Jump to content
Dnb

Jõusaalis käimine ALGAJA

Recommended Posts

Tere, kuna vanust on juba piisavalt tunnen, et oleks aeg hakata käima jõusaalis. Olen käinud koos sõpradega mõned korrad, kuid probleem on siis selline, et ma ei suuda sundida ennast jõusaalis käima, nt. sõber jälle kutsub, siis ma ütlen, et mul kiire, koolis jäeti palju kodutööd jne. Kuid ma tean, et ma peaksin käima, pole just jõumees, ehk siis päris nõrk, imelik ka seal mingid nooremad kõrval, ise teed seal mingi tühja kangiga või mini raskustega jõudu, saan aru, et alguse asi, kuid ikkagi suht imelik. Ausalt üeldes, ei jaksa 10 lõugagi ära tõmmata. Kehalise õpetajagi noomis, et oleksin aeg juba jõusaalis käia.

Et, siis kuidas teie saite inspiratsiooni jõusaalis käima hakata?

Tänan, Dnb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et, siis kuidas teie saite inspiratsiooni jõusaalis käima hakata?

Ei alustanud küll jõusaaliga, aga trenni sundis minema pilk peeglisse (ma pole kunagi ülekaaluline olnud, lihtsalt "peenike paks"). Algus oli raske, tuli end kõvasti sundida, käisin puhtalt tahtejõu pealt, siis paari kuuga harjusin ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa tõesti ei taha käia jõusaalis, siis kes saab sind käskida. Aga sellepärast, et jõudu vähe on, ei tasu trenni minemist häbeneda. Kõik on alguses Kui oleksid tugev, siis poleks ju vajagi jõusaalis käia. :D

Kui üks aastakene korralikult trenni teha, peaks vorm juba päris rahuldav olema, niiet midagi kättesaamatut pole seal ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, ma ei ole paks, mingi ~65 kg ja 186cm Suht kõhna :D

Jõusaal on ka väga ligidal ...

Siis on ju nii mugav käia.

Igal juhul: sa ei pea end sundima tegema sellist trenni mis sulle ei meeldi. Kui kangitõstmine pole sinu ala, siis vali endale midagi muud.

Kuid see et saalis on inimesi kes sinust rohkem tõstavad ei peaks küll olema mingi hirmutav faktor mis sind trennis eemal hoiab. Pigem on see inspiratsioon selleks et kõvemini treenida sest alati leidub kedagi kes on sinust tugevam, kiirem, parem, jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti hakka käima jõusaalis tasapisi, ja ka kõvasti rohkem sööma.

Päris kõhna tundud oma mõõtude järgi jh.

Ja see, et sa oled saalis teistest nõrgem ei tähenda midagi.

Mina vaataksin sinu peale sellise mõttega, et "näe, tubli poiss, viitsib pingutada ja trenni teha, ei ole vähemalt looder, ja küll ta ka kunagi suureks saab".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma jõusaalis hakkasin käima, siis ma olin ise ka kuskil 70kg ja pikkus 185cm, praegu kuskil 6 aastat varsti möödas(kui toituda kohe õigesti, kasvab kaal palju kiiremini), kõige rohkem olen 92kg kaalunud, hetkel 86,5kg. Aga mul oli küll tugev tahe suureks kasvada, sest ega keegi teine sinu eest trenni ära ei tee, jäädki selliseks luuavarreks. Kui jõusaal ei meeldi, siis vali mingi muu asi muidugi, aga ma arvan, et lihast on kõige lihtsam just jõusaalis kasvatada.

A veel omast kogemusest, et sõudjad või aerutajad on ka päris jämedad elukad :D

Muudetud kasutaja Viiking poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, kuna vanust on juba piisavalt tunnen, et oleks aeg hakata käima jõusaalis. Olen käinud koos sõpradega mõned korrad, kuid probleem on siis selline, et ma ei suuda sundida ennast jõusaalis käima, nt. sõber jälle kutsub, siis ma ütlen, et mul kiire, koolis jäeti palju kodutööd jne. Kuid ma tean, et ma peaksin käima, pole just jõumees, ehk siis päris nõrk, imelik ka seal mingid nooremad kõrval, ise teed seal mingi tühja kangiga või mini raskustega jõudu, saan aru, et alguse asi, kuid ikkagi suht imelik. Ausalt üeldes, ei jaksa 10 lõugagi ära tõmmata. Kehalise õpetajagi noomis, et oleksin aeg juba jõusaalis käia.

