Jump to content
BaerModa

Mass

Recommended Posts

Olen 15 aastat vana (20. aprill saan 16), 184cm pikk ja kaalun 113 - 116.5kg. Jõusaalis olen käinud kuskil kaheksa kuu paika ja geenidest antud jõudu mul nagu peaks olema. 140kg kükk ja 160kg jõutõmme. Hetkel on treeneri poolt koostatud, kuu aega kestev jõukava. Jõusaalis käin 4 korda nädalas ja kahel korral peale jõusaali käin iga nädal ujumas. Ujun umbes nii pool tundi. Toitumist ma ei jälgi, söön kõike mis energiat annab. Ma olen juba väikesest saati olnud ülekaaluline ja mu vanemad on ka suuremad. Kõige rohkem rasva on mul kõhu peal, külgedel ja reite siseosas. Ülejäänud keha nt. käed, sääred ja nägu on mul rasvast peaaegu vaba. See tähendab et mul pole topeltlõuga ega midagi. Mure on siiski selline, et kas ma peaks oma kaaluga midagi ette võtma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 15 aastat vana (20. aprill saan 16), 184cm pikk ja kaalun 113 - 116.5kg. Jõusaalis olen käinud kuskil kaheksa kuu paika ja geenidest antud jõudu mul nagu peaks olema. 140kg kükk ja 160kg jõutõmme. Hetkel on treeneri poolt koostatud, kuu aega kestev jõukava. Jõusaalis käin 4 korda nädalas ja kahel korral peale jõusaali käin iga nädal ujumas. Ujun umbes nii pool tundi. Toitumist ma ei jälgi, söön kõike mis energiat annab. Ma olen juba väikesest saati olnud ülekaaluline ja mu vanemad on ka suuremad. Kõige rohkem rasva on mul kõhu peal, külgedel ja reite siseosas. Ülejäänud keha nt. käed, sääred ja nägu on mul rasvast peaaegu vaba. See tähendab et mul pole topeltlõuga ega midagi. Mure on siiski selline, et kas ma peaks oma kaaluga midagi ette võtma?

Vata,meie ei tea seda mitte, :)

Sinu keha,ise tead,mida teed.

Muuseas,kui tahad,et areng jätkuks,siis ega sa söömise korrastamisest pääse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paari kuu eest hakkasin rohekem muna, kodujuustu, petti ja sellist valgurikast toitu sööma. Peale trenni paar muna ja igal võimalusel kui kõht on tühi söön jälle paar muna. Mul on see probleem ka, et kui ma söön korralikult, 3 korda päevas kõhu täis ja vahepeal midagi ei söö, siis mul jääb energiast puudu. Trennis on nõrkus ja üleüldse, puberteedi aeg, keha vajab rohkem kui tavaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paari kuu eest hakkasin rohekem muna, kodujuustu, petti ja sellist valgurikast toitu sööma. Peale trenni paar muna ja igal võimalusel kui kõht on tühi söön jälle paar muna. Mul on see probleem ka, et kui ma söön korralikult, 3 korda päevas kõhu täis ja vahepeal midagi ei söö, siis mul jääb energiast puudu. Trennis on nõrkus ja üleüldse, puberteedi aeg, keha vajab rohkem kui tavaliselt.

Sinu koormuste puhul peaks sööma 5-6X päevas.

Ja kas treener sulle söögikava koostanud ei ole siis?

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
söögikava mul kahjuks pole jah, ma olen alles nii alguses et ma teen omale toonust põhimõtteliselt.

Arvan, et sul oleks viimane aeg toitumine korda seada.

Võta asja niimoodi - ilma korraliku toitumiseta on pool sinu trenni lihtsalt mahavisatud aeg ja vaev. Käid saalis raskusi vaat-et niisama liigutamas. Oleks toitumine paigas siis areng kahekordistuks. Olenevalt toitumisest võiksid hakata kas pekki maha võtma või siis lihaseid ja raskusi veelgi suurendama.

8 Kuud jõusaalis on ikka vägagi pikk aeg juba esile kutsuda päris võimsaid muutusi.

Ütleme näiteks minu puhul: 6 kuud jõusaali + 4 kuud kodus trenni. Kerge võrdlus. Kaaluvahe umbes -2kg praeguse kasuks. :)

post-7558-1303050435_thumb.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah, kindlasti peaks toitumisele rohkem rõhku sa panema, sest (väga üldistatud andmed on mul küll paraku su kohta) trenniga tundub kõik täitsa ok olema.

see, et kolm korda päevas süües kõht vahepeal tühjaks läheb, on täitsa loomulik, kui arvestada su treeningmahtu, vanust ning ka lihtsalt SUURUST.

söö pigem kindlatel kellaaegadel väiksemate koguste kaupa korraga vähem, kuid tihedamini.

kui lihtsalt süüa seda, mis energiat annab, siis ei pruugi see lõppkokkuvõttes väga tulemuslik olla - nt šokolaad annab mehiselt energiat, kui paraku ei tee vormile head, sama lugu on suhkruga ning muude ülirefineeritud toodetega.

muna, kodujuust, juust, kohupiim on hea valik, kuid peale trenni oleks muna asemel parem valik tõenäoliselt nt magus kohupiim ja banaan (rosinad vms), sest munakollases olev rasv aeglustab imendumist.

taisemat liha tasub ka sul kui korralikul jõuala harrastajal süüa, eelistada täisteratooteid (kaerahelbed nt) makaronidele, valgele riisile ja kartulile.

kindlasti antakse veel palju nõuandeid siin foorumis, pisut kannatust...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida mõtlete toitumise korda saamise all?

