Jump to content
ThisIsMadness

Erinevad kehatüübid, ektomorf / hardgainer, mesomorf, endomorf

Recommended Posts

Leidsin sealt veel sellise mõttetera, palun öelge, kas see on tõsi: "Suur ja liigkiire kaalukaotus, eriti just see viimane ehk siis liigkiire kaalukaotus, vähendab aga olulisel määral ja üsna tugevasti Sinu töövõimet, keskendumisvõimet ning kindlasti suurendab ka vastuvõtlikkust haigustele (külmetushaigused, köha, nohu jne). Ja kellele meeldiks, kui teda peetaks kergelt öeldes „piduriks“ – inimeseks, kes pole just mitte „kõige teravam pliiats“ karbis jne?

Olen sama asja täheldanud sportlaste puhul, kes enda võistlusvormi viimiseks peavad alandama oma kaalu läbi rasvaprotsendi vähendamise, kaotamata sealjuures olulisel määral lihasmassi. Sa ilmselt juba taipad, kellest on jutt … Jah, just nimelt – kulturism on see sport ning seal on eredalt näha, mis toimub inimesega dieedi lõppfaasis. Piltlikult öeldes: küsida dieedi viimastel nädalatel võistlusteks valmistuva sportlase käest näiteks kui palju on 8 ruudus, jäävad nad tihtipeale Sulle vastuse võlgu. Ok, see oli tegelikult väga drastiline näide, nii hulluks asi ikka ei lähe, kuid süsivesikute alatarbimise tõttu on neil tihtipeale olukordi, kus nad ei suuda kiirelt vastu võtta otsuseid ja kus kasvõi naljast arusaamiseks kulub tükk aega :lol: . Aga see selleks, tegemist oli lihtsalt äärmusliku näitega."

http://www.treenitargalt.ee/kaalu-langetamine-ii/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidsin sealt veel sellise mõttetera, palun öelge, kas see on tõsi: "Suur ja liigkiire kaalukaotus, eriti just see viimane ehk siis liigkiire kaalukaotus, vähendab aga olulisel määral ja üsna tugevasti Sinu töövõimet, keskendumisvõimet ning kindlasti suurendab ka vastuvõtlikkust haigustele (külmetushaigused, köha, nohu jne). Ja kellele meeldiks, kui teda peetaks kergelt öeldes „piduriks“ – inimeseks, kes pole just mitte „kõige teravam pliiats“ karbis jne?

Olen sama asja täheldanud sportlaste puhul, kes enda võistlusvormi viimiseks peavad alandama oma kaalu läbi rasvaprotsendi vähendamise, kaotamata sealjuures olulisel määral lihasmassi. Sa ilmselt juba taipad, kellest on jutt … Jah, just nimelt – kulturism on see sport ning seal on eredalt näha, mis toimub inimesega dieedi lõppfaasis. Piltlikult öeldes: küsida dieedi viimastel nädalatel võistlusteks valmistuva sportlase käest näiteks kui palju on 8 ruudus, jäävad nad tihtipeale Sulle vastuse võlgu. Ok, see oli tegelikult väga drastiline näide, nii hulluks asi ikka ei lähe, kuid süsivesikute alatarbimise tõttu on neil tihtipeale olukordi, kus nad ei suuda kiirelt vastu võtta otsuseid ja kus kasvõi naljast arusaamiseks kulub tükk aega :lol: . Aga see selleks, tegemist oli lihtsalt äärmusliku näitega."

