

Fitness.ee kätekõverdusmäng!

Kui palju suudad Sina teha kätekõverdusi?

Pane kaamera filmima, ütle kaamerasse enda nimi ja vanus ning näita, palju kätekõverdusi suudad teha sina. Seejärel lae video üles YouTube keskkonda ning postita link e-mailile info@fitness.ee, maili lisa ka enda kontaktandmed.

Kui oled saanud kinnitaja vastumaili, võid enda auhinnale järele tulla.

Mehed:

Kui tegid üle 30. kõverduse, oled automaatselt võitnud vaheauhinna. Tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuspakki kaasa.

Naised:

Kui tegid üle 15. kõverduse, tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuse pakki kaasa.

Võistluse peaauhind:

Enim õige sooritusega teinud Fitness.ee külastaja võidab endale 50€ eest omal valikul toidulisandeid FitShopst!

I peaauhinna võidab üks mees- ja üks naisvõistleja.

Esimese võitja väljaselgitamine toimub 30.juuni 2011!

Kätekõverduse õige tehnika:

Lähteasendiks on eestoenglamang sirgetel kätel, peopesad paralleelselt, sõrmed ees, käed õlgade laiuselt või kuni peopesa laiuse võrra laiemalt, õlavööde toetuspinna kohal; keha moodustab õlgadest kandadeni ühe sirge.

Käed kõverdatakse selliselt, et küünarliigeses tekib vähemalt 90-kraadine nurk (õlavars lastakse paralleelseks toetuspinnaga), lähteasendis on lubatud kuni 5 s puhkus; käte kõverdamisel ja sirutamisel peab keha moodustama kogu liikumise vältel ühe sirge.

Sooritus on sama nii naistel kui ka meestel!

Vale tehnikaga või mittepiisavale sügavusele sooritatud kordusi ei loeta.

Sisekaitsekadeemia näidisvideo õigest kätekõverdusest

Fitness.ee kätekõverdusemängu video

Kätekõverdustest üldiselt:

Kätekõverdused treenivad lisaks rinnalihastele ka õlalihaseid, käe tagaosalihaseid (triitsepsid) ja kerelihaseid (kõhulihased ja seljasirutajalihased).

Ameerika-inglise väljend push-up(kätekõverdus) võeti esmakordselt kasutusele 1905-1910. aastavahel, briti-inglise väljend pess-up ilmus kasutusse 1928.aastal.

Maailmarekordit järjest kõverduste tegemises hoiab enda käes jaapanlane Minoru Yoshida, kes sooritas 1980 okroobris 10,507 kätekõverdust.

Ühe aasta jooksul enim kätekõverdusi on teinud sakslane Paddy Doyle, hoides 1,500,230 kõverdusega aastas enda käes maailmarekordit. Doyle alustas rekordikatset 1988 oktoobris ja lõpetas 1989 oktoobriga.

Rahvusvahelise Muscle&Fitness lugejauuringus uuriti, kui palju suudavad nende lugejad sooritada järjest kätekõverdusi. Tulemused on järgnevad:

100+ : 8%

50-99 : 36%

40-49 : 17%

30-39 : 18%

20-29 : 13%

Alla 20 : 8%

Mitu kätekõverdust suudad teha Sina?

Fitness.ee kätekõverdusmäng

Lisainformatsioon e-mailil janika@fitness.ee

Võistlejad:

