Jump to content
tykonu

Toidulisandite, valgupulbrite, kulturismi hea või halb mõju tervisele, veevajadus

Recommended Posts

Mis puudutab vee joomist, siis liigne vee tarbimine trenni ajal viitab sellele, et päeva I pooles pole sellega piisavalt tegeletud. Kui jood enne trenni päeva lõikes piisavalt vedelikku, siis minul trenni ajal janu ei ole.

Ja teiseks- jõusaal ei ole aeroobikasaal, kus higi peab leemendama. Teie seeria kestab 10-15 sekundit, mis krd moodi saab higi jooksma hakata? see näitab, et aeroobne tase on ikka väga väga kehva ja ma muretseksin hoopis oma südame pärast.

Demagoogia. Jõusaalitreening ei koosne vaiud 10 sekundilistest pingutustest. Selle lahutamatuks osaks on vaimne seeriaks ettevalmistumine, millega tihtipeale kaasneb vererõhu oluline tõus. Samuti on olulised välistegurid - kui palav ja kui palju õhku on saalis. Lisaks on inimeste ainevahetus tugevasti varieeruv ning osadel tekib dehüdratsioon kiiremini kui teistel.

Aga tore, kui on inimesi, kellel mitte kunagi trenni ajal dehüdratsiooni ei teki ning kelle sportlikud sooritused selle all ei kannata :) Mina nii õnnelik inimene ei ole ja kardan, et ma pole ainuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Demagoogia. Jõusaalitreening ei koosne vaiud 10 sekundilistest pingutustest. Selle lahutamatuks osaks on vaimne seeriaks ettevalmistumine, millega tihtipeale kaasneb vererõhu oluline tõus. Samuti on olulised välistegurid - kui palav ja kui palju õhku on saalis. Lisaks on inimeste ainevahetus tugevasti varieeruv ning osadel tekib dehüdratsioon kiiremini kui teistel.

Aga tore, kui on inimesi, kellel mitte kunagi trenni ajal dehüdratsiooni ei teki ning kelle sportlikud sooritused selle all ei kannata :) Mina nii õnnelik inimene ei ole ja kardan, et ma pole ainuke.

No ma olen harrastaja, tunnen ennast trenni ajal kogu aeg hästi :) raskused kasvavad, tunne on hea. Ja raskuste tõstmise ajal ma reegline ei joo. Nagu mainisin, oleneb see tihti sellest, kui palju ma olen joonud enne trenni päeva lõikes. Kui ikka olen unustanud, siis pool liitrit käib sisse trenni ajal. Teine 300 läheb sheigiga otsa ja ongi tulemuseks hommikune kella 5-ne wc külastus.

Ja vaimne seeriaks ettevalmistumine? ;) No olete teie ikka humoristid. Raskus tuleb kätte/selga võtta ja alistuma panna, mitte koos joogat harrastada. Ma mõtlesin, et selline lause on juba unustatud. Heh...päris hea ajupesu on ikka saadud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puudutab tavaharrastajat, mis kogu selle saatelõigu mõte oli, siis see jutt on õige.

Räägib ju selgelt, et mugavuse mõttes on see hea. Ise ka kasutan mugavuse mõttes. Joon ära ja korras. Trenn 3 korda nädalas ja ainult peale trenni. Muud ajal söön tavatoitu.

JA täpselt nii ta rääkis.

Mis puudutab vee joomist, siis liigne vee tarbimine trenni ajal viitab sellele, et päeva I pooles pole sellega piisavalt tegeletud. Kui jood enne trenni päeva lõikes piisavalt vedelikku, siis minul trenni ajal janu ei ole.

Ja teiseks- jõusaal ei ole aeroobikasaal, kus higi peab leemendama. Teie seeria kestab 10-15 sekundit, mis krd moodi saab higi jooksma hakata? see näitab, et aeroobne tase on ikka väga väga kehva ja ma muretseksin hoopis oma südame pärast.

Mugavuse jutt on jah tõesti hea. Aga tema jutust jäi mulje, et samaväärne oleks ka peale trenni tavalist toitu süüa. Et valgusheik+muud lisandid peale ja enne trenni on lihtsalt laiskus, edevus ja raha raiskamine. Areng oleks täpselt sama ka tavatoiduga... Sellega küll ei nõustu ühestki otsast. Vahet pole kas inimene treenib 1x nädalas või 6x nädalas.

