Jump to content
tykonu

Toidulisandite, valgupulbrite, kulturismi hea või halb mõju tervisele, veevajadus

Recommended Posts

Proovi kas 2000 IU/päev D-vitamiini ka midagi teeb

Olen juba mitu nädalat võtnud neid. Pole aga enne vererõhku mõõtnud ning ega lähiajal vist ka ei mõõda. Seega ei oska tulemusi öelda.

D-vit pidi üldse niipaljude asjade vastu aitama, et varsti oskan lennata ka vist. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühes vanemas teemas on selline Fred Antsoni sõnavõtt .

tsitaat:

"Miks aga üldse sõna võtsin? Sest nüüd sai tõepoolest küllalt, kuna asi muutub inimeste tervisele ohtlikuks:

*umbes pooleteise aasta jooksul on silma hakanud 5 või 6 inimest, kes kurdavad hüpoglükeemilise seisundi üle, mis on kaasnenud pulbrite tarvitamisega nii treeningujärgselt kui muul ajal. Tekib küsimus, et kuna ei käi foorumis tihti, siis kui palju võib neid inimesi tegelikult olla? Ka erameilile olen saanud samateemalisi kurtmisi.

*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

*üks diabeedi kurbi tagajärgi on silmanägemise halvenemine - tean üht tegelast, kes pulbrite ületarvitamise pärast näeb väga halvasti ja on kõigele lisaks ka rasvunud. Kuid see poleks mulle meenunud, kui poleks olnud hiljuti teemat, kus selgus, et paljudel on nägemisega probleeme!! Võib-olla näen siinkohal tonte, kuid tervisega ei mängita ja kehtib reegel parem karta kui kahetseda."

Ma ei tea kas seisukohad on muutunud või mitte...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühes vanemas teemas on selline Fred Antsoni sõnavõtt .

tsitaat:

*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

Seda on F.Antson öelnud mullegi, kui tahad sangadest vabaneda, ära joo pulbreid....

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühes vanemas teemas on selline Fred Antsoni sõnavõtt .

tsitaat:

"Miks aga üldse sõna võtsin? Sest nüüd sai tõepoolest küllalt, kuna asi muutub inimeste tervisele ohtlikuks:

*umbes pooleteise aasta jooksul on silma hakanud 5 või 6 inimest, kes kurdavad hüpoglükeemilise seisundi üle, mis on kaasnenud pulbrite tarvitamisega nii treeningujärgselt kui muul ajal. Tekib küsimus, et kuna ei käi foorumis tihti, siis kui palju võib neid inimesi tegelikult olla? Ka erameilile olen saanud samateemalisi kurtmisi.

*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

*üks diabeedi kurbi tagajärgi on silmanägemise halvenemine - tean üht tegelast, kes pulbrite ületarvitamise pärast näeb väga halvasti ja on kõigele lisaks ka rasvunud. Kuid see poleks mulle meenunud, kui poleks olnud hiljuti teemat, kus selgus, et paljudel on nägemisega probleeme!! Võib-olla näen siinkohal tonte, kuid tervisega ei mängita ja kehtib reegel parem karta kui kahetseda."

Ma ei tea kas seisukohad on muutunud või mitte...

See käib pigem süsivesikuid sisaldavate pulbrite kohta. Valk vallandab ka insuliini, aga koos glükagooniga, lühiajaliselt, ja kui süsivesikuid pole siis ei lao ta rasva keskkohale ka. Ega koorma insuliinisüsteemi, sest impulss on lühiajaline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda on F.Antson öelnud mullegi, kui tahad sangadest vabaneda, ära joo pulbreid....

Samas lugesin bodybuilding.com'ist, et dieeti pidades ei soovitatagi palju valgupulbreid tarbida kuna valgupulbrid pidavat sisaldama palju bcaa aminohappeid mis omakorda takistavad rasvade põletamist vms..

