Jump to content
Guest aimar102

Kaalu langetamine

Recommended Posts

Guest aimar102

Tere sai täna ennast kaalutud ja kaalun 96.3kg ja olen 167.5cm pikk olekski küsimus,et kuida saaks kõige kiiremini kaalust alla võtma hakata, veel 4 aastat tagasi ma olins ama pikk ning kaalusin natuke üle 60kg. Masendav vaadata seda. Mis te soovitaksite kuidas oleks kõige effektiivsem selle probleemiga tegelema hakata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö vähem ja hakka trenni tegema.

Alusta kasvõi vähesega:

Käi jala, ära kasuta lifte.

Vaheta suured taldrikud ja kausid väiksemate vastu.

Osta rohkem juur- ja puuvilju.

...

Kui juba hoog sees, siis seo ennast vähemalt 3 või 6 kuuks mõne spordiklubiga. Kui ilmad lähevad paremaks sõida rattaga, rulluisuta.

Võta omale koer, veab sind iga päev välja. :D

Võimalusi on palju, asi on peaaegu alati vaid peale-hakkamises.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega keegi sinu eest seda vaeva nägema ei hakka. Vaata toitumine üle, kriitilise pilguga. Loe artikleid toitumise ja treeningu kohta, surfa foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Kuna suvi läheneb, otsustasin midagi ette võtta, et veidi kaalu alandada. Olen mees, 184cm pikk ja kaalun umbes 85 kilo.

Esiteks: söön hommikul kas putru või leiba singi ja kodujuustuga, vahel klaas jogurtit + tass kovi.

Enne lõunasööki kuskil kella 11 paiku mingi puuvili (õun, banaan) ja ~13.45 koolis lõunasöök (üle päeva on supp, ülejäänud ajal praad).

Õhtusöögi üritan alati enne kella 18.00'i ära süüa ja peale seda enam mitte midagi. Suurim küsimus ongi, et mida õhtusöögiks süüa. praegu suht lambist lihtsalt väherasvast toitu söönud.

Muide, kas kuskil fitnessi kodulehel tasuta toidukavu ka koostatakse?

Kuna metsateed ja ka kõik ülejäänud teed ( :( ) on lumes ja jääs, siis veel jooksutrenni teha ei saa ning hüppan kas hüppenööriga või väntan velotrenažööril iga päev kuskil 20.00 ajal ehk siis kui koju jõuan. Kas peaks rohkem ka lihasetreeningule keskenduma?

Ootan nõuandeid,

ette tänades!

Muudetud kasutaja Marsielanik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul ei ole vaja kaalust alla võtta kui treeninguga veidi lihast kasvatad. Siis näed, et kaalunumber on küll umbes sama, aga peeglist nähtav pilt muutub oluliselt. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul ei ole vaja kaalust alla võtta kui treeninguga veidi lihast kasvatad. Siis näed, et kaalunumber on küll umbes sama, aga peeglist nähtav pilt muutub oluliselt. :(

No ma olen aastate jooksul päris palju treeninud erinevaid lihasepiirkond, aga kõht on ikka pekine. Arvan, et rasva peaks küll veidi põletama.

Üks põhiajendiks kaalulangetamiseks on see, et mul on kõhust natuke paremal üks vastik venitusarm ja külgedel ka (ühelt pool üpris vähe). Kõhu peale tahtis ka mingiaeg tekkida, aga see jäi õnneks suhteliselt minimaalseks.

Selline küsimus, et kas keegi ei tea, mis ajaga need umbes heledamaks peaksid minema?

Muudetud kasutaja Alexander Andrusenko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma olen aastate jooksul päris palju treeninud erinevaid lihasepiirkond, aga kõht on ikka pekine. Arvan, et rasva peaks küll veidi põletama.

