Jump to content
7540

Pea käib ringi pärast mõnda harjutust.

Recommended Posts

Tere. Mul on kaks "lemmikharjutust", mille lugupeetud treener treeningkavasse kirjutas. Üks on seliliasendis jalgadega raskuse üles surumine mingi masinavärgi peal (ma nii algaja, et ei tunne veel neid termineid ja asju) ja teine on seljasirutus vms sellise viltuse pingi peal.

Ja sihuke värk, et teen oma seeriaid ja iga seti järel hakkab pea ringi käima. Mõnikord peab isegi mingist kaadervärgist kinni hoidma natuke aega.

Treener ütles, et söö korralikult enne trenni. Söömine on oluliselt paranenud. Aga pea käib ikka ringi.

Raskuseid maha võtta või vähem korduseid teha ka ei tahaks, muidu tuleb selline ludritamise tunne peale.

Et siis vähem vingumist ja rohkem trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Mul on kaks "lemmikharjutust", mille lugupeetud treener treeningkavasse kirjutas. Üks on seliliasendis jalgadega raskuse üles surumine mingi masinavärgi peal (ma nii algaja, et ei tunne veel neid termineid ja asju) ja teine on seljasirutus vms sellise viltuse pingi peal.

Ja sihuke värk, et teen oma seeriaid ja iga seti järel hakkab pea ringi käima. Mõnikord peab isegi mingist kaadervärgist kinni hoidma natuke aega.

Treener ütles, et söö korralikult enne trenni. Söömine on oluliselt paranenud. Aga pea käib ikka ringi.

Raskuseid maha võtta või vähem korduseid teha ka ei tahaks, muidu tuleb selline ludritamise tunne peale.

Et siis vähem vingumist ja rohkem trenni?

Alaselga tehes ilmselt oled mingi aeg pea alaspidi.

Masinavärk on ilmselt jalapress ja jalatrenn on üldse üks vererõhku enim mõjutavaid trenne. Jalapressil suurdes ära pigista käepidemeid nii tugevasti, et verevool takistuks.

Samuti ära üldse ühelgi masinal treenides hinge kinni hoia.

Joo ka piisavalt ja maga piisavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täpselt, kirbul väga õige point, et jälgi oma hingamist harjutust tehes.

kui pea pärast kipub ringi käima, siis soovitan istuda maha (no mitte päris maha, eks, toolile vms ikka) umbes pooleks minutiks. mul kipub kükk panema pea ringi käima, siis see aitab. ehk kohe pärast harjutust püsti karata pole hea mõte minu arvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sa kaalud ja vanus?

Usun, et asi võib peituda madalas vererõhus. Endal oli umbes sama jama, aga ei hoidnud hinge kinni ega muud sellist. Treenitusega kipub ära kaduma. Korralikult tuleb tõepoolest süüa.

Mul on aidanud, kui iga trenn jooksen soojenduseks ja natuke enne trenni kohvi joonud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kiiresti sa seeriaid teed?

Rapsimisel võib vabalt selline toime olla, eriti kui kombineerida hingamispeetusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kiiresti sa seeriaid teed?

Rapsimisel võib vabalt selline toime olla, eriti kui kombineerida hingamispeetusega.

Proovin iseenda hingamise taktis teha.

Alaselga tehes ilmselt oled mingi aeg pea alaspidi.

Masinavärk on ilmselt jalapress ja jalatrenn on üldse üks vererõhku enim mõjutavaid trenne. Jalapressil suurdes ära pigista käepidemeid nii tugevasti, et verevool takistuks.

Samuti ära üldse ühelgi masinal treenides hinge kinni hoia.

Joo ka piisavalt ja maga piisavalt.

Järgi mõeldes täiega pigistan neid käepidemeid. Hinge kinni ei hoia.

Palju sa kaalud ja vanus?

Usun, et asi võib peituda madalas vererõhus. Endal oli umbes sama jama, aga ei hoidnud hinge kinni ega muud sellist. Treenitusega kipub ära kaduma. Korralikult tuleb tõepoolest süüa.

Mul on aidanud, kui iga trenn jooksen soojenduseks ja natuke enne trenni kohvi joonud.

40 a., 85 kg ja vererõhk on pigem kõrge. Kohvi ei joo üldse kõrge vererõhu pärast ja jooksen soojenduseks viis-kümme minutit.

Kui väga algajaga tegu, siis võib jah treenituse taga ka asi olla. Olen isegi kõik need etapid läbi põdenud.

Sellisel juhul tee kindlasti enne ka piisavalt soojendust. 10 min ratast vms+ soojendusseeriad.

Esimene kuu jõuasaalis sai läbi. Olen rahulolev, sest pole tõsiseid komplikatsioone tekkinud ja on hoopis järjest suurem isu ennast liigutada.

Seda enam, et see pööritus on vähem vingumist ja rohkem liigutamist teemasse.

Aitäh selgitamast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovin iseenda hingamise taktis teha.

Muidu üldiselt on reegel selline, et pingutuse ajal hingatakse välja ja kergema osa ajal sisse.

Ehk näiteks lamades surumist tehes siis kui kangi üles surud, hingad välja. Siis kui kangi rinnale lased, hingad sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagasisideks, et neid nõuandeid töösse pannes probleem päris ära ei kadunud, kuid olukord läks kõvasti paremaks. Tuigerdama enam ei võta aga kergelt tuikab. Ehk on teistelegi abiks, kellel sarnane mure on.

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tagasisideks, et neid nõuandeid töösse pannes probleem päris ära ei kadunud, kuid olukord läks kõvasti paremaks. Tuigerdama enam ei võta aga kergelt tuikab. Ehk on teistelegi abiks, kellel sarnane mure on.

Aitäh.

väga tore!

meeldiv, et foorum kedagi reaalselt natukenegi aidata sai.

loodame, et edaspidi see probleem sul hoopis kaob. edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks eelpool esile toodud headele soovitustele oskan oma enda kogemuse läbi lisada, et kui toitumine paigast ära oli, siis olid samad probleemid saalis. Suuremate raskustega harjutusi tehes tahtis pildi eest visata ja jõudu ega minekut absoluutselt ei olnud. Peale trenni oli selline tunne, et tahaks sisikonna välja ropsida. Toitumine sai korda aetud ja organism hakkas korralikult toitaineid peale saama, siis kadusid ka need probleemid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul kusjuures sama probla jalapressiga ning olen harjutuse kavast välja jätnud. Ja ei saa öelda, et ei oleks aeroobset piisavalt teinud. Ehk aga on Kirbu pakutud variant üsna reaalne, sest tavaliselt käepidemeid armastan pigistada küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×