Jump to content
matjusm

Kujunda oma ideaal jõusaal

Recommended Posts

Kuna siia tehti uus spordiklubide siis mõtlesin et teeks teema kus kirjeldaks unelmate jõusaali. Huvitav oleks näha mida erinevad inimesed ootavad jõusaalilt ning ehk oleks see siin ka inspiratsiooniks/infoallikaks jõusaaliomanikele oma saali kujundamisel.

Minu ideaal jõusaal:

Saal ise oleks avar ja kõrge laega, ruumi oleks rikkalikult. Selles sobiks näiteks mingi spordihall või laohoone sarnane koht.

Kõige tähtsam on aga varustus. Siin on minu inspiratsiooniks olnud USA ülikoolide ja keskkoolide (uskumatu et osad neist on varustatud paremini kui paljud kommertsasutused) jõusaalid, näiteid saab näha siit:

http://www.power-lift.com/pl_cust/gallery1.html

http://legendfitness.com/installlist.php?id=1

1250024359_339026538.jpg

Jõusaali südames peaks olema korralik kükipuur millel on enda tõsteplatvorm ja reguleeritav pink. Mõtlen midagi sellist:

4PostRack_9ft_SML.jpg

Mul on nii kahju et väljaspool USAd sellised komplekte eriti ei paista leiduvat.

Power-Lift on firma mis on sellel alal kõva tegija ning neil on väga kenad (ja head) puurid ja pukid: http://www.power-lift.com/racks-and-plaforms.html

Hammer Strength oleks teine valik kellelt puure osta, neil ka päris hea varustus. Kükipuur kui jõusaali altar peab olema ilus ja tugev.

Igal juhul neid puur+platvorm+pink komplekte ei ole mitte üks või kaks vaid oma 4-6 tükki, hea kui veelgi rohkem et ei peaks kunagi ootama teiste inimeste järel. Nad ei ole küll odavad kuid kui mõni masin millel sa saad vaid ühte harjutust teha ära jätta siis saaks sealt raha säästa. Igat pidi vaadatuna on see palju mõtekam investeering.

Sellele lisaks oleks kusagil veel eraldi paar (ning mida enam seda parem) suuremat tõsteplatvormi koos Eleiko kangidega. Seal võiksid olla ka reguleeritavad pukid et harjutata tõmbamist ja tõukamist. Jõusaalis võiksid olla ka kummid/ketid ning erinevate kõrgustega kastid millele saaks hüpata, kükkida või platvormile asteid teha.

Kangikettad võiksid kõik olla kummiga kaetud (et ei peaks õigeid taga ajama kui tahad kangi pea kohtalt platvormile kukutada) ja standardse värviga ehk et punane 25kg, sinine 20kg, kollane 15kg jne. Kange peab olema rikkalikult.

Kuna rinnalt surumine on teada tuntud kui rahvusvaheline lemmikharjutus siis neid pinke võiks ka õige mitu olla, kuigi ei pea ka üle pingutama sest ka kükipuurides saab suruda.

Eraldi võiks olla hantlite nurk kus on lai valik hantleid ning raskused oleksid dubleeritud et ei peaks teiste järel ootama. Rohkelt reguleeritavaid pinke oleks ka vaja.

Korralik masinapark võiks ka olla (nii endale kui ka selleks et spordisaal uusi liikmeid meelitaks sest muidu ei pruugi projekt end ära tasuda) ning ka veidi kardioseadmeid soenduseks. Pigem võiks spordisaal suunata oma ressursid ülal välja toodud kükipuuri komplekti kui et igat võimalikku masinat soetada.

Saalis võiks olla ka jooksurada ning rammumehe nurgake kus oleks erinevate suurustega traktorikumme ja näiteks farmeri kõnni varustus.

Korralik riietusruum koos dušši ja saunaga on iseenesest mõistetav.

Teisi ideid?