Kui sinu mõõtudega mees ei ole oma peegelpildiga rahul,siis järelikult

1.on söömine vale - liiga palju süsivesikuid,liiga vähe rasvu ja valke

2.trenn on olnud(võimalik,et ka vale söömise tõttu) ebaeffektiivne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sinu mõõtudega mees ei ole oma peegelpildiga rahul,siis järelikult

1.on söömine vale - liiga palju süsivesikuid,liiga vähe rasvu ja valke

2.trenn on olnud(võimalik,et ka vale söömise tõttu) ebaeffektiivne

Tunnistan, et olen palju söönud rämpstoitu ja saiaksei kiiruse huvides, aga nüüdsest on plaan ennast käsile võtta. Kas tunde järgi tervislik söömine aitaks? (aka. hommikul puder ja terve päeva jooksul vähem rasvased asjad, vältida kiirtoitu). Finantsiliselt pole kahjuks võimalik ka siinsetelt proffidelt omale toitumiskava tellida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tunnistan, et olen palju söönud rämpstoitu ja saiaksei kiiruse huvides, aga nüüdsest on plaan ennast käsile võtta. Kas tunde järgi tervislik söömine aitaks? (aka. hommikul puder ja terve päeva jooksul vähem rasvased asjad, vältida kiirtoitu). Finantsiliselt pole kahjuks võimalik ka siinsetelt proffidelt omale toitumiskava tellida.

Mitte rasvasid pole vaja vältida vaid süsivesikuid.

Toksi Fred Antson otsingusse ja loe tema artiklid läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tasuta ei saa siin ilmas eriti midagi,väljaarvatud mõned üksikud korrad, aga näidismenüü on siin küll olemas

http://www.fitness.ee/?act=article&art...smenuu-nadalaks

Tee veidi kodutööd ise. Mine www.toitumine.ee ja loe sealt läbi koht, kus väga lihtsalt selgitatakse põhiliste toitainerühmade - valkude, rasvade ja süsivesikute suhet menüüs.

Seejärel toimub nii:

1. Leia enda kaloritarve päevas

2. Su valgutarve on ca 1,2-1,4 * sinu kehakaal normaalse rasvaprotsendi juures. Ehk, sinu kehakaal BMI 24-25 juures. Kui see on nt. 75 kg, siis 75*1,2 g.

3. Su rasvatarve on ca 20% päevasest kalorivajadusest. Või siis, umbes sama tulemuse saad oma normaalse kehakaalu (BMI 24) numbrist - 75kg -> 75g rasvu

4. Leia valkude ja rasvade poolt antavad kalorid. Ülejääk kata süsivesikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tee veidi kodutööd ise. Mine www.toitumine.ee ja loe sealt läbi koht, kus väga lihtsalt selgitatakse põhiliste toitainerühmade - valkude, rasvade ja süsivesikute suhet menüüs.

Seejärel toimub nii:

1. Leia enda kaloritarve päevas

2. Su valgutarve on ca 1,2-1,4 * sinu kehakaal normaalse rasvaprotsendi juures. Ehk, sinu kehakaal BMI 24-25 juures. Kui see on nt. 75 kg, siis 75*1,2 g.

3. Su rasvatarve on ca 20% päevasest kalorivajadusest. Või siis, umbes sama tulemuse saad oma normaalse kehakaalu (BMI 24) numbrist - 75kg -> 75g rasvu

4. Leia valkude ja rasvade poolt antavad kalorid. Ülejääk kata süsivesikutega.

Sobib normaalsetele inimestele,mitte mingil juhul endomorfidele.

Minu puhul viis taoline vahekord metsiku ülekaaluni.

Elik siis,minusuguste puhul on max aksepteeritav süsivesikute osa 30%;dieediperioodil 20-25%.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artiklites on öeldud, et süüa tuleks low-carb, aga küsimus oleks, et kui palju või vähe see normaalne süsivesikute kogus päevas on? Põhimõtteliselt iga toiduaine sisaldab ju süsivesikuid.

Mida intensiivsemalt sa trenni teed, seda rohkem sa võid süsivesikuid tarbida. Leidub palju erinevaid toiduaineid, milles ei ole süsivesikuid ning nad koosnevad, kas valgust,rasvast või neis on minimaalselt süsivesikuid.

Munad,Kohupiim,liha,kala - need on valgu-ning rasvarikkad.

Pähklid, seemned on samuti head rasva allikad, kuid neis on süsivsikuid, aga need süsivesikud on väga madala glükogeemilise indeksiga ning ei põhjusta suurt veresuhkur kõikumist.

