Jump to content
priit002

Vaidlused soolise võrdõiguslikkuse, kunstrindade ja muu kunsti teemadel :)

Recommended Posts

Siis kui mina koolis käisin siis soositi pigem ikka tüdrukuid.oli suhtumine,et poisid on rumalad ja ega nad muuks kui lihtööliseks ei kõlbagi.

Mõni õpetaja eelistas tüdrukuid lausa niipalju,et pea pool aastat varem oli neil lõpuhinded välja pandud ning kõigil ilusti viied reas.

Poiss sai aga juba kahe kui korraks mõtlema jäi,järelikult laisk ja polnud õppinud.

Nende näidetega on nii nagu nad on.mehed ei kaeba kuna see pole ju mehelik.seetõttu jääbki jälle mulje,et ainult naistele tehakse liiga kuna nemad on ainukesed kes lihtsalt probleemidest räägivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis kui mina koolis käisin siis soositi pigem ikka tüdrukuid.oli suhtumine,et poisid on rumalad ja ega nad muuks kui lihtööliseks ei kõlbagi.

Mõni õpetaja eelistas tüdrukuid lausa niipalju,et pea pool aastat varem oli neil lõpuhinded välja pandud ning kõigil ilusti viied reas.

Poiss sai aga juba kahe kui korraks mõtlema jäi,järelikult laisk ja polnud õppinud.

Nende näidetega on nii nagu nad on.mehed ei kaeba kuna see pole ju mehelik.seetõttu jääbki jälle mulje,et ainult naistele tehakse liiga kuna nemad on ainukesed kes lihtsalt probleemidest räägivad.

Selline suhtumine tõesti midagi head ei tee. Kas te tegite pättust siis nii palju?

Mina käisin Tartu I Kk (praegune H. Treffneri gümnaasium). Poisid...vähesed olid sellised probleemsed tüübid. Algklassides vast 2-3 klassi peale.

Juba esimesse klassi oli raske saada. Mul vedas, et mu vanatädi oli seal õppealajuhatajaks olnud ja ma käisin ka nn 0 klassis seal.

Mida edasi, seda tihedam konkurents oli. Füüsika-matemaatika eriklass...

Kas koolide erinevused võivad siis nii suured olla? Sellistest tüdrukutest ei saa ju asja? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa eksid, küsiti, et kuhu ma kuulun, kas idiootide või keskmike ridadesse...

Arvud ju klapivad. Mehi, naisi enam-vähem võrdselt ja gruppide viisi jaotuvus seda ka näitab.

Misasi klapib? Et mehed on keskmiselt väga rumalad? Keskmist IQ-d on uuritud aastakümneid ja sellist tulemust ei ole küll keegi täheldanud. See lööks välja ka ühiskonnaelus.

Kõrgema haridusega naisi on tunduvalt rohkem (siin ei ole midagi segi ajada...).

See ei üllata mind üldse. Usun et seletasin seda nähtust ka. :lol:

Konkurents meie endi vahel on suurem

Miks ta peaks olema suurem? Konkurents mõõdetavate edukusparameetrite suunas ei ole isoleeritud ühe soo piiridesse. Ja konkurents, mis on isoleeritud ühe soo piiridesse, kõrvaldab nõrgad, mitte ei piira tugevaid. Meeste näitel väga ilmne.

Lõppude lõpuks lepitaksegi madalama palga ja kvalifikatsioonile mittevastava tööga...või muu kräpiga nagu ilusate mehepoegade eest töö tegemisega.

Ei, ei ja veelkord ei.

Muuseas kuidas sa defineerid kvalifikatsiooni? Ega ometi formaalsete tunnuste järgi?

Need mõlemad kuuluvad kategooriatesse feminismi hääletoru/poliitiliselt korrektne teemakäsitlus B)

Minu eespool kirjeldatud ja vaieldamatult tomivate mehhanismide tulemusel peavadki mehed justkui rohkem teenima. Ellu jäävad ju üle keskmise targad ja edukad. Muidugi on neid mehhanisme veel palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Misasi klapib? Et mehed on keskmiselt väga rumalad? Keskmist IQ-d on uuritud aastakümneid ja sellist tulemust ei ole küll keegi täheldanud. See lööks välja ka ühiskonnaelus.

Keskmisi mehi on nagu keskmisi naisi, kuid tarku mehi on vähem, kui tarku naisi. Halloo! Ja lööbki välja. Perevägivald jne. Naised abielluvad taktoristidga ja muu selline.

See ei üllata mind üldse. Usun et seletasin seda nähtust ka. B)

Oma mätta otsast?