1.Priit Loo - 20-aastane

31 kätekõverdust

2.Rette Jallai - 31-aastane - Patella

45 kätekõverdust

3.Piret Pehme

66 kätekõverdust

4.Kalev Arbus - 21

70 kätekõverdust

5.Taavi Merisalu - 21 - Sarge

32 kätekõverdust

6.Agnes Rannaste - 26 - batmannu

19 kätekõverdust

7.Ranno Tasane - 17

30 kätekõverdust

8.Karl Mäe - 17

29 kätekõverdust

9.Mikk Palksaar - 21

51 kätekõverdust

10.Andero Kuhhi - 17 - andero12

31 kätekõverdust

11.Annika Sirel - 19

20 kätekõverdust

12.Siim Roomet - 20

30 kätekõverdust

13.Berit - 11-aastane

30 kätekõverdust

14.Tõnu Einasto - 29-aastane - TõnuE

35 kätekõverdust

15.Henri Tilga - 21-aastane - htilga

74 kätekõverdust

16.Urmet Meeder - 19-aastane

63 kätekõverdust

17.Toomas Valder - 22-aastane

30 kätekõverdust

18.Ranno Rentik - 20-aastane

30 kätekõverdust

19.Argo Kruusmaa - 23-aastane

80 kätekõverdust

20.Taavi Veelmaa - 20-aastane

40 kätekõverdust

21.Kert - 20-aastane

48 kätekõverdust

22.Jaano Saar - 20-aastane

49 kätekõverdust

23.Aare Jamnes - 21-aastane

35 kätekõverdust

24.Ivo Kitsing - 19-aastane

34 kätekõverdust

25.Taavi Tulp - 20-aastane

54 kätekõverdust

26.Juri Fjodorov - 26-aastane

69 kätekõverdust

27.Holger Maiväli - 25-aastane

75 kätekõverdust

28.Aivo Orumägi - 50-aastane

51 kätekõverdust

29.Reimo Saar - 32-aastane

81 kätekõverdust

30.Ott Valliste - 35-aastane

Kui võistleja saab linti soorituse, kus teeb rohkem kordusi kätekõverdusi, kui siinses videos, siis saab võistlusvideo välja vahetada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
10,507 kätekõrvedust ilma puhkepausita on võimatu.

järjest lastes vast mingi 200-300 on.

teen ka siis ise homme ja vaatan kui palju suudan.panen video ka üles.

Kui ma ei eksi siis üks tüüp sai endale tiitli kui maailma parimas vormis mees.

Tegi vist paari päeva jooksul:

1000 kätekõverdust järjest

1000 kükki

1000 rinnalt surumist

1000 lõuatõmmet

Jooksis 50km

Sõitis rattaga 200km

jne...

Mingi saade oli kus seda näitas. Peaks otsima, leiab vast üles. (Ma need numbrid suht lampi panin, aga midagi sinnakanti oli)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

one finger: 124 Paul Lynch (GBR), 21 April 1992 in London

Vot see mees käis isegi kunagi Eestis (äkki oli umbes 10a tagasi) ja selle raames korraldas Nimeta baar mingisuguse kätekõverdusvõistluse (vist oli ühe käega tehes).

Mul oli ka au temaga kohtuda ja isegi autogramm on olemas :lol:

Tüüp rääkis, et kui tal tuli mõte ühe sõrme peal kätekõverdusi teha, siis hakkas igal võimalusel uksi ühe sõrmega lahti lükkama ja sellest näpp tugevaks saigi B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleksin et puhta jama on pea kõik seal...ühes minutis 200 KORRALIKU kätekõrvedust.no see oleks üliinimlik lasua juba.

Ega rind peagi maad puudutama, mis seal nii ulmet on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta puhtalt vastupidavuse asi ole. Piisavalt kaua treenid, piisavalt madal rasvaprotsent kaalu vähendamiseks jne, siis usun, et suht Sky's the Limit.

Umbes sama kuidas Rückenberg tegi mingi mis see oli? 80kg 200x kükki? Järjest samamoodi... ehk what. Kükk on järsku kergem harjutus kui kätekõverdused?

Samamoodi võib kätekõverdusi tehes hinge tõmmata puhkefaasis. Selle võistluse raames olev 5sek peaks päris palju aega pakkuma.

Ise praegu proovisin. 50x tuli läbi häda ära. Ega polegi kunagi varem proovinud. Harjutan veel ning enne võistluse lõppu võtan midagi linti kah. :lol:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas need videod, mis juba selle võistluse raames alguses tehti jäävad kehtivateks, või peavad kõik jälle uued videod tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas need videod, mis juba selle võistluse raames alguses tehti jäävad kehtivateks, või peavad kõik jälle uued videod tegema?

Ikka jäävad kehtima :lol:

31.juuni on esimene loosimine ja selle ajani lähevad arvesse kõik videod, mis linti võetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Janika, mis vaheauhinnaks on?