Väldi lihtsuhkruid, nisujahu, valget saia, mahlu,magusaid jogurteid, maisihelbeid.

Muudetud kasutaja PumaZ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Kuna suvi läheneb, otsustasin midagi ette võtta, et veidi kaalu alandada. Olen mees, 184cm pikk ja kaalun umbes 85 kilo.

Esiteks: söön hommikul kas putru või leiba singi ja kodujuustuga, vahel klaas jogurtit + tass kovi.

Enne lõunasööki kuskil kella 11 paiku mingi puuvili (õun, banaan) ja ~13.45 koolis lõunasöök (üle päeva on supp, ülejäänud ajal praad).

Õhtusöögi üritan alati enne kella 18.00'i ära süüa ja peale seda enam mitte midagi. Suurim küsimus ongi, et mida õhtusöögiks süüa. praegu suht lambist lihtsalt väherasvast toitu söönud.

Muide, kas kuskil fitnessi kodulehel tasuta toidukavu ka koostatakse?

Kuna metsateed ja ka kõik ülejäänud teed ( :( ) on lumes ja jääs, siis veel jooksutrenni teha ei saa ning hüppan kas hüppenööriga või väntan velotrenažööril iga päev kuskil 20.00 ajal ehk siis kui koju jõuan. Kas peaks rohkem ka lihasetreeningule keskenduma?

Ootan nõuandeid,

ette tänades!

Mul jäi arusaamatuks. Kas Sa tõesti sööd viimase eine päevas kell kuus ja kell kaheksa teed veel trenni, peale mida ei söö midagi??? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ma sain tegelt ise ka aru sellest, et see on vale. Süüa ei tohi 2h enne magamaminekut, fakt.

Aga selline küsimus: Kas on vahet, kas käia jooksmas hommikuti või õhtuti? Mõtlesin, et palju mõnusam oleks hommikul enne kooli jooksmas käia kui õhtul hilja kui koju jõuan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ma sain tegelt ise ka aru sellest, et see on vale. Süüa ei tohi 2h enne magamaminekut, fakt.

Aga selline küsimus: Kas on vahet, kas käia jooksmas hommikuti või õhtuti? Mõtlesin, et palju mõnusam oleks hommikul enne kooli jooksmas käia kui õhtul hilja kui koju jõuan.

Kust sa veel sellist fakti kuulsid?? :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ma sain tegelt ise ka aru sellest, et see on vale. Süüa ei tohi 2h enne magamaminekut, fakt.

Aga selline küsimus: Kas on vahet, kas käia jooksmas hommikuti või õhtuti? Mõtlesin, et palju mõnusam oleks hommikul enne kooli jooksmas käia kui õhtul hilja kui koju jõuan.

Samuti küsimus, et kust selline fakt?

Loll jutt, muud ei midagi. Kui mõni treener sulle seda ütles, siis too kohe heaga nimi välja, et me ta ära lintšida saaksime. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan siia tänase söögimenüü, palun ütelge, kui esineb liiga palju süsivesikuid või liiga vähe valke vms.

7.00 - jooks kuskil 30 minutit (mingi aeg suurendan koormust, praegu lihtsalt füüsiline vorm kehva)

8.00 - kaerahelbepuder + üks rukkipala leib seasingiga, peale veidi kodujuustu. Tass kohvi.

~11.00 - vahepalaks kiivi või banaan

13.45 - praad või supp. Täna oli näiteks makaronid bolognese kastmega, viil musta leiba + keefir

19.00 - Õhtusöögiks borš, kõrvale paar viilu teraleiba.

Muudetud kasutaja Marsielanik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjutan siia tänase söögimenüü, palun ütelge, kui esineb liiga palju süsivesikuid või liiga vähe valke vms.

7.00 - jooks kuskil 30 minutit (mingi aeg suurendan koormust, praegu lihtsalt füüsiline vorm kehva)

8.00 - kaerahelbepuder + üks rukkipala leib seasingiga, peale veidi kodujuustu. Tass kohvi.

