Jump to content
Guest Kirsi-Mari

Miks kaal trenniga tõuseb

Recommended Posts

Leib on parem kui sai, aga enne teravilja kasutuselevõtmist oli inimkond ikkagi palju tervem kui praegu. Luud olid tugevad ja hambad ilusad ja sirges reas. Tärklist on leivas palju ja gluteeni on seal ka. Ja luudele-hammastele mõjub enamik teravilja miskipärast halvasti.

Ma ei ütle et üliharva peab sööma aga kui valida kas süüa üliharva võid või leiba siis pigem leiba. Või on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kuidas on lood pählite ja rosinatega- neid armastan väga, eriti kui midagi magusat tahaks, siis näksin neid nii peotäie 2-3 x päevas?

jah, miks mitte. kuid siiski pea meeles, et kuna rosinad on kiired süsivesikud, siis on targem pärast nende näksimist niisama istuma mitte jääda, vaid natuke midagi teha. nõusid peasta, tuba koristada, muid asjatoimetusi korda ajada. lihtsalt selline väike personaalne soovitus.

kähklid pole küll väga süsivesikurikkad, kuid kuna sisaldavad palju kaloried (rasvad), annavad nemadki kenakese energialaksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, miks mitte. kuid siiski pea meeles, et kuna rosinad on kiired süsivesikud, siis on targem pärast nende näksimist niisama istuma mitte jääda, vaid natuke midagi teha. nõusid peasta, tuba koristada, muid asjatoimetusi korda ajada. lihtsalt selline väike personaalne soovitus.

kähklid pole küll väga süsivesikurikkad, kuid kuna sisaldavad palju kaloried (rasvad), annavad nemadki kenakese energialaksu.

Ok, aga öeldakse ju, et kui tahad et kaal alaneks, siis söö ka rasvasid igal toidukorral- pähklites seda on, et peaks just kasulik olema kaalulangetamise ajal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, võtsin siin soovitusi kuulda, et tihti süüa, et igas toidukorras oleks ka rasvu ning et ka õhtul st. peale kl 18 süüa, siis saab ainevahetuse kiiremaks ning lisakilosid ei tule nii kergelt. Täna hommikul olin nt 700 gr raskem võrreldes üleeilse hommikuga ja kas varsti olengi ennast suureks söönud??? Ei ole üldse harjunud õhtul nt peale 20. 00 sööma, kuid eile tegin seda- natuke kanafileed, keefiri ning 2 tl päevalille seemneid ja üleüldse oli kuidagi vastikult raske olla- no ei ole harjunud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, võtsin siin soovitusi kuulda, et tihti süüa, et igas toidukorras oleks ka rasvu ning et ka õhtul st. peale kl 18 süüa, siis saab ainevahetuse kiiremaks ning lisakilosid ei tule nii kergelt. Täna hommikul olin nt 700 gr raskem võrreldes üleeilse hommikuga ja kas varsti olengi ennast suureks söönud??? Ei ole üldse harjunud õhtul nt peale 20. 00 sööma, kuid eile tegin seda- natuke kanafileed, keefiri ning 2 tl päevalille seemneid ja üleüldse oli kuidagi vastikult raske olla- no ei ole harjunud....

Ajutine kaalutõus kuna keha peab harjuma uue rütmiga. Kuid ütlen ausalt, et väga raske saab sul olema mingit ideaalset toitumist paika panna ainult meie soovituste järgi. Kõige lihtsam on toitumiskava võtta, sest siis pannakse kohe kõik paika. Ei pea ise mitte midagi mõtlema selle koha pealt.

Eks alguses ongi kõik veidi raske. Kui oled end pikalt harjutanud vähem sööma, siis on keha ka juba harjunud sellega, et toitu nii tihti ei saa ning end ümber veidi kohandanud. Alguses süües ongi raske tunne kuna tundub, et sul on meelest läinud milline tõeline täiskõhu tunne välja näeb. :(

Eks pea vastu, muud midagi polegi öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, võtsin siin soovitusi kuulda, et tihti süüa, et igas toidukorras oleks ka rasvu ning et ka õhtul st. peale kl 18 süüa, siis saab ainevahetuse kiiremaks ning lisakilosid ei tule nii kergelt. Täna hommikul olin nt 700 gr raskem võrreldes üleeilse hommikuga ja kas varsti olengi ennast suureks söönud??? Ei ole üldse harjunud õhtul nt peale 20. 00 sööma, kuid eile tegin seda- natuke kanafileed, keefiri ning 2 tl päevalille seemneid ja üleüldse oli kuidagi vastikult raske olla- no ei ole harjunud....

Üleüldine kaalutõus on olnud kui suur?

Kui pika aja jooksul?

See 700 g paistab olema puhtalt fekaalimass...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teema tuli päevakorda ainult seepärast, et kaal hakkas tasakesi kasvama- mitte just kilode kauba, vaid paarisaja grammi kaupa, hoolimata sellest, et alustasin taaskord trenniga :( See tekitas lihtsalt segaseid tundeid ning arusaamatust. Muidu pole tõepoolest millegi üle nuriseda, arvestades seda, et sünnitasin 8 kuud tagasi ning oma 170 cm pikkuse juures kaalun 55-56 kg vahel.