Miks ta peaks olema suurem? Konkurents mõõdetavate edukusparameetrite suunas ei ole isoleeritud ühe soo piiridesse. Ja konkurents, mis on isoleeritud ühe soo piiridesse, kõrvaldab nõrgad, mitte ei piira tugevaid. Meeste näitel väga ilmne.

Ei, ei ja veelkord ei.

:lol:

Muuseas kuidas sa defineerid kvalifikatsiooni? Ega ometi formaalsete tunnuste järgi?

Defineerivad need, kes on pumba juures. :)

Need mõlemad kuuluvad kategooriatesse feminismi hääletoru/poliitiliselt korrektne teemakäsitlus :D

Nagu balsam hingele... Ma olen ka valija...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Misasi klapib? Et mehed on keskmiselt väga rumalad? Keskmist IQ-d on uuritud aastakümneid ja sellist tulemust ei ole küll keegi täheldanud. See lööks välja ka ühiskonnaelus.

Keskmisi mehi on nagu keskmisi naisi, kuid tarku mehi on vähem, kui tarku naisi.

Väga ebareaalne. Esiteks poleks selle seletuseks ühtki bioloogilist mehhanismi, teiseks oleks see välja tulnud paljudes uuringutes ja tähendanud ka meeste äärmiselt kehva positsiooni ühiskonnas aegade algusest peale.

Halloo! Ja lööbki välja. Perevägivald jne. Naised abielluvad taktoristidga ja muu selline.

See pole argumenteerimine vaid nn. "emotsionaalne läbu" :lol:

Muuseas miks ei peaks naised abielluma traktoristidega? Traktorist on ka inimene ja temagi tahab abielumerele purjetada.

See ei üllata mind üldse. Usun et seletasin seda nähtust ka. B)

Oma mätta otsast?

Oma mätta otsast pole mõtet sotsiaalseid protsesse analüüsida.

Muuseas kuidas sa defineerid kvalifikatsiooni? Ega ometi formaalsete tunnuste järgi?
Defineerivad need, kes on pumba juures. :D

No hästi... kuidas defineerivad kvalifikatsiooni nemad? Ja miks nad teevad seda nii et naiste puhul on tulemuseks kvalifikatsiooni ja töö mittevastavus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks on elu nii, et isegi kui naine on mehest targem, siis peab mängima lollimat:D Samuti, kui palganumber on suurem, siis peab valetama, et tal väiksem kui mehel:)

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...on ikka tehtud, miks ei. IQ teemat on igatepidi uuritud... ja on saadud ka mitteniivägapoliitiliseltkorrektseid tulemusi.

Siin on üks tähtis asjaolu. Kui mina väikese tüdrukuna näen koolis, et eelistatakse pigem poisse, siis ei mõju see minu üldisele heaolule ja enesekindlusele eriti hästi. Mina näiteks käisin ainult füüsikas olümpiaadidel, kuid ma tundsin ennast matemaatikas tunduvalt paremini...kuid, kui klassis sind ei nähta, siis sul puudub ka lisastimulatsioon. Mis minule oleks kindlasti olnud hädavajalik.

Meie ühiskond soosib ikka veel mehi, kas neil võimeid on või mitte.

Tunnetage ebaõiglust ja te tajute abitust.

Nõukogude ja ka praegune kool põhineb suuresti asjade pähe õppimisele - see sobib tüdrukutele rohkem, mis aga ei tähenda, et nad targemad oleks. Miks on tippteadlaste hulgas nii vähe naisi, palju on näiteks loodusteaduste naisnobeliste?

Mul oli ka üks "tark" klassiõde, lõputunnistusel ainult kaks nelja, aga riigieksamitel, mis eeldasid ka veidi loovust ja mõtlemisvõimet, põrus ta kõigis ainetes ja ei saanudki ühtegi kõrgkooli sisse. Kas Aile oli ka selline tark?

Sadu tuhandeid aastaid on mehed olnud jahimehed, kes pidid riskima, olema loovad ja pidevalt lahendama uusi ettetulevaid probleeme. Naised valvasid kodu, kasvatasid lapsi ja pidasid meeles, kust asjad asuvad ja kust juurikaid leida. Selline muster on mõjutanud ka aju arengut, mis muudab mehed ja naised erinevaks - see erinevus ei kao 50 aastaga ja võrdsust iga hinna eest jõuga peale suruda näitab aktivistide rumalust.

PS! Seda ma pooldan kahe käega, et sama tööd tegevad ja sama panuse andvad töötajad peavad soost hoolimata sama palka saama. Kui aga võrreldakse meesehitaja ja naismüüja palka ja vihjatakse nagu tuleks erinevus soost, siis see on vaenu õhtuamine!

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Why did the woman cross the road?

It doesn’t matter, why was she out of the kitchen in the first place?

