Jump to content
Guest Kirsi-Mari

Miks kaal trenniga tõuseb

Recommended Posts

Kas ma ütlesin midagi kergelt võtmise kohta? Ma tunnen lihtsalt uudishimu, et mida teemaalgataja mõtleks. Et mis siis olekski tema jaoks teistmoodi kui ta hommikul oleks 5 kg ühtäkki raskem. Mida ta tunneks, mida see tähendaks, mida ta mõtleks.

Äkki viitsid vastata Mari?

(ja Aile, kui tunned, et see teema sind puudutab, siis võid ise ka kirjutada - mida see sinu jaoks tähendaks?:)

5 kg planeerimata kaalutõusu järgmiseks hommikuks?

See tähendaks, et ma olen millegagi nö täiesti puusse pannud. Tekitaks üsna palju küsimusi. Ma arvatavasti läheks ka kohe arsti juurde analüüse tegema. Midagi peaks olema oluliselt teisiti. Ma enam ei kaalu igat suutäit, kuid ma tean täpselt, mida ma söön.

Kas ma arvan, et mina isiklikult selle pärast halvem olen? Vast mitte. Ma olen ka 15 kg raskem olnud kui praegu. Harjunud olen ma suguvõsas pigem selliste tugevate 100 kg ste meeste ja naistega. Paksud tunduvad mulle heasüdamlikumad ja elurõõmsamad :(

Mida see sinu jaoks tähendaks, Jorx?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma ütlesin midagi kergelt võtmise kohta? Ma tunnen lihtsalt uudishimu, et mida teemaalgataja mõtleks. Et mis siis olekski tema jaoks teistmoodi kui ta hommikul oleks 5 kg ühtäkki raskem. Mida ta tunneks, mida see tähendaks, mida ta mõtleks.

Äkki viitsid vastata Mari?

(ja Aile, kui tunned, et see teema sind puudutab, siis võid ise ka kirjutada - mida see sinu jaoks tähendaks?:P

Ilmselt tunneks ma suurt pettumust, oleksin ülimalt hämmingus ning üllatunud. See tähendaks seda, et nüüd tuleb midagi tõsiselt ette võtta, et igal hommikul sama üllatust kogeda ei tuleks :( Vot sellised oleksid minu emotsioonid tõenäoliselt :)

Kaalulanguseks on toitumine. Ka shapingus saab mõningal määral kaalu lihaste arvelt suurendada.

Ega Sa shapingu toitumisnõuandeid ei kuula? Mina tegin seda kunagi ja raiusin mehele vastu, et treener ju ütles, et pärast trenni ei tohi süüa. Tulemuseks oli rasvasem keha. Kui meest kuulda võtsin ja normaalselt sööma hakkasin, kadus ka rasv.

Kirjuta siis, mida ja millal Sa sööd.

Aga mida Sina sööd peale trenni täpsemalt? Mina käin trennis ainult 2x nädalas nagu eelpool ka mainisin, et kuidas ma siis nendel mitterennipäevadel sööma peaks, kas natuke vähem või kuidas, no täitsa segadusse ajab, et mis see siis õige oleks, et kaal püsiks või siis pigem alaneks veidi?

See on küll tubli samm! :)

See pakiheeringas... võiks asendada ka millegi vähemsoolase ja vähem tontteabveelmidasisaldavaga.

Aga kuidas soolalõhega lood- kas peaksin ka loobuma, kuna liialt soola?

Täna nt polnud suurt muud valida võileivale, seega pidin sellega leppima :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis panen kirja oma 1 päeva menüü:

8.15

2 võileiba, mis koosnesid:

1,5 väikest keedetud muna

Rännumehe 1 koorikleib (mõlemad pooled )

1 spl 3% rasvasisaldusega majoneesi

1 viil heeringafileed (nagu need seal plastmasskarbis on poes )

marineeritud kurk

roheline sibul

1 õhuke viil õuna-kohupiimakooki (ise tegin, pidin maitsma :( )

pojalt näppasin 2 pisikest vahukommi

2 tassi kohvi piimaga

11.30

pool õuna

12.15

kanakints nahata

100 gr 2,1% rasvasisaldusega jogrtit

2 pisikest kiivit

14.30

õun

jälle see enda tehtud õunakoogi pisike viiluke, mainin ära,et tegu suht väherasvaste koostisosadega kook.