See on pigem ...vegeteeriva inimese kaal. KMI tuleb 19,03, mis on nö veel normi piirides... Nõrk naine?

Meil meedias vist sellist tüüpi promotaksegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on pigem ...vegeteeriva inimese kaal. KMI tuleb 19,03, mis on nö veel normi piirides... Nõrk naine?

Meil meedias vist sellist tüüpi promotaksegi.

Mis see normaalne kaal mul siis olla võiks? Võtsin peale sünnitust alla, lihtsalt läks nii ja ma tunnen ennast selles kaalus täitsa hästi kusjuures :( Üldine kaalutõus ongi olnud 1 kg keskmiselt, mõnipäev vähem, mõnipäev rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis see normaalne kaal mul siis olla võiks? Võtsin peale sünnitust alla, lihtsalt läks nii ja ma tunnen ennast selles kaalus täitsa hästi kusjuures :( Üldine kaalutõus ongi olnud 1 kg keskmiselt, mõnipäev vähem, mõnipäev rohkem.

Sa võid olla täiesti rahulikult ka sama kaaluga, kuid lihasmassi võiks paar kilo küll juures olla.

1. Sa tunduksid kindlasti kõhnem (rasv kaalub uskumatult vähe)

2. Ainevahetus oleks kiirem (oht rasvaseks minna väheneks)

3. Enesekindlust tuleks juurde (riided sobivad, ükski asi ei tundu liiga üle jõu käiv jne)

Hetkel oled numbrite järgi normaalse kaalu alaosas... ja kurdad meile, et sa võtad juurde. Ju sind ikka miski siis häirib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ajutine kaalutõus kuna keha peab harjuma uue rütmiga. Kuid ütlen ausalt, et väga raske saab sul olema mingit ideaalset toitumist paika panna ainult meie soovituste järgi. Kõige lihtsam on toitumiskava võtta, sest siis pannakse kohe kõik paika. Ei pea ise mitte midagi mõtlema selle koha pealt.

Eks alguses ongi kõik veidi raske. Kui oled end pikalt harjutanud vähem sööma, siis on keha ka juba harjunud sellega, et toitu nii tihti ei saa ning end ümber veidi kohandanud. Alguses süües ongi raske tunne kuna tundub, et sul on meelest läinud milline tõeline täiskõhu tunne välja näeb. :(

Eks pea vastu, muud midagi polegi öelda.

Kust ma saaksin endale sobiva toitumiskava tellida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa võid olla täiesti rahulikult ka sama kaaluga, kuid lihasmassi võiks paar kilo küll juures olla.

1. Sa tunduksid kindlasti kõhnem (rasv kaalub uskumatult vähe)

2. Ainevahetus oleks kiirem (oht rasvaseks minna väheneks)

3. Enesekindlust tuleks juurde (riided sobivad, ükski asi ei tundu liiga üle jõu käiv jne)

Hetkel oled numbrite järgi normaalse kaalu alaosas... ja kurdad meile, et sa võtad juurde. Ju sind ikka miski siis häirib?

Olin kunagi u 7-8 kg raskem, ei meeldinud üldse endale ning ilmselt sellest see hirm tulebki, kui kaalunr kasvab. Ausalt ka, ei tahaks nii palju enam kaaluda, väga ebamugav tunne oli

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olin kunagi u 7-8 kg raskem, ei meeldinud üldse endale ning ilmselt sellest see hirm tulebki, kui kaalunr kasvab. Ausalt ka, ei tahaks nii palju enam kaaluda, väga ebamugav tunne oli

Arvatavasti olid kunagi 7-8kg pekisem. Ehk lihaste osakaal oli endiselt allapoole igasugust arvestust ning selline kuhi pekki ka otsas, et igaüks tunneks ebamugavalt. :(

Toitumiskavasid saab treenerite käest. Siin lehel ja ka mujal on valikuid omajagu, uuri pealehelt, eraldi rubriik sellejaoks - arvestades palju sa siin aega veedad siis imelik, et tähele pole pannud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvatavasti olid kunagi 7-8kg pekisem. Ehk lihaste osakaal oli endiselt allapoole igasugust arvestust ning selline kuhi pekki ka otsas, et igaüks tunneks ebamugavalt. :)

Toitumiskavasid saab treenerite käest. Siin lehel ja ka mujal on valikuid omajagu, uuri pealehelt, eraldi rubriik sellejaoks - arvestades palju sa siin aega veedad siis imelik, et tähele pole pannud.

