Jump to content
Bulletproof

Rulluisud

Recommended Posts

Tere

Pikemat aega on plaan olnud osta rulluiske. Olen netis uurinud ja leidnus ka soodsa internetipoe, mis müüb Derby Hybrid firma uiske. Kas on kellelgi selle firmas toodetega kokkupuuteid olnud?

Mis firma rulluiske ise kasutate ja kust oleks võimalik osta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma just lootsin, et keegi oskab nende Derby`de kohta midagi öelda. Väga palju raha ei taha nagu nende alla magama ka panna...

Kas seal A&T Spordis on suur valik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui oled tõsine sõidumees, siis vaata sellist lehte: www.bont.ee

AT Sport ka hea valik, seal väga pädevad müüjad.

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui oled tõsine sõidumees, siis vaata sellist lehte: www.bont.ee

AT Sport ka hea valik, seal väga pädevad müüjad.

Nii proff ei ole, et bontist midagi osta, kuid A&T soprdi kodulehelt hakkasid küll mõned rullikud silma. Usun, et astun sealt nv läbi. Interneti teel ei julge eriti osta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sõita oskad, siis osta ka head uisud, muidu käid kolm korda rajal ja kahetsed, et kiiremini ei veere!

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sõita oskad, siis osta ka head uisud, muidu käid kolm korda rajal ja kahetsed, et kiiremini ei veere!

Seda ma mõtlen isegi. Eks ka hind näitab mingil määral kvaliteeti ja plaan uiske nädalas 3-4x kasutada, kui ilm lubab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma sain mingi 200-300 krooni eest uued osta.ee'st ;)

Miks sellise hinnaga ära müüdi? Väikesed, suured? Mingi muu põnev põhjus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sõita oskad, siis osta ka head uisud, muidu käid kolm korda rajal ja kahetsed, et kiiremini ei veere!

Nö. head uisud, millega kiiremini veered -- kas see, kui head need on, oleneb põhiliselt rataste diameetrist? Või mida harrastajana veel arvestada?

//küsiks siis pigem, kuidas valida häid rulluiske?

Muudetud kasutaja trewe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sõita oskad, siis osta ka head uisud, muidu käid kolm korda rajal ja kahetsed, et kiiremini ei veere!

Need paar korda mis mina olen sõitnud, olen pigem kahetsenud et liiga kiired uisud on ;)

Täiesti võimatu on näiteks paigal seista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nö. head uisud, millega kiiremini veered -- kas see, kui head need on, oleneb põhiliselt rataste diameetrist? Või mida harrastajana veel arvestada?

//küsiks siis pigem, kuidas valida häid rulluiske?

Laagrid pole väga olulised, need tänapäeval kõigil uiskudel suht head... rattad võiks ikka 100 mm olla. Kui uisutada oskad (mina läksin hokimängu kogemuse pealt ja võttis harjumine ca. 5 km) ja plaan trenni teha, siis soovitaks igal juhul osta madala saapaga uisud - need on kergemad ja tõuge võimalik teha pikem/parem. Samuti on üldjuhul madala saapaga uisud kuumvormitava saapaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhtusin lugema 2 nädalat tagasi elu24s pikka artiklit, kus algajatele ei soovitata madalaid saapaid ja et paljud algajad on tagasi viinud madalad saapad. Kui ülemine äära hüppeliigesest allpool asub, siis see kõlab ebamugavalt... Oskan sõita, nii et algaja ei ole ja sõidaksin lõbu ning kardio pärast. Kas ikkagi soovitad madalaid uiske? ;) Praegu arvan küll, et poolkõrged uisud oleksid kindlam variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise sõidan alates 1997 ning pikemaid otsi, soovitada julgen Rollerblade uiske. Kindlasti võtta pika säärega uisud, manööverdamisvõimekus on neil suurem..kui pole eesmärki just kiiruisku sõita.