Mis sinu vee joomisse puutub... No siis kaldun arvama, et sinu trenn on üks paras naljategemine. Vähemalt hetkel ette kujutades, sry

Kui trenn ei võta higi lahti siis järelikult ei ole kehale piisavalt koormav. Kui pole piisavalt koormav siis ongi üks mõttetu trenn. Ei ole võimalik, et koormad ennast suutlikkuseni ning ei võta piiskagi lahti. Absurdsus kuubis minu jaoks. :)

Ma võin päeva esimeses pooles juua vett palju tahan aga saalis on peale paari rasket harjutust higi ikka lahti... Enamasti joon enne trenni päeva jooksul vähemalt 2L vedelikku ära.

Aga ok. Vbl tõesti mõni mees lihtsalt ei higista üldse. Eks on neidki mehi olemas. Enamik keda ma tean, kes trenni teevad raskelt, neil ikka higi tilgub ja riided pärast märjad. Seega ok, sry. Oled ime-mees, lucky ;)

Ning mis puutub Otsusesse siis mnjah. Ei saa väita, et mees loll oleks. Küll aga tema arvamused ei kattu paljude teiste omadega. See, et tal V-s aste käes, on muidugi väga kõva saavutus. Samas ei tee mingi diplomitükk veel kellestki teadjat. Ehk minu vaatenurgast vaadatuna on tegemist ülimalt targa mehega, kel teadmisi ja kogemusi väga palju - kuid kelle sõnavõtud teinekord sellegipoolest suhteliselt mõistmatud, sest räägitakse tihtipeale täiesti vastu teiste treenerite juttudele...

Treeneri V aste:

1) erialane (spordi valdkond) magistrikraad ja töökogemus vähemalt 5 aastat ning õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid ja/või tegevus koolitajana

või

2) erialane (spordi valdkond) kõrgharidus, kutsealane täiendkoolitus ja praktilise töö kogemus vähemalt 10 aastat ning õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid ja/või tegevus koolitajana.

Ma ei loe siit kuskilt välja, et see V aste kellegist üli-inimest teeks. Magistrikraad on ilus ja tore küll, peab tunnistama. Töökogemus 5a ei ole mingi näitaja. Õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid / või tegevus koolitajana. Et siis selle all mõeldakse mida? Et sul on mõned õpilased, kes võistlevad ametlikult kuskil ja pead lihtsalt neid avalikustama? Või avalikustama, et need õpilased ka midagi head korda saadavad?

Nii mõnedki "treenerid", kel pole seda "I astme kvalifikatsioonigi" on enda hoole alla võtnud õpilasi, kes häid tulemusi saavutanud.

Ma ei taha kellegi viha siia teemasse tõmmata, aga tahan lihtsalt avatud meelt hoida. Otsus ajab ühte juttu ning mitu, mitu teist treenerit keda mina hästi tean ja kelle kogemustes ja teadmistes võin 100% kindel olla - teevad tema sõnavõtte maha. Ehk huvitab mida üldsus arvab?

Kas rohkem harrastajana tegutsev sportlane on pimestatud Otsuse V-st treeneri astmest ning isegi mitte ei kaaluta teisi variante?

Eks ma arvatavasti analüüsin seda kõike üle ja peaks asju vabamalt võtma. Aga minu jaoks on ikka alati huvitav sellistel teemadel arutleda. Kui keegi piisavalt head argumendid letti lööb siis võin oma juttu ka 180 ümber mõelda. Ehk päris lolli jonni ma ei aja, lihtsalt huvitab kogu see teema. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid / või tegevus koolitajana. Et siis selle all mõeldakse mida? Et sul on mõned õpilased, kes võistlevad ametlikult kuskil ja pead lihtsalt neid avalikustama? Või avalikustama, et need õpilased ka midagi head korda saadavad?

Publikatsioonid ikka avaldatud artiklid (Otsuse puhul ka raamat toitumisest ja treeningutest).

Ntx doktorikraadi saamiseks on ka nõue, et mis tasemega väljaannetes need peavad olema avaldatud (kehva artiklid ei kajasta keegi tuntud ja tasemel väljaannetes) ehk seda siin mõeldaksegi publikatsioonide all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Publikatsioonid ikka avaldatud artiklid (Otsuse puhul ka raamat toitumisest ja treeningutest).

