Jump to content
kaheksakaheks

ma ei taha enam paksmagu olla

Recommended Posts

see toiduvärk on jaa nii nagu ta on praegu, aga ma võtan end kokku siin kohe kohe ja ostan toitumiskava.. tõsi ta on et jõusaal igalpool mujal maailmas ka eksisteerib... aga andke nüüd nõu milliseid harjutusi tuleks mul teha kodustes tingimustes.. keegi soovitas siin kätekõverdusi ja kükke teha aga mis veel?

Äkki saad lõuga tõmmata kuskil. Soeta omale kuskilt kummilint. See on väga suureks abiks, kui saalis ei saa käia ja kodus treeningvahendeid pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kodust ka 10 000 km kaugusel trennis käinud - olin küll nädala, aga selle nädala jooksul ei jätnud ühtki treeningukorda vahele. ühe trenni tegin ka näiteks gold`s Gym`is aga see selleks. kõik on juba öeldud ülalpool, kuid kui tahad saada sixpakki, siis tee parem kükki - koormab suuri lihaseid, tarbib palju hapnikku jne - kokkuvõttes -. kulutad palju energiat. kaalust pole sul kuhugi alla enam võtta. oma ainevahetusele tuleb sul anda korralik restart ning seda kohe kindlasti mitte tavapärast võikatega. lihtsam on tellida endale sobiv toitumiskava ja saadki tulemused. samamoodi saab vebtreener panna paika ka koduse treeningu. koju saab ju nüüd ukse peale käiva lõuatõmbekangi osta. lisaks eelpoolmainitud lindid. ning mis peamine - ära unusta oma enda sisemist motivatsiooni. pole mõtet unistada kuuspakist, kui sa ise ei ole valmis MUUTUMA. muutma oma mõttemaailma, muutma oma elustiili. MUUTUS kõrvade vahel on pemaine, mida vaja teha. muu on lihtsalt boonus, mis kaasneb.

edu sulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii hullu toitumist pole juba tükk aega näinud.. soovitan väga tõsise pilguga foorumit ja artikleid sirvida. Ja raha pole mõtet toitumiskava ja jõusaali pealt kokku hoida ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see toiduvärk on jaa nii nagu ta on praegu, aga ma võtan end kokku siin kohe kohe ja ostan toitumiskava.. tõsi ta on et jõusaal igalpool mujal maailmas ka eksisteerib... aga andke nüüd nõu milliseid harjutusi tuleks mul teha kodustes tingimustes.. keegi soovitas siin kätekõverdusi ja kükke teha aga mis veel?

kui sa tahad rasvast lahti saada siis tee lihtsalt sporti

päris raske on olla pekine, kui käia mitu korda nädalas ujumas, mängides sõpradega õhtuti palli, käies hommikul koeraga jooksmas jne.

teine oluline osa on toit, paljudel juhtudel aitab juba magusate asjade mitte söömine (kommid, krõpsud, limonaadid)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne kui toitumiskava ostad, siis pead arvestama, et kas sul on piisavalt raha, et seda järgida. Kvaliteetsem toit on kallim toit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne kui toitumiskava ostad, siis pead arvestama, et kas sul on piisavalt raha, et seda järgida. Kvaliteetsem toit on kallim toit.

Vastupidi. Kvaliteetne toit on odav. Kõige kallimad ongi kõiksugu vorstid, õlled, küpsised, krõpsud, valmistoidud. Mullased juurviljad, millega ise peab vaeva nägema, jämedast täisterajahust leib, piimatooted ja korralik liha, mida ise pead küpsetama ei ole kallid.

PS. Jalgade tõsted rippes omamata tugevaid kõhu-, selja- ja tuharalihaseid loetakse tänapäeval terviseriskiga harjutuste hulka. Alustades nullist ja tehes 2x50 istessetõusu ja jalgade tõsteid on nimmevalud garanteeritud.

