Jump to content
tykonu

Toidulisandite, valgupulbrite, kulturismi hea või halb mõju tervisele, veevajadus

Recommended Posts

Minumeelest on praegu täpselt selline hetk, kus selline ühendus nagu Toidulisandikaupmeeste liit vms võiks kuskil midagi avaldada, sest tundub et Veerpalu juhtumiga tekkis selline efekt, justkui oleks toidulisandid kõiges süüdi. Et jäi dop-proovis vahele tänu arginiinile, mis toidulisand, järelikult toidulisand-doping.

Miks mitte teha mingi selline korralikum ümarlaud või ühine infovoldik, kus oleks sees nii poolt- kui vastuväited, võimalikud kõrvalmõjud ja selgitused? Siis ei peaks iga natukese aja tagant asja kuskil foorumites jahuma. Ümarlauas võiksid olla arstid, sportlased, toitumisspetsialistid jne ja see võiks ka kuskil netis üleval olla, miks mitte FitnessTV-s?

Võimestuge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus, kui inimene omab I. tüübi diabeeti (süstib insuliini):

Veresuhkru kontroll on tähtis , kuid ajapikku võib ilmenda tüsistusi, mille hulka kuulub ka neerukahjustus , siis kas nemad peaks vältima

toidulisandeid kui selliseid ? Või treenides neli või enam korda nädalas,siis arenemise eesmärgil toidulisandeid siiski kasutama ?

Sa mõtled valgupulbreid ja massilisajaid? Massilisajad on kindlalt out.

Enamus valgupulbritest ka ei sobi sellisel juhul Räägitakse, et Doriani valgupulber on madala GI ga, kuid kindlalt ei tea.

Ei maksa sellest ennast häirida lasta. Mul töötas broilerifilee alati paremini kui pulber :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa mõtled valgupulbreid ja massilisajaid? Massilisajad on kindlalt out.

Enamus valgupulbritest ka ei sobi sellisel juhul Räägitakse, et Doriani valgupulber on madala GI ga, kuid kindlalt ei tea.

Ei maksa sellest ennast häirida lasta. Mul töötas broilerifilee alati paremini kui pulber B)

Broilerid on ju kasvuhormooniga suureks kasvatatud. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa mõtled valgupulbreid ja massilisajaid? Massilisajad on kindlalt out.

Enamus valgupulbritest ka ei sobi sellisel juhul Räägitakse, et Doriani valgupulber on madala GI ga, kuid kindlalt ei tea.

Ei maksa sellest ennast häirida lasta. Mul töötas broilerifilee alati paremini kui pulber :lol:

Miks valgupulbrid ei sobi? Korralikumad valgupulbrid peaaegu ju süsivesiku vabad(100g kohta paar grammi kui sedagi...), magustajaks sukraloos näiteks, mis ei tõsta ju insuliini taset...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks valgupulbrid ei sobi? Korralikumad valgupulbrid peaaegu ju süsivesiku vabad(100g kohta paar grammi kui sedagi...), magustajaks sukraloos näiteks, mis ei tõsta ju insuliini taset...

Insulin is produced in the pancreas and released when any of the several stimuli are detected. The stimuli include ingested protein and glucose in the blood produced from digested food.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Insulin is produced in the pancreas and released when any of the several stimuli are detected. The stimuli include ingested protein and glucose in the blood produced from digested food.

Aga kas valgu tarbimine tõstab veresuhkru taset oluliselt?

Minu teada valgu tarbimine peaks veresuhkru taset normaalpiirides hoidma. Ikka liht-süsivesikute tarbimine on see, mis enamasti veresuhkru üles ajab ning keha massiliselt insuliini eritama sunnib.

Edit: Lugesin veidi ja tundub, et kui tarbida liigset proteiini, siis suudab keha selle siiski edukalt glükoosiks teha ja verre transportida. Ehk kui valgu osakaal on liialt suur, siis võib veresõsuhkru tase tõusta. Küll aga ei loe välja, et see toimuks sellise kiirusega nagu see on lihtsüsivesikute puhul.

Ning samuti ei loe välja, et ta ajaks selle metsikult kõrgeks.

Kui kellegil on diabeet ning on vaja insuliini süstida siis vaevalt, et valgu söömine kahjulik oleks. Normaalsuse piires muidugi. Ei tohiks erilist veresuhkru tõusu veres olla ning insuliini süstimine suurtes kogustes suhkru allasaamiseks seega mittevajalik.

