Jump to content
tykonu

Toidulisandite, valgupulbrite, kulturismi hea või halb mõju tervisele, veevajadus

Recommended Posts

Keegi v6iks siia midagi asjalikku kirjutada, et saaks neile seda näidata, kuna ise tean et see jutt on debiilne :)

No see jutt on nii debiilne, et ei oskagi asjalikku vastust kirjutada. :D

Sa küsi oma vanemate käest, kas nad ikka teavad, et kõikides (okei... enamikes) toitudes on Valke sees? Ja küsi nende käest kuidas nad nüüd arvavad, et see valgupulbri valk on erinev tavalisest valgust mida ka nemad iga päev endale sisse söövad?

Ja siis küsi nende käest, kas nad ei karda südamepuudulikkusesse surra kuna söövad ka nii palju valke iga päev? :(

Härra Sassi vanemad:

Kui te seda loete siis soovitan teil mõni algklassi bioloogiaõpik läbi lugeda. Siis võib-olla hakkab kohale jõudma kuidas inimese keha töötab. Aitäh. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sõbra vanemad, kes on anestesioloogid väidavad, et valgupulbri manustamine kasvatab südamelihast,

mis pidi kasvatama infarkitiohtu ja kaasa tooma muid hädasi, ning kahjulikke mõjusid südamele...

Endale tundub see jutt debiilsusena, aga ei suuda ise asja selgeks seletada...

Mitte valgupulbri manustamine, vaid liigne anaeroobse vahekord aeroobsega, eelduste olemasolul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No see jutt on nii debiilne, et ei oskagi asjalikku vastust kirjutada. :)

Sa küsi oma vanemate käest, kas nad ikka teavad, et kõikides (okei... enamikes) toitudes on Valke sees? Ja küsi nende käest kuidas nad nüüd arvavad, et see valgupulbri valk on erinev tavalisest valgust mida ka nemad iga päev endale sisse söövad?

Ja siis küsi nende käest, kas nad ei karda südamepuudulikkusesse surra kuna söövad ka nii palju valke iga päev? :D

Härra Sassi vanemad:

Kui te seda loete siis soovitan teil mõni algklassi bioloogiaõpik läbi lugeda. Siis võib-olla hakkab kohale jõudma kuidas inimese keha töötab. Aitäh. :)

Muidu, jutt ei käinud minu vanematest kui 1 postist loed agajah, ma ise ütlesin sama, et iga toit sisaldab valke... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte valgupulbri manustamine, vaid liigne anaeroobse vahekord aeroobsega, eelduste olemasolul.

Samas on jõualadel äkksurmade esinemissagedus aeroobsete aladega võrreldes väga väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas on jõualadel äkksurmade esinemissagedus aeroobsete aladega võrreldes väga väike.

Jah, aga praegu oli jutt südamelihase paksenemisest. Sellega ei pea tingimata kohe surm kaasnema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga praegu oli jutt südamelihase paksenemisest. Sellega ei pea tingimata kohe surm kaasnema.

Kui sellega surm ei kaasne, siis mis selles paksenemises üldse halba siis on?

Kui jõualade tegijatel on vähem südameprobleeme, mis surmani viivad kui kestvusalade tegijatel siis jääb ju mulje, et see südamelihase paksenemine ei suurenda sugugi ohtu sellega seotud probleemidesse surra?

Või on mõeldud selle all mida? Et mingite teatud haiguste puhul võib see südame paksenenud lihas surma ohtu suurendada? Kui reaalsed need haigused on?

Et kui paksenenud südamelihas suurendab mingi haiguse tüsistuste ohtu 10x aga selle haiguse tõenäosus on üldse 1 miljonile, siis sorry - I'll take the chance. :)

Lihtsalt huvitab. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sellega surm ei kaasne, siis mis selles paksenemises üldse halba siis on?

Kui jõualade tegijatel on vähem südameprobleeme, mis surmani viivad kui kestvusalade tegijatel siis jääb ju mulje, et see südamelihase paksenemine ei suurenda sugugi ohtu sellega seotud probleemidesse surra?

Või on mõeldud selle all mida? Et mingite teatud haiguste puhul võib see südame paksenenud lihas surma ohtu suurendada? Kui reaalsed need haigused on?

Et kui paksenenud südamelihas suurendab mingi haiguse tüsistuste ohtu 10x aga selle haiguse tõenäosus on üldse 1 miljonile, siis sorry - I'll take the chance. :)

Lihtsalt huvitab. :)

Ma ei tea küll kestvusalade statistikat, aga see on siiski tõsine probleem ja sellega mitte tegelemisel võib tõesti viia ka rütmihäirete ja sealt edasi infarkti ja surmani. Kui juba asja infarktini lased, siis on liiga hilja midagi muuta.