Treeni kõhulihaseid nii nagu kõiki teisi. Neil, kes soovitasid kükke, kätekõverdusi ja lõuatõmbeid on tuline õigus. Tee ära oma kükid (kui jääb kergeks, siis tee ühel jalal), kätekõverdused (kui jääb kergeks, siis ühe käega), lõuatõmbed (kui ei jõua 12 tõmmata, siis hüppa pulgale ja lase vähemalt allapoole). Ja siis viimasena tee samamoodi normaalses koguses kõhulihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastupidi. Kvaliteetne toit on odav. Kõige kallimad ongi kõiksugu vorstid, õlled, küpsised, krõpsud, valmistoidud. Mullased juurviljad, millega ise peab vaeva nägema, jämedast täisterajahust leib, piimatooted ja korralik liha, mida ise pead küpsetama ei ole kallid.

PS. Jalgade tõsted rippes omamata tugevaid kõhu-, selja- ja tuharalihaseid loetakse tänapäeval terviseriskiga harjutuste hulka. Alustades nullist ja tehes 2x50 istessetõusu ja jalgade tõsteid on nimmevalud garanteeritud.

Treeni kõhulihaseid nii nagu kõiki teisi. Neil, kes soovitasid kükke, kätekõverdusi ja lõuatõmbeid on tuline õigus. Tee ära oma kükid (kui jääb kergeks, siis tee ühel jalal), kätekõverdused (kui jääb kergeks, siis ühe käega), lõuatõmbed (kui ei jõua 12 tõmmata, siis hüppa pulgale ja lase vähemalt allapoole). Ja siis viimasena tee samamoodi normaalses koguses kõhulihast.

No kvaliteetne liha küll odav ei ole. Ma ostan Maximast ka pool kilo sealiha 1,5euro eest kuid selle kvaliteet vaevalt nii hea on kui näiteks vasikafileel mis maksab 20Eur kilo.

Hea kala samuti väga kallis.

Aga muidu on õigus jah. Üldiselt hoiab kenasti raha kokku kui ei söö igasugu saasta. Kõik rämpstoidud ja joogid maksavad siiski suhteliselt palju - eriti kui veel väljas söömas käia.

Üks burgerieine=Minu terve päeva tervisliku toitumise raha. Niiet jah. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kala tuleb ise püüda :D

Kas see siis väiksem väljaminek on. ;)

Kel võimalused olemas siis muidugi, korraga rohkem püüda ning jäässe panna siis võib tõesti raha kokku hoida. Aga ega algajale see varustuse soetamine, reisimine ning lõpuks veel püüdmise selgekssaamine ka odav ei tule. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks selle tervisliku toitumise maksumusega ole tõesti nii ja naa. positiivne on see, et kuna ei söö väga palju ning palju rämpsu ning emotsioonioste jääb koju tassimata, on kulud väiksemad.

samas, kvaliteetne kaup on tihti päris asjaliku hinnaga - nagu mainitud, liha ei kipu just odav olema. munadki pole just kõige soodsamad. samas leiva ja igasuguste kaerahelveste hinna üle ei saa nuriseda, kõige odavam kohupiim, mis leidnud olen, maksab ka ainult 26 eek/kilo (tean-tean, meil on nüüd euro...). samas puuviljade, juurviljade ja paljude piimatoodete hinnad kerkivad pidevalt. mine nüüd võta kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see siis väiksem väljaminek on. :D

Kel võimalused olemas siis muidugi, korraga rohkem püüda ning jäässe panna siis võib tõesti raha kokku hoida. Aga ega algajale see varustuse soetamine, reisimine ning lõpuks veel püüdmise selgekssaamine ka odav ei tule. ;)

Mul hetkel peipsi ahvenafilee sulama võetud (: Talvel parematel päevadel sai ikka mõned kilod fileed varutud. Eks sa kae ahvena filee hinda poes, ma küll ei ole kursis, aga PÄRIS krõbe peaks olema :) Ning varustuse soetad ikka pikemaks ajaks, mitte ühekordseks püügiks. + MÕNUS ajaviide kala otsides/püüdes. Ning kõige lõpuks, omapüütud kala maitseb vääga häste ;)

Aga eks see ole juba inimese huvides. Mulle on see tegevus meeltmööda.

Muudetud kasutaja Looduses6ber poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma kala üldse niikuinii ei söö - seega mul jäävad nii rahalised kui ajalised probleemid sellega seoses ära. ;)

Aga ei jah - kindlasti kui vähegi on võimalus siis kõike ikka enda aiast või enda jõul. Kui oleks aega, raha ning võimalusi siis ikka puuvilju ja juurikaid oma maalt, loomade laskmisest metsas liha ning kala siis ise püüdes.

