Jump to content
MonicaS

9 nädalaga peenemaks ?

Recommended Posts

Sellest ma sain aru ja, et kui ma trenni teen ja siis toitumist parandan, lähevad rasvad ära, nagu keha seest, aga mõtlesin, et kas selle käigus lähevad need rasvad ka ära, mis nagu välispidiselt näha on, nagu ntks mingi kõhuke ja kintsudel rasv :)

Muudetud kasutaja MonicaS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest ma sain aru ja, et kui ma trenni teen ja siis toitumist parandan, lähevad rasvad ära, nagu keha seest, aga mõtlesin, et kas selle käigus lähevad need rasvad ka ära, mis nagu välispidiselt näha on, nagu ntks mingi kõhuke ja kintsudel rasv :)

Üks sama rasv kõik põhimõtteliselt.

Rasv ladestub üle terve keha ning ka põleb ühtlaselt - küll teatud mööndustega. Kuid kuna enamasti on just kõhu ümber ja kintsudel seda rohkem kogunenud, siis on need kohad ka viimased, mis täiesti lahti sellest saavad.

No see rasv, mis nö. "välispidiselt" näha on, on ju ka ikkagist sul kehas sees. Et jah - su loogika suht lonkab. Aga sain poindile pihta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks sama rasv kõik põhimõtteliselt.

Rasv ladestub üle terve keha ning ka põleb ühtlaselt - küll teatud mööndustega. Kuid kuna enamasti on just kõhu ümber ja kintsudel seda rohkem kogunenud, siis on need kohad ka viimased, mis täiesti lahti sellest saavad.

No see rasv, mis nö. "välispidiselt" näha on, on ju ka ikkagist sul kehas sees. Et jah - su loogika suht lonkab. Aga sain poindile pihta. :)

Väga hea :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise koha pealt, et üldiselt mis võib olla ja mis mitte ? Võileivad, hommikuhelbed, pudrud võivad olla vms ? Mida üldse süüa ntks hommikuks või lõunaks ? Magusad asjad jäävad nagu nii ära, aga need ülejäänud asjad, mis on kasulikud ja mis pole.

Muudetud kasutaja MonicaS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks:

Hommikuks - keedumunad + pisut kaerahelbepudru

Lõunaks - pruun riis + kanafilee

Nende kahe vahele võid vahepalaks võtta ntks ~50g mandleid

Algajate alafoorumis on teema - Algaja ABC <- Seal üsna puust ja punaseks ette tehtud mis hea ja mis mitte.

Võilevad ja hommikuhelbed võid ära unustada.

Muudetud kasutaja Kevin de puta madre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumise koha pealt, et üldiselt mis võib olla ja mis mitte ? Võileivad, hommikuhelbed, pudrud võivad olla vms ? Mida üldse süüa ntks hommikuks või lõunaks ? Magusad asjad jäävad nagu nii ära, aga need ülejäänud asjad, mis on kasulikud ja mis pole.

1) Söö otstarbekaid ja tervislikke asju: valke (lahjat liha, kala, muna, (lahjemad) piimasaadusi), süsivesikuid (leiba-sepikut (eriti täistera), tatart, kaerahelbeid, kartulit, puuvilja, juurvilja, mahla) ning rasvasid (taimseid õlid, rasvast kala).

2) Söö iga päev toiduaineid kõigist viiest grupist: leib ja teraviljatooted; juur-ja köögiviljad; puuviljad; piim ja piimatooted; liha, kala, munad.

3) söö õiges vahekorras. Süsikaid ca 50%, rasvu 20-25% ja valke 25-30% ehk 1,5-1,7g/keha kg kohta.

4) vali otstarbekad toiduained ja jaota päeva peale ära.

Illustratiivne näidis hommikumenüüst:

Kopeerin sulle enda varahommikuse menüü: täisterakaerahelbed 60g ("Helen") + Piim 250g ("Tere" 2,5%) (= puder) + 2 viilu teraleiba ("Täisteraleib", Leibur) 64g + fileesink ("Veiserind", Rakvere) 55g + kohvi 250g.