Kui see õigeagselt diagnoosida ja vastavad korrektuurid teha, siis võib see probleem isegi mööduda.

Minumeelest keskealisi semipro kulturiste kukub teisel pool ookeani nagu kärbseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga praegu oli jutt südamelihase paksenemisest. Sellega ei pea tingimata kohe surm kaasnema.

Aga ilmselt eksisteerib võimalus et olemasolevad südametervise mudelid ei ole väga pädevad :)

Aga kui jääda vanade mudelite juurde siis ehk on abi sellest siin:

http://www.jci.org/articles/view/32865

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ilmselt eksisteerib võimalus et olemasolevad südametervise mudelid ei ole väga pädevad :)

Aga kui jääda vanade mudelite juurde siis ehk on abi sellest siin:

http://www.jci.org/articles/view/32865

Eksisteerib ka võimalus, et me ainult arvame et me oleme siin ja et see siin kõik on ainult unenägu. :)

Mitteuskujatele üsna ilusti kirjutatud muidu: Cardiac hypertrophy is an adaptive enlargement of the myocardium in response to increased workload, characterized by an increase in the size of individual cardiac myocytes and whole-organ enlargement. Although cardiac hypertrophy may initially be compensatory, sustained pathologic hypertrophy is deleterious and may lead to heart failure, sudden death, and stroke

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksisteerib ka võimalus, et me ainult arvame et me oleme siin ja et see siin kõik on ainult unenägu. :)

Mitteuskujatele üsna ilusti kirjutatud muidu: Cardiac hypertrophy is an adaptive enlargement of the myocardium in response to increased workload, characterized by an increase in the size of individual cardiac myocytes and whole-organ enlargement. Although cardiac hypertrophy may initially be compensatory, sustained pathologic hypertrophy is deleterious and may lead to heart failure, sudden death, and stroke

Jah...

Ma näitan sulle ülalmainitud anestesioloogide võimalikku loogikat: :D

Treening suure koormusega, mis ilma vajalike taastumist kiirendavate toitaineteta viib tunduvalt kiiremini ületreeninguni, ehk siis sunnitud puhkuseni, ehk siis...jääb olemata ka südamelihase hüpertroofia.

Teeme toitainete manustamise hõlpsamaks...ehk siis paneme selle asja ilusasse purki...ja ennäe, ületreeningut ja sundpuhkust ei tule niipea ja s. l. hüpertroofia võimalus on suurem. :)

Mul on ka mõned anestesioloogist sugulased, kuid nemad käisid mulle nö õlale patsutamas, et tervete neerude korral ei juhtu midagi halba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sellega surm ei kaasne, siis mis selles paksenemises üldse halba siis on?

Algul tõstab vererõhku, siis hakkab süda lööke vahele jätma (2 väikese pumpamise asemel teeb ühe suure ja tugevama), siis äkksurm. Nii mulle väideti, kui mul sama probleem oli. Vererõhk oli kõrge, löökide vahelejätmiseni vist asi ei jõudnud, sain lõpuks kontrolli alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teate..kõik minu tuttavad meditsiiniinimesed ütlevad, et kulturismiga tegelejad peavad olema väga väga terved inimesed, et nende organism seda kõike (treening,toitumine,dieedid, jne) taluda suudab. Kui organism on korras ja negatiivseid kõrvalekaldeid organites ei ole, siis ei olevat hullu midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algul tõstab vererõhku, siis hakkab süda lööke vahele jätma (2 väikese pumpamise asemel teeb ühe suure ja tugevama), siis äkksurm. Nii mulle väideti, kui mul sama probleem oli. Vererõhk oli kõrge, löökide vahelejätmiseni vist asi ei jõudnud, sain lõpuks kontrolli alla.

AlanBStard'i sõnul jõualadel just äkksurmasid vähem... hmmm.

No vererõhk pidi kõikidel jõutõstjatel niikuinii kõrgem olema.

Foorumites mõnel poisil ülemine näit üle 200 (päris Rets) ning olemine täiesti okei. Kuid eks sümptomeid teinekord ei olegi. Aga see kõrge vererõhk ei pidanudki nii halb olema kui see on eelkõige trennist põhjustatud. Muidugi ei hakka selle koha pealt rohkem midagi väitma... keeruline teema.

