Jump to content
priit002

Vaidlused soolise võrdõiguslikkuse, kunstrindade ja muu kunsti teemadel :)

Recommended Posts

Ütleks et pigem oli "First god created man and woman and soon had to replace her"

"According to Hebrew legend, the first woman God created

as a companion for the first man Adam was a strong-willed lady

named Lilith. (See Graves and Patai's Hebrew Myths and Reuther's

Womanguides.) As both had been created from dust, Lilith considered

herself equal to Adam.

Täna küsitlen oma juudist meheraasu :lol:

Just you wait Henry Higgins, just you wait! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pean tunnistama (mitte kedagi konkreetselt rünnates), et mulle jääb suhteliselt arusaamatuks sugude vastandamise vajadus. Mees ja naine on loodud ikka koos toimima ja mitte üksteisele vastanduma. Eriti tobe on seda teha läbi mingi suure grupi statistika, mille täielikku olemust on võimatu täpselt analüüsida, kuna tegureid on lihtsalt liiga palju. Ma pean silmas olukorda, kus grupistatistika põhjal hakatakse remontima kõiki üksikjuhtumeid.

Kas ma peaksin ennast kuidagi paremini tundma kui mingi inimgrupp, kuhu mina kuulun, on keskmiselt targem/tugevam/osavam/ilusam mõnest teisest inimgrupist? Kas ma peaksin sellest isegi siis rõõmu tundma kui ma ise olen palju lollim ja koledam jne kui need teiste võrreldavate gruppide keskmised? Tundub selline enda alaväärsuse välja elamine. Eriti kui seda tehakse saunajuttudest pärit faktide põhjal ja loogilise argumenteerimise reegleid vajadusel eirates. Ju siis ikka enda king pigistab.

See naiste keskmise palga erinevus on üks selline üsna ajuvabale tasemele kukkunud teema. Mingi statistilise keskmise põhjal üritatakse midagi saavutada. Aga täpselt siis mida? Meil on ikka süsteem, kus inimene saab palka selle eest, mida ta teha suudab ja kui hästi ta seda oskust tööandjale maha müüb. Kas mehed saavad kõik võrdselt palka? Ei saa. Samadel põhjustel. Kui on mingid konkreetsed juhtumid, kus kedagi ahistatakse ainult M või N tähe pärast passis, siis need on juhtumid, millega tuleks tegeleda. Üldise keskmise põhjal üksikjuhtumeid remontima asudes jõuame me välja selliste idiootsusteni nagu sookvoodid. See alles oleks seksuaalse ahistamise algus, aga mitte lahendus. Viimased alandaksid aga nii mehi kui ka naisi ja seega ma ei näe, et selliste kvootide sisse seadmine peaks kedagi huvitama. Peale nende katkiste inimeste, kellel on iga hinna eest vaja sugusid omavahel vastandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean tunnistama (mitte kedagi konkreetselt rünnates), et mulle jääb suhteliselt arusaamatuks sugude vastandamise vajadus. Mees ja naine on loodud ikka koos toimima ja mitte üksteisele vastanduma. Eriti tobe on seda teha läbi mingi suure grupi statistika, mille täielikku olemust on võimatu täpselt analüüsida, kuna tegureid on lihtsalt liiga palju. Ma pean silmas olukorda, kus grupistatistika põhjal hakatakse remontima kõiki üksikjuhtumeid.

Kas ma peaksin ennast kuidagi paremini tundma kui mingi inimgrupp, kuhu mina kuulun, on keskmiselt targem/tugevam/osavam/ilusam mõnest teisest inimgrupist? Kas ma peaksin sellest isegi siis rõõmu tundma kui ma ise olen palju lollim ja koledam jne kui need teiste võrreldavate gruppide keskmised? Tundub selline enda alaväärsuse välja elamine. Eriti kui seda tehakse saunajuttudest pärit faktide põhjal ja loogilise argumenteerimise reegleid vajadusel eirates. Ju siis ikka enda king pigistab.