http://www.treenitargalt.ee/kaalu-langetamine-ii/

Eelmine kevad tegelesin mina suurema kaalukaotusega, nimelt alandasin kuskil 2,5-3 kuu jooksul kaalu 12-13kg. Kaalulangetuse lõppfaasis oli mul veel bakalaureuse lõpueksam, mis läks võrdlemisi hästi (Hinne B - "Väga hea"). Niiet päris nüriks see vast ei tee, samas mine sa tea, oleks muidu ehk A saanud. :D Haiguslikke nähte ka ei tähendanud, kuid küllap on see mõneti individuaalne. Üldiselt väga tervislik see vist ei ole. B)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelmine kevad tegelesin mina suurema kaalukaotusega, nimelt alandasin kuskil 3 kuu jooksul kaalu 12-13kg. Kaalulangetuse lõppfaasis oli mul veel bakalaureuse lõpueksam, mis läks võrdlemisi hästi (Hinne B - "Hea"). Niiet päris nüriks see vast ei tee, samas minesatea, oleks muidu ehk A saanud. B) Haiguslikke nähte ka ei tähendanud, kuid küllap on see individuaalne. Üldiselt väga tervislik see vist ei ole. :lol:

Aga kas kulturistid tõesti nii kaalu alandavad, et mõistus hämardub? Olen siin foorumis surfates just vastupidisele järeldusele jõudnud. Kulturistid siiski püüavad kaalu kaotada tervislikult või mitte? Olen ka paastumisteooriaid lugenud (kui midagi peale mahla, tee või vee ei manusta) ja tean, et teoreetiliselt peaks mõistus just paastumise 3.-5. päeval teravnema, kuna siis keha hakkab rasva põletama ja säärane rasvapõletus pidavat tekitama õnnetunnet ja andma energiat. Tõsi küll, olen isiklikult 3-päevaseid paaste teinud ja enesetunne on läinud aina hullemaks, kuni vaat, et pildi kadumiseni. Nii et igaühe keha reageerib isemoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind täitsa huvitab, mis meetodil sa sellega hakkama said. Mõni ketogeenne dieet vms?

Mingist dieedist ma kinni ei pidanud, kaloreid ja gramme ei lugenud. Püüdsin lihtsalt oma (tolleaegseid) teadmisi rakendades tervislikumalt toituda ja füüsiliselt aktiivsem olla. Sõin korraga vähem ja pigem tihedamini, püüdsin süüa siis kui mul füüsiliselt kõht oli tühi või tühjaks minemas - päeva jooksul tuli siiski keskmiselt 4-5 toidukorda (koos vahepaladega). Kasutasin ka oma toitumise analüüsimiseks toitumispüramiidi ja püüdsin mingil määral kinni pidada taldrikureeglist. Igasugu rämpsu asemel püüdsin süüa pigem täisväärtuslikumat ise valmistatud toitu ja igasugu magusa asemel sõin pigem banaani või mingit muud puuvilja. Kohukeste asemel kohupiima ja nii. Õhtused 2-3 õlut jätsin enamasti ära. Jalutasin igapäevaselt keskmiselt 1,5-2,5 tundi.

Nüüd tagasi mõeldes, eks tõenäoliselt oli sellest 12-13 kg arvestatav osa ka lihast kindlasti aga eks need rehad ja ämbrid tuleb ikka ise läbi astuda, et see kuldne kesktee oma toitumis- ja treeningharjumuste osas leida.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paastumistel pole mingisugust mõtet. Enesetunne läheb siis paremaks kui hakkad jälle normaalselt toituma.

Aju toiduks on süsivesikud. Eks sellepärast ei teagi öelda palju on 8 ruudus, sest süsivesikuid on toidus liiga vähe ja aju ei saa oma toitaineid kätte.

Lihas on lihas, vahet pole, kas oled paks või peenike. Treening on ikka ühesugune, kuid erineb toitumine.

Nüüd kui keegi ütleb, et lihas pole lihas, siis ma loodan, et saate ikkagi mu mõttest aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas kulturistid tõesti nii kaalu alandavad, et mõistus hämardub? Olen siin foorumis surfates just vastupidisele järeldusele jõudnud. Kulturistid siiski püüavad kaalu kaotada tervislikult või mitte? Olen ka paastumisteooriaid lugenud (kui midagi peale mahla, tee või vee ei manusta) ja tean, et teoreetiliselt peaks mõistus just paastumise 3.-5. päeval teravnema, kuna siis keha hakkab rasva põletama ja säärane rasvapõletus pidavat tekitama õnnetunnet ja andma energiat. Tõsi küll, olen isiklikult 3-päevaseid paaste teinud ja enesetunne on läinud aina hullemaks, kuni vaat, et pildi kadumiseni. Nii et igaühe keha reageerib isemoodi.