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.power-lift.com/pl_cust/gallery1.html

http://legendfitness.com/installlist.php?id=1

1250024359_339026538.jpg

Jõusaali südames peaks olema korralik kükipuur millel on enda tõsteplatvorm ja reguleeritav pink. Mõtlen midagi sellist:

4PostRack_9ft_SML.jpg

Mul on nii kahju et väljaspool USAd sellised komplekte eriti ei paista leiduvat.

Power-Lift on firma mis on sellel alal kõva tegija ning neil on väga kenad (ja head) puurid ja pukid: http://www.power-lift.com/racks-and-plaforms.html

Mul on suur unelm tulevikus oma majja või suurde korterisse taoline kombineeritav rack soetada ning seega ühest toast või ruumist korralik kodune treeningkeskus teha. Koduse jõusaali ROI peaks juba aasta-kahega saabuma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on suur unelm tulevikus oma majja või suurde korterisse taoline kombineeritav rack soetada ning seega ühest toast või ruumist korralik kodune treeningkeskus teha. Koduse jõusaali ROI peaks juba aasta-kahega saabuma :)

Tegelikult oleks õigem termin ROE. ROI puhul peaks olema tegemist investeeringuga, mis eeldab, et kasutad seadet tulu teenimiseks (mida on võimalik teha, kui näiteks võtad sõpradelt, kes külla tulevad seadme kasutamise eest raha, või sul on plaanis see tulevikus kallimalt maha müüa). Kuna aga koju ostetud seade on pigem osa sinu varadest, siis on ROE sobilikum suhtarv antud näidet iseloomustama.

Ja selle kõige lõppu muidugi :rolleyes:)))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnaah, ROI on parem, sest korralikku kodust jõusaali võiks ikka sõpradega sümboolse summa eest jagada ning antud summa eest mõne aja pärast juba lisavarustust osta; lisaks on see investeering tulevikku, nii et täitsa täpne termin :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult oleks õigem termin ROE. ROI puhul peaks olema tegemist investeeringuga, mis eeldab, et kasutad seadet tulu teenimiseks (mida on võimalik teha, kui näiteks võtad sõpradelt, kes külla tulevad seadme kasutamise eest raha, või sul on plaanis see tulevikus kallimalt maha müüa). Kuna aga koju ostetud seade on pigem osa sinu varadest, siis on ROE sobilikum suhtarv antud näidet iseloomustama.

Ja selle kõige lõppu muidugi :))))

Ma arvan et mõlemaid, nii ROI kui ROE'd võib kasutada siin. See tulu investeeringult võib olla ka see raha mida sa säästad jõusaalikülastuste pealt.

Küll aga ma kahtlen nightq et sa 2 aastaga sellise investeeringu tasa teed. Selline puur on üpris kallis (kugi ikkagi odavam kui enamus jõusaalimasinaid), pluss veel juurde pink, kang ja raskused ma pakun et võib minna kusagil 3000-4000 EUR.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mnaah, ROI on parem, sest korralikku kodust jõusaali võiks ikka sõpradega sümboolse summa eest jagada ning antud summa eest mõne aja pärast juba lisavarustust osta; lisaks on see investeering tulevikku, nii et täitsa täpne termin :)

Loomulikult, eks rohkem sõltubki sellest, mis sihtotstarve asjal on. Tore lihtsalt ka sellistes foorumites huvitavaid termineid kohata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks jõusaale on erinevaid, aga kõige olulisem on ikkagi teadmised ja motivatsioon! Olen 1998 aastal treeninud ajateenijana väga kitsastes tingimustes Võru metsas kännu otsas ja sama aasta lõpus treenisin ka USA-s, World Gym saalis, mida võib nimetada üheks parimaks maailmas sellel ajal. Hiljem ei ole ma enam kunagi nii heas spordiklubis treeninud, aga kõik lihased on saanud ilusa koormuse ning hetkel ei oskagi mingisugusest erilisest saalist unistada. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×