Eelkõige korda toitainete vahekorrad, kalorsus ning toidud, kust neid aineid saad.

Ehk valke, süsivesikuid ja rasvu õigel ajal, õiges koguses ning õigetest toiduainetest. See on toitumine lühidalt kokku võetuna.

Nälga üldjuhul tekkida ei tohiks, vbl dieedi ajal vähemal määral võib näpistada mõne toidukorra vahel. Samuti ei tohiks tekkida igasugu isusid meeletul määral. Ehk ei tohiks olla üldse mingit erilsit soovi rämpstoidu, maguse jms järele. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rämpstoitu ma ei söö, samas pole ka minu eesmärgiks saada saledaks nagu kulturistid. Olen ennast pühendanud pigem jõutõstmisele ning ainult ilusa väljanägemise pärast ma ei muretse.

Kui mul tekib nälg toidukordade vahel, kas ühe õuna oleks võimalk ära süüa? Tavaliselt olen ma söönud õuna, kui esimesed märgid näljast ilmnevad.

Elaks ma üksi oleks mul palju lihtsam oma toidukava kui sellist reguleerida, kuid koos vanematega elades pean sööma seda mis teised. Lõuna on mul tavaliselt koolis ning seal pole ka suurt valikut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rämpstoitu ma ei söö, samas pole ka minu eesmärgiks saada saledaks nagu kulturistid. Olen ennast pühendanud pigem jõutõstmisele ning ainult ilusa väljanägemise pärast ma ei muretse.

Kui mul tekib nälg toidukordade vahel, kas ühe õuna oleks võimalk ära süüa? Tavaliselt olen ma söönud õuna, kui esimesed märgid näljast ilmnevad.

Elaks ma üksi oleks mul palju lihtsam oma toidukava kui sellist reguleerida, kuid koos vanematega elades pean sööma seda mis teised. Lõuna on mul tavaliselt koolis ning seal pole ka suurt valikut.

Mnjaa. Vanematega koos elamine seab omad piirid. Samas võid nendega ju läbirääkimisi pidada. Usun, et enamik vanemaid aitavad lapsel sporti teha ning pakuvad võimaluse veidi menüüd sättida, kui neile asjad selgeks teha. Ei ole ju tegemist millegi üle mõistuse asjaga. Lihtsalt toiduaegu ja mõningaid aineid vahetada.

No see õun kui selline ei oma suurt väärtust peale nälja peletamise. Ehk nälg kui selline ei tohikski tekkida kui toitumine paigas.

Lisa paar einet päevas endale juurde. Näiteks kui sööd kodus hommikul ja järgmine alles koolilõuna, siis söö vahepeal ära üks kodujuustu tops näiteks. Kui ikka einete vahele jääb 4h+ siis läheb igal juhul kõht tühjaks. Siin pole isegi suurt midagi teha massiivsete einetega, keha seedib lihtsalt toidu ära ning tekibki nälg.

Seetõttu soovitataksegi süüa tihedamini ja väiksemaid eineid. Nii ei ole näljatunnet, ning saad "kaine" peaga süüa palju vaja, mitte palju isu on.

See, et jõutõstmisega tegeled, ei tähenda, et pead ennast pekki kohe sööma. Aina rohkem ja rohkem jõutõstjaid piiravad teadlikult oma kaalu, kuna on aru saanud sellest, et see Pekk ei liiguta raskusi ning tegemist on mõttetu massiga mida päevast päeva kaasa tarida endaga.

Vähesed inimesed on niivõrd kõva iseloomuga - eriti nooruses - et võivad üle püksiääre rippuva kõhuga nalja teha ning teiste mürgiseid kommentaare mitte arvesse võtta.

Üldiselt olen selle poolt, et jõutõstja peakski alati treenima kena positiivse kaloraaži mõju all. Seda siis selleks, et lihastel alati optimaalne kasvukeskkon oleks. Samas ei tähenda see valimatut õgimist. :)

Ehk must-valge pole miski ning meil on siin foorumis siiski suhteliselt raske sulle niimoodi mingit menüüd vms paika panna. Kui tahad tulemusi siis üks jalgratta leiutamine on igal juhul tühi töö enamasti ning targem treeneriga jutule saada - kas face to face, või läbi neti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rämpstoitu ma ei söö, samas pole ka minu eesmärgiks saada saledaks nagu kulturistid. Olen ennast pühendanud pigem jõutõstmisele ning ainult ilusa väljanägemise pärast ma ei muretse.