Eestis oleva palgaerinevuse kohapealt ei oska kommenteerida, kuid lugesin millalgi üht uuringut, mis oli USA-s tehtud. Sellest tulenes, et reaalselt ei eksisteerigi mingit palgaerinevust(kusagil pakuti sel teemal ka välja, et see oli lihtsalt üks ekstreemsete feministide väljamõeldud tugipunkt oma liikumise toetuseks). Vaid lihtsalt kui asi läheb pere ja karjääri vahel valikuks, siis naised kalduvad rohkem pere poolele ja mehed teisele poole ning seetõttu keskmine tööpäev tuli välja naistel 8,01h ja meestel 8,75h(kes tahtsid palgaerinevust omakasuks ära kasutada, jätsid lihtsalt tegeliku keskmise tööpäeva pikkuse mainimata ja lasti kulutulena liikvele).

Muudetud kasutaja proTest poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb hästi meelde keskkooli lõpus tehtud IQ test, kus Esiviisikus olid 4 naist - kõik väga heade hinnete omanikud koolis. Tuupurid.

Võin seda öelda seetõttu, et nende loova mõtlemise oskus oli allapoole arvestust. Kui ülesannete lahendamine nõudis midagi mida õpikutes ei olnud (Eeldas loogilist tuletamist vms) siis olid nad kohe segaduses.

Võite ühe korra pakkuda, kes kõige kõrgema tulemuse testis sai. :lol:

Aga selle IQ testi üle on ka niipalju vaieldud. Kahjuks või õnneks pole suudetud välja mõelda väga palju paremat viisi rahva intelligentsuse mõõtmiseks. Seega on see IQ test püsinud "standardina" päris kaua juba.

Puudused testi enda raames tähendavad, et isegi IQ 200-t omavad isikud võivad olla täiesti debiilsed tava-elu asju puudutavates küsimustes. Vähemalt enamike vaatlejate pilkude läbi.

Ühiskond siiski eeldab kohanemisvõimet ning IQ seda väga hästi ei mõõda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks on elu nii, et isegi kui naine on mehest targem, siis peab mängima lollimat:D Samuti, kui palganumber on suurem, siis peab valetama, et tal väiksem kui mehel:)

Naine ei ole mehest targem.Üldjuhul teab iga mees,kes oli esimene mees,kelle Jumal lõi - Aadam ju.eks ole.

Aga pakun,et 99,99999999999999% naisi ei tea,kes oli esimene naine ...

ipso facto - naine on rumalam, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naine ei ole mehest targem.Üldjuhul teab iga mees,kes oli esimene mees,kelle Jumal lõi - Aadam ju.eks ole.

Aga pakun,et 99,99999999999999% naisi ei tea,kes oli esimene naine ...

ipso facto - naine on rumalam, :lol:

Räägib mees, kes kindasti ei kannata endast targemaid naisi. See on kahjuks tänapäeval väga sagedane probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naine ei ole mehest targem.Üldjuhul teab iga mees,kes oli esimene mees,kelle Jumal lõi - Aadam ju.eks ole.

Aga pakun,et 99,99999999999999% naisi ei tea,kes oli esimene naine ...

ipso facto - naine on rumalam, :lol:

First God created man, then He had a better idea B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägib mees, kes kindasti ei kannata endast targemaid naisi. See on kahjuks tänapäeval väga sagedane probleem.

:lol:

Ma ju pakkusin sulle võimaluse olla tark, B)

No kes oli esimene naine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõrgema haridusega naisi on tunduvalt rohkem (siin ei ole midagi segi ajada...). Konkurents meie endi vahel on suurem (siin tulevad siis mängu ka kreemid ja puudrid). Lõppude lõpuks lepitaksegi madalama palga ja kvalifikatsioonile mittevastava tööga...või muu kräpiga nagu ilusate mehepoegade eest töö tegemisega.

Seosed jäävad kuidagi väga häguseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägib mees, kes kindasti ei kannata endast targemaid naisi. See on kahjuks tänapäeval väga sagedane probleem.

Mismõttes probleem? Suhtumine on mõlemapoolselt samasugune. Naised tavaliselt tahavad, et mees oleks neist targem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõukogude ja ka praegune kool põhineb suuresti asjade pähe õppimisele - see sobib tüdrukutele rohkem, mis aga ei tähenda, et nad targemad oleks. Miks on tippteadlaste hulgas nii vähe naisi, palju on näiteks loodusteaduste naisnobeliste?

Mul oli ka üks "tark" klassiõde, lõputunnistusel ainult kaks nelja, aga riigieksamitel, mis eeldasid ka veidi loovust ja mõtlemisvõimet, põrus ta kõigis ainetes ja ei saanudki ühtegi kõrgkooli sisse. Kas Aile oli ka selline tark?