Laagrite osas tuleks ka tähelepanelik olla, on kiiremaid ja aeglasemaid.

Rataste osas 100mm hea valik, klassikaline 80mm meie teedel eriti hea ei ole, kui just ramp`il ei sõida.

Lühike saabas on tavasõitjale ebamugav ning on pigem rullsuisutaja evolutsioonis viimane etapp, kuhu ronimist peaks tõsiselt kaaluma, sest madal saabas pole pooltki nii mugav tavakasutajale kui pika säärega uiskudel.

Kokkuvõttes:

Valides rulluisku, tehke endale selgeks

1) mis hinnaklass (kuna rulluiske ostetakse mitmeteks aastateks siis peab saabas Teile sobima)

2) mis on sõidu eesmärk (pikad vahemaad, linnas vahetänavatel sõit või vigursõit)

3) manööverdamisvõimekus (80mm on selles osas paremad kui 100mm, rääkimata siis 5 rattaga kiiruiskudest)

4) kuullaagrite "libisevust" (ABEC 3,5,7 jne)

5) poes pange uisud jalga, kinnitage korralikult ning proovige natuke sõita, saate kohe tunda kas Teile sobib või ei ning kus on võimalikud kohad kus saabas hõõruma hakkab.

PS! üks praktiline soovitus veel: need, kes sõidavad uisku selleks, et rasket füüsilist koormust saada siis võtke kõige vähem libisev uisk üldse, sest võttes kiired uisud peate vähemalt topeltvahemaa läbima, et koormus oleks piisav. (ajakulu ja kasu ei ole korrelatsioonis)

Loodame, et sain natuke abiks olla ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PS! üks praktiline soovitus veel: need, kes sõidavad uisku selleks, et rasket füüsilist koormust saada siis võtke kõige vähem libisev uisk üldse, sest võttes kiired uisud peate vähemalt topeltvahemaa läbima, et koormus oleks piisav. (ajakulu ja kasu ei ole korrelatsioonis)

Loodame, et sain natuke abiks olla ;)

Nice. Plaan osta just koormuse pärast, peaksin siis võtma laagritega ABEC 3?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oluline on jah rataste diameeter ja laagrid. Ja see ratta kummisegu on ka erinev. Ise kiidan firmat K2, ei tea kas nad on kiired või aeglased.... 20 km läbin tunni ajaga ja võimlemist on palju ja kukkudes on valus....krt kui nii võtta siis polegi väga kiired...õnneks vist...sest tund aega rullitades tuleb juba tüdimus peale küll..

Aga seda peab ka teadma, et rullusike peab hooldama :)

Edit: hakkasin mõtlema, et ma kirjutasin totaalset jama....20 km tunni ajaga...mõõtsin delfist vahemaad ja selgus, et teekond mida läbin on pigem 15-16km...

Muudetud kasutaja vs poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhtusin lugema 2 nädalat tagasi elu24s pikka artiklit, kus algajatele ei soovitata madalaid saapaid ja et paljud algajad on tagasi viinud madalad saapad. Kui ülemine äära hüppeliigesest allpool asub, siis see kõlab ebamugavalt... Oskan sõita, nii et algaja ei ole ja sõidaksin lõbu ning kardio pärast. Kas ikkagi soovitad madalaid uiske? :) Praegu arvan küll, et poolkõrged uisud oleksid kindlam variant.

Soovitan ikka madalat uisku! Heale sõbrale, kellega aastaid koos hokit mänginud, sai koos valitud madal uisk ja tema sõitis nendega kohe väga hästi, nagu ma ütlesin, on oluline sõiduoskus - rull ja jää pole nii erinevad.

Kvaliteetsetel uskudel pole enam laagritel olulist vahet.

Madal ja kõva saabas, eriti kui ta on jala järgi kuumvormitud, on oluliselt mugavam, kui ükskõik milline pehme fitnessuisk - eriti tuleb see välja pikal sõidul.