Kuna valgusheike juuakse siiski peamiselt peale rasket trenni, siis enamik valgust rändab lihastesse labaselt öeldes. Ehk sinna kuhu vaja, seega ei tohiks veresuhkru taset mõjutada...

Minu spekulatsioonid...

Gmaster - sa ajad lihtsalt juuksekarva lõhki nende Kreatiini jms ühendite asjus. Vahet pole mis toitaine - alati on tarbimisega seotud risk. Kas see risk tuleb inimese enda vastunäidistustest mingi aine vastu, või toote valmistamisel tekkinud defektidest või jumal teab millest.

Minu arust on suurfirmade poolt valmistatud toidulisandid tunduvalt ohutumad kui nii mõnigi "jama", mida meile poodides toidu pähe määritakse.

Aga jällegi - vaidleme suht absurdsete asjade üle. :lol:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma üritan lihtsalt teist poolt ja vastuargumente näidata, et asi liiga ühekülgseks ei läheks ja et sul liiga tarka tunnet ei tekiks :lol: Nendest riskidest ja vastunäidustustest lihtsalt peab rääkima ja neid välja tooma.

Üldiselt muidu jah treening isegi parandab diabeetiku olukorda.

Aga mul on miskipärast mingi aimdus, et ta ei tohiks ultrakiireid valkusid taga ajada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toksikoloogiast tuntud lause: Iga aine on mingis koguses su kehale kasulik(vajalik) ja mingis koguses mürk.

Vesi: Vajalik, et elada, aga suurest ahnusest jood pärast maratoni rohkem kui keha jõuab puhverdada - surm.

Toit: Vajalik, et elada. Tarbid liialt palju - juba hädad tulevad.

Alkohol: Väheses koguses kahjutu, isegi et kasulik. Hiljem juba mürgine.

Toidulisandid - sama jama -

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas valgu tarbimine tõstab veresuhkru taset oluliselt?

Minu teada valgu tarbimine peaks veresuhkru taset normaalpiirides hoidma. Ikka liht-süsivesikute tarbimine on see, mis enamasti veresuhkru üles ajab ning keha massiliselt insuliini eritama sunnib.

Edit: Lugesin veidi ja tundub, et kui tarbida liigset proteiini, siis suudab keha selle siiski edukalt glükoosiks teha ja verre transportida. Ehk kui valgu osakaal on liialt suur, siis võib veresõsuhkru tase tõusta. Küll aga ei loe välja, et see toimuks sellise kiirusega nagu see on lihtsüsivesikute puhul.

Ning samuti ei loe välja, et ta ajaks selle metsikult kõrgeks.

Kui kellegil on diabeet ning on vaja insuliini süstida siis vaevalt, et valgu söömine kahjulik oleks. Normaalsuse piires muidugi. Ei tohiks erilist veresuhkru tõusu veres olla ning insuliini süstimine suurtes kogustes suhkru allasaamiseks seega mittevajalik.

Kuna valgusheike juuakse siiski peamiselt peale rasket trenni, siis enamik valgust rändab lihastesse labaselt öeldes. Ehk sinna kuhu vaja, seega ei tohiks veresuhkru taset mõjutada...

Minu spekulatsioonid...

Gmaster - sa ajad lihtsalt juuksekarva lõhki nende Kreatiini jms ühendite asjus. Vahet pole mis toitaine - alati on tarbimisega seotud risk. Kas see risk tuleb inimese enda vastunäidistustest mingi aine vastu, või toote valmistamisel tekkinud defektidest või jumal teab millest.

Minu arust on suurfirmade poolt valmistatud toidulisandid tunduvalt ohutumad kui nii mõnigi "jama", mida meile poodides toidu pähe määritakse.

Aga jällegi - vaidleme suht absurdsete asjade üle. :lol:

See postitus on rumal ja agressivne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma üritan lihtsalt teist poolt ja vastuargumente näidata, et asi liiga ühekülgseks ei läheks ja et sul liiga tarka tunnet ei tekiks B) Nendest riskidest ja vastunäidustustest lihtsalt peab rääkima ja neid välja tooma.

Üldiselt muidu jah treening isegi parandab diabeetiku olukorda.

Aga mul on miskipärast mingi aimdus, et ta ei tohiks ultrakiireid valkusid taga ajada..

Mina...või ka sa ise võid otsida ju Fred Antsoni kommentaari teemal diabeet ja valgupulbrid. Tema sõnul on välistatud diabeediga valgupulbrite tarvitamine ja selle soovitamist pidas ta suisa kuritahtlikuks.