Ntx doktorikraadi saamiseks on ka nõue, et mis tasemega väljaannetes need peavad olema avaldatud (kehva artiklid ei kajasta keegi tuntud ja tasemel väljaannetes) ehk seda siin mõeldaksegi publikatsioonide all.

Ma usun. et treeneri V-taseme nõuetes võetakse publikatsioonide hulka ka ilmunud raamatud, artiklid (näiteks siinsamas fitness.ee), mis peaaegu kunagi pole kirjutatud kasutades teaduskirjanduse reegleid järgides (loomulikult on siin erandeid. eelkõige probleem viitamisega). Sellele osutab veel ka see, et nõutud on ainult magistrikraadi. Viimane aga ei eelda tegelikult teadusajakirjades publikatsioone. Seega ainult magistrikraadiga inimene ei pruugigi nö. teaduse tegemisega kokku puutunud rohkem kui lõputöö raamides. Doktoritöödes tõesti nõue saada publikatsioon tunnustatud teadusajakirjades (neid kohe päris mitu).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning mis puutub Otsusesse siis mnjah. Ei saa väita, et mees loll oleks. Küll aga tema arvamused ei kattu paljude teiste omadega. See, et tal V-s aste käes, on muidugi väga kõva saavutus. Samas ei tee mingi diplomitükk veel kellestki teadjat.

Hea A. Palun lasku taevast Maa peale kus asjadel on põhjused. Kui kellelgi on diplom millegi kohta, siis reeglina tähendab see seda, et tema teadmised on diplomi (või muu tunnustuse) andmise põhjuseks. Mitte vastupidi.

Ehk minu vaatenurgast vaadatuna on tegemist ülimalt targa mehega, kel teadmisi ja kogemusi väga palju - kuid kelle sõnavõtud teinekord sellegipoolest suhteliselt mõistmatud, sest räägitakse tihtipeale täiesti vastu teiste treenerite juttudele...

Taaskord koht, kus võiks mõtiskleda mõistmatuse põhjuste üle? Kas selleks on IO jutt või hoopis selle jutu mõistlikkust hinnata üritaja võime seda juttu mõista.

Eks ma arvatavasti analüüsin seda kõike üle ja peaks asju vabamalt võtma. Aga minu jaoks on ikka alati huvitav sellistel teemadel arutleda. Kui keegi piisavalt head argumendid letti lööb siis võin oma juttu ka 180 ümber mõelda. Ehk päris lolli jonni ma ei aja, lihtsalt huvitab kogu see teema. :)

Juhiksin siinkohal tähelepanu, et kõik eelmises lõigus esitatud seisukohad on ühe inimese poolt tema enda kohta võetud seisukohad. Neid ei ole kinnitanud ükski teine inimene.

Lugu võib olla ka nii, et A lihtsalt ei saa aru, mis loom on analüüs ja ei suuda hinnata argumentide headust ega saa aru, kui kohtab 'piisavalt head argumenti'.

Sõnavabaduse tingimustes võib igaüks rääkida ükskõik mida. Peaaegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea A. Palun lasku taevast Maa peale kus asjadel on põhjused. Kui kellelgi on diplom millegi kohta, siis reeglina tähendab see seda, et tema teadmised on diplomi (või muu tunnustuse) andmise põhjuseks. Mitte vastupidi.

Taaskord koht, kus võiks mõtiskleda mõistmatuse põhjuste üle? Kas selleks on IO jutt või hoopis selle jutu mõistlikkust hinnata üritaja võime seda juttu mõista.

Juhiksin siinkohal tähelepanu, et kõik eelmises lõigus esitatud seisukohad on ühe inimese poolt tema enda kohta võetud seisukohad. Neid ei ole kinnitanud ükski teine inimene.

Lugu võib olla ka nii, et A lihtsalt ei saa aru, mis loom on analüüs ja ei suuda hinnata argumentide headust ega saa aru, kui kohtab 'piisavalt head argumenti'.

Sõnavabaduse tingimustes võib igaüks rääkida ükskõik mida. Peaaegu.