Mida-mida :)

BCAA-d seostatakse nii vähese keharasva kui ka paljude muude soodsate terviseparameetritega.

Vadakuvalku söövad isegi igasugused "elupikendajad" kes üldse trenni ei tee. Tõstab glutatiooni, parandab mitokondrifunktsiooni jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://etv.err.ee/index.php?05593526&video=950

Ott mind huvitaks milline on sinu seisukoht saates räägitavatel teemadel? Hr. Otsus väidab, et harrastajal ei ole mitte mingit mõtet võtta ühtegi toidulisandit, kuna nende effektiivsus ei ole absoluutselt suurem tavatoiduga võrreldes. (va. kreatiin).

Ehk tema sõnul on valgupulber saadud lihtsalt tavatoitude lõhkumisest, valgu väljavõtmisest, vee välja võtmisest ning siis müüakse tavakasutajale maha, kes uuesti selle veega sisse joob. Ehk mõttetu asi.

Sama räägib ka Mihkel Mardna, kes ütleb, et valgupulbri väärtus on pm. olematu ning harrastussportlased ei kaotaks midagi, kui selle tarbimise ära lõpetaks.

Samas 90% just jõusaali/kulturismi treeneritest on 100% seisukohal, et toidulisandid kiirendavad oluliselt sportlase arengut. Ning olenemata sellest, kas tegemist on harrastaja või tippsportlasega - on vahe täiesti tuntav nende vahel, kes ei kasuta midagi ning nende vahel kes kasutavad erinevaid lisandeid oma toitumise kõrvale.

Sina Ott, kui sportlane ning veelgi enam, toidulisandite müüja - kas sa ei tunne soovi minna samuti sinna saatesse ning oma vaatenurk esitleda? Oled sina ju siiski enamike inimeste jaoks autoriteet asjades mis puutub jõusaali, kulturismi ning toitumist.

Minu arust jätavad sellised saated väga paha maigu suhu, kuna kuulatakse praktiliselt ainult ühe osapoole (toidulisandite vastaste) argumente ning piisab vaid öelda rahvale, et see tüüp on tasemel spordiarst ning see on kõva treener - ning ongi, iga viimanegi spordikauge inimene on nüüd aastateks jäädvustanud enda mõistusesse selle "fakti", et toidulisandid on mõttetu jama ning keegi seda ei vaja.

Mis tähendab, et kõik need inimesed, kui kunagi peaksid jõusaali minema, hoiavad enda arengut tagasi, on kibestunud või jumal teab, mis veel.

Mõni noorem kasvab selle "teadmisega" nüüd üles, asub tööle ravimiametisse ning keelatakse lõpuks need viimased toidulisandid ka ära, mis meil praegu lubatud on.... :)

Nämmutatud teema, aga siiski suhteliselt häiriv... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mõni päev tagasi oli ETV-s sprodiintervjuu ja seal sai ka jutuks, et tavaharrastajale on toidulisandite manustamine lisakoormus organismile. Nii et rohkem putru ja kohupiima on vaja mugida:)

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida-mida :)

BCAA-d seostatakse nii vähese keharasva kui ka paljude muude soodsate terviseparameetritega.

Vadakuvalku söövad isegi igasugused "elupikendajad" kes üldse trenni ei tee. Tõstab glutatiooni, parandab mitokondrifunktsiooni jne.

No Otsuse sõnad ja Mihkel Mardna sõnad olid sellised, et valgupulbril ei ole mitte mingit väärtust. Effektiivsus tavalise toiduga on võrdväärne ning lisandeid pole üldse vaja, kui just tippsporti ei tee. :)

Kuigi enamus kulturismi/jõusaali treenereid on siiski seisukohal, et olenemata treenituse astmest on lisandid igal juhul kasulikud ning kiirendavad arengut/taastumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No Otsuse sõnad ja Mihkel Mardna sõnad olid sellised, et valgupulbril ei ole mitte mingit väärtust. Effektiivsus tavalise toiduga on võrdväärne ning lisandeid pole üldse vaja, kui just tippsporti ei tee. :)

Kuigi enamus kulturismi/jõusaali treenereid on siiski seisukohal, et olenemata treenituse astmest on lisandid igal juhul kasulikud ning kiirendavad arengut/taastumist.