Ma ei saa aru, miks teiega peab alati mõnele mehele viitama??? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teada valgu tarbimine peaks veresuhkru taset normaalpiirides hoidma. Ikka liht-süsivesikute tarbimine on see, mis enamasti veresuhkru üles ajab ning keha massiliselt insuliini eritama sunnib.

Edit: Lugesin veidi ja tundub, et kui tarbida liigset proteiini, siis suudab keha selle siiski edukalt glükoosiks teha ja verre transportida. Ehk kui valgu osakaal on liialt suur, siis võib veresõsuhkru tase tõusta. Küll aga ei loe välja, et see toimuks sellise kiirusega nagu see on lihtsüsivesikute puhul.

Ning samuti ei loe välja, et ta ajaks selle metsikult kõrgeks.

Kui kellegil on diabeet ning on vaja insuliini süstida siis vaevalt, et valgu söömine kahjulik oleks. Normaalsuse piires muidugi. Ei tohiks erilist veresuhkru tõusu veres olla ning insuliini süstimine suurtes kogustes suhkru allasaamiseks seega mittevajalik.

Kuna valgusheike juuakse siiski peamiselt peale rasket trenni, siis enamik valgust rändab lihastesse labaselt öeldes. Ehk sinna kuhu vaja, seega ei tohiks veresuhkru taset mõjutada...

Kui ma nüüd julgen sõna sekka öelda ja riskin mingi tüli alustamisega, siis ütlen, et kulla mees, loe kuskilt toitumise põhialused läbi. Ei. Diplom ei garanteeri, et tegemist on hea treeneriga, aga vähemalt kindlustab, et treeneril on elementaarsed algteadmised.

Jälle meenub teema bonsuna foorumist, kus meie self-made superpersonaaltreener arvab, et mesi ei tõsta veresuhkru taset. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismoodi sa kreatiinetüülestrit toidu alla liigitad? Urasibol? Ekdüsteroon?

Kas tead et esimesest on saadud neerukahjustusi (jutt ei ole mingist praakfirmast) ja isegi nii lihtne lisand nagu BCAA on surmasid toonud, kuna kasutati gen. manip. baktereid:)?

Kas tegu ei olnud trüptofaaniga?

Ja kes loendaks kokku võimalikke säästetud inimelusid kasulikest mõjudest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tegu ei olnud trüptofaaniga?

Ja kes loendaks kokku võimalikke säästetud inimelusid kasulikest mõjudest...

Okei, võis olla, mingi aminohape oli. Peaks mäluga midagi ette võtma.

Eniveis, mis ma veel öelda tahsin, oli see et peale toitumise põhialuste on hea teada ka normfüsioloogiat, spordifüsioloogiat, soovituslikult ka veidi patoloogiat, eriti kui tahta vaielda südame ja vererõhu, miks mitte ka neerude funktsiooni üle. Ilma neid lähemalt uurimata, võib ka nendeteemalistest artiklitest midaiganes välja lugeda:)

Ja jumala eest, ärge võtke seda südamesse, ma tean kui väga mõnda internetis antud soovitused võivad kõigutada. See polnud nüüd päris otseselt sulle, AB :lol:

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, võis olla, mingi aminohape oli. Peaks mäluga midagi ette võtma.

Eniveis, mis ma veel öelda tahsin, oli see et peale toitumise põhialuste on hea teada ka normfüsioloogiat, spordifüsioloogiat, soovituslikult ka veidi patoloogiat, eriti kui tahta vaielda südame ja vererõhu, miks mitte ka neerude funktsiooni üle. Ilma neid lähemalt uurimata, võib ka nendeteemalistest artiklitest midaiganes välja lugeda:)

Ja jumala eest, ärge võtke seda südamesse, ma tean kui väga mõnda internetis antud soovitused võivad kõigutada. See polnud nüüd päris otseselt sulle, AB B)

Ma peaks seda südamelihase teemat eraldi uurima, sest mul on teatav kahtlus praeguste südametervise mudelite suhtes.

Peamine südameintsidendi prediktor on siiski endiselt CRP :lol:

Samas ma tahaks näha kasvõi üht perearsti, kes seda teaks või seda mõõdaks. Või kasvõi nõus oleks mõõtma kui inimene tahab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok - ülipikk post... lugesin, lugesin ja veelkord lugesin. Lugesi niipalju diabeedi ning insuliini ja kõige muu kohta, et pea valutab juba.

Samas oma seisukohti muutma ei ole pidanud. Sai veidi selgemaks vahed I ja II tüübi vahel jms.