See oleks tase. Aga jah - enamikel ikka farmi või istandust maal ei ole - seega lõviosa tuleb ikka poest muretseda... kahjuks.

Mäletan, et Isa kunagi käis alati liha metsast toomas. Metsseale kuul kahe silma vahele ja ilgelt suur praad olemas mitmeks päevaks. Mmmm... mõnus. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

samas, kle liha on suhtkoht kallis küll, kuid ega sa seda omale ju nüüd niipalju ka sisse korraga aja, 1 korralik terve lõhe tähendab keskmise kaaluga (70-85kg) mehele keskmiselt 5'te toidukorda, kui nii võtta, siis pole teab mis kallis kvaliteetse allika kohta...

Kanafileega sama keiss...

Ning kui raha vähe võib ju alati ka kanakoibasid osta ja KEETA neid, saad sellest kanarasvast, nahast muust sodist lahti ja lisad ise tomat kurgisalatile kvaliteetset õli (rasva juurde..)ja olemas -

siinkohal ongi nii, et mille üle just nuriseks on pigem värske kauba valik ja HIND mis siin põhjamaades nii kallis on, mingi lambi tomat, kõvem kui saapa tald talvel 3-4 euri kilo - not good. :S

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui keegi julgeb väita, et tervislik toit on kallis, siis järelikult on asi selles, et olete nõudlikud ja ei viitsi oma aega raisata ja võtta riski, et leida täpselt sama kvaliteet madalama hinna juures. Maitse eelistused on juba teine asi. Ning kui üldse raha säästmisest rääkida, siis tervislikkuse pealt pole mõtet igat senti lugeda, kui ei oska üles leida nö "peidetud raha". Kui teha suurem, kuid ühekordne, investeering, võib palju rohkem vastu pükse saada ja hävida täiesti kasutuks osutuva eseme arvelt. Väga palju on elus situatsioone, kus saab mõelda, et võiks toimida veel kasulikumalt ja kas ma ikka olen kõige efektiivsem või olen ma hoopis optimaalne oma otsustes. Kui osta mõni asi garantiiga, siis inimestel on ikka ootused ja lootused, et see kestab kauem. Kahjuks kõigil ei lähe hästi ja see üks õnnetu inimene võid sina olla. Ja mõelge millal olete toitu raisanud(mõni muna või pannkook lendab ikka põrandale ja prügikasti)? või kui palju säästate vett või korteriüüri pealt? Tuleb mõelda, kas tõepoolest iga investeering tuleb elu kvaliteedile kasuks.

Üldiselt leian, et väike muudatus toitumiskavas ei too drastilisi muudatusi kellegi elus ja pigem käivad käsikäes kõrge elukvaliteet - tervislik eluviis ning madal elukvaliteet - ebatervislik eluviis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen juba õlle pealt niipalju raha säästnud, et vähe pole, rääkimata muud asjad nagu mahlad, krõpsud, koka koolad ja muu junk mis vanasti kindlalt ja püsivalt toidukorvi sattus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen juba õlle pealt niipalju raha säästnud, et vähe pole, rääkimata muud asjad nagu mahlad, krõpsud, koka koolad ja muu junk mis vanasti kindlalt ja püsivalt toidukorvi sattus ;)

sekundeerin õlle (ja alkoholi koha pealt).

krt, kui ma oleks sügisel sama moodi edasi lasknud nagu suvel, siis... ma'i tea, mul poleks mingitki raha praegu vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas ei tasu väga hulluks ka kätte ära minna.

Ma ei näe mingit põhjust hakata koonerdama selliste asjade nagu - vesi, elekter üle. Ehk kuskilt maalt jookseb piir palju võidad rahas ja palju kaotad elukvaliteedis. Ning elukvaliteet ei tähenda kõigile sama asja. Minu jaoks on kvaliteet see, kui ma ei pea toas pimedas ringi tuikuma vaid võin tuled põlemas hoida - või ei pea dušši all käies sekundeid lugema vaid võin rahulikult mõnuleda.