Minu arust räägiti seal saates tavaharrastajatest (ei ole saadet näinud , ainult foorumit lugenud) . Inimene kes teeb 5-6 päeva nädalas rasket trenni , toiduplaan jookseb (niivõrd - kuivõrd) nööri mööda . Arvutab kaloreid , ehitab treeningkava jne ei ole kindlasti "tavaharrastaja".

Inimene kes käib 1-4 korda nädalas saalis , jälgib enam-vähem mida sööb ja millal, teeb küll trenni "mingi" kava järgi , kuid ei anna endast nö kõike trennis (saal rohkem selline sotsiaalne paik) on juba rohkem nn. tavaharrastaja.

Samuti tüüp kes käib trenazööre tuulutamas mõnikord ja ei vaata absoluutselt mida sisse ajab võiks kuuluda sinna tavaharrastaja hulka.

Milline neist tüüpidest toidulisanditest reaalselt kasu võiks saada? Kõik? Mida kaotab teine või kolmas tüüp , kui sööb ühe kohupiima meega valguseigi asemel peale trenni? Nii siin , kui teises foorumis on rida tüüpe kellelt ilmub ikka ja jälle uusi pilte äsja soetatud lisanditest (kõik maailma satellidipannid kokku ostetud ) , ainuke mida pole on areng . Ikka lisandid äärmiselt vajalikud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ravimiameti kollektiiv võiks nüüd sõnasabast kinni võtta ja kõik keelustatud toidulisandid uuesti läbi lasta kuna need niikuinii puhas õhk. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hr. Otsus väidab, et harrastajal ei ole mitte mingit mõtet võtta ühtegi toidulisandit, kuna nende effektiivsus ei ole absoluutselt suurem tavatoiduga võrreldes. (va. kreatiin).

Ehk tema sõnul on valgupulber saadud lihtsalt tavatoitude lõhkumisest, valgu väljavõtmisest, vee välja võtmisest ning siis müüakse tavakasutajale maha, kes uuesti selle veega sisse joob. Ehk mõttetu asi.

Mina küll nii halastamatut hinnangut tema jutust välja ei lugenud. Ta ju ütles, et kes leiab, et kokteili mugavam ja meeldivam juua, lasku käia, aga kõige alus on korralik toitumine. Ongi ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust räägiti seal saates tavaharrastajatest (ei ole saadet näinud , ainult foorumit lugenud) . Inimene kes teeb 5-6 päeva nädalas rasket trenni , toiduplaan jookseb (niivõrd - kuivõrd) nööri mööda . Arvutab kaloreid , ehitab treeningkava jne ei ole kindlasti "tavaharrastaja".

Inimene kes käib 1-4 korda nädalas saalis , jälgib enam-vähem mida sööb ja millal, teeb küll trenni "mingi" kava järgi , kuid ei anna endast nö kõike trennis (saal rohkem selline sotsiaalne paik) on juba rohkem nn. tavaharrastaja.

Samuti tüüp kes käib trenazööre tuulutamas mõnikord ja ei vaata absoluutselt mida sisse ajab võiks kuuluda sinna tavaharrastaja hulka.

Milline neist tüüpidest toidulisanditest reaalselt kasu võiks saada? Kõik? Mida kaotab teine või kolmas tüüp , kui sööb ühe kohupiima meega valguseigi asemel peale trenni? Nii siin , kui teises foorumis on rida tüüpe kellelt ilmub ikka ja jälle uusi pilte äsja soetatud lisanditest (kõik maailma satellidipannid kokku ostetud ) , ainuke mida pole on areng . Ikka lisandid äärmiselt vajalikud?