See naiste keskmise palga erinevus on üks selline üsna ajuvabale tasemele kukkunud teema. Mingi statistilise keskmise põhjal üritatakse midagi saavutada. Aga täpselt siis mida? Meil on ikka süsteem, kus inimene saab palka selle eest, mida ta teha suudab ja kui hästi ta seda oskust tööandjale maha müüb. Kas mehed saavad kõik võrdselt palka? Ei saa. Samadel põhjustel. Kui on mingid konkreetsed juhtumid, kus kedagi ahistatakse ainult M või N tähe pärast passis, siis need on juhtumid, millega tuleks tegeleda. Üldise keskmise põhjal üksikjuhtumeid remontima asudes jõuame me välja selliste idiootsusteni nagu sookvoodid. See alles oleks seksuaalse ahistamise algus, aga mitte lahendus. Viimased alandaksid aga nii mehi kui ka naisi ja seega ma ei näe, et selliste kvootide sisse seadmine peaks kedagi huvitama. Peale nende katkiste inimeste, kellel on iga hinna eest vaja sugusid omavahel vastandada.

Ei ole ju ainult vastandamisest juttu.

Palkade erinevuse juurde tulles, on olemas nn naiste elukutsed, mis ongi madalalt tasustatud ja mille tähtsust on võimatu alahinnata ja mis on ka üsna kurnava iseloomuga.

Inimene, kes väidab, et temal ei olegi mitteühtegi nn "katkist momenti" lihtsalt valetab. ...ju siis üritabki ennast paremini tunda, väites, et tema on justkui kõrgemas sfääris.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates inimesed kujunevad ikkagi sellisteks nagu nende iseloom nõuab. Ühiskonna surve võib seda maha suruda või võimendada aga mitte määravalt. Mind näiteks kasvatati selliste põhimõtete järgi, et naine peab olema väga tark, et ükski mees ei saaks teda alandada. Peab saama hea hariduse, tegema karjääri, et olla edukas ja meestest sõltumatu jne. Superwoman ühesõnaga. Kui haiget sain, siis surusin hambad kõvasti kokku ja läksin edasi :D

Sellise pealesurumise tõttu olen ma pigem vastupidi just rohkem õrnema isiksusega, kui ma muidu võibolla oleksin olnud :)

Mehed peavad olema suured, tugevad ja meeletult targad. Nii, et kui naine midagi ei tea siis mees peab teadma, mis mees ta muidu on :lol: Naiste ülesandeks on tagada harmoonia ja ilu B) klišee :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvates inimesed kujunevad ikkagi sellisteks nagu nende iseloom nõuab. Ühiskonna surve võib seda maha suruda või võimendada aga mitte määravalt. Mind näiteks kasvatati selliste põhimõtete järgi, et naine peab olema väga tark, et ükski mees ei saaks teda alandada. Peab saama hea hariduse, tegema karjääri, et olla edukas ja meestest sõltumatu jne. Superwoman ühesõnaga. Kui haiget sain, siis surusin hambad kõvasti kokku ja läksin edasi :D

Sellise pealesurumise tõttu olen ma pigem vastupidi just rohkem õrnema isiksusega, kui ma muidu võibolla oleksin olnud :P

Mehed peavad olema suured, tugevad ja meeletult targad. Nii, et kui naine midagi ei tea siis mees peab teadma, mis mees ta muidu on :lol: Naiste ülesandeks on tagada harmoonia ja ilu B) klišee :)

Nii nunnu :)

Mitte määravalt selles mõttes, et kui saabub nö viljakam moment, siis läheb õitsele? Kahjuks on siin üks asi, et saavutused nõuavad reeglina pikka pühandumist.

Mulle ei meeldi, et ma peaksin olema targem kui....selleks, et mulle pähe istuda ei üritataks. Katki...krt ma olen pidanud juba oma kolm kuud (või, mis kolm ...novembrist alates, siis vähemalt sai mingisugunegi leping allkirjastatud ja tehti ka natuke head nägu) tegelema asjadega, mis mind üleüldse ei huvita, nagu kanalisatsioonitorud, püstakud, jääpurikate tõrje, lume koristus jne jne...Peale selle on mingi nõme majahaldusfirma nimega AT Kinnisvara, mis on täis eluvõõraid juriste, kes siis vahelduseks pilluvad mulle kaikaid kodarasse, kui ma nende mõnusat elu segan. Ma õpin varsti tõesti mehi vihkama...

Vaat, milliseks naised muutuvad, kui neil ei lasta naised olla.