Vaheauhinnaks on Fitness.ee sheiker, mida saad kasutada loomulikult trennis aga ka kodus- piima või mahla hoidmiseks või ka kuivainete säilitamiseks :D

Veel tuleb kaasa FAST uusim Sport Protein batoon(50g) ja maitse Sinu enda valikul.

Pealekauba saad teadmise enda füüsilisest vormist ning sellest, kui palju suudad teha kätekõverdusi Sina! :rolleyes:

post-18819-1303476231_thumb.jpg

Mehed:

Kui tegid üle 30. kõverduse, oled automaatselt võitnud vaheauhinna. Tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuspakki kaasa.

Naised:

Kui tegid üle 15. kõverduse, tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuse pakki kaasa.

Võistluse peaauhind:

Enim õige sooritusega teinud Fitness.ee külastaja võidab endale 50€ eest omal valikul toidulisandeid FitShopst! Võitja arvutatakse välja protsentuaalselt. Meestel on 30 kõverdust 100%, naistel on 100% 15 kätekõverdust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tulen poest läbi, mul on kindaid nagunii vaja

Teen Sulle seal siis 30 pumpa ära ja saan sheikeri kaasa :D ?

Vaheauhinnaks on Fitness.ee sheiker, mida saad kasutada loomulikult trennis aga ka kodus- piima või mahla hoidmiseks või ka kuivainete säilitamiseks :D

Veel tuleb kaasa FAST uusim Sport Protein batoon(50g) ja maitse Sinu enda valikul.

Pealekauba saad teadmise enda füüsilisest vormist ning sellest, kui palju suudad teha kätekõverdusi Sina! :rolleyes:

post-18819-1303476231_thumb.jpg

Mehed:

Kui tegid üle 30. kõverduse, oled automaatselt võitnud vaheauhinna. Tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuspakki kaasa.

Naised:

Kui tegid üle 15. kõverduse, tule enda vaheauhinnale järgi FitShop Robocopi, FitShop Spartasse, FitShop Eedenisse, FitShop Pärnu või palu enda auhind panna Sinu Fitshop.ee veebitellimuse pakki kaasa.

Võistluse peaauhind:

Enim õige sooritusega teinud Fitness.ee külastaja võidab endale 50€ eest omal valikul toidulisandeid FitShopst! Võitja arvutatakse välja protsentuaalselt. Meestel on 30 kõverdust 100%, naistel on 100% 15 kätekõverdust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et kas see protsent arvutatakse naiste puhul välja nii, et 100% on 15 kätekõverdust, olenemata sellest, kas on tehtud põlvedel või nn õige tehnikaga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma seda vaheauhinda kätte tahan saada, siis mis tõestusmaterjaliks tuleb kaasa võtta? Et millega ma kinnitan, et ikkagi olen vastava video youtube keskkonda laadinud ning viidatud e-mailile lingi saatnud?

Selline küsimus ka, et selle video lõpus on kirjas, et "Iga kuu lõpus saab enim kätekõverdusi teinud mees ja naine auhinnaks 50€ väärtuses toidulisandeid FitShopist", kuid siin on kirjas, et esimese peaauhinna saab 31. juuni. Et kumb siis tegelikult kehtib?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii mitmeid vasturääkivusi on siin korraldamise poole pealt, et hakka või uut videot tegema, kus põlved maas... :S

Muudetud kasutaja Patella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas teete kindlaks, et keegi ei peta videos?...tänapäevaste vahenditeha on lihtne teha video ala teen 10 kätekõverdust ja videos need järjest korduvad :D

No ilmselgelt peaauhinna võitjal laseme kätekordusi korrata ka ;) Mitte, et ta peaks sama palju suutma aga ehk suudab rohkemgi :D Aga ligilähedale siiski ju võiks ;) Aga ärgu muretsegu, me teeme temaga kaasa :D

Ma tulen poest läbi, mul on kindaid nagunii vaja

Teen Sulle seal siis 30 pumpa ära ja saan sheikeri kaasa :D ?