Ühte näidet nägin siin kusagil jah, aga eks ma pean veel täpsemalt otsima :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüdseks siis kuu trennis käidud nädalas 2 x ning selle ajaga on kaalu juures 2 kg. Ikkagi ei mõista ma seda kaalutõusu, kui shaping on mõeldud pigem neile, kes kaalu soovivad alandada, aga miks minul siis vastupidi on? Kusjuures olen nüüd hakanud peale trenni ka sööma ( 150 g rasvatut kodujuustu moosiga, klaas 1% rasvasisaldusega keefiri kamaga ning peotäis pähkleid ). Mis toimub???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, kas võtad trennis juurde või alla, oleneb ikka rohkem sellest, mida Sa sööd. Ka jõusaalitreeninguga on võimalik, väga tõhusalt kusjuures, rasva põletada.

Et oled pärast trenni sööma hakanud, see on hea. Muutused ei tule aga üleöö, anna endale natuke aega. <_< Üldiselt tundub mulle, et Sulle oleks hetkel parim lahendus tellida toitumiskava, selle saad näiteks siit http://www.fitness.ee/veebitreener (mina soovitan koostajaks Rotterit).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nüüdseks siis kuu trennis käidud nädalas 2 x ning selle ajaga on kaalu juures 2 kg. Ikkagi ei mõista ma seda kaalutõusu, kui shaping on mõeldud pigem neile, kes kaalu soovivad alandada, aga miks minul siis vastupidi on? Kusjuures olen nüüd hakanud peale trenni ka sööma ( 150 g rasvatut kodujuustu moosiga, klaas 1% rasvasisaldusega keefiri kamaga ning peotäis pähkleid ). Mis toimub???

Mina räägin ühte tõestisündinud lugu nagu anekdooti...

Ma ei töötanud veel treenerina, kui üks minu kaastreenijatest küsis nõu, et kuidas rasvast vabaneda. Andsin talle siis üldisi näpunäiteid. Soovitasin ka väherasvast kohupiima. Tuleb tema järgmine päev ja teatab:" Üritasin ma seda kohupiima süüa. See sunnik käis mul suus ringi...ja ringi. ....aga siis ma panin talle peale moosi ja veel moosi, siis läks alla küll!" <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, kas võtad trennis juurde või alla, oleneb ikka rohkem sellest, mida Sa sööd. Ka jõusaalitreeninguga on võimalik, väga tõhusalt kusjuures, rasva põletada.

Et oled pärast trenni sööma hakanud, see on hea. Muutused ei tule aga üleöö, anna endale natuke aega. <_< Üldiselt tundub mulle, et Sulle oleks hetkel parim lahendus tellida toitumiskava, selle saad näiteks siit http://www.fitness.ee/veebitreener (mina soovitan koostajaks Rotterit).

No väga normaalseid asju söön, üle ei pinguta ning nt saia ja küpsised olen menüüst üldse välja jätnud, mida enne ikka tarbisin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No väga normaalseid asju söön, üle ei pinguta ning nt saia ja küpsised olen menüüst üldse välja jätnud, mida enne ikka tarbisin.

Tead, me ei saa Sind aidata, kui Sa ei lase. Mõtle sellele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina räägin ühte tõestisündinud lugu nagu anekdooti...

Ma ei töötanud veel treenerina, kui üks minu kaastreenijatest küsis nõu, et kuidas rasvast vabaneda. Andsin talle siis üldisi näpunäiteid. Soovitasin ka väherasvast kohupiima. Tuleb tema järgmine päev ja teatab:" Üritasin ma seda kohupiima süüa. See sunnik käis mul suus ringi...ja ringi. ....aga siis ma panin talle peale moosi ja veel moosi, siis läks alla küll!" :(

Ega ma seda moosi nüüd palju ka pannud :P Ja tegu kodumoosiga, mitte poe omaga <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt- söön nii nagu enne ainult erinevus on selles, et eelnevalt tarbisin päevas ikka ülipalju maiustusi ( kommid, küpsised jms ) Nüüd treeninguga alustades jätsin need asjad ära ja kaal on hakanud kasvama. Väga segane olukord minu jaoks <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lasen ikka, muidu ma teie poole ei pöörduks <_<

Siis lõpeta vabanduste otsimine, a la kasutan võileibadeks täisteraleiba ja moosi ei pane palju ning neid vahukomme oli ju ka ainult täna ja ainult kaks. Kui Su menüü on korras, siis ei teki Su nende vahukommide järele üldse mingit isugi (ühtlasi võiksid oma lapsele teene teha ja talle neid mitte anda).

Algatuseks loe läbi need artiklid:

http://www.fitness.ee/artikkel/723/kuidas-...ustada-tervist-

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=985

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt- söön nii nagu enne ainult erinevus on selles, et eelnevalt tarbisin päevas ikka ülipalju maiustusi ( kommid, küpsised jms ) Nüüd treeninguga alustades jätsin need asjad ära ja kaal on hakanud kasvama. Väga segane olukord minu jaoks <_<

Meie keha muutub, õigemini öeldes väsib!

Kulutame teda mingi aeg...ja meil puudub pärast ka võimalus toituda nö tavanormide järgi.

Siin on üks suhkrusõltuvuse test.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×