Äärmiselt vajalikud kindlasti mitte. Kuid arengut nad siiski kiirendavad. Päris tühja auku need lisandid ikka ei lähe.

Mina peaksin tavaharrastajaks inimest kes jah käib 3-4x nädalas saalis ning selle aja sees seal saalis ka midagi asjalikku teeb. Ehk kui juba trennis kõvasti lihaseid lõhkuda ning teha seda mitu korda nädalas - siis aitavad lisandid paremini taastuda, paremini lihast ehitada ning ka jõudu arendada.

Samas need, kes tõesti saalis ainult kotte sügavad või ratast sõtkuvad natukene. Neid ma ei kutsuks isegi harrastajateks mitte. Ajaraiskamist harrastavad - muud mitte. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina küll nii halastamatut hinnangut tema jutust välja ei lugenud. Ta ju ütles, et kes leiab, et kokteili mugavam ja meeldivam juua, lasku käia, aga kõige alus on korralik toitumine. Ongi ju.

Valgupulbri kohapealt ta mainis jah - kes tahab see võib mõne toidukorra sellega asendada. Küll jäi aga tema jutust mulje, et valgusheik ei oma mitte mingit lisaväärtust võrreldes tavatoiduga. Et siis kõik see kiiremini imendumise vajalikkus peale trenni jms on siis 100% mõttetus tema arust...

Ning see jutt, et mitte ühtegi lisandit "pole vaja" on ka selline naljakas jutt. Jah - vaja pole tõesti. Kuid arengut need kiirendavad - seega, kes tahab ikka vormi saada, siis milleks ennast tahtlikult tagasi hoida?

Minu jaoks on "aeg" kui selline ikka miski mida on niigi vähe - milleks seda meelega raisata. Milleks päevast päeva jõusaalis rassida, kui ise hoiad enda arengut tagasi? Harrastaja või mitte, aga see tundub igal juhul suhteliselt tobe. :)

Aga noh - eks kõigil omad arvamused ja tõekspidamised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida-mida :)

BCAA-d seostatakse nii vähese keharasva kui ka paljude muude soodsate terviseparameetritega.

Vadakuvalku söövad isegi igasugused "elupikendajad" kes üldse trenni ei tee. Tõstab glutatiooni, parandab mitokondrifunktsiooni jne.

Kusjuures, sama siin, v-b panen ka ise kala kuid nii meelde jäi, enivei seoses sellega tuli lihtsalt F.A postitus meelde... Yhesõnaga, mu postituse võiks ära kustutada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem oli tõesti mõeldud tavainimesi, kes ehk 1-2 korda nädalas jõusaali jõuavad ja seal kah kaootiliselt trenni teevad ehk siis struktuur puudub täielikult. Esimesel korral vaadates lugesin ka intervjuust palju negatiivset välja, kuid teisel ja eriti kolmandal korral tuli ilmsiks, et tegelikult nad oma jutuga ei eksinud, vaid lihtsalt küsimused olid negatiivselt sõnastatud.

Kahjulikkuse lükkasid ümber nii Otsus kui ka Mardna ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem oli tõesti mõeldud tavainimesi, kes ehk 1-2 korda nädalas jõusaali jõuavad ja seal kah kaootiliselt trenni teevad ehk siis struktuur puudub täielikult. Esimesel korral vaadates lugesin ka intervjuust palju negatiivset välja, kuid teisel ja eriti kolmandal korral tuli ilmsiks, et tegelikult nad oma jutuga ei eksinud, vaid lihtsalt küsimused olid negatiivselt sõnastatud.

Kahjulikkuse lükkasid ümber nii Otsus kui ka Mardna ise.

Vbl küll jah.