Tule, Robocopis võtame linti ka kohe ;)

Kui ma seda vaheauhinda kätte tahan saada, siis mis tõestusmaterjaliks tuleb kaasa võtta? Et millega ma kinnitan, et ikkagi olen vastava video youtube keskkonda laadinud ning viidatud e-mailile lingi saatnud?

Selline küsimus ka, et selle video lõpus on kirjas, et "Iga kuu lõpus saab enim kätekõverdusi teinud mees ja naine auhinnaks 50€ väärtuses toidulisandeid FitShopist", kuid siin on kirjas, et esimese peaauhinna saab 31. juuni. Et kumb siis tegelikult kehtib?

Tõestusmaterjaliks vaheauhinna puhul on isikut tõendav dokument <_<

Esimene peaauhinna välja andmine toimub 30.juuni! See on õige informatsioon :D

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et kas see protsent arvutatakse naiste puhul välja nii, et 100% on 15 kätekõverdust, olenemata sellest, kas on tehtud põlvedel või nn õige tehnikaga?

Õige, naistel ei ole ju kästud sirgete jalgadega teha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma ei eksi siis üks tüüp sai endale tiitli kui maailma parimas vormis mees.

Tegi vist paari päeva jooksul:

1000 kätekõverdust järjest

1000 kükki

1000 rinnalt surumist

1000 lõuatõmmet

Jooksis 50km

Sõitis rattaga 200km

jne...

Mingi saade oli kus seda näitas. Peaks otsima, leiab vast üles. (Ma need numbrid suht lampi panin, aga midagi sinnakanti oli)

Kas ta surus rinnalt tühja kangi või 100kg, 200kg või 300kg?

Sama kükiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ta surus rinnalt tühja kangi või 100kg, 200kg või 300kg?

Sama kükiga?

Ära küsi... polegi lähemalt seda uurinud. Ma niigi ähmaselt seda saadet mäletan. Vbl kuskil rekordite raamatus on kirjas. Polegi viitsinud otsida. Vbl mäletan valesti ja neid asju seal sees polnudki. Arvan, et enda kehakaal vast kõige tõenäolisem, aga kurat seda teab. <_<

Edit: Ahah - leidsin üles vist selle tüübi. Otsest kükki ja rinnalt surumist vist polegi sees - järelikult mäletasin valesti :D :

"But he's no average Joe. The Guinness Book of World Records certified Decker as the world's fittest man in 2001 after, within 24 hours, he biked 100 miles, ran 10 miles, hiked 10 miles, power-walked 5 miles (all this on a track), kayaked 6 miles, skied on a NordicTrack 10 miles, rowed 10 miles, swam 2 miles, did 3,000 abdominal crunches, 1,100 jumping jacks, 1,000 leg lifts, 1,100 push-ups and lifted, cumulatively, 278,540 pounds.

He accomplished all this in 24 hours, in front of duly sanctioned counters and witnesses. For his efforts (and pains), he earned a place in the Guinness Book of World Records: the fittest man alive."

Ok, enamik numbreid mäletasin valesti - aga idee sama. Suhtkoht kõik lihased tegi läbi ning väga suures mahus.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd siis poole võistluse pealt tuleb välja, et naistel pole kästud sirgete jalgadega teha! ;)

Facebooki videos polnud selle kohta mingit märget.

“Kätekõverdused” ongi mõistetav ainult ja ainult sirgete jalgadega.

Jaanika näidisvideos, kus oli tehtud põlvedel, oli juures selgitav jutt vigastuse kohta, miks ta nii tegi - “Ja kui ma eelnevalt kirjutasin, et olen lombakas ja ei saa liikudagi ja videos teen juba põlvedel erivõtteid”, siis see on väga üheselt mõistetav lause.

Või olen mina midagi valesti aru saanud? <_<

Lihtsalt nördinuks teeb asjaolu, et ei suudeta algusest peale korrektseid reegleid välja mõelda, vaid muudetakse neid võistluse käigus. :D

Miks peavad selle all kannatama need, kes tegid oma videod kohe ära? :D

Minu soovitus oleks muuta see põlvedel variant ära. Nagunii on enamus naistel tehtud sirgetega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×