Mind taheti juba 150 näiduga (ülemine) haiglasse toppida. Ei tea mis värk arstidel nende sportlaste vererõhuga on. Kord ütlevad, et ongi kõrgem, kord ütlevad, et liiga kõrge.

Aga Alexander - kust sa tead, et kõrge vererõhk oli just jõutrennist põhjustatud üldse? Kõrgele vererõhule teatavasti põhjuseid ei teata. Teatakse asju mis võivad kõrgendada, kuid tihtipeale on inimesel lihtsalt kõrge vererõhk ilma ühegi otsese põhjuseta. Vähemalt niipalju kui ma olen lugenud siis kõrgvererõhu tõbele on faktoreid mis seda võivad esile kutsuda, ehk asjad mis seda kõrgendavad, kuid otsest põhjust miks mõni inimene sellele vastuvõtlikum on ei teata... :)

Kas sa käisid selles suhtes uuringutel kus öeldi, et südamelihas on paksenenud? Või lihtsalt arvati seda kõrge vererõhu tõttu? Huvitav teada. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Statistika järgi on arstidel kõige lühem eluiga :)

Iga asjaga ülepingutamine on kahjulik, ainult taimetoiduga kaugele ei jõua.

Ei tea ühtki taimetoitlasest tipp-sportlast, kui nüüd vastad et ei tahagi tipus olla, siis äkki ei peaks üldse sporti tegema, lõhub lihaseid ja kõõluseid jne, äkki peaks kodus teki all porgandit närima, saab nahale vähemalt veidi tooni :)

Üks kerge protekajook peale trenni peaks olema lausa kohustuslik.

Sihukese lolli arstijutu peale, mis ma siit lugesin, võin küll kinnitada, et mõnel arstil võib see eluiga päevapealt väga lühikeseks muutuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea küll kestvusalade statistikat, aga see on siiski tõsine probleem ja sellega mitte tegelemisel võib tõesti viia ka rütmihäirete ja sealt edasi infarkti ja surmani. Kui juba asja infarktini lased, siis on liiga hilja midagi muuta.

Kui see õigeagselt diagnoosida ja vastavad korrektuurid teha, siis võib see probleem isegi mööduda.

Minumeelest keskealisi semipro kulturiste kukub teisel pool ookeani nagu kärbseid.

Ma arvaks et teisel pool ookeani on need ka semiprod igasugu huvitavaid asju tarbinud, nii et kui nad ainult valgupulbrit tarvitaks siis ma eriti ei usu et neid nii palju sureks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Foorumites mõnel poisil ülemine näit üle 200 (päris Rets) ning olemine täiesti okei. Kuid eks sümptomeid teinekord ei olegi. Aga see kõrge vererõhk ei pidanudki nii halb olema kui see on eelkõige trennist põhjustatud. Muidugi ei hakka selle koha pealt rohkem midagi väitma... keeruline teema.

Aga Alexander - kust sa tead, et kõrge vererõhk oli just jõutrennist põhjustatud üldse? Kõrgele vererõhule teatavasti põhjuseid ei teata.

Kas sa käisid selles suhtes uuringutel kus öeldi, et südamelihas on paksenenud? Või lihtsalt arvati seda kõrge vererõhu tõttu? Huvitav teada. :)

Ma ei tahaks uskuda, et ülemise vererõhunäiduga üle 200 keegi end normaalselt tunneks. Minul on 160 juures juba väga kehv olemine ja trenni on sellise vererõhuga väga raske teha.

Minul läks vererõhk kõrgeks siis, kui kaal oli suur ja olin korralikus ületreeningus. Treenisin vahepeal valesti - 3.5h jõutrenni iga päev. Tulemuseks oli vererõhk 150-170/100. Enesetunne kehv, pidevad peavalud jne. Pöördusin arsti poole ning pika uurimise peale avastati, et on paksenenud vatsakese sein (ületreenitud südamelihas). Hakkasin võtma rohtu (Betaloc), vähendasin jõutrenni (vahepeal umbes aasta või poolteist rasket jõutrenni üldse ei teinud), suurendasin aeroobse trenni osakaalu, võtsin kaalust alla 24kg ja tervis läks paremaks. Viimaste uuringute järgi on süda täiesti korras, vererõhk normi piires, enesetunne hea. Kaal on tõusnud (79->91-92), aga vererõhk ikka korras praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvaks et teisel pool ookeani on need ka semiprod igasugu huvitavaid asju tarbinud, nii et kui nad ainult valgupulbrit tarvitaks siis ma eriti ei usu et neid nii palju sureks.

Kui nad ainult valgupulbrit tarbiks siis neil poleks ohtu semiproks saadagi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard'i sõnul jõualadel just äkksurmasid vähem... hmmm.