Ok, kui on I astme diabeet ning keha ei suuda toota vajalikus koguses insuliini, et veresuhkur rakkudesse transportida siis ilmselgelt on vaja mingi hetk insuliini süstida.

Küll aga väheneb selle vajadus tuntavalt, kui menüüs on süsivesikute hulk piiratud. Ehk ei minda sellega liiale ning seega välditakse veresuhkru taseme liigset tõusu.

Valk kui selline nagu mina aru saan, muutub veresuhkruks tunduvalt väiksemas koguses kui süsivesikuid. Kui keha valguvajadus on suur, siis langeb see osakaal veelgi. Ehk kui sissesöödav valgukogus ületab meie lihaste vajadusi, siis suureneb ka valgu muutmine suhkruks. Kuid isegi ülisuurte valgukoguste korral ei tohiks see % olla suurem kui 50%. Ehk endaga kaasa tuues aeglast veresuhkru tõusu on tegemist palju parema situatsiooniga diabeetikutele... vaja on süstida vähem insuliini ning ei pea seda tegema kohe peale einet...

Tehes trenni meie keha insuliinitundlikkus suureneb seega suudab sama kogus insuliini verest eemaldada rohkem suhkrut. Seega treening on kõigile diabeedikutele väga kasulik.

Kuna peale trenni on meil suurenenud valguvajadus siis tarbides valgusheike, milles olevad valgud imenduvad kiiresti, siis ei tohiks veresuhkru tase oluliselt tõusta. Mis tähendab, et otseselt selle valgusheigi pärast ei ole insuliini tarbimine otseselt vajalik, kuna veresuhkru tase ei tohiks tõusta sellise koguse võrra ega niivõrd kiiresti, mis vajaks kohest reageerimist. Ilmselgelt on vaja need suhkrud varem või hiljem oma sihtkohta transportida - kuid tundub, et sellega pole kiiret tervisehäda kohapealt. Muidugi aitab insuliin valke transportida ja suhkrud lihastele energiaks viia.... Seega arvatavasti ei ole paha mõte peale trennijärgset sheiki siiski insuliini verre lasta.

Samuti on valgud vajalikud peale trenni taastumise kiirendamiseks ning üleüldse lihasmassi kasvatamiseks.

Muul ajal tarbides valke oma süsivesikute juurde, aeglustub süsivesikute imendumine samuti ning jällegi tõuseb veresuhkru tase aeglaselt ning kontrollitult - mis teeb diabeedikute elu tunduvalt kergemaks.

http://safetyhealthcare.net/extreme-protei...d-sugar-levels/

Aile - ma ei tea miks sa minu vastu võitled? B) Ma olen nüüdseks läbi lugenud ligi 20-nd artiklit antud teemal ning mitte ükski ei keela valgujookide tarbimist diabeetikutele. VEELGI ENAM - lausa soovitatakse seda julgelt, kus vähegi sõna sellel teemal võetakse. Mainitakse ainult ära, et jälgida süsivesikute kogust ning kindlasti süüa tavatoitu mõne aja pärast kuna valgusheik ise ei paku arvatavasti vajalikus kogustes kaloreid.

Üleüldse soovitatakse diabeetikutele kõrge valgusisaldusega dieete, kuna vähem veresuhkrut tähendab vähem vajadust insuliini süstida. Mis omakorda tähendab, et tunduvalt väheneb ka oht end üle süstida ja veresuhkur liiga madalaks lasta.

Samuti on aeglaselt tõusev veresuhkru tase tunduvalt lihtsamalt majandatav kui kiirelt üles hüppav tase, mis liigsete süsivesikute puhul tihti juhtub. Süstitakse insuliini ning uuesti samatugevalt tase alla, võib-olla liigagi alla ja jälle jama majas...

http://www.hyvin.com/protein-shakes-stabil...cs-blood-sugar/

"The constant struggle diabetics face to monitor and maintain stable blood sugar levels may have just become much easier, according to a new European study. Published in the July 2005 issue of the American Journal of Clinical Nutrition, the study found that supplementing high-glycemic meals with protein shake supplements helped keep blood sugar levels near their normal levels in many type 2 diabetics (American Journal of Clinical Nutrition, Vol. 82, No. 1, 76-83, July 2005). When the shakes were replaced with other protein sources, such as lean meats, the stabilizing effect was much more muted."

http://www.healthcentral.com/diabeteens/c/...ntage?ic=506048

http://www.dlife.com/diabetes/ask-an-exper...tics-to-co.html

http://www.diabeticconnect.com/news-articl...k-for-diabetics

http://www.healthcentral.com/diabeteens/c/...interview-berry

"Ginger: And after we eat protein, we don't need nearly as much insulin....