Toiduaine Kogus Valgud Rasvad Süsivesikud Kcal

Kaerahelbed 60 9 4.02 40.2 239.11

Piim 250 7.5 6.25 11.75 137.05

Teraleib 64 3,9 0.9 29.25 144.24

Fileesink 55 11 0 1 49.20

Kohvi 250 250 0.67 0.67 0.67 11.73

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On võimalik 9 nädalaga silmnähtavalt peenemaks saada, kui teha aktiivselt trenni ja toitumist ka korrastada ? Eks neid üritamisi on varem ka olnud, aga no olen niiöelda murdunud ja alla andud. Seekord sooviks lõpuni korralikult välja minna ja ka soovitud tulemisi näha :)

Sa võid ju jõuda 9 nädalaga paremasse vormi, aga milline on su plaan, et seda vormi hoida ka edaspidi. Pole mõtekas ennast 9 nädalat pingutada, et paar nädalat sale olla. Nagu jackbauer ütles: "Milline on sinu jätkuplaan?" ;D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On võimalik 9 nädalaga silmnähtavalt peenemaks saada, kui teha aktiivselt trenni ja toitumist ka korrastada ? Eks neid üritamisi on varem ka olnud, aga no olen niiöelda murdunud ja alla andud. Seekord sooviks lõpuni korralikult välja minna ja ka soovitud tulemisi näha :)

Mis üheksa nädala pärast hakkab? Suvi?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvi algab jaa :) aga jah, ma sooviksin edasipidiselt ka sellist eluviisi jätkata, sest muidu pole tõesti sellel 9 nädalal mõtet. Kuulsin kuskilt, et ntks banaani ei tohi õhtuti süüa, et mingid suhkrud ladestuvad kehasse, aga oskab keegi veel öelda, et mida võib ja mida mitte ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas teile ka tundub, et Peeter Karask sööb liiga vähe? :) Isegi mina söön mõnel päeval sama palju (2000 kcal ringis) ja ometi olen palju kribum!

Ta sööb keskmiselt 3492 kcal päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta sööb keskmiselt 3492 kcal päevas.

ohh, mul hakkas kergem kohe. eile kui ma seda postitust lugesin, läks tuju ikka küll päris mõruks, sest kui mõelda, et mina (19-aastane, 72kg, 179cm, 7 trenni nädalas - seega kaugeltki mitte sportlane suure algustähega) söön päevas 3000 kalorit sisse ning peaaegu pidevalt on kõht tühi, siis karaski 2000 kcal tundus ikka täielik ulme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe Peeter Karaski soovitusi dieediks, kus tema soovitab iga nädal ühel toidukorral süüa seda mida ihkad ja nii palju kui ihkad.

http://peeterkarask.wordpress.com/toitumine/

Enamvähem sama soovitavad kõik, enamik teatud valikupiiridega muidugi. Kord nädalas tuleks leptiini üles ajada, muidu jääb alakeha rasvarakkudel beeta-2-adrenergilisi retseptoreid järjest vähemaks ja sada muud probleemi. Ilma nendeta nad ei reageeri millelegi ja jäävadki rasva hoidma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi minu rasvapõletuskava hetkel patupäevi ette ei näe, siis sellegipoolest maiustasin jäätise ja muu heaga eelmine nädal. Tulemused on see, et kaal kukkus veelgi enam. Seega teinekord ei tasu hakata paari ampsu magusa pärast paanitsema - kui toitumine on korras, siis ei juhtu midagi halba, ning lausa vastupidi võib ainevahetus veelgi rohkem käima minna. :)

Aga midagi ka teemasse:

Surfasin niisama netis, ning sattusin ühe artikli peale mille kirjutas minu Keskkooli klassiõde, kes praegu Reval-Spordi's treeneriks. Arina Jelisejeva, väga lahe tüdruk ning tundub, et temal on vähemalt asjad selged. See paar aastat vana artikkel on lühike ja detailidesse ei lasku, kuid üldjoontes võtab asja ilusti kokku. ;)

http://www.ohtuleht.ee/332075

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav mees see Karask.

Kangi tõsted rinnalt üles koos pöördega 3 x 12 (paus 60 sek)

Eesmärk: Delta- ja õlalihased

Tõstab kangi rinnalt ja treenib delta- JA õlalihaseid.. seda veel pöördega..huvitav kumbasid siis treenib, kui pöördeta teha, kas delta või õlalihaseid.. ;)

Mulle tundub et tal on läbivalt probleeme aru saamisega, kas tõmbab, painutab või surub või tõstab.. :) sarnase harjutuse puhul võib kord tõmmata, kord suruda.. või rinnale tõsta ja sealt peakohale tõsta.. ei jäta nii professionaalset muljet, kui alguses,,

Biitsepsit tehes näiteks TÕSTAB küünarvart.. mina tavaliselt painutan.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav mees see Karask.

