Jump to content
tykonu

Toidulisandite, valgupulbrite, kulturismi hea või halb mõju tervisele, veevajadus

Recommended Posts

See Viko Kõva, kes selle figuurisõprade asja võitis oli mul keskkoolis paralleelklassivend. Selline tagasihoidlik ja mittemidagi ütlev tüüp. Seega ega väga ei imestanudki, kui nüüd kuulsin, et kaal 120kg-ni oli vahepeal nüüd roninud.

Eks need kellel vähe aktiivseid hobisid, neil ikka kipub see kaal ja vorm käest ära minema.

Tubli, et end muidugi kätte võttis.

Samas on tunne, et see 30kg 5 kuuga küll kõige tervislikum kaalukaotus vast ei olnud. Erilist lihasmassi ei tundu tal ka olevat.

Oled sa Ott kursis ka kuidas see figuurisõprade värk üldse käib? Kas lihtsalt igaüks nokitseb ise kuidas saab ja lihtsalt enne tehakse pilte ja pärast. Või on mingi ametlik treening/toitumisprogramm neile ette nähtud vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See Viko Kõva, kes selle figuurisõprade asja võitis oli mul keskkoolis paralleelklassivend. Selline tagasihoidlik ja mittemidagi ütlev tüüp. Seega ega väga ei imestanudki, kui nüüd kuulsin, et kaal 120kg-ni oli vahepeal nüüd roninud.

Eks need kellel vähe aktiivseid hobisid, neil ikka kipub see kaal ja vorm käest ära minema.

Tubli, et end muidugi kätte võttis.

Samas on tunne, et see 30kg 5 kuuga küll kõige tervislikum kaalukaotus vast ei olnud. Erilist lihasmassi ei tundu tal ka olevat.

Oled sa Ott kursis ka kuidas see figuurisõprade värk üldse käib? Kas lihtsalt igaüks nokitseb ise kuidas saab ja lihtsalt enne tehakse pilte ja pärast. Või on mingi ametlik treening/toitumisprogramm neile ette nähtud vms?

Ma ei ole küll süüvinud sinna figuurisõprade filosoofiasse, kuid olen aru saanud, et seal käib sama süsteem mis kaalujälgijates, mis oli ka figuuri eelkäijaks. Kuid süsteem põhineb punktisüsteemil kõikidel toiduainetel on olemas kindlad punktid ja sulle on päeva ja nädala lõikes ette antud punktide arv mida sa ületada ei tohi. Kui sööd rammusamat, siis raiskad nö oma punktid kahe päevaga ära ja ülejäänud nädala oled söömata, samas on otstarbekas need siiski mõistlik nädala peale laiali jagada. Parandage mind kui keegi paremini kursis on...

Kuid ma saan aru ka et nad eriti ei pööra tähelepanu, kas lihast ära läheb, seal on eelkõige oluline kaalunumbri langemise näit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi oi te olete jõudnud vahepeal tõsise arutelu tekitada.... ;) Ma olen sellega kursis ja olen ka oma mõttevahetuse pidanud Hr. Otsusega. Natuke selgitan tekkinud olukorda, mulle helistati sealt samast "Ringvaatest" ja paluti tulla kommenteerima keelatuid aineid ja nende tarbimist jõusaaliharrastajate seas, mina keeldusin - kuna ma ei oska sellel teemal kaasa rääkida, sest mul puudub praktiline kogemus selles vallas, sellest on vähe abi kui selgitad, et ma olen ka kuulnud et süüakse , seda ja seda - seda teab tavainimene ka. Peale seda nad helistasid Indrekule ja palusid tema kommentaari ja peale pikka puiklemist ta nõustus nendega vestlema.

Siis kui aga eetrisse asi läks selgus, et dopingust kui sellisest klassikalises mõttes ei räägitudki, vaid hakati rääkima toidulisanditest. Oleksin ma seda teadnud oleksin nõustunud ise sellel teemal sõna võtma ja selgitama. Hr. Otsuse väide, et 10 - 20 % maailams müüdavatest toidulisanditest võivad sisaldada keelatud aineid ei pruugi olla vale, küsimus on selles, et vaadates viimase aasta jooksul Eestis toimunud sündmusi toidulisandite vallas ei ole see tõsi, sest toidu - ja veterinaaramet on keelustanud enamuse selliste nö kahtlaste toidulisandite müümise Eestis (ootage ma olen kohe R2 - OTSEEETRIS, ma ei tea veel millest jutt tuleb...). Kõige halvem oli asja juures see, et nad panid pildi tavalistest valgu ja süsivesikute toodetest - mida tavainimene hakkab paratamatult seostama keelatud ainete sisaldusega..... :)

USA ja paljude EU riikides on see tõenäosus saada keelatud aineid toidulisanditest palju suurem kui Eestis.