Olla targem kui... tähendaks rohkem pingutamist. Niisama õhust kahjuks miskit ei tule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see ole naiste ajastu, naistel avaneb ühe rohkem võimalusi. Traditsiooniline peretüüp, kus mees juhib vägesi, on pea kustunud. Enamus mu endiseid klassiõdesi on keskastme juhi kohale saanud. Aga selliseid väga kõrgeid positsioone ei jahita. Jäetakse sellise keskmise palga ja veidi enamaga rahule. Üritatakse kindel positsioon saavutada. Eks jah naistel vaja mõelda millal laps ilmale tuua, liiga hilja peale ei saa jätta. Meeste puhul aga olen täheldanud sellist ambitsioonikust, üritatakse väga kõrgele jõuda. Kokkuvõttes naistuttavad on parematel kohtadel kui enamus mu sõpru, kuid naised väga kõrgele ei sihi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks see ole naiste ajastu, naistel avaneb ühe rohkem võimalusi. Traditsiooniline peretüüp, kus mees juhib vägesi, on pea kustunud. Enamus mu endiseid klassiõdesi on keskastme juhi kohale saanud. Aga selliseid väga kõrgeid positsioone ei jahita. Jäetakse sellise keskmise palga ja veidi enamaga rahule. Üritatakse kindel positsioon saavutada. Eks jah naistel vaja mõelda millal laps ilmale tuua, liiga hilja peale ei saa jätta. Meeste puhul aga olen täheldanud sellist ambitsioonikust, üritatakse väga kõrgele jõuda. Kokkuvõttes naistuttavad on parematel kohtadel kui enamus mu sõpru, kuid naised väga kõrgele ei sihi.

Mind häirib, kui on suured rahad ja võimunäljas isased, kes sulle lihtsalt näkku valetavad. Mulle meeldiks ilus ja tore, teeme rahulikult koos asju ja jagame õiglaselt piire, mis hetkel tundub mulle küll ulme olevat.

Võidab see, kes on lihtsalt kaagim :lol: ...aga no proovime, esitame süüdistuse, vaatame, mis saab-- see on põhitaktika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean tunnistama (mitte kedagi konkreetselt rünnates), et mulle jääb suhteliselt arusaamatuks sugude vastandamise vajadus.

Vastandamine lõhub traditsioonilisi sotsiaalseid struktuure ja institutsioone ning muudab suured rahvamassid palju kergemini hallatavaks.

Jaga ja valitse.

See naiste keskmise palga erinevus on üks selline üsna ajuvabale tasemele kukkunud teema. Mingi statistilise keskmise põhjal üritatakse midagi saavutada.

Selle mudeli põhjal oleks palju rohkem põhjust võidelda maainimeste madalate palkade vastu ja nõuda võrdseid sissetulekuid maa- ja linnarahvale :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleks et pigem oli "First god created man and woman and soon had to replace her"

"According to Hebrew legend, the first woman God created

as a companion for the first man Adam was a strong-willed lady

named Lilith. (See Graves and Patai's Hebrew Myths and Reuther's

Womanguides.) As both had been created from dust, Lilith considered

herself equal to Adam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith

No ikka pidi mees selle välja ütlema, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleks et pigem oli "First god created man and woman and soon had to replace her"

"According to Hebrew legend, the first woman God created

as a companion for the first man Adam was a strong-willed lady

named Lilith. (See Graves and Patai's Hebrew Myths and Reuther's

Womanguides.) As both had been created from dust, Lilith considered

herself equal to Adam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith

Minu ortodoksest juudist meheraas ei ole sellist legendi kuulnud. St ametlikus õpetuses seda ei ole, rabbid seda nö hoiatava loona ei kasuta....allaheitlik naine ei kuulugi vist judaismi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu ortodoksest juudist meheraas ei ole sellist legendi kuulnud.

Imelik, sellest on nii palju räägitud, filmidessegi igasugu töötlused jõudnud. Ümberlõikamine pidi ka olema kaitseks Lilithi vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Imelik, sellest on nii palju räägitud, filmidessegi igasugu töötlused jõudnud. Ümberlõikamine pidi ka olema kaitseks Lilithi vastu.

Ümberlõikamine on leping Jumalaga...

Called a Brit Milah in Hebrew ("covenant of circumcision"), it is the first mitzvah which Abraham, the first Jew, received from G‑d. Central and fundamental to Judaism, the brit represents the finishing touch that perfects our bodies. That it should be a human act demonstrates that spiritual perfection must and can be accomplished through human effort.

...ega ma hetkel eriti palju ei leidnud.