Et, siis kuidas teie saite inspiratsiooni jõusaalis käima hakata?

Tänan, Dnb.

Eks sunni end. Kui jõusaalis käimine saab harjumuseks, siis suudad ka nautida ja näed arengut. Kasuks tuleb kindlasti mingi eesmärgi seadmine. Kui mina kunagi alustasin, oli eesmärk suruda rinnalt 100 kg, kuigi esimesed seeriad sai u 50kg tehtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli lihtsalt igav istuda iga päev kodus, hea vaheldus kui saab saali, füüsilist ka vaja ju.

Ja praegu võid sa nõrk olla. Alguses tuleb areng väga kiirelt kui raskusi liigutada, niiet varsti sul enesehinnang tõuseb ja siis lähed veel parema meelega saali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, kuna vanust on juba piisavalt tunnen, et oleks aeg hakata käima jõusaalis. Olen käinud koos sõpradega mõned korrad, kuid probleem on siis selline, et ma ei suuda sundida ennast jõusaalis käima, nt. sõber jälle kutsub, siis ma ütlen, et mul kiire, koolis jäeti palju kodutööd jne. Kuid ma tean, et ma peaksin käima, pole just jõumees, ehk siis päris nõrk, imelik ka seal mingid nooremad kõrval, ise teed seal mingi tühja kangiga või mini raskustega jõudu, saan aru, et alguse asi, kuid ikkagi suht imelik. Ausalt üeldes, ei jaksa 10 lõugagi ära tõmmata. Kehalise õpetajagi noomis, et oleksin aeg juba jõusaalis käia.

Et, siis kuidas teie saite inspiratsiooni jõusaalis käima hakata?

Tänan, Dnb.

Inspiratsioon? Peegelpilt. Istusin aasta aega tühjalt kodus ilma ühegi füüsilise trennita, lihtsalt sõin ja kogusin päästerõngast ümber. Enesehinnang langes samal ajal kui mingi manboob hakkas särgi all tekkima. Lihtsalt ühel päeval pöörasin kõik pea peale ja ostsin sel samal päeval hantlid ja hakkasin koheselt kodus treenima.

Raskuste üle ära muretse. Tee mis tahad on alati sinust keegi tugevam ja kiirem, treeni aasta, 2 või 10 tuleb ikka üks päev mingi koll sisse ja teeb sinu max kangiga sooja :D. Esialgu oli mul kindlasti sama mõtteviis, et mul on kang kõigest 35kg aga kõrvalpingil teeb teine 60kg rohkem kordusi kui mina jne, kuid ega see siis ei tähenda, et sina temast lõpuks mööda ei või minna (raskustega). Seal jõusaalis kus ma käin on korralikult inimesi, kes teevad alles kang+5kgste ketastega rinnalt surumist, ei ole siiani ühtegi inimest näinud kes oleks teist norinud väikese raskuse pärast või mida iganes, kõik on alustades enam-vähem samal maal. Ma ei jõudnud 10 lõuga tõmmata isegi pärast umbes 7-8 kuud treenimist (muidugi kahetsen, et alguses kasutasin kehaosadeks jagatud treeningkava, jõu areng oli nullilähedane), isegi praegu oleks 10 korralik katsumus, kuna praegu on massiperioodi tipphetk, kuid jutu mõte see, et lõuatõmme ainuüksi pole mingi eriline jõu indikaator.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inspiratsioon? Peegelpilt. Istusin aasta aega tühjalt kodus ilma ühegi füüsilise trennita, lihtsalt sõin ja kogusin päästerõngast ümber. Enesehinnang langes samal ajal kui mingi manboob hakkas särgi all tekkima. Lihtsalt ühel päeval pöörasin kõik pea peale ja ostsin sel samal päeval hantlid ja hakkasin koheselt kodus treenima.

:D mul olid ka korralikud manboobsid, oleks võinud mõnele naisele ka silmad ette teha, volte vist oli tipphetkel kuskil 9? sinnakanti midagi :D(aga kõigepealt lasin pekil põleda rattasõiduga, teemaalgatajal õnneks sellist probleemi pole).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see trenn polegi motiveeriv kui passid seal paar tundi ja räägid poole ajast juttu sõpradega. Võta paar harjutust ette(1 jalgade harjtus ntx kükk, üks surumine ntx püsti surumine ja üks tõmme ntx su lemmikud lõuatõmbad:P) ja saada sõbrad ######:D

Ahjaa, asjal on üks konks- iga kord pead kas veidi raskust lisama või rohkem kordusi tegema kui eelmine kord. Ning näed, et jõudu ja massi hakkab tulema ludinal.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega see trenn polegi motiveeriv kui passid seal paar tundi ja räägid poole ajast juttu sõpradega. Võta paar harjutust ette(1 jalgade harjtus ntx kükk, üks surumine ntx püsti surumine ja üks tõmme ntx su lemmikud lõuatõmbad:P) ja saada sõbrad ######:D

Ahjaa, asjal on üks konks- iga kord pead kas veidi raskust lisama või rohkem kordusi tegema kui eelmine kord. Ning näed, et jõudu ja massi hakkab tulema ludinal.