ANDREW: Right, which is crucially important for your diabetes. As we’ve discussed in the last interview, the less insulin your body needs, the less fat will be stored on your body. Most protein sources are extremely low-carb; therefore you don’t need a great deal of insulin to digest it and maintain your blood glucose."

----

Ok, vbl ei ole nende linkide näol tegemist sügavate teaduslike uuringutega - kuid samas ei tahaks ka uskuda, et tõde on kõigist inimestest mööda läinud välja arvatud Hr. Antsonist ja Ailest... :lol:

Ning siiani ei saa aru mille eest mulle jälle kord "hoiatus" anti. Kas ei võiks lihtsalt oma seisukohti seletada ilma, et lihtsalt tõmblema hakatakse - sest ausalt öeldes on vähe kasu nendest "hoiatustest", kui ei seletata mis minu jutus viga oli.

Ma ei ole niivõrd põikpäine, et oma arvamusi ei muudaks, kui mulle piisavalt põhjust pakutakse. Antud juhul lihtsalt tehti kaks postitust. (Üks siis Hr. Kirbu poolt), mis mõlemad lihtsalt labaselt ütlesid, et ma ajan lolli juttu. Ei mingit põhjendust.

Minu arust ajate te ise lolli juttu. Kui saaks siis annaks teile mõlemile hoiatused. :P

Ja @Kirp - Honey for diabetes? Yes! (Kusjuures ma ei ole küll tähele pannud, et keegi Bonsunakas oleks öelnud, et Mesi veresuhkrue taset ei tõsta. Pigem öeldi või mõeldi seda, et ta ei tõsta seda niivõrd palju ja seega ei vallanda ka erilist insuliini eritust ega vajadust):

http://www.worldclassemprise.com/custom.aspx?id=21

"The diabetic patient can also be assured that consuming honey will produce a significantly lower blood sugar response than an equivalent amount of sugar or other glucose rich starches."

http://ezinearticles.com/?Type-2-Diabetes-...&id=5162719

"Research also shows that consuming honey produces a much lower blood sugar response than the equivalent amount of sugar or other glucose enriched starches."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2394949

We can therefore conclude it would seem prudent to recommend honey over sugar on a per gram basis because of the more gentler effect it has on blood sugar levels.

------------------

Ok, Peace! :)

Olgem nüüd sõbrad edasi ning jätkake arutelu ning tooge välja mu vigu või andke muul viisil konstruktiivset kriitikat - vähem niisama laksimist. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismoodi sa kreatiinetüülestrit toidu alla liigitad? Urasibol? Ekdüsteroon?

Hiinlased kasutavad toiduks ja maitseaineteks taimi mida Eesti Ravimiamet ravimiteks klassifitseerib ja rangelt keelab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hiinlased kasutavad toiduks ja maitseaineteks taimi mida Eesti Ravimiamet ravimiteks klassifitseerib ja rangelt keelab.

Tead sa nimetada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina...või ka sa ise võid otsida ju Fred Antsoni kommentaari teemal diabeet ja valgupulbrid. Tema sõnul on välistatud diabeediga valgupulbrite tarvitamine ja selle soovitamist pidas ta suisa kuritahtlikuks.

Ma ei saa aru, miks teiega peab alati mõnele mehele viitama??? :lol:

Seepärast, et pole naisi, kellele teemakohaselt viidata (provokatsioon; viide teisele foorumiteemale B)).

PS! Fred Antsonit hindan kõrgelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle taha ma pugesingi! :lol:

Mis teha, testotase ei kannata võrdlust :D

Siin on üks hästi lihtsalt lahtiseletav artikkel.

Kogu see tekst lihtsalt kinnitab seda mida ma olen siin viimased postitused kirjutanud...

Mida see artikkel seletab on see kui palju valke on meil siiski vaja ning kuidas see mõjutab veresuhkrut. Ehk sama jutt mida ma kirjutasin. Kui süüa liiga palju valke siis keha hakkab neid lihtsalt "süsivesikuteks" ümber töötlema ja seega veresuhkru tase tõuseb.

Küll aga siiski tunduvalt vähem kui lihtsalt süsikuid süües.