Et siis sinu näol on tegemsit järjekordse üleõppinud tudengiga, kelle jaoks on koolist saadud paberitükk jumaliku väärtusega? Kelle jaoks on ülimalt põnev sõnastada oma argument tavapärasest erineval viisil? Üritades endast jätta muljet, kui väga erudeeritud inimesest? Please... :)

Ma olen täiesti nõus, et reeglina on selle paberitüki saamiseks ka vaeva nähtud ning tööd tehtud. Kuid ometigi ei tähenda see alati seda, et inimene oleks ülimalt pädev mingil teemal. Hariduse tase sõltub väga palju nii koolist kui ka muudest faktoritest. Nii mõnigi suudab ennast läbi häda kuidagi koolist läbi suruda ning oma paberid kätte saada. See ei tähenda, et ta mõistab õpitut või suudab seda ka adekvaatselt rakendada...

Kahjuks pean tunnistama, et kellegi teadmiste hindamiseks on nende hariduse tunnistus liiga väike tõend nende pädevusest. Oleks vaja teada inimese tagamaid, nende reaalseid elukogemusi, teiste tema "ala" kolleegide hinnanguid ja muud sellist. Kahjuks jah ei oma kõike seda - seega ei oska Otsuse pädevust 100%-selt kommenteerida. Seetõttu ka minu postitused, mis on sellise kompava iseloomuga.

Küll olen aga nii mõneltki Otsuse "kolleegilt" kuulnud jutte, mis pea täielikult tema omaga vastuollu satuvad - seetõttu on minu kahtlused tema jutu tõepähe võtmises. Lihtsalt uurin ja puurin lisa-informatsiooni saamiseks. :)

Ma saan väga hästi aru mis on analüüs ning suudan väga hästi hinnata argumentide headust. Seni kuni neid esitletakse loogisel viisil, mis ei vaja ilmtingimata põhjalikku haritust mingis valdkonnas.

Ehk kui Herr. Otsus on üldiselt toidulisandite suhtes skeptiline, siis miks see nii on? Ei usu nende toimesse, kuigi ei ole vähe neid inimesi, kes on lisanditest abi saanud? Ei ole ka sugugi mitte vähe neid teaduslikke artikleid, kus nende kasulikkusest räägitakse.

See, et treenija on algaja, kes jõusaalis ülimalt tihti ei käi, ei tähenda seda, et temale toidulisanditest kasu ei oleks või et see tema arengut ei kiirendaks. Tavatoitumine suudab katta pea 100%liselt meie vajadused, kuid see ei tähenda, et see pakuks "optimaalset" lahendust arenguks. Ning vähe on neid inimesi, kes ei tahaks saavutada maksimaalselt palju, minimaalse ajakuluga.

Vbl mõne jaoks pole aeg tähtis... minu jaoks on.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sinu vee joomisse puutub... No siis kaldun arvama, et sinu trenn on üks paras naljategemine. Vähemalt hetkel ette kujutades, sry

Üsna tobe väide. Mina ka ei higista trennis. Ja ei ütleks, et ma ei pinguta.

Olen Youngeriga nõus kuid väliseid tegureid mida 47 pakkus on ka mis higistamist soosivad/pärsivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veidi uurisin seda higistamise värki. Tundub, et tõesti suhteliselt individuaalne aga mõni korduv teema on: Mida rohkem higistad, seda parem. Peaks tähendama, et keha on heas olukorras, jahutussüsteemid töötavad hästi.

Tundub, et osadel inimestel on samuti veidi teistmoodi tasemel "jahutussüsteem" ning jahutatakse keha rohkem läbi muude viiside, kui higistamine.

Üldiselt loen välja erinevatest juttudest, et kuigi raskem trenn tõstab kehatemperatuuri rohkem ning sunnib rohkem higistama - siis mõne inimese puhul on vaja ebanormaalselt rasket koormust, et higistamist esile kutsuda. Kas see on hea või halb - ei oska öelda...

Mõned väljavõtted:

Fitness Myth 2:

Excessive Sweating While Exercising Means You’re Not Fit

In fact, it's just the opposite. Sweating during exercise is a sign of an efficient cooler. An athlete who has adapted to keep the body core cool during exercise will shunt blood to the skin’s surface more quickly and release heat from the body. At the same time, the sweat glands increase their output and thus cool the body during sweat evaporation. While fit people produce more sweat than sedentary folks, they lose less sodium, because more of it is reabsorbed by the body. The result is a more efficient cooler.