Ma loodan, et te tegite Otsuse taadile vähemalt valju noomituse sellise sõnavõtu eest tv-s. Ega meedia pole see koht kus tõde kuulutada. :) Vaadake, et ta teil ikka korralikult oma igapäevaseid ravimeid võtaks muidu võib asi kontrolli alt täiesti väljuda. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meedia oskus on asja näidata nagu see neile sobib ja antud juhul neil õnnestu ise toota pilti - Zelluloosist ja monteerida see Kadriorus tehtud vestluse taustaks ja et lisada atraktiivsust pidi reporter ka oma nina veel purki toppima, et jätta toidulisanditest eriti hull mulje....aga ega siis ühes sõnavõtust ka midagi siin ilmas ei muutu.

Selge on see, et ka tavaliselt on nende toidulisandite mittepooldjad ka ise nende mitte tarbijad olnud või on olnud see kokkupuude minimaalne, mis ei võimaldagi anda mingit positiivset ja adekvaatset arvamust nende kasulikusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hr. Otsuse jutt on igatpidi mõistlik.

Oleneb kelle vaatenurgast.

Tavainimene kuulab ja noogutab tähtsalt kaasa. Harrastussportlane kuulab ja mõtiskleb oma seniste tõekspidamiste üle järgi. Tippsportlane ei võta juttu tõsiselt. Ning suured kulturistimehed kuulavad juttu ja naeravad omaette selle vanamehe üle.

Mina lihtsalt proovin mõista jutu sisu, miks seda räägitakse ning siis tõstan selle oma pähe, muude teadmistega ühte varna. Elu läheb edasi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma loodan, et te tegite Otsuse taadile vähemalt valju noomituse sellise sõnavõtu eest tv-s. Ega meedia pole see koht kus tõde kuulutada. :) Vaadake, et ta teil ikka korralikult oma igapäevaseid ravimeid võtaks muidu võib asi kontrolli alt täiesti väljuda. ;)
Oleneb kelle vaatenurgast.

Tavainimene kuulab ja noogutab tähtsalt kaasa. Harrastussportlane kuulab ja mõtiskleb oma seniste tõekspidamiste üle järgi. Tippsportlane ei võta juttu tõsiselt. Ning suured kulturistimehed kuulavad juttu ja naeravad omaette selle vanamehe üle.

Mina lihtsalt proovin mõista jutu sisu, miks seda räägitakse ning siis tõstan selle oma pähe, muude teadmistega ühte varna. Elu läheb edasi. :)

Teil peaks häbi olema!

Noored kuked, meri põlvini, testosteroon tegemisi juhatamas. Ülemisel korrusel ulub tuul....

Naermisega on nii, et kes viimasena naerab, naerab paremini.

Natuke päevast ka:

Nagu mainitud sai käidud figuurijälgijate züriis - aasta kaalujälgijaks valiti meesterhavas, kes 5 kuuga 29 kilo maha võttis. Mina andisn ka oma hääle tema kasuks ja seda lihtsal põhjusel, et meestele näidata eeskuju. Enamus selles seltskonnas on naised ja seesugune eeskuju võiks nakata ka meesterhvaid, kes on ennast käest ära lasknud.

Ma võin aru saada sellest, et teised võisid meest valida, kuid sina ju ometigi tead, et naistel on raskem kaalu kaotada kui meestel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teil peaks häbi olema!

Noored kuked, meri põlvini, testosteroon tegemisi juhatamas. Ülemisel korrusel ulub tuul....

Naermisega on nii, et kes viimasena naerab, naerab paremini.

Ma võin aru saada sellest, et teised võisid meest valida, kuid sina ju ometigi tead, et naistel on raskem kaalu kaotada kui meestel?

Aile on fitness.ee EMA TERESA. :) ( huumorilihas hakkab sul atrofeeruma kuidagi, pead proovima eelisarendamist - Smolovi küki meetod vms /

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb kelle vaatenurgast.

Tavainimene kuulab ja noogutab tähtsalt kaasa. Harrastussportlane kuulab ja mõtiskleb oma seniste tõekspidamiste üle järgi. Tippsportlane ei võta juttu tõsiselt. Ning suured kulturistimehed kuulavad juttu ja naeravad omaette selle vanamehe üle.