Selle vaidlen nüüd vastu. Üksi trenni teha on kõige hullem.

Parim motivaator on küll kobeda välimusega tšikk kõrvalpingil, aga ka trennikaaslaste / sõprade olemasolu aitab rohkem pingutada.

Ütleks, et vahe on nii 3-4% maksimaaljõus. See kandub aga seeriatesse ilusti üle. Näiteks neljaseid tehes järsku jõuad ka viiendat kordust jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle vaidlen nüüd vastu. Üksi trenni teha on kõige hullem.

Parim motivaator on küll kobeda välimusega tšikk kõrvalpingil, aga ka trennikaaslaste / sõprade olemasolu aitab rohkem pingutada.

Ütleks, et vahe on nii 3-4% maksimaaljõus. See kandub aga seeriatesse ilusti üle. Näiteks neljaseid tehes järsku jõuad ka viiendat kordust jne.

90 juhtudel pingutatakse võidu surumises ja pingutatakse õlad katki:P Aga tore oleks küll sõpradega jõutõmmet või kükki teha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
90 juhtudel pingutatakse võidu surumises ja pingutatakse õlad katki:P Aga tore oleks küll sõpradega jõutõmmet või kükki teha:)

Kuidas tõmbes selja ära tõmbamine parem lahendus oleks?

Tehnika lagunemist tuleb nkn vältida, vahet pole, kas teed üksi või koos sõbraga, surud või kükid.

Lihtsalt kui olla motiveeritum trennis, siis tulemused paranevad ka kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ikka aegajalt mõnele "vanale trennitegijale" teen kurja nägu ka, kui mu tagasihoidlike raskuste suhtes üleolevalt suhtutakse ning tehnika lagunemisel kergelt irvitatakse, aga aitama ei tulda. Ole sa kapp või mitte, aga vihjest saadakse aru küll. Kusjuures, täna oli konkreetne juhus, kus üks sell tegi jõutõmmet täiesti küürus seljaga ja treener teda aitama ei läinud, vaid hoopis rääkis oma personaaltreeningu õpilasega. Tegelikult ta nägi küll, mis toimus.

Lääne tasemel treenereid meil ikka üldse pole; õige treener vaatab pidevalt, mis saalis toimub ja aitab kõiki, mitte ei ole sellise hoiakuga, et harjutused õpetatakse selgeks personaaltreeningu käigus.

Aga teema algajatele soovitaks võtta kampa üks veidi edasijõudnum algaja, kes juba tehnikast üht-teist jagab ja ka toitumise kohta juba uurimustööd teinud on. Võin kihla vedada, et tal pole nina püsti ja käitub inimlikult :(

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ikka aegajalt mõnele "vanale trennitegijale" teen kurja nägu ka, kui mu tagasihoidlike raskuste suhtes üleolevalt suhtutakse ning tehnika lagunemisel kergelt irvitatakse, aga aitama ei tulda. Ole sa kapp või mitte, aga vihjest saadakse aru küll. Kusjuures, täna oli konkreetne juhus, kus üks sell tegi jõutõmmet täiesti küürus seljaga ja treener teda aitama ei läinud, vaid hoopis rääkis oma personaaltreeningu õpilasega. Tegelikult ta nägi küll, mis toimus.

Lääne tasemel treenereid meil ikka üldse pole; õige treener vaatab pidevalt, mis saalis toimub ja aitab kõiki, mitte ei ole sellise hoiakuga, et harjutused õpetatakse selgeks personaaltreeningu käigus.

Aga teema algajatele soovitaks võtta kampa üks veidi edasijõudnum algaja, kes juba tehnikast üht-teist jagab ja ka toitumise kohta juba uurimustööd teinud on. Võin kihla vedada, et tal pole nina püsti ja käitub inimlikult :)

See on jälle kõik suhteline.