Samas Otsus pidigi suht lisandite vastane olema nagu teadjamad teavad rääkida... Aga ega eesti pinnal käib palju asju ikka vastupidi kui ülejäänud maailmas. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned lisandid ja valgudieedid kasvatavad lihast isegi mittetreenivatel inimestel, eriti vanematel. Nii et kuidas võtta :)

Kui kahelda siis süsivesikupulbrites. BCAA, vadak ja üldine valgurikas menüü kipuvad peaaegu alati head tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte ükski pulber ei hakkagi kunagi asendama päris toitu ja seda Otsus silmas pidaski. Mina tarvitan ka valgupulbrit puhtalt mugavuse ja kiiruse pärast. kui paljudel meist on võimalus kogu aeg toitudega ringi käia, karbid ja kohupiimapakid kaasas? Mis lisaväärtusi sealt pulbritest veel otsida? Vale sõnum on see kui noored peamiselt pulbrist toituvadki ja muul ajal närivad midagi lihtsalt (sellist nähtust pole vähe).Tähtis on, et keha saab valgud ja kiire taastumise. Ma arvan, et Otsus päris õhust teemasid ei võta ja kreatiini koha pealt on tal ju õigus. Omal ajal treenis ka keha üles ilma igasuguste pulbriteta. Kaseiin on küll ka liimi koostises, võibolla tollal sügaval nõukaajal ta sai seda pulbrikujul kuid vaevalt.

Ma arvan, et mida kõrgemaks lähevad inimese nõudmised endale ja treeningule, seda olulisem on ka toitumise osakaal ja sealt tulevadki peamised tulemused.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning see jutt, et mitte ühtegi lisandit "pole vaja" on ka selline naljakas jutt. Jah - vaja pole tõesti. Kuid arengut need kiirendavad - seega, kes tahab ikka vormi saada, siis milleks ennast tahtlikult tagasi hoida?

Toidulisandid pole arengu kiirendamiseks. Toidulisand on mõeldud sportlastele, kellel on suurem vajadus teatud ainete järgi ja kuna inimene ei jõua lõputult süüa, ei saa neid toidust piisavalt kätte. Vot! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi oi te olete jõudnud vahepeal tõsise arutelu tekitada.... :) Ma olen sellega kursis ja olen ka oma mõttevahetuse pidanud Hr. Otsusega. Natuke selgitan tekkinud olukorda, mulle helistati sealt samast "Ringvaatest" ja paluti tulla kommenteerima keelatuid aineid ja nende tarbimist jõusaaliharrastajate seas, mina keeldusin - kuna ma ei oska sellel teemal kaasa rääkida, sest mul puudub praktiline kogemus selles vallas, sellest on vähe abi kui selgitad, et ma olen ka kuulnud et süüakse , seda ja seda - seda teab tavainimene ka. Peale seda nad helistasid Indrekule ja palusid tema kommentaari ja peale pikka puiklemist ta nõustus nendega vestlema.

Siis kui aga eetrisse asi läks selgus, et dopingust kui sellisest klassikalises mõttes ei räägitudki, vaid hakati rääkima toidulisanditest. Oleksin ma seda teadnud oleksin nõustunud ise sellel teemal sõna võtma ja selgitama. Hr. Otsuse väide, et 10 - 20 % maailams müüdavatest toidulisanditest võivad sisaldada keelatud aineid ei pruugi olla vale, küsimus on selles, et vaadates viimase aasta jooksul Eestis toimunud sündmusi toidulisandite vallas ei ole see tõsi, sest toidu - ja veterinaaramet on keelustanud enamuse selliste nö kahtlaste toidulisandite müümise Eestis (ootage ma olen kohe R2 - OTSEEETRIS, ma ei tea veel millest jutt tuleb...). Kõige halvem oli asja juures see, et nad panid pildi tavalistest valgu ja süsivesikute toodetest - mida tavainimene hakkab paratamatult seostama keelatud ainete sisaldusega..... :)