Kulturistid püüavad teistele õpetada, kuidas on tervislik kaalu alandada.

Tavaelus ei ole kellelgi sellist kõhnust vaja, mis kulturismivõistlustel näha võib ...ja nõuab see ... indiviiditi erinevalt loomulikult, kuid reeglina üsna ekstreemseid võtteid, millega võivad kaasneda nii unetus, mäluprobleemid kui ka meeleolukõikuvus. Kulturism tippspordina ei ole tervislik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi oskab ehk seletada millel põhinevad need erinevate kehatüüpide treeningsoovitused? Ma saan aru küll kuidas inimesi nendesse kategooriatesse on võimalik lahterdada kuid ma ei saa aru kus kohast see ülejäänud jutt tuleb. Ausalt öeldes tundub kogu see värk kergelt pseudoteaduslik kuid ehk oskab keegi mind valgustada.

Kahtlust lisab veel see et nendes artiklites omastatakse erinevatele kehatüüpidele ka teatud psühholoogilisi omadusi nagu "Ka tüdineb mesomorf sageli suhteliselt kiiresti sarnasest treeningust" (olles ise mesomorf väidan ka et see pole tõsi) mis veelgi enam kogu selle jutu usutavust minu jaoks vähendab.

Treeningu iseloom sõltub treenitava eesmärgist ja treenitava hetkevormist.

Mis siin veel kastitada...lõppkokkuvõttes oleme ikkagi kõik erinevad :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulturistid püüavad teistele õpetada, kuidas on tervislik kaalu alandada.

Tavaelus ei ole kellelgi sellist kõhnust vaja, mis kulturismivõistlustel näha võib ...ja nõuab see ... indiviiditi erinevalt loomulikult, kuid reeglina üsna ekstreemseid võtteid, millega võivad kaasneda nii unetus, mäluprobleemid kui ka meeleolukõikuvus. Kulturism tippspordina ei ole tervislik.

Oops! :D Nojah, eks see ole laialt teatud fakt, et tippsport on kahjulik, aga kulturiste ma vist idealiseerisin liiga palju. Nüüd toodi mind maa peale. :rolleyes: Ise ma tegelen body fitnessiga hobi korras ja mis paastumisse puutub, siis sellega olen igaveseks lõpu teinud. See on kole piinamine ja ma ei tea, mis eufooriast nad jahuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oops! :o Nojah, eks see ole laialt teatud fakt, et tippsport on kahjulik, aga kulturiste ma vist idealiseerisin liiga palju. Nüüd toodi mind maa peale. :rolleyes: Ise ma tegelen body fitnessiga hobi korras ja mis paastumisse puutub, siis sellega olen igaveseks lõpu teinud. See on kole piinamine ja ma ei tea, mis eufooriast nad jahuvad.

Hobid on alati toredad :D

Mingi paarkümmend aastat tagasi tegi üks arstiteaduskonna V kursuse tudeng uurimistööd paastumisest...ma ei tea, mida ta leidis, kuid ma nö assisteerisin teda natuke. Käisin katsealuseid lõbustamas ja jalutamas :D (kohustuslikud jalutuskäigud). Ma ei ütleks, et need tädid niiväga eufoorilised olid.

Kes on regulaarselt paastujad, neil on kergem. Taimetoitlased elavad ka vist paremini üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Regulaarne paastumine ja taimetoitlus on idiootsuse tipp kui aus olla.

Nagu Charles Poliquin ütleb, et taimetoitlus on niikaua hea kuni sa sinna natuke liha juurde lisad.

Kui keegi on selle vastu (mõni Naistelehe fänn) siis tutvugu enne natuke füsioloogiaga ja lugegu läbi raamat Inimorganismi biomolekulid ja nende meditsiiniliselt olulisemad ülesanded. Ise hakkasin ka juba teatud aeg mõtlema, et äkki ei olegi nii hull vms aga õnneks ei hakand ise järgi proovima ning jõudsin ennast väheke harida ainevahetuse kohapealt.