Lõpus on juttu, mida võib nn OLETADA... Inimesed oletavad igatsugu asju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ohoo, need tšikid teavad isegi, kus jõusaal asub!! :D

Tasemevahe missugune!

Positiivne.

Mind häirivad kunstrinnad...

Naise rind on õrn koht...ja kuidas minnakse sellele vabatahtlikult noaga kallale, aru ma ei saa. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind ka ausaltöelda häirivad. Aga igaühe enda otsustada, mis oma kehaga teeb.

Siit küsimus. Mis eristab biki-modelli bodyfitnessistist?

Vastus: baloonid

<_<

Muudetud kasutaja Patella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind häirivad kunstrinnad...

Naise rind on õrn koht...ja kuidas minnakse sellele vabatahtlikult noaga kallale, aru ma ei saa. <_<

Kui ikka pütilaud olla, siis kiidan täielikult heaks kunstrinnad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ikka pütilaud olla, siis kiidan täielikult heaks kunstrinnad.

No paneme siis sulle... <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma teen seda oma lõbuks, seega väga ei vaja naise rindu :D

Ega keegi ei hakkagi panema sinule Naise Rindu. Paneme lihtsalt ühed silikoonpadjad, mida sa heaks kiitsid.

Isegi praktiline väärtus leiti ..."lühem tee suruda." <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega keegi ei hakkagi panema sinule Naise Rindu. Paneme lihtsalt ühed silikoonpadjad, mida sa heaks kiitsid.

Olgem ausad, need mind ilusamaks ei tee ja nagu ammu teada-tuntud tõde, siis mehe puhul ei ole tähtis välimine ilu, naise puhul aga peetakse seda ammustest aegadest tähtsaks.

Ehk siis olgem ausad, rindadeta naised on palju vähem ahvatlevad meeste jaoks kui ilusate rindadega naised (loomulikult pole see ainus, mida vaadatakse, aga 1 osa tervikust kindlasti).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naised peaksid isegi teadma kui õrn koht see rind on et noaga kallale minna. Palju õrnem koht on paljude naiste jaoks välimus mille hulka kuulub ka rindade olemasolu võis siis puudumine. Kui see naise enda enesehinnagut tõstab siis antku minna, kõik on kinni psüühikas ju ikkagi. Kui tuntakse ennast kenamana ja enesekindlamana läheb see asja ette mõnel inimesel -kellel näiteks on selles suhtes kompleks. Tõesti ei tea ainult kuidas kuntstrinnad bodyfitnessi treenijale istuvad või mõjuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunstrinnad on koledad...

Suureks pumbatud lihased on koledad...

Sarnased klišeed? Siin foorumis võiks ometi mõistvalt suhtuda oma välimust parandada soovivatesse inimestesse. Kahjuks on selline C korv üsna tunnustatud iluideaal ja trenniga neid suuremaks ei saa, milleks siis halvustada tuunitud stressipalle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunstrinnad on koledad...

Suureks pumbatud lihased on koledad...

Sarnased klišeed? Siin foorumis võiks ometi mõistvalt suhtuda oma välimust parandada soovivatesse inimestesse. Kahjuks on selline C korv üsna tunnustatud iluideaal ja trenniga neid suuremaks ei saa, milleks siis halvustada tuunitud stressipalle.

Kiidate heaks süntoliga täidetud "lihase imitatsioonid"?

Miks kole... ma ei väitnud, et kole. Protseduur ise on kole. Ei pruugi ka eriti õnnelikult lõppeda, küll nad lekivad ja infektsioonid jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgem ausad, need mind ilusamaks ei tee ja nagu ammu teada-tuntud tõde, siis mehe puhul ei ole tähtis välimine ilu, naise puhul aga peetakse seda ammustest aegadest tähtsaks.

Ehk siis olgem ausad, rindadeta naised on palju vähem ahvatlevad meeste jaoks kui ilusate rindadega naised (loomulikult pole see ainus, mida vaadatakse, aga 1 osa tervikust kindlasti).

Me oleme kõik õnneks väga erinevad ja need mehed, kellele meeldivad suured rinnad, leiavad endale kindlasti ka suurte rindadega naise (neid ei ole ju vähe...).

Kuid ausalt öeldes mulle naisena ei meeldiks, kui minu D korv kellegi valikut sedavõrd mõjutaks, et mind ennast selle D korvi taga enam ei näe.... ja mis siis juhtub, kui ei ole enam D korvi???? Lahutus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×