No vererõhk pidi kõikidel jõutõstjatel niikuinii kõrgem olema.

Foorumites mõnel poisil ülemine näit üle 200 (päris Rets) ning olemine täiesti okei. Kuid eks sümptomeid teinekord ei olegi. Aga see kõrge vererõhk ei pidanudki nii halb olema kui see on eelkõige trennist põhjustatud. Muidugi ei hakka selle koha pealt rohkem midagi väitma... keeruline teema.

Mind taheti juba 150 näiduga (ülemine) haiglasse toppida. Ei tea mis värk arstidel nende sportlaste vererõhuga on. Kord ütlevad, et ongi kõrgem, kord ütlevad, et liiga kõrge.

Aga Alexander - kust sa tead, et kõrge vererõhk oli just jõutrennist põhjustatud üldse? Kõrgele vererõhule teatavasti põhjuseid ei teata. Teatakse asju mis võivad kõrgendada, kuid tihtipeale on inimesel lihtsalt kõrge vererõhk ilma ühegi otsese põhjuseta. Vähemalt niipalju kui ma olen lugenud siis kõrgvererõhu tõbele on faktoreid mis seda võivad esile kutsuda, ehk asjad mis seda kõrgendavad, kuid otsest põhjust miks mõni inimene sellele vastuvõtlikum on ei teata... :)

Kas sa käisid selles suhtes uuringutel kus öeldi, et südamelihas on paksenenud? Või lihtsalt arvati seda kõrge vererõhu tõttu? Huvitav teada. :)

Nii, tagusin rusikaga mitu korda vastu seina ja ei saanud lihtsalt selle koha pealt vait olla ja olin sunnitud suisa kasutaja siia foorumisse tegema.

"Vererõhk ei pidanudki nii halb olema kui see on eelkõige trennist põhjustatud." Loomulikult põhjustab igasugune füüsiline aktiivsus vererõhu tõusu, kuid kui see on liiga kõrge, on see ohtlik. Puhkehetkel peab vererõhk normis olema, kui see on liiga kõrge, tekivad samuti tüsistused. Need tüsistused pole sellised, mis tekivad ühe päevaga, kahe kuuga, kuid võivad tekkida aastaga, kindlasti tekivad aastatega.

" Mind taheti juba 150 näiduga (ülemine) haiglasse toppida. Ei tea mis värk arstidel nende sportlaste vererõhuga on. Kord ütlevad, et ongi kõrgem, kord ütlevad, et liiga kõrge." Süstoolne vererõhk 150mmHg on puhkeolekus nii kõrge, et tulekski haiglasse sind paigutada monitooringule, et millest see on põhjustatud või ongi sinu "normaalne" nivoo sellisel tasemel. Kindlasti, kui su vererõhk on 150 püsivalt, vajad sa medikamentoosset ravi. Võtad oma tableti-kaks päevas ja elad rahulikult edasi. Kõrget vererõhu diagnoosi ei saa panna ühe näidu põhjal. Selleks tuleb teha pikemaajaline monitooring. Nii noorel mehel nagu sa, eeldades et sa oled alla 35, on 150, veelkord toonitades, ohtlikult kõrge.

"Kõrgele vererõhule teatavasti põhjuseid ei teata." Teatakse küll.

Eespool oli juttu südame hüpertroofiast. Ärge ajage seda segi treenitud südamega ja südame hüpertroofiaga, need on kaks erinevat asja ning viimane on kindlasti kahjulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, tagusin rusikaga mitu korda vastu seina ja ei saanud lihtsalt selle koha pealt vait olla ja olin sunnitud suisa kasutaja siia foorumisse tegema.

"Vererõhk ei pidanudki nii halb olema kui see on eelkõige trennist põhjustatud." Loomulikult põhjustab igasugune füüsiline aktiivsus vererõhu tõusu, kuid kui see on liiga kõrge, on see ohtlik. Puhkehetkel peab vererõhk normis olema, kui see on liiga kõrge, tekivad samuti tüsistused. Need tüsistused pole sellised, mis tekivad ühe päevaga, kahe kuuga, kuid võivad tekkida aastaga, kindlasti tekivad aastatega.