Võiks öelda, et julgelt pooled kükkijatest näiteks teevad harjutust vale tehnikaga. Esiteks ei meeldi paljudele täistallaga kükk. Tõusevad nii kannad kui talla välimine pool. Siis teine viga on see, et tõustes lähevad põlved kokku. Nii nagu Janaril väsinuna

videos viimased kordused. Kolmandaks aetakse ulmelisi raskuseid taga ning sügavus muutub aina kõrgemaks. Täiskükkidest saavad poolkükid, seejärel veerandkükid, aga endiselt arvatakse, et tehakse õiget kükki.

Ometigi on kükk selline lihtne harjutus, milles tuleb sisuliselt vaid kaks asja õigesti teha: jalad sobivalt paika panna (varbad välja keeratud) ning üles vaadata kükkimise ajal (selleks, et selg sirge püsiks). Kõik ülejäänu on loomulik meile selle harjutuse juures.

Teooria on alati asja juures lihtne külg. Praktikas teen ise ka vigu, juhiseid teistele andma just tihti ei kipu. Muigan siis, kui endast suurem koll teeb valesti midagi. :(

Tartuski nähtud, kuidas heitetreener räägib juttu tüübiga, kes järgmine hetk läheb ja tõmbab 190kg nii, et selg jumala banaan. Mitte ainult ülaselg, vaid ka alaselg! Treener räägib ainult sellest, et alla 200kg ei tasu rekorditest rääkida. :)

Nii palju kui kõrvaltvaatajana aru sain, siis sportlase ja treeneri vahel mingit koostööd ei toimunud, vaid lihtsalt tundsid teinetest. Treener juhendas hoopis mingit heitjat samal ajal. Ning samuti polnud tegu jõusaalitreeneriga, seega millegi vastu ta otseselt ei eksinud.

Muidu Vladimir Borissov on TÜ spordihoones minu meelest küll selline Lääne tasemel treener. Kahjuks enamuse ajast on ta fitnessi saalis, mis on väga pika ringi kaugusel tõstepõrandast.

Ütleks, et algajatel, kel mingid baasteadmised tekkinud, on nina rohkem püsti kui kogenud jõusaalikarudel. Ja nad teevad ka tunduvalt rohkem vigu. Seega soovitaks pigem ennast harida kui kuulata teise rookie soovitusi. Aga see ei kehti nüüd loomulikult kõigi kohta, jõusaal ei muuda nüüd inimese iseloomu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna olen ise hoopis teise ala treener, siis ajab selline trennitegijate vigade ignoreerimine lihtsalt närvi mustaks :(

Tehnika korrigeerimine peaks olema treeneritel kohustuslik ja point lihtne: kui saalis juhtub õnnetus, siis võib treeneri kohta kaebuse esitada, ehk siis taadid hakkavad end liigutama ka

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna olen ise hoopis teise ala treener, siis ajab selline trennitegijate vigade ignoreerimine lihtsalt närvi mustaks :)

Tehnika korrigeerimine peaks olema treeneritel kohustuslik ja point lihtne: kui saalis juhtub õnnetus, siis võib treeneri kohta kaebuse esitada, ehk siis taadid hakkavad end liigutama ka

See kehtib vaid jõusaalitreenerite kohta ajal, mil ta vastutav on. Ehk väljaspool graafikut võib vabalt personaaltreenerit mängida, mitte kuidagi ei saa teda süüdistada selles, et oma vabal ajal maailma ei päästa.

Muidu treeneritest rohkem ärritavad mind algajatest jõusaalikülastajad, kes vajavad kolme kangi enda harjutuste tegemiseks ning lahkudes jätavad kangidele raskused ning hantlid vedelema. Selliste puhul ma küll ei kurvastaks, kui midagi juhtuks.

Eriti hea on, kui üks selline vend teeb vahepeal lisaks kangitrennile ka üleval masinatel midagi. Ehk ringtreeningut. Kaob täielikult ära vaateväljast, jätab kangid vedelema ja on pahur, kui ühelt kangilt ta naisteraskused maha võtan ning sooja teen. :(

Muidu nende algajate vastu, kes elementaarseid jõusaalireegleid austavad, pole mul midagi. Aeg-ajalt on täitsa mõnus kellegi võõraga juttu ajada. Aga plätudega trennitegijale ei lähe juba põhimõtte pärast appi. Miks ma peaksin hoolima, kui ta ise ei hooli? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kehtib vaid jõusaalitreenerite kohta ajal, mil ta vastutav on. Ehk väljaspool graafikut võib vabalt personaaltreenerit mängida, mitte kuidagi ei saa teda süüdistada selles, et oma vabal ajal maailma ei päästa.