Artiklis räägitakse pikalt ja laialt, et valke polegi nii väga vaja, kuid kokkuvõttes jõutakse ikka sinnamaale kuhu on ka enamik siinseid foorumlasi jõudnud. 1g valke iga kehakilo kohta on miinimum. Ning 2-2,5g kehakilo kohta max kasu jaoks (Soovitab alustada 1g per pound of bodyweight. Ehk soovitab juba alustada 2g+ tarbimisest kehakilo kohta ning sealt edasi liikuda). Kuid artikli autor ise tarbib ka sinna 3g+ kanti, sest pigem süüa valke kalorite saamiseks, kui süsivesikuid. Sest kui keha töötleb liigselt valgud niikuinii suhkruteks ümber (Ja selle käigus kulutab tunduvalt rohkem energiat, kui rasvu või süsikuid seedides - ehk suurepärane viis rasvapõletuseks) siis jääbki peamine süsivesikute vajadus peale trenni või lihtsalt "käima" tõmbamiseks.

Mingitest vastunäidustustest diabeetikutele ma küll välja ei lugenud.

Seega Aile palun... seleta lahti mis sinu jutu point on? Ja miks sa mind karistad sama jutu rääkimise eest? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kogu see tekst lihtsalt kinnitab seda mida ma olen siin viimased postitused kirjutanud...

Mida see artikkel seletab on see kui palju valke on meil siiski vaja ning kuidas see mõjutab veresuhkrut. Ehk sama jutt mida ma kirjutasin. Kui süüa liiga palju valke siis keha hakkab neid lihtsalt "süsivesikuteks" ümber töötlema ja seega veresuhkru tase tõuseb.

Küll aga siiski tunduvalt vähem kui lihtsalt süsikuid süües.

Artiklis räägitakse pikalt ja laialt, et valke polegi nii väga vaja, kuid kokkuvõttes jõutakse ikka sinnamaale kuhu on ka enamik siinseid foorumlasi jõudnud. 1g valke iga kehakilo kohta on miinimum. Ning 2-2,5g kehakilo kohta max kasu jaoks (Soovitab alustada 1g per pound of bodyweight. Ehk soovitab juba alustada 2g+ tarbimisest kehakilo kohta ning sealt edasi liikuda). Kuid artikli autor ise tarbib ka sinna 3g+ kanti, sest pigem süüa valke kalorite saamiseks, kui süsivesikuid. Sest kui keha töötleb liigselt valgud niikuinii suhkruteks ümber (Ja selle käigus kulutab tunduvalt rohkem energiat, kui rasvu või süsikuid seedides - ehk suurepärane viis rasvapõletuseks) siis jääbki peamine süsivesikute vajadus peale trenni või lihtsalt "käima" tõmbamiseks.

Mingitest vastunäidustustest diabeetikutele ma küll välja ei lugenud.

Seega Aile palun... seleta lahti mis sinu jutu point on? Ja miks sa mind karistad sama jutu rääkimise eest? B)

Milles on sinu probleem? :lol:

Halb keeleoskus? Laiskus?

Miks ma pean sulle seletama? Sina ju diabeeti ei põe?

Number 1 nõue, kui inimene üleüldse tahab valgupulbreid tarvitada, siis maks ja neerud peavad olema heas korras. Veresuhkur on ainult üks väike tahk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milles on sinu probleem? :lol:

Halb keeleoskus? Laiskus?

Küsiks sinu käest täpselt sama asja... B)

Ei mõista sa Inglise keelt? Ei viitsi oma argumente veidi pikemalt seletada? Äkki leiaks üles selle koha ka, kus su loogika lonkab? :D

Ma ei taha tüli kiskuda aga jube raske on mul siin foorumis kirjutada kui mõned "teadjad" ei viitsi mitte midagi oma argumentide tõestuseks kirja panna. Viskavad viite mingile artiklile ja kogu moos.

Too siis vähemalt sealt mingi lõik välja ning esita argument.

Aitäh! :)

Edit: Ok lisasid veidi juurde. :P

Selge, et mul diabeeti pole - kuid teema läks siin ju diabeedi peale. Ära siis seleta mulle - seleta sellele kasutajale, kes küsis selle kohta. Vähe kasu kui talle lihtsalt ei ütled. Põhjendused on alati ju sobilikud sellistes keerulistes küsimustes.

Ja mis see loeb, et neerud ja maks peavad korras olema? Jah peavad - aga diabeedikutel ei tohiks nad ju rohkem halvemas olukorras olla, kui teistel(Edit: Uurisin - Diabeetikutel on suurenenud risk neerukahjustuseks. Umbes 50% neerukahjustustest tekib just diabeetikutel - kuid see ei tähenda, et diabeetikul kindlasti on nõrgad neerud. Seda peab arstiga rääkima?) Valgusta mind. :)

Edit2:

Lugesin veidi lisaks. Jah Diabeetikutel on suurenenud oht neeru ja maksakahjustusteks. Seda aga siis kui nende "probleem" on kontrolli alt väljas. Ehk neil, kes oma olukord hästi majandavad - ei tohiks olla mingit probleemi oma neerude ja maksaga.