Mina lihtsalt proovin mõista jutu sisu, miks seda räägitakse ning siis tõstan selle oma pähe, muude teadmistega ühte varna. Elu läheb edasi. :)

Mis tavainimesi, harrastussportlasi, tippsportlasi sa siin loetled? Mees ütles selge sõnaga, et tavainimene, kes teeb 3 korda nädalas trenni ei vaja toidulisandeid. Osad rambod kipuvad unustama, et iga inimene, kellele meeldib jõutrenni teha ei omagi eesmärki end iga trenn ribadeks tõmmata ja fileed iga hinna eest juurde kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvamus on selline, et enne kui öelda, kes midagi vajab peab teadma seda kuidas ta toitub ja kas inimene katab ära tavatoiduga oma vajaduse, kui selgub et ei kata, siis me võime ju öelda, et sööge ikka tavatoitu (kuid enamus teist teab kui laisad tavainimesed on - kes käib peale meie toidukarpidega ringi?), mis on sellisel juhul alternatiiv?

Olgu öeldud, et tavatoidu müümine on ka kellegi jaoks äri, nii et selles osas ei ole vahet kas sa müüd kohupiima või müüd vadakuvalku....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kes käib peale meie toidukarpidega ringi?), mis on sellisel juhul alternatiiv?

Tegelikult mulle jäi vähemalt mulje et Madeiral oli küll kõikidel inimestel nii 11-12 paiku oma karbike kaasas korraliku toiduga ja sama juhtus ka õhtul(loomulikult oli lõuna ka) kui vahepeal koju ei jõutud,nii et Lääne-Euroopa võib meist tervislike toitumisharjumuste poolest natuke ees olla, Vähemalt Madeira on .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei kahtlegi, et on enda tervisest lugupidavaid inimesi nii maailmas kui euroopas, kuid valdav osa siiski on mugavuse ohvrid, vähemalt niipalju kui ma läbi oma koolituste ja toitumiskavade seda näen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see õige toitumine, toidulisandid, treeningud jne on kõikidel inimestel väga individuaalne. Noortel inimestel soovitan rohkem kõik ise läbi proovida. Aastaid tagasi kuulasin ise ka silmad punnis "vanakeste" sõnavõtte erinevatel teemadel ja mingi hetk märkasin, et kulturismistaaridel on ühes või teises küsimuses täiesti erinev seisukoht ning sellest hetkest otsustasin hakata rohkem iseseisvalt analüüsima. Teinekord ongi nii, et toidulisandeid teevad maha need, kes ei ole neid kunagi tarbinud, samas iga lisand mõjub erinevatele inimestele absoluudselt erinevalt. On lisandeid, mis ei avaldanud mulle 10 aastat tagasi mitte mingisugust mõju, aga nüüd toimivad päris korralikult. Selles suhtes, et toidulisandid võivad minu hinnangul töötada ka mingisuguses vanuses, elustiilis, tasemes jne jne. Ei ole lisandit, mis kõikidele inimestele 100 % ühtemoodi toimiks.

Indrek Otsusega oleme teienekord vaielnud erinevatel teemadel tundide kaupa ning temal on oma kindlad seisukohad ja minul enda omad. Tõde jääb ilmselt kuhugi universumisse ja selleks me ju elamegi, et kõike ise proovida selle lühikese elu jooksul.

Pidage vastu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kindel arusaam on tarbida erinevaid toidulisandeid vahetult enne trenni, trenni ajal ja vahetult peale trenni. See mis muul ajal toimub, saab edukalt tavatoiduga ära katta. Minu arvamus tugineb loogikal, et trenni ajal peab olema energia sees, peale trenni on vaja kiiresti saada vajalikud toitained kätte, et kiiremini taastuda ja ka seeläbi efektiivsemalt treenida. Üldjuhul, kes peale trenni omale sheiki ei tee, siis läheb kuskil tund aega, enne, kui tavatoit kätte võetakse ja mugima hakatakse. Kui keegi teadja ütleb mulle, et pole mingit vahet, kas tarbida vajalikud ained kohe peale trenni või tunni aja pärast, omamata seal mingit vahet. Siis ma tõesti ei näe mõtet üldse midagi tarbida :)

Ei ole ju normaalne, et inimene, kes käib 3x nädalas salis ärkab hommikul üles ja esimeseks toiduks on valgu ja süsivesikute lisand, siis enne trenni, peale trenni. Õhtul samuti valgusheik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisand toidulisandiks, aga mul läksid silmad väga suureks, kuuldes peale Otsuse klipi lõppu Ringvaate stuudiosse tulnud dr. Mardna väidet, et veepudeliga trenni minek kuulub poosetamise valdkonda ja et ka keskmise tasemega harjutajal puudub vajadus trenni kestel juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisand toidulisandiks, aga mul läksid silmad väga suureks, kuuldes peale Otsuse klipi lõppu Ringvaate stuudiosse tulnud dr. Mardna väidet, et veepudeliga trenni minek kuulub poosetamise valdkonda ja et ka keskmise tasemega harjutajal puudub vajadus trenni kestel juua.