-----

You’re very well hydrated. Although sweating depends heavily on a number of factors such as genetics, temperature, humidity, physical fitness level, and type of clothing, it is still a great sign to be soaked in sweat. The purpose of sweating is simple – to release internal heat from the body. Those who are in better shape will often notice that they begin sweating sooner. This is great because your body is hydrated and giving off plenty of internal heat to avoid a potentially dangerous build-up. Remember, part of your body’s job is to cool you off. Sweating a lot during exercise just means you have a very effective cooler – you’re hydrated with little sodium content.

-----

Although you may find it embarrasing, contrary to popular belief people who are fit sweat more than those that are out of shape. The reason being that in fit people, their thermoregulation is more advanced.

In addition to sweat not being a direct correlation to how hard you’re working, there are other misconceptions if you sweat a lot while exercising. For example, you cannot sweat out a workout. In addition, some people think that drinking more water makes you sweat more water, but that’s not true either. Remember that sweating occurs when you are reacting to heat, but the more hydrated you are, the cooler your internal thermostat will be kept.

----

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puudutab tavaharrastajat, mis kogu selle saatelõigu mõte oli, siis see jutt on õige.

Räägib ju selgelt, et mugavuse mõttes on see hea. Ise ka kasutan mugavuse mõttes. Joon ära ja korras. Trenn 3 korda nädalas ja ainult peale trenni. Muud ajal söön tavatoitu.

JA täpselt nii ta rääkis.

Mis puudutab vee joomist, siis liigne vee tarbimine trenni ajal viitab sellele, et päeva I pooles pole sellega piisavalt tegeletud. Kui jood enne trenni päeva lõikes piisavalt vedelikku, siis minul trenni ajal janu ei ole.

Ja teiseks- jõusaal ei ole aeroobikasaal, kus higi peab leemendama. Teie seeria kestab 10-15 sekundit, mis krd moodi saab higi jooksma hakata? see näitab, et aeroobne tase on ikka väga väga kehva ja ma muretseksin hoopis oma südame pärast.

Midaaa ?

Minu "seeria" on 30-90 minutit ja väga märg on olla.

Ja loogiline et see vesi tuleb tagasi juua. Rohkem vett - rohkem rasvapõletust ja vähem kortisooli.

Pigem on aeroobika rahulikum ja higi vähem.

Kreatiin on oluline veresoonkonna tervisele, vadak või BCAA mitokondrifunktsioonile jne, eriti vanuses üle 30. Tavatoit ja treenija tase ei puutu asjasse, neid tarbivad mittetreenivad raamatukoid ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treeneri V aste:

1) erialane (spordi valdkond) magistrikraad ja töökogemus vähemalt 5 aastat ning õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid ja/või tegevus koolitajana

või

2) erialane (spordi valdkond) kõrgharidus, kutsealane täiendkoolitus ja praktilise töö kogemus vähemalt 10 aastat ning õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid ja/või tegevus koolitajana.

Ma ei loe siit kuskilt välja, et see V aste kellegist üli-inimest teeks. Magistrikraad on ilus ja tore küll, peab tunnistama. Töökogemus 5a ei ole mingi näitaja. Õpilaste sportlikud tulemused ja avaldatud publikatsioonid / või tegevus koolitajana. Et siis selle all mõeldakse mida? Et sul on mõned õpilased, kes võistlevad ametlikult kuskil ja pead lihtsalt neid avalikustama? Või avalikustama, et need õpilased ka midagi head korda saadavad?

Nii mõnedki "treenerid", kel pole seda "I astme kvalifikatsioonigi" on enda hoole alla võtnud õpilasi, kes häid tulemusi saavutanud.

Ma ei taha kellegi viha siia teemasse tõmmata, aga tahan lihtsalt avatud meelt hoida. Otsus ajab ühte juttu ning mitu, mitu teist treenerit keda mina hästi tean ja kelle kogemustes ja teadmistes võin 100% kindel olla - teevad tema sõnavõtte maha. Ehk huvitab mida üldsus arvab?

Kas rohkem harrastajana tegutsev sportlane on pimestatud Otsuse V-st treeneri astmest ning isegi mitte ei kaaluta teisi variante?

Eks ma arvatavasti analüüsin seda kõike üle ja peaks asju vabamalt võtma. Aga minu jaoks on ikka alati huvitav sellistel teemadel arutleda. Kui keegi piisavalt head argumendid letti lööb siis võin oma juttu ka 180 ümber mõelda. Ehk päris lolli jonni ma ei aja, lihtsalt huvitab kogu see teema. :)

Kunagi ära ole milleski 100% kindel ;) nemad sinusse ei näe.