Ning kuna kokkuvõttes valgu tarbimine - kas sheigi või niisama toidu näol aitab diabeeti paramini majandada - siis võib väita, et tänu valgujookide ja valkude üldise tarbimise suurendamisega võib neerude ja maksa olukord hoopis Paraneda...

Siinkohal pean muidugi mainima, et selle koha pealt lähevad paljude arvamused lahku. On uuringuid, mis väidavad, et tervete organitele ei tee ka hiigelsuured kogused valku mitte midagi. Ning on uuringuid, mis väidavad, et kahjustatud või nõrkadele neerudele ja maksale võib liigne proteiin kahju teha.

Seega - kõigepealt tasuks oma arstidega uurida neerude ja maksa tervisliku taseme kohta ning siis otsustada kõrgvalgu dieedi üle.

Aga... Ma ei ole veel hästi tabanud, miks valgusheigid kui sellised peaksid niivõrd kahjulikud olema. Sheik kui selline on ehitatud üle niimoodi, et seal olev valk võimalikult kiiresti imenduks - ehk avaldab minimaalset koormust seedimisele. Samuti suurenenud veresuhkru on väiksem ja kontrollitud - ehk ma ei näe erilist põhjust, miks ta isegi nõrgenenud neerudele või maksale liigkahjulikku koormust avaldama peaks...

Kas maksas toimuv valkude süntees on siis valgusheigis sisalduvate valkude pärast niivõrd koormav?

Hmmm... uurin edasi. :)

Edit4:

Olen nüüd veidi veel uurinud ning jõudsin järeldusele, et kui enda tervise vastu piisavalt palju huvi tunda siis võib leida päris häid lahendusi.

Diabeetikutel on suurenenud oht Neeruhaigusteks - üks peamisi tekkepõhjuseid on diabeedist tulenev veresuhkru liikõrge tase veres, mida siis neerud puhastama peavad. See ei tähenda, et need haigused alati tekiks - seega enne konsulteerida arstiga, et teada saada, kas neerud on korras. Korras neerude puhul ei ole ohtu, kui tarbid ka suuri valgukoguseid. Suured valgukogused aitavad sinu diabeeti paremini majandada ning tänu sellele võid kokkuvõttes neeruprobleemidesse haigestumist hoopis vältida. (Korras veresuhkru tase vähendab ohtu neeruprobleemidesse haigestuda ligi 30-50% - samuti aitab vererõhu kontrolli all hoidmine).

Kuid kui neerud on juba haiged siis kõrgvalgu dieet ei pruugi enam sobida. Küll ei näe ma erilist põhjust valgusheike kui selliseid vältida.

Treeningu tulemusena suureneb insuliini tundlikkus ning paraneb vererõhk. Nende tulemusena väheneb ka oht neeruhaigusteks ning juba kahjustunud neerude puhul võib olukorda tunduvalt parandada.

Kuna valgusheik peale trenni aitab lihaseid taastada ning ehitada siis kokkuvõttes on tegemist kaudse abivahendiga neeruprobleemide vähendamiseks.

Kuna peale trenni peaks seniste tõekspidamiste puhul enamik valkude aminohapetest just lihastesse rändama siis on kokkuvõttes vere küllastumine erinevate ühenditega mida neerud puhastama peaksid - väiksem. Parandage, kui eksin. :)

Eks ma uurin antud teemal veel edasi - kuna see on väga huvitav. Aga Aile poolt ootaks arukaid vastuargumente ning muud head. Niisama lahmida on ju igav ja mõttetu. Kas sina ei ole mitte see, kes tahab tervislikku eluviisi propageerida?

Kui nii siis kaitsed oma seisukohti küll väga kehvalt. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks sinu käest täpselt sama asja... :lol:

Ei mõista sa Inglise keelt? Ei viitsi oma argumente veidi pikemalt seletada? Äkki leiaks üles selle koha ka, kus su loogika lonkab? B)

Ma ei taha tüli kiskuda aga jube raske on mul siin foorumis kirjutada kui mõned "teadjad" ei viitsi mitte midagi oma argumentide tõestuseks kirja panna. Viskavad viite mingile artiklile ja kogu moos.