Kuskil vist tehti eksperiment ka, et pere kustutas terve kuu alati toas tule ära, kui lahkuti ruumist ning väiksemate käikude pärast tuppa ei pandud üldse põlema ning hoiti ka kardinaid eest ära, et max päevavalgust sisse tuleks.

Säästsid mingi alla 100kr vist kuu ajaga - lollus kuubis eksole. ;) - sellise rahasumma pärast tõmblema lülititega...

Aga eks muid asju ole ka. Mõne asjaga tasub kokku hoida, mõnega kaotad niivõrd palju elukvaliteedis, et mõttetu.

Mis aga tervislikku toitu puutub, siis no ei ole see midagi nii odav ikkagist. Lihal ja lihal on vahe. Ning tee mis tahad, parem liha on kallim. Lausa 2,3,4x isegi. Ning heal juhul leiad sooduka, kus on 2x kallim kõigest, kui tähtaeg hakkab lõppema. Paar korda on Maximas jopanud, sain 300g vasikasisefileed mingi 30kr eest. Ehk suht kõva soodukas. Tavahind oleks olnud mingi 100kr.

Eks muude toiduainetega on ka kvaliteedi vahe olemas, kuid enamasti pole tõesti hinnavahed niivõrd suured. Igasugu kohupiimad jms kraam on ikkagi suhteliselt sama hinnaga kõikjal.

Juurikaid ja puuvilju saab kindlasti kõvasti odavamalt kui endal maakoht kus neid kasvatada või tuttavate käest osta. Kuid jällegi - kõigil seda võimalust ei ole. Poe omad kõiguvad jubedalt kvaliteedis, kuid tihtipeale on siiski kõige kallim ka kõige kvaliteetsem ja tervislikum.

Pigem toimub tervisliku toitumise kokkuhoid justnimelt halbade toitude vältimises. Piisab kui jätta ära alkohol ja karastusjoogid, snäkid ning raha jääb metsikult üle juba.

Lol, teema valgub laiali veidi. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis aga tervislikku toitu puutub, siis no ei ole see midagi nii odav ikkagist. Lihal ja lihal on vahe. Ning tee mis tahad, parem liha on kallim.

Just rõhutaks seda eelmist lauset. Ning mainiks ära, et kui osta liha asemel lastevorsti, siis see pole kokkuhoid, vaid tegemist on täiesti erinevate tootegruppidega. (Usun, et nii mõnigi loodab näiteks krõpsudest kõhtu täis saada) Ma ei hakka nüüd võrdlema neid üks ühele, kumb toiteväärtuslikum on. Kasulik on teada oma keha vajadusi.

Ja kui kokkuhoiust veel rääkida, siis loogiline, et inimesele on eluolud primaarne vajadus(vett ja elektrit kasutada on äga, sest elada tuleb), aga irooniline on kulutada energiat toiduga rehkendamisel ja muudes valdkondades puhtalt teadmatusest rahaga lohakamalt ümber käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siiamaani olen nüüd igapäev pannud 2x50 kõhtu, 4x10 kätekõverdust, 2x50 kükki.. peale esimest 50 kükki tõmbab keti ikka ränagalt maha.. julm on ikka olla kui lihase asemel rasv on :) aga toitumis kavaga on veel praegu selline värk et seda ei ole aga uuel nädalal ehk on olemas.. tahaks hakata jooksmas käima aga ma arvan et ma lähen kasti peale 500 meetrit...

Muudetud kasutaja kaheksakaheks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
siiamaani olen nüüd igapäev pannud 2x50 kõhtu, 4x10 kätekõverdust, 2x50 kükki.. peale esimest 50 kükki tõmbab keti ikka ränagalt maha.. julm on ikka olla kui lihase asemel rasv on :) aga toitumis kavaga on veel praegu selline värk et seda ei ole aga uuel nädalal ehk on olemas.. tahaks hakata jooksmas käima aga ma arvan et ma lähen kasti peale 500 meetrit...

Jooksu asemel sobiks jalgratas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
palju ma enamvähem sõitma peaks rattaga päevas, et sellest ikka kasu oleks? umbes km?:)

:) kas sa selle ajaga ennast soojakski saad?

Pigem ütleks, et alusta paarikümnest minutist kergest tempost. Edasi lisad aega, siis jälle tempot jnejne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×