Jump to content
Kitkat1987

valu kannasiseküljel

Recommended Posts

Kõigepealt mainin kohe ära et olen kontsakandja, 8-13cm on mugavusideaal minu jaoks ja tavaliselt mitte kunagi madalaid jalanõusid ei kanna, v.a kodus sokkides...

Varem olen ka tähele pannud, et kui näiteks köögis kivipõranda peal olen väga pikka aega siis hakkab parema kanna sissekülg kuidagi tundma andma aga kuna see on suht hetkeline siis pole väga muretsenud.

Nüüd aga koolis laboris on hea mugav madalate saabastega ringi liikuda + õhtul trenn ja nüüd selline nõrk valu häirib, kui näpuga katsun siis on valu tunda ka, samas pole valu nii suur et aeroobikas midagi tegemata jääks. Valu tunnengi ainult siis kui näpuka puutun või kui püsti seisan. Liigutada saan igatepidi.

Kas peaks muretsema selle pärast või on tegu lihtsalt minu mingi vajaka jäänud lihasega mis nüüd pinges on ja ilmselt läheb ise ära mingi aja pärast see valu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oih, valesse kohta vist sain selle teema.. teised,kes oskaks mingit nõu anda, siis oleksin väga ülimalt tänulik.

täna trennis (tantsuline) tegin vist veel haiget oma jalale (oli palju hüppamist), kas peaksin kodus kannatama kuni valu kaob ja trennid pooleli jätma seniks? või mis seal kanna siseküljel ikka valutada saab? tavaliselt kui mõni lihas on valus siis öeldakse vastupidist, et kui trenni peale teha siis läheb kiiremini üle ju :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ei ole arsti siis diagnoosi panema ei hakka, kuid sellise hüppamise peale võib olla ka väike kanna põrutus. Mul oli kunagi selline asi ,et kand hakkas lihtsalt käies valutama ja iga päevaga läks hullemaks, kuni pidin päris lonkama ja spordiarsti juures selgus, et jalanõud millega käisin jookusrajal (ma ei hüpanud ega jooksnud) suutsin siiski üle kanna kõndides seda põrutada - lahendus oli see, et ostsin jalanõude sisse kanna pehmendused, neid müüakse ja hiljem kasutasin teistsuguseid tosse käimiseks - hiljem ei ole seda enam kordunud.

Läbi progresseeruva valu ei ole mõtet trenni teha - sellisel juhul mine pigem mõne spordiarsti juurde. Ise olen käinud Sergei Voronetski juures võtab vastu Kadrioru Spordiklubi keskuses.(sinna võid ette adminile helistada ja aja panna).

Head paranemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõigepealt mainin kohe ära et olen kontsakandja, 8-13cm on mugavusideaal minu jaoks ja tavaliselt mitte kunagi madalaid jalanõusid ei kanna, v.a kodus sokkides...

Varem olen ka tähele pannud, et kui näiteks köögis kivipõranda peal olen väga pikka aega siis hakkab parema kanna sissekülg kuidagi tundma andma aga kuna see on suht hetkeline siis pole väga muretsenud.

Nüüd aga koolis laboris on hea mugav madalate saabastega ringi liikuda + õhtul trenn ja nüüd selline nõrk valu häirib, kui näpuga katsun siis on valu tunda ka, samas pole valu nii suur et aeroobikas midagi tegemata jääks. Valu tunnengi ainult siis kui näpuka puutun või kui püsti seisan. Liigutada saan igatepidi.

Kas peaks muretsema selle pärast või on tegu lihtsalt minu mingi vajaka jäänud lihasega mis nüüd pinges on ja ilmselt läheb ise ära mingi aja pärast see valu?

Tegemist võib olla kõõluse põletikuga, ilmselt tagumise säärelihase tendiniidiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nojah, ma arvasin et lihtsalt mingi lihas valutab ja läksin kolmapäeval ka trenni. tantsulisse aerobikasse veel (mõistust ikka üldse pole ju!) .. ja tegin päris liiga endale.

ja nüüd lonkangi, nii valus on käia, eile olin kodus terve päeva, täna on pisut parem aga samas ma pole liikunud ka täna. ilmselt kui paar sammu teeks lööks valu uuesti välja :D madalate jalanõudega ei sa üldse käia, kodus tipin kikivarvukil ;)

läheks hea meelega spordiarsti juurde aga nagu ma googeldades aru saan siis tartus vomax võtab vastu alles esmaspäeval.. ja kliinikumis on telefon kinni koguaeg

kas võin kasutada elastiksidet? üks sõber ütleb et ei tohi, samas kuidagi toetab ja ei valuta nii palju. veel olen pannud külma peale..

ma olen nii õnnetu, et trenni ei saa :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nojah, ma arvasin et lihtsalt mingi lihas valutab ja läksin kolmapäeval ka trenni. tantsulisse aerobikasse veel (mõistust ikka üldse pole ju!) .. ja tegin päris liiga endale.

ja nüüd lonkangi, nii valus on käia, eile olin kodus terve päeva, täna on pisut parem aga samas ma pole liikunud ka täna. ilmselt kui paar sammu teeks lööks valu uuesti välja :D madalate jalanõudega ei sa üldse käia, kodus tipin kikivarvukil ;)

läheks hea meelega spordiarsti juurde aga nagu ma googeldades aru saan siis tartus vomax võtab vastu alles esmaspäeval.. ja kliinikumis on telefon kinni koguaeg

kas võin kasutada elastiksidet? üks sõber ütleb et ei tohi, samas kuidagi toetab ja ei valuta nii palju. veel olen pannud külma peale..

ma olen nii õnnetu, et trenni ei saa :P

Ägeda trauma ravimise skeem:

1. Puhkus - treeningud tuleb katkestada.

2. Jää - kasutamisel nõrgeneb põletikuline reaktsioon, külm valutustab. Jääd tuleb hoida vigastatud kohal 20 min, korrata tunni - kahe järel. Külmumise vältimiseks tuleb naha ja jää vahele asetada riie või side.

3. Kompress - tõstab kudede temperatuuri, mis vähendab turset. Vigastatud kohale asetada jäik side.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×