USA ja paljude EU riikides on see tõenäosus saada keelatud aineid toidulisanditest palju suurem kui Eestis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisandid pole arengu kiirendamiseks. Toidulisand on mõeldud sportlastele, kellel on suurem vajadus teatud ainete järgi ja kuna inimene ei jõua lõputult süüa, ei saa neid toidust piisavalt kätte. Vot! ;)

Ole nüüd. Muidugi on nad arengu kiirendamiseks. Seda nad ju teevad... lihtne ja loogiline. Ilma lisanditeta on areng aeglasem, koos nendega kiirem. :)

Nende ainete järgi ei peagi otsest vajadust olema. Nende mõju on sellegi poolest tuntav ning nad kiirendavad arengut. Tavaline jõusaaliharrastaja ei "vaja" ühtegi lisandit tõesti - aga kui ta neid tarbib sellegipoolest, siis lihased kasvavad kiiremini, taastuvad paremini ning on tugevamad. Ehk asi polegi vajaduses - asi on eesmärkides. Kui lisandid toovad tulemusi kiiremini siis on lollus mingite aegunud tõekspidamiste pärast või isikliku viha tõttu neid mitte tarbida.

Seni kuni pappi jagub võib erinevaid lisandeid kahe suupoolega süüa ning halba nad kindlasti ei tee kuni teatakse kuidas neid kasutada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ravimiameti kollektiiv võiks nüüd sõnasabast kinni võtta ja kõik keelustatud toidulisandid uuesti läbi lasta kuna need niikuinii puhas õhk. :)

Neil on peas seesama puhas materjal mida sa mainisid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, et minu kui toidulisandite müüja eesmärk on propageerida nende söömist, samas teen igapäevaselt inimestele toitumisloenguid, kus ei pruugi ma toidulisandite kasutamisest suurt midagi rääkidagi. Olgu öeldud, et tavainimesel või toidulisandi söömisest olla isegi suurem kasu kui sportlasel, kelle toitumine on juba teadlik ja väga hästi komplekteeritud, seevastu tavainimene tihtipeale ei suuda seda pilti enda jaoks kokku panna ja sellisel juhul ei näe ma midagi halba kui inimene katab oma päevasest vajadusest kasvõi 1 toidukorra toidulisandiga.

Olgu öeldud ka et toidulisandeid tarbisin ma ammu enne kui ma neid ise müüma hakkasin ja ka praegu ei peaks ma neid tarbima kui ma ei oleks veendunud nende positiivses toimes. Seega arvan et see tõde on seal vahepeal, et mõistlikus koguses ja õiges vahekorras tavatoiduga kombineerides on nad igati omal kohal, kindlasti ei ole mõistlik keskenduda ainult toidulisandite imettegevale toimele, vaid teha selgeks ka toitumise põhitõed.

Natuke päevast ka:

Nagu mainitud sai käidud figuurijälgijate züriis - aasta kaalujälgijaks valiti meesterhavas, kes 5 kuuga 29 kilo maha võttis. Mina andisn ka oma hääle tema kasuks ja seda lihtsal põhjusel, et meestele näidata eeskuju. Enamus selles seltskonnas on naised ja seesugune eeskuju võiks nakata ka meesterhvaid, kes on ennast käest ära lasknud.

Peale seda tormasin edasi EOK Täitevkomitee koosolekule - kus toimus elav arutelu Andrus Veerpalu juhtumi ümber, sest EOK ei ole siiani oma seisukohta selgelt välja öelnud ja teeb seda täna spordiuudistes tõenäoliselt, ma olen selle tekstiga tuttav ja igati päri. Toetasin ka Estonian Muay Thai Federation liitmist EOK liikmeks, minu argumentidega arvestati ja kiideti see liikmeksastumine heaks.

Edasi tormasin juba kaalulangetamise lühikoolitust läbi viima Spartasse - unustasin muidugi mapi EOK -sse koos kõigi osalejate lehtede jne. Aga hullu midagi olulisem on ikka see, et ise õigeks ajaks kohale jõudsin.

Homme natuke rahulikum päev tulemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×