Millised teised treenerid? Otsust eristab nn tesitest treeneritest fakt, et ta on vähem kommertslik (ta ei ole müügimees).

Tulemused ja tulemused on erinevad. Ma usun, et ka sa ise, kui sa viitsiksid mõne algaja või ka vähem algajaga jõusaalis vaeva näha päev päeva järel, siis tal oleksid sama moodi väga head tulemused. ;) Kas see teeb sinust treeneri kõikide erinevate tasemete jaoks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere !

Oleks vaja teie abi ! Olen otsinud pikka aega mõnda head artiklit toidulisandite kohta (võib olla ka inglis keeles) kus oleks kirjas, et nad ikkagi ei ole nii kahjulikud, kui arstid räägivad või siis, et nad on kahjulikud. Kahjuks ise veel pole leidnud. Usun, et asi mu saamatuses :). Kuid oleks hea, kui oleks ka artiklis märgitud, et seda on tõestatud teaduslikel uuringutel vms.

Ette tänades !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millised teised treenerid? Otsust eristab nn tesitest treeneritest fakt, et ta on vähem kommertslik (ta ei ole müügimees).

Kommertslik või mitte, ta on (nagu me kõik) lagedale toonud seisukohti, mille kohta on teaduslik tõestus et need ei ole korrektsed : )

Just toitumise-toidulisandite teemadel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere !

Oleks vaja teie abi ! Olen otsinud pikka aega mõnda head artiklit toidulisandite kohta (võib olla ka inglis keeles) kus oleks kirjas, et nad ikkagi ei ole nii kahjulikud, kui arstid räägivad või siis, et nad on kahjulikud. Kahjuks ise veel pole leidnud. Usun, et asi mu saamatuses :D. Kuid oleks hea, kui oleks ka artiklis märgitud, et seda on tõestatud teaduslikel uuringutel vms.

Ette tänades !

Sind huvitavad mingid kindlad toidulisandid või mis? Neid on väga palju erinevaid.

Kuid võta asja nii - toidulisand kui selline on enamasti lihtsalt "kontsentraat". Ehk ta ei sisalda mitte midagi sellist, mida sa tavatoidust kätte ei saaks. Ainuke vahe on see, et kogused on suuremad - mis tähendab, et sa ei pea optimaalse kreatiini (näiteks) koguse jaoks ära sööma 5kg liha päevas, vaid piisab, kui paned klaasi vee sisse lusikaga pulbrit ja jood ära. B)

Toidulisand nagu nimigi ütleb on selle jaoks, et täiendada sinu menüüd. Sest sportlastel eelkõige ei ole reaalne süüa päevas selliseid koguseid toitu ja piisavalt vaheldusrikkalt, et saada kätte kõik vajalikud toitaineid, mineraalid ja vitamiinid mida on vaja optimaalseks arenguks. Ma ei ütle, et see võimatu oleks - küll aga väga raskesti teostatav ning totaalselt liiga suurt vaeva ning aega nõudev protsess.

Vaatan, kas hiljem viitsin mingeid artikleid otsida... kuid väide, et tavalised toidulisandid, mis ei sisalda keelatud aineid - oleksid kuidagi tervisele kahjulikud on puhas debiilsus. No sorry aga nii see ju on. :lol:

Ma ei suuda leida ühtegi pädevat põhjendust sellisele arvamusele? Kui keegi tuleks ja seletaks mulle mõne arsti arvamuse lahti siis see oleks väga huvitav. Aga lihtsalt "keelduda" toidulisandite tarbimisest selle tõttu, et mingi arst ütles "ei". No ma ei tea... veidi tobe ikka.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et seni kuni räägitakse üldiselt toidulisanditest ja visatakse kõik ühte patta, siis ei saagi üksmeelele jõuda.

Väita, et ükski lisand pole kunagi tervisehädasid tekitanud, on jälle teistpidi teadmatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisand on üldse juriidiline termin.

Noh ja küsimus on, et kas keskenduda võimaliku kahju vältimisele nagu Codex Alimentarius või pigem kasu/riski suhtele nagu enamus normaalset elutegevusest maakeral. Täielikult saab riski vältida ainult sündimata jäämisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisand on üldse juriidiline termin.