Kui mul tekib nälg toidukordade vahel, kas ühe õuna oleks võimalk ära süüa? Tavaliselt olen ma söönud õuna, kui esimesed märgid näljast ilmnevad.

Elaks ma üksi oleks mul palju lihtsam oma toidukava kui sellist reguleerida, kuid koos vanematega elades pean sööma seda mis teised. Lõuna on mul tavaliselt koolis ning seal pole ka suurt valikut.

Jutt oli sellest,et korrastamata söömine paneb ka su arengule pidurid peale.

Su tulemused on päris korralikud nii lühikese trenniaja kohta,nii et,mine tea,äkki saab sust veel Tegija ...

Ainult et kui arvad,et jõutõstjad ei vaja korras toitumist,oled asjast väga valesti aru saanud.

Kui vanemad su sporditegemist toetavad,siis tuleb vanematele ära seletada,et teha jõutõstmist ilma söögita on sama,kui teha suusatamist ilma suuskadeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel söön niiviisi:

Hommikusöök : 7:30

Lõuna : Koolis proovin süüa kaks korda 10:45(11:45) ja 12:45

Õhtusöök : Trennipäevadel söön peale trenni(ma tean et see pole hea, aga mul pole valikut) kuskil kell 17:30

ja siis õhtul, kui kõht tühjaks läheb, kuskil 8-9 paiku, söön banaani või õuna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel söön niiviisi:

Hommikusöök : 7:30

Lõuna : Koolis proovin süüa kaks korda 10:45(11:45) ja 12:45

Õhtusöök : Trennipäevadel söön peale trenni(ma tean et see pole hea, aga mul pole valikut) kuskil kell 17:30

ja siis õhtul, kui kõht tühjaks läheb, kuskil 8-9 paiku, söön banaani või õuna.

Möh? Peale trenni peabki sööma - ja palju. Seega on sul kuskilt väga valed arusaamad külge jäänud. ;)

Asi ei olegi niiväga selles millal sööd - loeb mida sa sööd.

See õhtul õuna või banaani närimine on täiesti mõttetu. Söö korralikult nii, et kõht täis ja hea olla. Mitte nii, et närid õuna ja siis lähed näljasena magama.

Ime, et sa üldse oled saalis midagi arenenud... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rohkem valku, vähem süsivesikuid ja rasva? Korralikud söögikorrad, teatud kellaaegadel.

Ma pole kunagi trenni teinud, aga ma võtsin ennast kätte ja hakkasin sugulase algatusel jõusaalis käima. Sellest sai minu uus armastus. Need lihased, mida ma olen elujuuksul vähegi kasutanud peamiselt sääred (elan 3'mandal korrusel ja pean igapäev üles-alla käima. Trepist käies olen harjunud mitte täistallaga astuma.) Ja seega on mul sääred tugevad. Püsti, pukipeal, kang turjal teen säärt 170kg'iga 8'sasi seeriaid. Mul isa ja vanaisa tegid tõstmist, klassikalist siiski, niiet mul suhtkoht geenides juba pikalt tõstmine sees. Kui toitumise saaks ka korda, oleks super, ehk teen miskit kunagi isegi ära :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rohkem valku, vähem süsivesikuid ja rasva? Korralikud söögikorrad, teatud kellaaegadel.

Ma pole kunagi trenni teinud, aga ma võtsin ennast kätte ja hakkasin sugulase algatusel jõusaalis käima. Sellest sai minu uus armastus. Need lihased, mida ma olen elujuuksul vähegi kasutanud peamiselt sääred (elan 3'mandal korrusel ja pean igapäev üles-alla käima. Trepist käies olen harjunud mitte täistallaga astuma.) Ja seega on mul sääred tugevad. Püsti, pukipeal, kang turjal teen säärt 170kg'iga 8'sasi seeriaid. Mul isa ja vanaisa tegid tõstmist, klassikalist siiski, niiet mul suhtkoht geenides juba pikalt tõstmine sees. Kui toitumise saaks ka korda, oleks super, ehk teen miskit kunagi isegi ära ;)

Mul samuti klassikaline tõstmine geenides kuigi ise pole seda eriti harrastanud.

Üldiselt on väga raske sulle anda soovitusi toiduainete vahekordade kohta, sellepärast, et sa pole ikkagist mitte midagi oma toitumise kohta öelnud.

Meile ei ütle mitte midagi see, kui räägid, et sõid praadi või liha vms. Meil on vaja detaile. Ehk millest eine koosnes. Palju seda oli? :)

Vaja on nii valke, rasvu kui süsivesikuid. Lihtsalt õigetes vahekordades ja teatud kella-aegadel mõnda rohkem ja teist vähem.

Usu mind, et lihtne teema see ei ole. Kui tahad tulemusi ja midagi tõesti kunagi "ära teha". Siis pead treeneri abi saama. Ükski sa lihtsalt sõtkud kohapeal oma leiutatud jalgrattaga ning ei liigu kuhugile. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×