Valgu/rasva-vaene jällegi. Lisa juurde näiteks 3-4 muna ja räägime juba asjast.

~11.00 - vahepalaks kiivi või banaan

Mõttetu vahepala. Viska juurde kodujuustu üks tops ja on midagi väärt juba.

13.45 - praad või supp. Täna oli näiteks makaronid bolognese kastmega, viil musta leiba + keefir

Makaronid võid suhtkoht ära unustada. Praad või supp? Kumb see makaronihunnik siis on? Minu arust pole kumbki nagu? Pigem söö korralik liha/kalatükk koos aedviljadega. Törts pruuni riisi süsivesikute jaoks. / Kui koolis muud varianti ei ole, siis pead kodust ise kaasa tegema midagi kasulikku. :(

19.00 - Õhtusöögiks borš, kõrvale paar viilu teraleiba.

Jällegi liialt olematu õhtusöök. Kui sa borš just lihast ei koosne 90% ulatuses siis suhtkoht toitainetevaene kõhutäide nagu enamik suppe. Jällegi pigem korralik liha/kala-eine. / Kodujuust, kohupiim, puuvilju paar tükki ntks...

Millal magama? Kui kell 22, 23 magama siis enne võiks veel ühe toidukorra teha - näiteks: kohupiim / kodujuust. Mis kell trenn sul on? Peale trenni on vaja korralikult toituda. See Borš on liiga, liiga vähe. Kui kirjutasid, et kell 20 teed veidi trenni siis ongi, kui lõpetad - tee üks hea eine endale. Kohustuslik. Kohupiim/ kodujuust, juurde võid haugata rosinaid näiteks. Kirsikompott kohupiima maitsestamiseks. Kasuta maitsestamata kohupiima, sest sellest on kõige suurem valgusisaldus ning pole liigselt muud jura sees.

Masendav. Valke ülivähe, süsivesikuid liiga palju. Rasvu ka vähevõitu. Häid rasvu...

Sellise menüüga mnjah. Pole sportlase menüü minu arust. Rohkem selline tava-inimese toitumine, kes lihtsalt kõhtu täidab...

Niiet jah. Pead kõvasti muutusi tegema. <_<

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohjah <_< Eks ma midagi sellist ootasingi vastuseks tegelt. Suur aitäh, et mind maa peale tõid!

Süsivesikute osas, mul ei ole halli aimu ka, kuidas neid veel enam vähendada kuna enda arust tarbin neid võimalikult vähe.

Katsun rohkem lisada lihatooteid ja valgurohkeid tooteid.

Vot selle õhtuse trenniga on tihti nii nagu on, kuna jõuan koju alles 20-21 paiku, just selletõttu hakkasin jooksmist harrastama hommikul. Eesmärgiks siiski rasvapõletamine.

Kirjutan homse päeva lõpus ka oma menüü, äkki suudan piisavad korrektuurid teha.

Muudetud kasutaja Marsielanik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ohjah :P Eks ma midagi sellist ootasingi vastuseks tegelt. Suur aitäh, et mind maa peale tõid!

Süsivesikute osas, mul ei ole halli aimu ka, kuidas neid veel enam vähendada kuna enda arust tarbin neid võimalikult vähe.

Katsun rohkem lisada lihatooteid ja valgurohkeid tooteid.

Vot selle õhtuse trenniga on tihti nii nagu on, kuna jõuan koju alles 20-21 paiku, just selletõttu hakkasin jooksmist harrastama hommikul. Eesmärgiks siiski rasvapõletamine.

Kirjutan homse päeva lõpus ka oma menüü, äkki suudan piisavad korrektuurid teha.

Vabalt või koju jõudes teha kätekõverdusi näiteks, kükke, ühe jala peal pöiatõuse jne jne. Pole küll eriline trenn, aga siiski trenn. Ning arvestagi umbes nii, et peale trenni vbl 30min sööd oma eine. Ning kui magamaminekuaeg ka suht koht käes siis võibki sinu viimaseks toidukorraks jääda. Kui aga magamamineku aega veel mitme tunni kaugusel, siis võid enne magamaminekut veel süüa veidi.