Eriti loll soovitus on trenni jaoks pakkuda kehva uisku - soovitad Loskutovil ka kirsadega joosta, et vähema distantsiga ära väsiks?

Ma arvan, et mine Tallinnas AT Spordi poodi ja räägi personaliga, seal töötab näiteks Eesti parim naissõitja. Bonti müüb Kert Keskpaik, üks Eesti parimaid meessõitjaid.

PS! Mina õppisin uisutama ja hokit mängima 1993 aastal, madalate nahast saabastega uiskudega, sest paremaid siis polnud. Rullidega sõidan alates 2004 aastast ja kahetsen, et kohe ei soovitanud mul keegi madalaid saapaid (kahjuks polnud neid siis ka kusagil väga müügil).

Muide, mul seisavad ühed rollerblade speedmachine (kõrge fitnessuisu nö tippmudel) kapis, 45 nr. kui siiski madalaid osta ei taha, siis võid neid proovid ja hea hinna eest saada.

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eriti loll soovitus on trenni jaoks pakkuda kehva uisku - soovitad Loskutovil ka kirsadega joosta, et vähema distantsiga ära väsiks?

Analoogia ei ole Sul asjakohane. Proovi 2 sammu tagasi astuda, ehk hakkab kergem. Ilkuda pole mõtet - vale koht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan ikka madalat uisku! Heale sõbrale, kellega aastaid koos hokit mänginud, sai koos valitud madal uisk ja tema sõitis nendega kohe väga hästi, nagu ma ütlesin, on oluline sõiduoskus - rull ja jää pole nii erinevad.

Kvaliteetsetel uskudel pole enam laagritel olulist vahet.

Madal ja kõva saabas, eriti kui ta on jala järgi kuumvormitud, on oluliselt mugavam, kui ükskõik milline pehme fitnessuisk - eriti tuleb see välja pikal sõidul.

Eriti loll soovitus on trenni jaoks pakkuda kehva uisku - soovitad Loskutovil ka kirsadega joosta, et vähema distantsiga ära väsiks?

Ma arvan, et mine Tallinnas AT Spordi poodi ja räägi personaliga, seal töötab näiteks Eesti parim naissõitja. Bonti müüb Kert Keskpaik, üks Eesti parimaid meessõitjaid.

PS! Mina õppisin uisutama ja hokit mängima 1993 aastal, madalate nahast saabastega uiskudega, sest paremaid siis polnud. Rullidega sõidan alates 2004 aastast ja kahetsen, et kohe ei soovitanud mul keegi madalaid saapaid (kahjuks polnud neid siis ka kusagil väga müügil).

Muide, mul seisavad ühed rollerblade speedmachine (kõrge fitnessuisu nö tippmudel) kapis, 45 nr. kui siiski madalaid osta ei taha, siis võid neid proovid ja hea hinna eest saada.

Plaan siiski A&T spordist läbi astuda ja jala nr 43, nr 45 jäävad kahjuks suureks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Analoogia ei ole Sul asjakohane. Proovi 2 sammu tagasi astuda, ehk hakkab kergem. Ilkuda pole mõtet - vale koht.

Ja sina oled kes, et ma pean kuhugi astuma?

Ego ei luba tunnistada, et lolli nõu annad? Kas jalgratturid teevad ka trenni II Maailmasõjast pärit ratastega, suusatajad puusuuskadega jne?

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ego ei luba tunnistada, et lolli nõu annad? Kas jalgratturid teevad ka trenni II Maailmasõjast pärit ratastega, suusatajad puusuuskadega jne?

Järgmine sõnakas "mees" netiavarustes, tule ütle näkku siis, et loll, mis sa niisama keksid.

Hr "Unionu" ei tee vahet treeningu eesmärkidel, mistõttu võib talle küündimatuks jääda treeningu kontseptsioon, mis ei ole suunatud uisutamise arengule vaid jõudlusele või üldfüüsilise vms.