15.30

u 60-70 gr rosina-mandli segu

õhtul shapingusse ning peale seda ilmselt tass 1%-list keerilri spl-täie kamaga.

No ma ei oska ise kuidagi arvustada ega halvustada oma menüüd täna, seega jube hea, kui keegi seda minu eest teeks :)

Lisaks veel, et peale trenni sõin lisaks keefirile kamaga ka pool banaani ning 6-7 mandlit.

Veel tahaks teada, et kas mu söögikorrad liialt tihedad pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas soolalõhega lood- kas peaksin ka loobuma, kuna liialt soola?

Täna nt polnud suurt muud valida võileivale, seega pidin sellega leppima :(

Alustama peaks võileibade ärajätmisest :)

Soolalõhe (kui sa seda ise ei tee..) ei sisalda ka...mitte ainult soola vaid ka suhkrut javeeltontsedateabmida.

Parem on osta lõhe ja seda näiteks küpsetada. Mina soolan ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alustama peaks võileibade ärajätmisest :)

Soolalõhe (kui sa seda ise ei tee..) ei sisalda ka...mitte ainult soola vaid ka suhkrut javeeltontsedateabmida.

Parem on osta lõhe ja seda näiteks küpsetada. Mina soolan ise.

Aga mis võileibades halba on hommikul- üle ma nendega ei pinguta, kasutan üldjuhul kas ainult rukkileiba või täisteraleiba, võid kasutan üliharva. Tavaliselt on leival viil juustu ning kanasink. Viimasel kahel päeval olen söönud jah kala :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks veel, et peale trenni sõin lisaks keefirile kamaga ka pool banaani ning 6-7 mandlit.

Veel tahaks teada, et kas mu söögikorrad liialt tihedad pole?

Siiani on kõikide minu trennis käivate ja tunduvast ülekaalust saledaks saanute retsept sama. Me jälgime alati koos edusamme kehakoostise monitoriga, mis peale kaalu kontrollib ka, et kaalulangus tõesti tekiks rasva arvelt. Edukate langetajate retsept on nende intervjueerimise tulemusel alati sama:

1. Rangus dieedist kinni pidamisel. Sa kas võtad asja tõsiselt, ilma mitte mingite järeleandmisteta a la "vahel ju võib", "see xyz on mu lemmik ja seda ma ära ei jäta", "midagi peab elus rõõmu ka pakkuma" või lepid olukorraga.

2. Sa valid, kas rõõmustad ühel hetkel oma välimuse üle või rõõmustad vahukommi üle. Kahte korraga ei ole keegi veel saanud. Selle tunnistamine on olnud kõige raskem.

3. Unusta ära jalutamine või kord nädalas tantsimine muusika saatel. Dieedil olles vajad vähemalt ühte jõutreeningut nädalas, et hoida lihased alles ja et ainevahetus oleks kiire. Sobib ka lihasvastupidavustreening.

Edukamad on nii alla saanud kümneid kilosid, 3-4 riidenumbrit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis võileibades halba on hommikul- üle ma nendega ei pinguta, kasutan üldjuhul kas ainult rukkileiba või täisteraleiba, võid kasutan üliharva.