Kangi tõsted rinnalt üles koos pöördega 3 x 12 (paus 60 sek)

Eesmärk: Delta- ja õlalihased

Tõstab kangi rinnalt ja treenib delta- JA õlalihaseid.. seda veel pöördega..huvitav kumbasid siis treenib, kui pöördeta teha, kas delta või õlalihaseid.. ;)

Mulle tundub et tal on läbivalt probleeme aru saamisega, kas tõmbab, painutab või surub või tõstab.. :) sarnase harjutuse puhul võib kord tõmmata, kord suruda.. või rinnale tõsta ja sealt peakohale tõsta.. ei jäta nii professionaalset muljet, kui alguses,,

Biitsepsit tehes näiteks TÕSTAB küünarvart.. mina tavaliselt painutan.. ;)

Delta ja õlalihastega on ta tõesti natuke rappa läinud. Samas, kui sinu poolt väljatoodud biitsepsi näitesse süveneda, siis tema on rohkem õigus.

Õlavars ja küünarvars on harjutuse algfaasis all ehk sirged. Siis biitsepsit treenima hakates ta ju reaalselt tõstab oma küünarvart üles poole. Tegelikult oleks õige sõnastus, mis ka sinu poolt toodud painutamine vaid hoopiski kõverdamine. Painutamine ei sobi kohe kindlasti.

Kõverdamine, sirutamine on õiged väljendid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Delta ja õlalihastega on ta tõesti natuke rappa läinud. Samas, kui sinu poolt väljatoodud biitsepsi näitesse süveneda, siis tema on rohkem õigus.

Õlavars ja küünarvars on harjutuse algfaasis all ehk sirged. Siis biitsepsit treenima hakates ta ju reaalselt tõstab oma küünarvart üles poole. Tegelikult oleks õige sõnastus, mis ka sinu poolt toodud painutamine vaid hoopiski kõverdamine. Painutamine ei sobi kohe kindlasti.

Kõverdamine, sirutamine on õiged väljendid.

Ma ei saa sinuga nõus olla, et painutamine on vale, anatoomilisest seisukohast toimub painutamine:

Küünarluu ülemises otsas on konksukujuline küünarnukk (olecranon), mille eesmisel pinnal on õlavarreluuplokiga liigestuv nõgus liigesepind. Küünarliigeses (articulatio cubiti) toimub painutamine ja sirutamine nii, et küünarnukk pöördub õlavarreluu-ploki ümber. - Küünarliigeses toimub painutusliigutus.

http://www.hariduskeskus.ee/opiobjektid/ma...me_vabaosa_luud

Kõverdamine on ka muidugi õige, aga ma ei saa kuidagi nõustuda tõstmisega. Samamoodi ta tõstis hantleid õlalt...

Ma tõstan liha külmkappi, poti pliidile, aga mitte hantleid õlalt:)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa sinuga nõus olla, et painutamine on vale, anatoomilisest seisukohast toimub painutamine:

Küünarluu ülemises otsas on konksukujuline küünarnukk (olecranon), mille eesmisel pinnal on õlavarreluuplokiga liigestuv nõgus liigesepind. Küünarliigeses (articulatio cubiti) toimub painutamine ja sirutamine nii, et küünarnukk pöördub õlavarreluu-ploki ümber. - Küünarliigeses toimub painutusliigutus.

http://www.hariduskeskus.ee/opiobjektid/ma...me_vabaosa_luud

Kõverdamine on ka muidugi õige, aga ma ei saa kuidagi nõustuda tõstmisega. Samamoodi ta tõstis hantleid õlalt...

Ma tõstan liha külmkappi, poti pliidile, aga mitte hantleid õlalt:)

No kui juba niimoodi norima hakata, siis ei tuleks küünarvart küll mitte painutada, läheb teine veel katki niimoodi :) Sellisteks tegevusteks sobivad liigesed paremini ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui juba niimoodi norima hakata, siis ei tuleks küünarvart küll mitte painutada, läheb teine veel katki niimoodi :) Sellisteks tegevusteks sobivad liigesed paremini ;)

Ma ei saa sinna midagi parata, et küünarvarre flektsioon tõlgitakse küünarvarre painutamine. Kui väga norida tahad siis anatoomilisest vaatenurgast toimub küünarvarre painutus/flektsioon küünarliigeses. Kulturismiterminites siis jah küünarvarre kõverdamine.