Süsivesikuid vähemaks. Noh need võileivad pole otseselt kõige hullemad kui kasutad täistera rukkileiba, juustu ning sinki peale. Aga kui su hommikune eine on niigi hunnik putru, mis süsivesiku laks päris kõva - siis usun, et näed isegi, kuidas see kõik kuhjub.

See hommikupudru võib jääda. Aga eemalda see võileib.

Hommikul näiteks söö see pudru, tee 3-4 munast omlett, lisa veidi peekonit või juustu sellele ning loputa alla klaasi mahlaga.

Lõunal sama teema. Kui sööd kuhja makarone, siis jällegi süsivesikupomm ning leiba veel juurde - ongi pm. ainult süsivesikud eine sisuks. Lõunaks soovitan ikka mingi korralik liha/kalatükk nagu mainisin.

Tee siis nii, las kodus prae valmis ning karbiga kaasa. Pole mingi eriline raskus. <_<

Õhtusöök jällegi, et kuigi supp pole enamasti nii süsivesikurikas, on tas vähe valku enamasti. Põhiline osa on vedelik, ning olenevalt supist, põhimõtteliselt rasvane puljong.

Pigem jällegi korralik liha/kalatükk, kõrvale veidi riirsi näiteks, tatart ja rohelist. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vot seda ma ei teadnudki, et puder süsivesikupomm on. Ikka soovitatakse hommikuks ju putru süüa.

Aga kas omleti asemel võin 3-4 keedumuna süüa?

Ma pole muidugi spetsialist, aga see kõik tundub jube rasvane kogus päeva jooksul, kas sellise toitumise kõrvalt on üldse võimalik rasva põletada?

Suur aitäh senise abi eest! <_<

Muudetud kasutaja Marsielanik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot seda ma ei teadnudki, et puder süsivesikupomm on. Ikka soovitatakse hommikuks ju putru süüa.

Aga kas omleti asemel võin 3-4 keedumuna süüa?

Ma pole muidugi spetsialist, aga see kõik tundub jube rasvane kogus päeva jooksul, kas sellise toitumise kõrvalt on üldse võimalik rasva põletada?

Suur aitäh senise abi eest! :(

täisterakaerahelbed (100 g):

- Kaloreid 385 Kcal, Rasva 5 g, Valku 11 g, Süsivesikuid 65 g, Kiudaineid 14 g - kustuta

Kaloreid: 385 Kcal

Rasva: 5 g.

Valku: 11 g.

Süsivesikuid: 65 g.

Kiudaineid: 14 g.

Ehk pudrus ka ilusti valku ja isegi nõksa rasvu. Küll aga hõlmab lõviosa siiski süsivesikuid. Mitte, et need kaerahelvestes halvad oleksid, vaid kui liiga palju süüa siis läheb asi ikka balansist välja. :P

Ning nii naljakas kui see ka ei ole, siis rasva peab sööma suhteliselt palju, et rasva põletada. Mõtle niimoodi: Mida vähem sa rasva tarbid, seda enam su keha tunneb, et on vaja neid viimaseid rasvavarusid kinni hoida - kuna juurdevoolu nii palju enam pole. Aga see on ainult üks asi asjast - rasvades on kõike keha elutegevuseks vajalikku.

Kõige tähtsam vast isegi see, et kui pole piisavat heade rasvade juurdevoolu siis väheneb ka testosterooni tootmine, mis teadagi meessuguhormoon ning sinu lihaste ehituses väga tähtsat rolli mängib. Neid põhjuseid on veel ja veel. ;)

Arvesta umbes nii, et vähemalt 1g rasvu oma kehakilo kohta, isegi nõksa rohkem oleks hea. Valke 1,5-2g kehakilo kohta oleks hea koht alustuseks. Ülejäänud las olla siis süsivesikud. :P

Omleti asemel võid muidugi mune ka niisama süüa. Lihtsalt endal oli mugav omletti peekonit ja juustu sisse segada. Vabalt võid kõike eraldi valmistada ja siis koos süüa. Maitseeelistus kõigest. <_<

Võid hommikul isegi mune rohkem keeta ning neid oma ennelõunase eine puhul tarbida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×