Too siis vähemalt sealt mingi lõik välja ning esita argument.

Aitäh! :D

Edit: Ok lisasid veidi juurde. :)

Selge, et mul diabeeti pole - kuid teema läks siin ju diabeedi peale. Ära siis seleta mulle - seleta sellele kasutajale, kes küsis selle kohta. Vähe kasu kui talle lihtsalt ei ütled. Põhjendused on alati ju sobilikud sellistes keerulistes küsimustes.

Ja mis see loeb, et neerud ja maks peavad korras olema? Jah peavad - aga diabeedikutel ei tohiks nad ju rohkem halvemas olukorras olla, kui teistel? Valgusta mind. :P

Edit2:

Lugesin veidi lisaks. Jah Diabeetikutel on suurenenud oht neeru ja maksakahjustusteks. Seda aga siis kui nende "probleem" on kontrolli alt väljas. Ehk neil, kes oma olukord hästi majandavad - ei tohiks olla mingit probleemi oma neerude ja maksaga.

Ning kuna kokkuvõttes valgu tarbimine - kas sheigi või niisama toidu näol aitab diabeeti paramini majandada - siis võib väita, et tänu valgujookide ja valkude üldise tarbimise suurendamisega võib neerude ja maksa olukord hoopis Paraneda...

Ma ei saa sind ju uskuma panna, et tegelikult on asi vastupidi. See on lisakoormus.

Siinkohal pean muidugi mainima, et selle koha pealt lähevad paljude arvamused lahku. On uuringuid, mis väidavad, et tervete organitele ei tee ka hiigelsuured kogused valku mitte midagi. Ning on uuringuid, mis väidavad, et kahjustatud või nõrkadele neerudele ja maksale võib liigne proteiin kahju teha.

Seega - kõigepealt tasuks oma arstidega uurida neerude ja maksa tervisliku taseme kohta ning siis otsustada kõrgvalgu dieedi üle.

Aga... Ma ei ole veel hästi tabanud, miks valgusheigid kui sellised peaksid niivõrd kahjulikud olema. Sheik kui selline on ehitatud üle niimoodi, et seal olev valk võimalikult kiiresti imenduks - ehk avaldab minimaalset koormust seedimisele. Samuti suurenenud veresuhkru on väiksem ja kontrollitud - ehk ma ei näe erilist põhjust, miks ta isegi nõrgenenud neerudele või maksale kahjulikku koormust avaldama peaks...

Kas maksas toimuv valkude süntees on siis valgusheigis sisalduvate valkude pärast niivõrd koormav?

Hmmm... uurin edasi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

V-o on asi selles, et mitte kellelgi. Kordan: MITTE KELLELGI MAAILMAS! (B)) pole nii palju vaba aega kui sul ja tungivat vajadust foorumis vaielda ja mingeid linke otsima hakata. Jumal teab, kust ma üht või teist asja lugesin. Peaasi, et ma mäletan, et see oli autoriteetne allikas. Pealegi ma garanteerin, et iga jumala fakti kohta võib leida vähemalt ühe artikli, mis vastupidist väidab. :lol: Siin tulebki mängu lugeja enda kaine mõistus ja teadmised, millele põhineda, et tõde valest eristada.

Sama hästi võiks küsida Kalmuselt, et kust raamatust ta oma tõed võtnud on. Aga seda saju millegipärast ei tee?

Su poste sirvides ei saand esmapilgul aru, kas pead valgu all silmas tavatoidust saadavat valku või valgupulbrit. Valgupulber ei ole küll süsivesik, kuid ajab veresuhkru taseme ja seetõttu ka insuliini üles küll. See ei ole nii lihtne kui süsivesikuid vs mittesüsivesikud. Nt mida vedelam on toit, seda suuremat veresuhkru taseme tõusu põhjustab.

Sul pole vist kindlat ettekujutlust, misasi on veresuhkur ja insuliinitase jne. Veresuhkur tõuseb alati peale sööki, keha toodab insuliini, et kõrget veresuhkrut madalamaks viia(keha hoiab alati homöostaasi). Valgupulber pärast trenni tõstab ka kõvasti insuliinieritumist. Sellest tulenebki pulbri üks kasulik efekt.

Oli kasu või arusaadav või ei? Igatahes head päeva. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, kulla Archangel! Kunagi nõuka ajal oli suur slogan "Me ei palu looduselt armuandi! Me võtame!"

Diabeedihaige menüü idee on valgupulbrite tarvitamisest väga kaugel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×