Noh ja küsimus on, et kas keskuenduda võimaliku kahju vältimisele nagu Codex Alimentarius või pigem kasu/riski suhtele nagu enamus normaalset elutegevusest maakeral. Täielikult saab riski vältida ainult sündimata jäämisega.

Ja kui suurt riski lihasekasvatamise kasu nimel lubada võiks:)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks olegi ju asjalood niimoodi, et toidulisand on siiski samamoodi toode nagu lihatükk või pakk kohupiima. Valmistamismeetod, otsene sisu ja kõik muu erinev, kuid muidu võib vabalt toidu alla liigutada. Vahe ongi selles, et üldjoontes on tegemist suht kitsa valdkonna kontsentraadiga, mis üksikult toitumist ei asenda - küll aga täiustab menüüd.

Samamoodi võib vaielda lehmapiima kasulikkuse üle või sellest, kui suur tõenäosus on munast salmonellat saada vms.

Samuti võid ennast porganditest oranziks süüa või rämpstoitu süües diabeetikuks end õgida. See ei tähenda, et toode ise oleks kohe kahjulik vms. Loeb ikka kasutusviis ning loomulik riskifaktor, mis ikka ja alati olemas on.

Kindlasti on mõnedes "toidulisandites" keemilisi ühendeid, mis võivad kahjulikud olla - tihtipeale saadaksegi nii suhteliselt võimas lisand, mis annab märkimisväärseid tulemusi, küll aga kõrvalmõjudega. Eestis on küll vist kõik sellised tooted keelatud.

Loomulikult ei ole seegi teema must-valge nagu ma alati mainin. Liiga palju faktoreid ja nüansse, et seda hulgi lahti seletada kõigile. Aga üldjoontes võib siiski öelda, et toidulisandid - seni kuni nad sisaldavad tava toitainetest saadud ühendite kontsentraate, ei ole küll kahjulikud. ("üledoosid" on ikka võimalikud - kuid neid võib saada ka tavatoitudes liiga ühekülgselt - ning selleks peab toidulisandit ikka täiesti valesti kasutama...)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mismoodi sa kreatiinetüülestrit toidu alla liigitad? Urasibol? Ekdüsteroon?

Kas tead et esimesest on saadud neerukahjustusi (jutt ei ole mingist praakfirmast) ja isegi nii lihtne lisand nagu BCAA on surmasid toonud, kuna kasutati gen. manip. baktereid:)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui suurt riski lihasekasvatamise kasu nimel lubada võiks:)?

Enamik neist on kasutatavad või annavad efekti mitmesuguste tervisenäitajate arendamisel ja neid kasutavad täiesti trennikauged inimesed vähemalt samapalju kui trenniiinimesed.

Vabas maailmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et seni kuni räägitakse üldiselt toidulisanditest ja visatakse kõik ühte patta, siis ei saagi üksmeelele jõuda.

Väita, et ükski lisand pole kunagi tervisehädasid tekitanud, on jälle teistpidi teadmatus.

Klassifitseerimine ei aita ka lähemale, usu mind.

Isegi kui me räägime ainult tavatoidust, siis juba Hippokrates ütles, et toit olgu sinu ravim, kuid samas lisas ka juurde, et mis ühele ravim, see teisele mürk. :lol:

Nii, et võta sa nüüd kinni.

Toidulisandid sisaldavad reeglina ka nn abiaineid. Aineid, mis annavad säilivust, voolavust, paksust, maitset, sidusust, värvi jms (sõna looduslik võib tähendada tänapäeval mida iganes...ka nafta tuleb meil loodusest). Rääkides toidulisandi sobivusest tuleb kõike seda ka arvesse võtta.

Reaktsioon toidulisandile on kindlalt tõsisem, kui reaktsioon tavatoidule.

Minu seisukoht? Makrotoitainete puhastatud ja töödeldud kujul ostmist ei pea õigeks. Mikrotoitainete lisamanustamine peab olema õigustatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus, kui inimene omab I. tüübi diabeeti (süstib insuliini):

Veresuhkru kontroll on tähtis , kuid ajapikku võib ilmenda tüsistusi, mille hulka kuulub ka neerukahjustus , siis kas nemad peaks vältima

toidulisandeid kui selliseid ? Või treenides neli või enam korda nädalas,siis arenemise eesmärgil toidulisandeid siiski kasutama ?

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×