Ma olen sinuga nõus, et mind hämmastasid ka mõningad Hr. Mardna väited ka see, et ikka trenn on kõige alus - tehke ainult trenni ja siis ongi tervis korras.... :) Olgu öeldud, et treening on eeltöö muutuseks, mille realiseerime läbi õige toitumise ja puhkuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisand toidulisandiks, aga mul läksid silmad väga suureks, kuuldes peale Otsuse klipi lõppu Ringvaate stuudiosse tulnud dr. Mardna väidet, et veepudeliga trenni minek kuulub poosetamise valdkonda ja et ka keskmise tasemega harjutajal puudub vajadus trenni kestel juua.

Ei tea jah, kus see mees oma hariduse saanud on. Ajab üldse viimasel ajal suhteliselt lolli juttu.

Isegi kui kogu jõusaalitreening on 10-20min ratast sõtkuda siis isegi see tekitab juba higistamise tõttu kena veekaotuse kehas. Milleks keha piinata? Niipalju kui mina aru saan siis veest hoidumine kuidagi mingeid näitajaid küll nüüd ei paranda. Küll aga aitab vee tarbimine keha normis hoida. Ei lähe jõudu ega midagi kaduma.

Saan aru, et päris 2L vett trennis ära juua on selline absurdikas veidi - käid ringi nagu vett täis õhupall lõpuks. Aga 0,5-1l vett korraliku treeningu ajal tarbida on enam kui normaalne.

Ise teen tavaliselt ikka nii, et peale igat seeriat võtan pudelist lonksu või kaks. Ei tohiks kehal veepuudust üldse tekkidagi, kui kogu aeg on juurdevool olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Te muidugi saate aru, et te sarjate V taseme treenerit!!!!

Mis te arvate, et see tase antakse ilusate vuntside eest???

Kus krd kohast võtate te üldse sellise õiguse?

Ja Dr Mardnaga sama teema.

Mingid mehed paar aastat trenni teinud ja teises portaalis mingi tohutu valguvajaduse ajupesu saanud mehehakatised tulevad selliseid spetsialiste maha tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juba tõenäosusteooria järgi ei saa ka V taseme treeneritel ALATI õigus olla! :) Aga samas loomulikult ei väida ma, et I. Otsus seal jama ajas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puudutab tavaharrastajat, mis kogu selle saatelõigu mõte oli, siis see jutt on õige.

Räägib ju selgelt, et mugavuse mõttes on see hea. Ise ka kasutan mugavuse mõttes. Joon ära ja korras. Trenn 3 korda nädalas ja ainult peale trenni. Muud ajal söön tavatoitu.

JA täpselt nii ta rääkis.

Mis puudutab vee joomist, siis liigne vee tarbimine trenni ajal viitab sellele, et päeva I pooles pole sellega piisavalt tegeletud. Kui jood enne trenni päeva lõikes piisavalt vedelikku, siis minul trenni ajal janu ei ole.

Ja teiseks- jõusaal ei ole aeroobikasaal, kus higi peab leemendama. Teie seeria kestab 10-15 sekundit, mis krd moodi saab higi jooksma hakata? see näitab, et aeroobne tase on ikka väga väga kehva ja ma muretseksin hoopis oma südame pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on ju hea kui propageeritakse esmalt pigem toitumist, siis toidulisandeid. Tänapäeval on nii tüüpiline, noored ostavad peale esimest trenni juba sada lisandit kokku ja tulevad siis foorumist küsima, mida kuidas kuna tarbida sest tahaks kiiresti suureks saada.

Umbes nii nagu, eile sõitsin esimest korda jalgrattaga, täna ostsin auto, homme uurin foorumist kuidas seda juhtida ning kas lube ka vaja on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puudutab tavaharrastajat, mis kogu selle saatelõigu mõte oli, siis see jutt on õige.

Räägib ju selgelt, et mugavuse mõttes on see hea. Ise ka kasutan mugavuse mõttes. Joon ära ja korras. Trenn 3 korda nädalas ja ainult peale trenni. Muud ajal söön tavatoitu.

JA täpselt nii ta rääkis.

Mis puudutab vee joomist, siis liigne vee tarbimine trenni ajal viitab sellele, et päeva I pooles pole sellega piisavalt tegeletud. Kui jood enne trenni päeva lõikes piisavalt vedelikku, siis minul trenni ajal janu ei ole.

Ja teiseks- jõusaal ei ole aeroobikasaal, kus higi peab leemendama. Teie seeria kestab 10-15 sekundit, mis krd moodi saab higi jooksma hakata? see näitab, et aeroobne tase on ikka väga väga kehva ja ma muretseksin hoopis oma südame pärast.

+1 kuld.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×