" Mind taheti juba 150 näiduga (ülemine) haiglasse toppida. Ei tea mis värk arstidel nende sportlaste vererõhuga on. Kord ütlevad, et ongi kõrgem, kord ütlevad, et liiga kõrge." Süstoolne vererõhk 150mmHg on puhkeolekus nii kõrge, et tulekski haiglasse sind paigutada monitooringule, et millest see on põhjustatud või ongi sinu "normaalne" nivoo sellisel tasemel. Kindlasti, kui su vererõhk on 150 püsivalt, vajad sa medikamentoosset ravi. Võtad oma tableti-kaks päevas ja elad rahulikult edasi. Kõrget vererõhu diagnoosi ei saa panna ühe näidu põhjal. Selleks tuleb teha pikemaajaline monitooring. Nii noorel mehel nagu sa, eeldades et sa oled alla 35, on 150, veelkord toonitades, ohtlikult kõrge.

"Kõrgele vererõhule teatavasti põhjuseid ei teata." Teatakse küll.

Eespool oli juttu südame hüpertroofiast. Ärge ajage seda segi treenitud südamega ja südame hüpertroofiaga, need on kaks erinevat asja ning viimane on kindlasti kahjulik.

Ma olen 20. aastane ja vererõhk ülemine 180 alumine 70...arst pani mingid rohud ka aga see ei muutnud pmst midagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhu rohtude mõju hinnatakse pikema perioodi vältel(kuu, mõned nädalad). Kuna vererõhu ravimeid on toime poolest erinevaid (diureetikumid, beeta-blokaatorid, ACE-inhibiitorid, Ca kanali blokaatorid, jne ) siis ühe ravimi mitte mõjumisel tuleb sellest kindlasti arstile teada anda ning koos leitakse sulle sobiv ravim või siis ravimi kombinatsioon, mis alandab su vererõhku. Kindlasti tuleks jälgida soola tarbimist, kehakaalu ning välja kirjutatud ravimite regulaarne igapäevane tarbimine kellaajaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, täiesti nõus jutuga.

Ma ise võtsin arooniatablette ning lõi kohe 20 punkti otsast maha. :)

Mõned teiste inimeste jutud antud teemal: "Perearst ütles, et selline vererõhk pole naljaasi. Samas ma käisin kunagi Emeriitprofessor dr Toomas Karu juures, igast uuringuid tegemas ja tema ütles, et minu, kui raskejõustiklase puhul on selline kõrgenenud vererõhk täiesti normaalne.

Perearstidest on muidugi jäänud selline mulje kaa, et nagu nad peaksid kõigest kõike teadma, aga samas ei tea nad midagi"

"Endalgi vererõhk läinud kõrgeks peale jõusaaliga tegelemist.Jõusaaliga tegelenud 10.aastat.Kui alustasin oli kehakaal 65kg ning kõige rohkem on olnud 102.Vererõhk oli keskmiselt ülemine 160-180 ja alumine 70-80.Seda uurisid ka Tartu spordimeditsiini arstid.Koormuse lõpuks sain tulemuse 250-70.Siis pidid küll arstitädid pikali kukkuma.Samas taastumine väga hea ja ka enesetunne väga hea.Kuid ravi on siiski vajalik muidu on hiljem tervisega probleeme.Kasutan hetkel angiotensiin II retseptorite antagoniste,et hoida asi kontrolli all.WDA lehelt uurides pidid ka kuuluma keelatud ainete nimekirja,kuid mis kogustes ei tea.Hetkel on rõhk stabiilselt 130-70.samuti aitas kui olin dieedil.Alla võttes 20kg langes ka vererõhk oluliselt.Seega suur kaal ja suured raskused kindlasti hoiavad seda rõhku kõrgel.Samuti uuriti teisi organeid kõik on väga korras."

"Esiteks tasub võidelda põhjustega, nagu veresooneseinte jäigastumine, mitte sümptomeid alla suruda, teiseks tasub kasutada naturaalseid asju või muid selliseid, millel on ka muid kasulike mõjusid."

Ütleme nii, et pole lihtne teema see vererõhu värk. Paljud elavad terve elu kõrge või madala rõhuga ilma, et oleks mingeid sümptomeid või haigusi. Kuid siis jällegi räägitakse kuidas keegi jälle sussid püsti viskas mingi hetk kuna süda plahvatas vms.

Igal juhul tasuks normaali lähedal hoida, kuid alati paanitseda pole ka mõtet. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülemine on mu olnud max 155 ja see põhjustas ka juba ninaverejookse ja peavalusid. See oli 10 aastat tagasi. Nüüd teen kergemalt trenni aga tekkinud on hoopis teine kummaline nähtus, diastoolne on väga madal, nt. oli mul vererõhk 128/60, arst ei osanud midagi kosta selle peale. Sellega seoses tekkis mul lihtsalt kõrgendatud huvi südant uurida, peaks koormustesti tegema ilmselt mingi aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×