Parem söö naturaalset võid ja kasuta leiba üliharva :(

1. Rangus dieedist kinni pidamisel. Sa kas võtad asja tõsiselt, ilma mitte mingite järeleandmisteta a la "vahel ju võib"

Oleneb mida see tähendab... stabiilne madal kaloraaz ei ole üldiselt hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiani on kõikide minu trennis käivate ja tunduvast ülekaalust saledaks saanute retsept sama. Me jälgime alati koos edusamme kehakoostise monitoriga, mis peale kaalu kontrollib ka, et kaalulangus tõesti tekiks rasva arvelt. Edukate langetajate retsept on nende intervjueerimise tulemusel alati sama:

1. Rangus dieedist kinni pidamisel. Sa kas võtad asja tõsiselt, ilma mitte mingite järeleandmisteta a la "vahel ju võib", "see xyz on mu lemmik ja seda ma ära ei jäta", "midagi peab elus rõõmu ka pakkuma" või lepid olukorraga.

2. Sa valid, kas rõõmustad ühel hetkel oma välimuse üle või rõõmustad vahukommi üle. Kahte korraga ei ole keegi veel saanud. Selle tunnistamine on olnud kõige raskem.

3. Unusta ära jalutamine või kord nädalas tantsimine muusika saatel. Dieedil olles vajad vähemalt ühte jõutreeningut nädalas, et hoida lihased alles ja et ainevahetus oleks kiire. Sobib ka lihasvastupidavustreening.

Edukamad on nii alla saanud kümneid kilosid, 3-4 riidenumbrit.

Mina arvan, et saab ka ilma esimese kahe punktita:) Rangus on suhteline. Eksimine peab olema sisse planeeritud.

Sellest tulenevalt saab korra nädalas või muu süsteemi järgi rõõmustada nii vahukommi kui välimuse üle.

Kui mina oleks lihtsalt 5 kg raskem (5 sai valitud tegelikult natuke liiga suur number, 2,5 oleks parem olnud:), siis ma kehitaks õlgu ja elu läheks edasi juhul kui üldine enesetunne ja sportlik sooritus on samad mis enne.

Kaal on lihtsalt number ja see number on oluline ainult siis kui võistlema kaaluklassis peab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

just, kaalunumber on täiesti ebaoluline, aga kehamõõdud ning peegelpilt mitte. Ma olin varem 85, aga nüüd 100kg ja ega erilist vahet, peale 10cm suurema vööümbermõõdu, polegi ja küll see viimane ka trenniga taaskord alla läheb

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mina oleks lihtsalt 5 kg raskem (5 sai valitud tegelikult natuke liiga suur number, 2,5 oleks parem olnud:), siis ma kehitaks õlgu ja elu läheks edasi juhul kui üldine enesetunne ja sportlik sooritus on samad mis enne.

Kaal on lihtsalt number ja see number on oluline ainult siis kui võistlema kaaluklassis peab.

Juhul kui...enesetunne ja sooritus jah.

See 2,5 kg on ainult siis aktsepteeritav, kui sa oledki teinud endale võistlusteks vägisi kaalu. Laadisid lihtsalt ennast korralikult ja paraneb ka enesetunne ja sooritus, siis võid jah kehitada numbri peale, kuidas aga süda lustib.

5 on jah, liiga suur.

Kaal on number...nagu ka Hgb on number, nagu vererõhunäitajad on lihtsalt numbrid, triglütseriidide sisaldus veres on lihtsalt number jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile mida sa nüüd ei usu :( ?

Ma ei mõelnud võistlustega seotult. Täiesti ükskõik on kaalust spordialaväliselt.

Terviseasi muidugi on jah küsimus, kuigi kaalunumber on hoopis midagi muud kui hgb vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on priskemad inimesed ka eluga rohkem rahul ning tunnevad sellest mõnu, mitte ei pea pidevalt dieeti ja muretse oma kaalukõikumise pärast :(

Samuti pole neil näos nii palju kortse kui kõhnematel ning üldine jume on tervem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile mida sa nüüd ei usu :( ?

Ma ei mõelnud võistlustega seotult. Täiesti ükskõik on kaalust spordialaväliselt.

Terviseasi muidugi on jah küsimus, kuigi kaalunumber on hoopis midagi muud kui hgb vms.

Ei, kui sa ütled, et sul on ükskõik, miks ma peaksin sinu sõnades kahtlema. Lihtsalt täpsustasin olukorda.