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Regulaarne paastumine ja taimetoitlus on idiootsuse tipp kui aus olla.

Ära niimoodi ütle... Mine Indiasse, vaata kuidas seal need joogidest gurud elavad. Mis on nende eesmärk, kuidas nad on saavutanud sellised võimed nagu neil on jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toetan arvamust samuti,et see on idiootsuse tipp.inimene on loodud segatoiduliseks.See,et mõni ei julge,taha ning omab teistsugust nägemust ei muuda fakti.

Näe joodikudki elavad ka enamus viina ning vorsti pealt aga see ei tähendaks,et nii peakski või üleüldse oleks see normaalne tegevus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära niimoodi ütle... Mine Indiasse, vaata, kuidas seal need joogidest gurud elavad. Mis on nende eesmärk, kuidas nad on saavutanud sellised võimed nagu neil on jne jne.

IFBB PRO naised räägivad ka, et natural, natural.

Vaadake 1.50. Saime Raineriga kõvasti naerda.

VIDEO

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IFBB PRO naised räägivad ka, et natural, natural.

Vaadake 1.50. Saime Raineriga kõvasti naerda.

VIDEO

Brutal manface :rolleyes: , aga ma ei saa päris hästi aru, kuidas see joogidega ja taimetoitlusega seotud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IFBB PRO naised räägivad ka, et natural, natural.

Vaadake 1.50. Saime Raineriga kõvasti naerda.

VIDEO

Kolmas intervjueeritav ei olnud ju küll naine :rolleyes: ..vast soovahetusoperatsioonijärgne...Ilusmees.

Natural? Sa mõtled, et dopinguvaba? Keegi ju ei väitnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kolmas intervjueeritav ei olnud ju küll naine :rolleyes: ..vast soovahetusoperatsioonijärgne...Ilusmees.

Natural? Sa mõtled, et dopinguvaba? Keegi ju ei väitnud?

tema väidab... 100% nachural!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tema väidab... 100% nachural!!

Võibolla ei ole silikoonimplantaate pannud...võibolla on isegi süntolivaba :rolleyes:

Nemad jääle ütlevad, et see on süntool...kuid ei ole steroid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingist dieedist ma kinni ei pidanud, kaloreid ja gramme ei lugenud. Püüdsin lihtsalt oma (tolleaegseid) teadmisi rakendades tervislikumalt toituda ja füüsiliselt aktiivsem olla. Sõin korraga vähem ja pigem tihedamini, püüdsin süüa siis kui mul füüsiliselt kõht oli tühi või tühjaks minemas - päeva jooksul tuli siiski keskmiselt 4-5 toidukorda (koos vahepaladega). Kasutasin ka oma toitumise analüüsimiseks toitumispüramiidi ja püüdsin mingil määral kinni pidada taldrikureeglist. Igasugu rämpsu asemel püüdsin süüa pigem täisväärtuslikumat ise valmistatud toitu ja igasugu magusa asemel sõin pigem banaani või mingit muud puuvilja. Kohukeste asemel kohupiima ja nii. Õhtused 2-3 õlut jätsin enamasti ära. Jalutasin igapäevaselt keskmiselt 1,5-2,5 tundi.

Nüüd tagasi mõeldes, eks tõenäoliselt oli sellest 12-13 kg arvestatav osa ka lihast kindlasti aga eks need rehad ja ämbrid tuleb ikka ise läbi astuda, et see kuldne kesktee oma toitumis- ja treeningharjumuste osas leida.

Mul oli sisuliselt sama teema, aga perioodiks 8 kuud ja kaalulanguseks 35kg. Suur stressiallikas langes ära, toitumist sai natuke sätitud ja trenni tehtud ning kaal langes justkui iseenesest. Teatud osa oli vist lihast kah, aga üldiselt oli enamus siiski rasv mis rasv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×