Muidu treeneritest rohkem ärritavad mind algajatest jõusaalikülastajad, kes vajavad kolme kangi enda harjutuste tegemiseks ning lahkudes jätavad kangidele raskused ning hantlid vedelema. Selliste puhul ma küll ei kurvastaks, kui midagi juhtuks.

Eriti hea on, kui üks selline vend teeb vahepeal lisaks kangitrennile ka üleval masinatel midagi. Ehk ringtreeningut. Kaob täielikult ära vaateväljast, jätab kangid vedelema ja on pahur, kui ühelt kangilt ta naisteraskused maha võtan ning sooja teen. :(

Muidu nende algajate vastu, kes elementaarseid jõusaalireegleid austavad, pole mul midagi. Aeg-ajalt on täitsa mõnus kellegi võõraga juttu ajada. Aga plätudega trennitegijale ei lähe juba põhimõtte pärast appi. Miks ma peaksin hoolima, kui ta ise ei hooli? :)

See on pigem elementaarne viisakus ja kehtib ka väljaspool saali, aga treenerite osas niipalju, et enamuse ajast on nad ikkagi enda ruumis ja saali väga ei jälgi. Maailm oleks kusjuures märksa parem paik, kui inimesed seda vabast tahtest päästaksid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maailm oleks kusjuures märksa parem paik, kui inimesed seda vabast tahtest päästaksid :(

Täitsa nõus, algajaid tulebki aidata et neid õigetele radadele jõutreeningus viia. Ma isegi hea meelega aitan inimesi kui nad mu abi soovivad.

Kahjuks on aga hulk raskendavaid tegureid mis asja keerulisemaks teevad:

- Kui pidevalt jõusaalis käia inimeselt inimese juurde ja üritada kõikide vigu parandada siis ei jäägi enda treeninguks aega üle.

- Osadele ei meeldigi kui neile tuleb keegi ütlema et nad teevad midagi valesti.

- Äkki sa ise ka ei tea mis on "õigem" või "parem". Ma ise pole seda kohanud kuid olen lugenud inglisekeelsetest foorumitest lõputult lugusid sellest kuidas sertifitseeritud treenerid lasevad inimestel igasugu lollusi teha nagu näiteks tunni ajane biitsepsitrenn algajale ja laused nagu "ära küki nii sügavale" või "tee seda harjutust hoopis Smithil" ning muud taolist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu abikaasa ütles hiljuti jõusaalis ühele naisele, et ta teeb harjutust valesti, aga too vastas, et tal on nii mugavam! ;)

Minu juurde tuli ka hiljaaegu lambist üks noor naine ja ütles, et ta on saalis esmakordselt ja tal pole aimugi, mida teha. Näitasin paar harjutust kätte ja mainisin toitumist ning lõpuks ta lausus, et ma võiksin juba treenerina töötada. Edasijõudnud algajana oli mul hea tunne seda kuulda. :D

Meil Tartus küll treenerid püüavad aidata neid, kes valesti teevad, olenemata sellest, kas on personaaltreening või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul umbes sama probleem. ei julge minna jõusaali, sest ma ei oskaks seal midagi teha ja kardan, et oleksin lihtsalt naerualune seal oma saamatuses. :D

Ma ei tea, mis muudes saalides toimub, aga TÜASKi Fitness Klubi pakub näiteks kaks korda nädalas algajatele ringtreeningut.

Samuti on õhtusel ajal treenerid täitsa olemas, kes kindlasti on nõus juhendama. Jõusaalis seinal algajatele mõeldud kavad ka. Kui ei tea, mis harjutusega tegu, küsi julgelt esimeselt natuke suuremalt tüübilt saalis. Nii palju kui Tartus tugevaid poisse tean, siis kõik väga abivalmid.

EDIT: linkidega oli mingi kala, muidu Fitness klubi

Eks ta alguses on keeruline küll. Ise kutsusin kunagi ühe tüdruku saali, mõtlesin, et tutvustan saali, näitan harjutusi, lasen tal kergelt kaasa teha. Enne seda olin üsna enesekindel, et midagi ei saa valesti minna. Pärast aga tundsin end lihtsalt kobana. Teoorias võisin ju teada, mis harjutused talle sobiksid ja mis mahus, aga praktikas on esimene kord üllatusi täis. ;)

Muudetud kasutaja lifter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×