Jump to content
tykonu

Üks rinnalihas teisest suurem

Recommended Posts

Nii nagu pealkirjas, on mul selline mure. Olen kuskil pool aastat jõusaalis käinud ning rind on päris jõudsasti arenenud. Aga mis põhjustab selle, et vasakpoolne rinnalihas on suurem kui parempoolne? Olen uurinud välismaa foorumeid, ning täpselt pooled on soovitanud nõrgemale poolele rohkem trenni teha, teised hoopiski, et raskused samaks jätta. Kumb oleks õigem?

Muudetud kasutaja tykonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii nagu pealkirjas, on mul selline mure. Olen kuskil pool aastat jõusaalis käinud ning rind on päris jõudsasti arenenud. Aga mis põhjustab selle, et vasakpoolne rinnalihas on suurem kui parempoolne? Olen uurinud välismaa foorumeid, ning täpselt pooled on soovitanud nõrgemale poolele rohkem trenni teha, teised hoopiski, et raskused samaks jätta. Kumb oleks õigem?

Lihtsalt suurem või tugevam ka? Poole aastaga küll mingit märgatavat suuruse vahet ei tule. Kontrolli valgust, mille käes enda ülakeha vaatad. :)

Muidu kangiga/hantlitega surud äkki ebaühtlaselt? Sõna otseses mõttes ühe käega treenid triica ja teisega rinda?

Ühe poole rohkem treenimine on riskantne. [Ületreening, ei taastu ära. Teine võimalus oleks tugevamat poolt üldse mitte treenida mõnda aega, aga see on mõttetu.] Pigem jäta samaks, kontrolli lihtsalt, et kangi ühtlaselt kätte võtaksid, lase sõbral vaadata, et suruksid ka ühtlaselt ning igasugu hantlitega surumised / lendamised võid mõneks ajaks Smithil positiivse surumise / liblika vastu vahetada.

Ma ei mäletagi, millal viimati ühe käe enne teist lukustasin. :) Ehk rohkem trenni ja küll nad võrdseks muutuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline treeningstaaz on? Ja nagu küsiti kas treenid rohkem hantlite või kangiga? Hantlitega tehes võid ise tähelepanemata pingutada ühte rinnalihast rohkem kui teist.

Mingil määral mõjutab ka geneetika asja. Lihaste kuju on meil suhtkoht paika pandud. Küll annab aga lihaseid suurendades, teinekord seda kuju päris palju muuta.

Üldjoontes soovitatakse sümmeetria saavutamiseks teha rohkem harjutusi kus langeb koormus võrdselt mõlemale poolele. Ehk kangiga, plokkidega jms asjadega, kus üks rinnapool ei saa ennast rohkem pingutada kui teine pool.

Ajapikku jõuab nõrgem/väiksem lihas järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×