Kaalunumber on täpselt sama informatiivne. 2,5 kg kaalutõusu võib sul ka puhtalt fekaalide arvelt olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt on priskemad inimesed ka eluga rohkem rahul ning tunnevad sellest mõnu, mitte ei pea pidevalt dieeti ja muretse oma kaalukõikumise pärast :)

Samuti pole neil näos nii palju kortse kui kõhnematel ning üldine jume on tervem

Oled kunagi olndu räiges ülekaalus?

Arvan,et mitte.

Mina küll ei mäleta,et 200-kilosena oleksin eluga rahul olnud ja õnnest säranud, :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt on priskemad inimesed ka eluga rohkem rahul ning tunnevad sellest mõnu, mitte ei pea pidevalt dieeti ja muretse oma kaalukõikumise pärast :)

Samuti pole neil näos nii palju kortse kui kõhnematel ning üldine jume on tervem

Minu teema tuli päevakorda ainult seepärast, et kaal hakkas tasakesi kasvama- mitte just kilode kauba, vaid paarisaja grammi kaupa, hoolimata sellest, et alustasin taaskord trenniga :( See tekitas lihtsalt segaseid tundeid ning arusaamatust. Muidu pole tõepoolest millegi üle nuriseda, arvestades seda, et sünnitasin 8 kuud tagasi ning oma 170 cm pikkuse juures kaalun 55-56 kg vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled kunagi olndu räiges ülekaalus?

Arvan,et mitte.

Mina küll ei mäleta,et 200-kilosena oleksin eluga rahul olnud ja õnnest säranud, :)

Ma mõtlesin ikka tunduvalt tagasihoidlikumat ülekaalu ehk siis keskmise inimese väikest päästerõngast :(

Näiteks Tarvo Krall kaotas koos kilodega suure osa oma säravast iseloomust, mis teda rahva seas üldse populaarseks tegigi. Viimati kohtudes oli ta täitsa hall näost

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd miskit toitumisealaselt öelda ei oska, sest ma ei suuda isegi seda paika saada, aga.. Kui ma alustasin kord spordiklubi külastustega, võtsin kuuga esialgu 2kg juurde. Läksin ka 2 kuud peale sünnitust trenni. Et siis kuuga tuli 2kg juurde ja 8 kuu pärast oli kaal kokku 5,5kg võrra langenud. Et ehk lohutab :( Kuigi samas, mu trennide arv tõusis lõpuks 5-le korrale nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nüüd miskit toitumisealaselt öelda ei oska, sest ma ei suuda isegi seda paika saada, aga.. Kui ma alustasin kord spordiklubi külastustega, võtsin kuuga esialgu 2kg juurde. Läksin ka 2 kuud peale sünnitust trenni. Et siis kuuga tuli 2kg juurde ja 8 kuu pärast oli kaal kokku 5,5kg võrra langenud. Et ehk lohutab :( Kuigi samas, mu trennide arv tõusis lõpuks 5-le korrale nädalas.

Ja mis trenni Sa tegid/teed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma alustasin Step&body, bodypumpiga, edasi combat, vesiaeroobika erinevad stiilid. Nüüdseks ikka pumpi, combati, fatburni tundide peal. Igatahes, mida klubil pakkuda on olnud, seda olen ka teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma alustasin Step&body, bodypumpiga, edasi combat, vesiaeroobika erinevad stiilid. Nüüdseks ikka pumpi, combati, fatburni tundide peal. Igatahes, mida klubil pakkuda on olnud, seda olen ka teinud.

Jaa...minul kahjuks pole võimalik nii erinevaid treeninguid külastada ja nii tihti :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parem söö naturaalset võid ja kasuta leiba üliharva :(

Mismõttes leiba üliharva?

Ma ainult leiba hommikuti sööngi...lisaks pudrule ja omletile.

Olen terve elu aru saanud, et sai on mõttetu, aga räägi siis, miks leib kahjulik on, kui seda üliharva süüa tohib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×