Teistele, kellele jäi põhimõte segaseks:

võttes kiired uisud ning tahtes head koormust jalgadele siis tuleb väga pikk vahemaa läbida (ehk piisava koormuse saamiseks kulub rohkem aega). Selleks aga et mitte 3-4h sõita, võtke uisud mis nii hästi ei libise ning koormus on suurem lühema vahemaa peale. Sisuliselt effekt võrdub samaga kui uisutada vastutuult (tõuge peab olema tugevam või samm tihedam, et läbida sama vahemaa, mis pärituulega sõites).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võttes kiired uisud ning tahtes head koormust jalgadele siis tuleb väga pikk vahemaa läbida (ehk piisava koormuse saamiseks kulub rohkem aega). Selleks aga et mitte 3-4h sõita, võtke uisud mis nii hästi ei libise ning koormus on suurem lühema vahemaa peale. Sisuliselt effekt võrdub samaga kui uisutada vastutuult (tõuge peab olema tugevam või samm tihedam, et läbida sama vahemaa, mis pärituulega sõites).

Algselt tuleb defineerida "hea koormus jalgadele" ja alles seejärel saab hakata planeerima treeningut ja selle eesmärke.

Tõesti heade uiskudega läbid sama tööga pikema vahemaa, kui mitte hästi veerevatega, aga väita, et heade uiskudega ei saa teha intensiivset treeningut, küll ei saa ning treeningu pikkust ei mõõdeta ju km-des vaid ajas, st ajaliselt sama pika ja sama intensiivse treeningu saab teha nii heade kui ka mitte heade uiskudega, kuid heade uiskudega on see lihtsalt oluliselt meeldivam ja nauditavam.

Väidad et ajaliselt pikk kergem treening = ajaliselt lühike raskem treening. Halloo, aga peaksid ju teadma, et need treeningud mõjutavad organismi erinevalt ning nii väita on lihtsalt asjatundmatu.

Algse teema juurde tagasi tulles võin oma kogemusest kinnitada, et madal carbon saabas võib olla harjumata jalale väga valus ja ebamugav, vähemalt esialgu, aga kui ära harjud, on hea, saabas peab muidugi superhästi jalga sobima. Poolkõrge on niisama sõitmiseks mugavam, kuid hästi ja täpselt peab seegi jalga sobima:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi pole ju üldse varustuse vanuses vaid selle korrasolekus, poolpiduse varustusega saab teha ainult mittekvaliteetsed treeningut ning alati püsib oht, et vigastad end.

Madalate uisukude puhul kehtib muidugi see tõsisasi, et nendega on võimalik teha kvaliteetsemat treenigut - tõuke ja puhkeasendi suhe on parem, jalg annab liikuma, treeningu puhul on ka see tähtis, sest pole ju vaja ajada jalgu tugevalt piimhapet täis! Fitness ehk kõrge uisu puhul jalg rohkem kinni ja liigutamine takistatud ning puhkefaas seetõttu lühem. Samas on saabas kindlasti raskem ja annab lisatreeningu :)

Pulssi on võimalik ajada kindlasti ka mõlemaga piisavalt kõrgeks, et oleks koormus rahuldav, kuid treening on ikkagi šhok keha jaoks ja mida kvaliteetsem see on seda lihtsam on sellega tal harjuda - eesmärk pole ju mitte keha mõtetult hirmraskesse olukorda panna vaid selle tööd just parandada - ehk viiskudega maratonidistantsi jookmine on kindlasti kahjulikum kui spetsiaalse jookusussiga, lisaks vedelikukaotusele tuleb organismil võidelda ka põrustest tekkinid liigesekulumisega jne - sama ka rulluisusõidu puhul, et lisaks vedelikukaotusele tuleb organismil võidelda piimhappe tekkega ehk õiges koguses haniku transpordiga kehasse ja kui tõuke ja puhkefaas on pikemad siis on ka organismil kergem kohaneda

Muudetud kasutaja Spordihai poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×