Üks on anatoomiline/meditsiinile termin, teine kulturismi oma. Sealt vahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi minu rasvapõletuskava hetkel patupäevi ette ei näe, siis sellegipoolest maiustasin jäätise ja muu heaga eelmine nädal. Tulemused on see, et kaal kukkus veelgi enam. Seega teinekord ei tasu hakata paari ampsu magusa pärast paanitsema - kui toitumine on korras, siis ei juhtu midagi halba, ning lausa vastupidi võib ainevahetus veelgi rohkem käima minna. :)

sarnast asja tähendas keegi teine siin foorumis mõnda aega tagasi ka - oli vist rückenbreg see, kes ühel päeval pistis snickersi tavapärase toidu asemel kinni ning järgmiseks päevaks oli kaal langenud ning ainevahetus isegi paranenud.

kahju, et selline skeem pikaajalisemas perspektiivis ei toimi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi minu rasvapõletuskava hetkel patupäevi ette ei näe, siis sellegipoolest maiustasin jäätise ja muu heaga eelmine nädal. Tulemused on see, et kaal kukkus veelgi enam. Seega teinekord ei tasu hakata paari ampsu magusa pärast paanitsema - kui toitumine on korras, siis ei juhtu midagi halba, ning lausa vastupidi võib ainevahetus veelgi rohkem käima minna. :)

sarnast asja tähendas keegi teine siin foorumis mõnda aega tagasi ka - oli vist rückenbreg see, kes ühel päeval pistis snickersi tavapärase toidu asemel kinni ning järgmiseks päevaks oli kaal langenud ning ainevahetus isegi paranenud.

kahju, et selline skeem pikaajalisemas perspektiivis ei toimi...

Jep. Tema blogist ka vastav idee ka pähe tuli, et laseks korraks rihma lõdvaks ja vaatab, mis saab.

Muud seletust mul sellele ei ole. Kaloraaž'i hoidsin umbes samana, mis muidu - isegi rohkem, et vaat. Üks 1L jäätis on ikkagist ligi 1000kcal. Ju siis selline priiskamine ütles kehale korraks, et ära paanitse - jah, kerge alakaloraaž on, aga näed - toidupuudust ei ole ega tule. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa sinna midagi parata, et küünarvarre flektsioon tõlgitakse küünarvarre painutamine. Kui väga norida tahad siis anatoomilisest vaatenurgast toimub küünarvarre painutus/flektsioon küünarliigeses. Kulturismiterminites siis jah küünarvarre kõverdamine.

Üks on anatoomiline/meditsiinile termin, teine kulturismi oma. Sealt vahe.

Karaskil puudub akadeemiline taust.

Meie võime ennast haigeks seletada, et ei ole varvaste sirutus vaid on plantaarfleksioon ehk siis talla painutus :) jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta sööb keskmiselt 3492 kcal päevas.

Karask kirjutab iga menüü lõppu sellise teksti: "8. nädalal tuleb kokku 12 286 kcal (lisaks juurde pühapäevane vabalt valitud toit, mida võib tulla umbes ~2 000 kcal). Kokku tuleb nädalas 14 286 kcal, mis teeb päeva keskmiseks kuluks 2 241 kcal."

Enamasti jääb keskmine kaloraaž tal siiski 2000 kanti päevas või olen valesti aru saanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks sama rasv kõik põhimõtteliselt.

Rasv ladestub üle terve keha ning ka põleb ühtlaselt - küll teatud mööndustega. Kuid kuna enamasti on just kõhu ümber ja kintsudel seda rohkem kogunenud, siis on need kohad ka viimased, mis täiesti lahti sellest saavad.

No see rasv, mis nö. "välispidiselt" näha on, on ju ka ikkagist sul kehas sees. Et jah - su loogika suht lonkab. Aga sain poindile pihta. :lol:

Dieet, väheintensiivne sport ja üliintensiivne sport eelistavad küll eri kehapiirkondadest rasva kulutada, täpselt ei mäleta kes mida, aga eelistused lihasesise, kõhuõõnerasva ja nahaaluse rasva osas on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×