Sadu tuhandeid aastaid on mehed olnud jahimehed, kes pidid riskima, olema loovad ja pidevalt lahendama uusi ettetulevaid probleeme. Naised valvasid kodu, kasvatasid lapsi ja pidasid meeles, kust asjad asuvad ja kust juurikaid leida. Selline muster on mõjutanud ka aju arengut, mis muudab mehed ja naised erinevaks - see erinevus ei kao 50 aastaga ja võrdsust iga hinna eest jõuga peale suruda näitab aktivistide rumalust.

PS! Seda ma pooldan kahe käega, et sama tööd tegevad ja sama panuse andvad töötajad peavad soost hoolimata sama palka saama. Kui aga võrreldakse meesehitaja ja naismüüja palka ja vihjatakse nagu tuleks erinevus soost, siis see on vaenu õhtuamine!

Põhiline eesmärk oleks ikkagi rumalatest eelarvamustest lahtisaamine. Poistel tuleb lasta olla (pigem väga vajalik...) emotsionaalsed jne.

Mina tüdrukuna ei oskagi ennast kuskile kategooriasse panna, ma olen pigem koolipoisi kolmeline B) Pähe õppimine ei ole minu meelistegevus. Armastan pigem tuletada. Kui stampidesse minna, siis ma olen mehelikult laisk :D

Ot kazhdevo po sposobnosti, kazhdemu po nadobnosti! Kes seda mäletab? :P

Loogiliselt võttes ongi nii, et loovusel, intelligentsil ja emotsionaalsusel ei ole sugu (nagu Taru kirjutas). Miks? Iga tüdruk, iga poiss on lihtsalt geneetiline kombinatsioon oma emast ja isast. Väikesed hormonaalsed eripärad... nagu testosterooni rohkem jne ei tee mehi targemateks või loovamateks.

Kuid me loome mingi kunstliku süsteemi sinna ümber... soosime liialt mehi, siis muutuvad nad lihtsalt ütlemata vastikuteks. Teeme väikesele tüdrukule pelgalt tema nunnu näolapi pärast mööndusi, ega sellest ka midagi head ei tule.

Mismõttes probleem? Suhtumine on mõlemapoolselt samasugune. Naised tavaliselt tahavad, et mees oleks neist targem.

Ma pigem sooviks ikkagi tasakaalu. Viljakas kooslus on siis, kui mõlemad pooled saavad üksteiselt vaimutoitu, stimulatsiooni ja tunnustust.

Minu geniaalne mees :lol: võib mõne kandi pealt üsna tume olla. Ma leian, et see on igati normaalne, inimene ei saagi kõike teada ja tunda. Tähtis on see, et ta julgeb seda tunnistada ja julgeb mind ka tunnustada. ...ja me ei tee üksteisele sellega haiget.

See, et mees peab olema igati tark (mida iganes selle all mõeldakse) on järjekordne eelarvamus ja mehed peaksid julgema ka tunnistada oma rumalust mõne kandi pealt.

:)

Ok...minule sõita ei meeldi.

Lõhkudes nüüd teie eelarvamusi...

Minu vanaema oli tubli motosportlane (käbi on seekord kännust väga kaugele kukkunud). Tema sõitis nii krossi kui ka (omal ajal oli) veoautorallit. Peale selle oli ta veel järgumaletaja :) Mängis vanaisaga pimemalet (see on see, kui te peate kombinatsioonid kogu aeg mälus hoidma ja malelauale ei vaata...). Vanaisa va sunnik üritas vahest ka sohki teha... kuid ei läinud läbi. Samas...Aljohhin andis vist pimesimultani sajal laual?

Seosed jäävad kuidagi väga häguseks...

Tänud kaasamõtlemast.

First God created man, then He had a better idea :)

:) (Y)

Ma ei jaksa sel teemal eriti enam vaielda, kuna olen elus liiga palju sellega tegelenud, kuid panen siia lihtsalt oma magistritöö lingi: http://fideelia.future.ee/kunst/magister/magtoo.pdf

Ma hea meelega loeks aga kahjuks ei saa kätte! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
A tglt tark naine oleks tore ...

selle asemel,et kuuglis ringi ukerdada,kamandad tibi köögist tuppa ja küsid tema käest ...

, :lol:

B)

Kõigepealt ikka köögist tuppa...

Seal köögis...teab ta lõppude lõpuks ainult seda, mis on köögis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
First God created man, then He had a better idea :lol:

Ütleks et pigem oli "First god created man and woman and soon had to replace her"

"According to Hebrew legend, the first woman God created

as a companion for the first man Adam was a strong-willed lady

named Lilith. (See Graves and Patai's Hebrew Myths and Reuther's

Womanguides.) As both had been created from dust, Lilith considered

herself equal to Adam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lilith

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×