Jump to content
Alexander Andrusenko

Eesti üliõpilaste 2011 a. lahtised meistrivõistlused jõutõstmises - juhend

Recommended Posts

Minu lootus :D (kahjuks ei juhtu seda kunagi) ja väike kivike:

tuleks ära kaotada üldse igasugused kaalukategoorid (ei ole ju ka ntx kergejõustiku kuulitõukes nii, et kui 100 kg mees tõukab kuuli, siis liidetakse ta kuulitõukele 1 m võrreldes 110 kg-se mehega jne, et võitja välja selgitada) :D

Ärge nüüd hulluks minge, väike nali lihtsalt.

Sama siin ;)... kõrgushüppes ei huvita kedagi, et oled lühike. Kes hüppab 2.40 on kõvem mees kui see, kes hüppab 2.39, hoolimata sellest, et 2.40-mees on 200cm ja 2.39-mees 175cm pikk... ei mingeid koefitsente.... seda imelikum, et jõualadel kaalukategooriad on... kaalu saab toitumisega regullida, aga kasvu ei tõsta kuidagi..... samuti korvpallis.....

KÕIGILE VORDSED VÕIMALUSED - 200 kilo on igaühe jaoks 200 kilo!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama siin :D... kõrgushüppes ei huvita kedagi, et oled lühike. Kes hüppab 2.40 on kõvem mees kui see, kes hüppab 2.39, hoolimata sellest, et 2.40-mees on 200cm ja 2.39-mees 175cm pikk... ei mingeid koefitsente.... seda imelikum, et jõualadel kaalukategooriad on... kaalu saab toitumisega regullida, aga kasvu ei tõsta kuidagi..... samuti korvpallis.....

KÕIGILE VORDSED VÕIMALUSED - 200 kilo on igaühe jaoks 200 kilo!!!

Mina ei ole nõus, sest mina ei jõua 200 kg-a suurt midagi peale hakata :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on umbes nagu soovitada kulturistidele, et saatke kuradile see klassikaline kulturism ning samuti kaalukategooriad.

Ott ja Vend Vähk võivad vabalt 150kg vendadega võistelda amatöörliigas, milles probleem? :D

Kui võtta kergejõustikut tervikuna, siis 180cm pika tüübi puhul võib talle kaalu järgi sobivat ala pakkuda, pole probleemi:

<70kg - maratonid, 10km

<80kg - 100m, hüpped - põhimõtteliselt enamus kergejõustikualasid

>90kg - ketas, kuul

Jõutõstmises pole ei küki, surumise ega tõmbe juures nii, et kergema kaaluga tüüp omaks sama pikkuse juures eelist... -> kaalukategooriad põhjendatud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on umbes nagu soovitada kulturistidele, et saatke kuradile see klassikaline kulturism ning samuti kaalukategooriad.

Ott ja Vend Vähk võivad vabalt 150kg vendadega võistelda amatöörliigas, milles probleem? :D

Kui võtta kergejõustikut tervikuna, siis 180cm pika tüübi puhul võib talle kaalu järgi sobivat ala pakkuda, pole probleemi:

<70kg - maratonid, 10km

<80kg - 100m, hüpped - põhimõtteliselt enamus kergejõustikualasid

>90kg - ketas, kuul

Jõutõstmises pole ei küki, surumise ega tõmbe juures nii, et kergema kaaluga tüüp omaks sama pikkuse juures eelist... -> kaalukategooriad põhjendatud

Loomulikult on põhjendatud :D Väikesed ja kerged tahavad ka võistelda ;)

Küsimus on, kas me tahame seda ala muuta üliuniversaalseks või jätame siiski eelise lühikestele inimestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei ole nõus, sest mina ei jõua 200 kg-a suurt midagi peale hakata ;)
............. sest sa oled naine.

Kus on võrdõiguslikkus? Naised peaksid ka samasi raskusi liigutama:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
-74kg see aasta tuleb 500kg kogusumma vähemalt saada 1. koha jaoks:D

Bummer, 400 vast saaksin täis kui kahel alal vähemalt oma ennustatud 1RM'id (-5%) ära teeksin, aga isegi mingil superpäeval jääks 500 ikka väga kaugele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulge, teeme spordi ausaks. Lühematele korvpalluritele paneme korvi alla spets. alused, millele nad tohivad enne korvi viskamist astuda. Lühematele kõrgushüppajatele paneme ka midagi alla, et nad kõrgemalt hüppaks. Lamades surumises paneme nendele, kellel on käed pikemad, rinnale pakk. Need, kellel on liiga pikad käed, peavad tõmbama aluste pealt. Nõrgematele kuulitõukajatele anname kergema kuuli.

Ja andkeid ning kehaliste eeldustega sportlasi ei tohiks olla. Kui mõni on looduse poolt andekam, siis on ebaaus ju - kõik peavad võrdsed olema. Kui mõni areneb kiiremini, siis tema tulemus korrutatakse mingi konstandiga läbi. Surub 300, korrutame 0.7-ga läbi ja kirja läheb 210.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on spordi mõte? Spordialaliitude eesmärk? Kui vaadata asjadele natuke laiemalt, siis sport ja rahva tervis on üksteisest lahutamatud. Seetõttu võiks ju olla spordialade reeglid sellised, et need soosiks spordi tegemist laiemalt. Kui mõelda, mida võiks muuta jõutõstmises, siis ega midagi eriti muuta saagi. Kui kaotaks kaalud ära jääks meid sama vähe alles nagu kulturiste ja rammumehi. Ehk siis Eestis oleks umbes 10 tõsiseltvõetavat jõutõstjat. Ja ülejäänud kaugeneks spordist mõne aastaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on spordi mõte? Spordialaliitude eesmärk? Kui vaadata asjadele natuke laiemalt, siis sport ja rahva tervis on üksteisest lahutamatud. Seetõttu võiks ju olla spordialade reeglid sellised, et need soosiks spordi tegemist laiemalt. Kui mõelda, mida võiks muuta jõutõstmises, siis ega midagi eriti muuta saagi. Kui kaotaks kaalud ära jääks meid sama vähe alles nagu kulturiste ja rammumehi. Ehk siis Eestis oleks umbes 10 tõsiseltvõetavat jõutõstjat. Ja ülejäänud kaugeneks spordist mõne aastaga.

Kaalukategooriad on väga viis. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas kõige paremini wilksi sisse ka pikkus arvestada. Kehamassiindeks võiks olla üks muutujatest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalukategooriad on väga viis. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas kõige paremini wilksi sisse ka pikkus arvestada. Kehamassiindeks võiks olla üks muutujatest.

Huvitav, kust sellised mõtted inimeseselt, kes on viljelenud jõutõstmisega vaid mõni nädal. Mõisaks sind veel siis, kui sa oleks 1,95 pikk ja rinnalt surumise amplituut enam kui pool meetrit. Antud juhul oled nii sina, kui mina suht lühikesed, peaks sinu teooria järgi meid soosima. Peaks ju rahul olema kui on pisike soosimis võimalus.

Silbaumi mõtteavaldusega olen päri, ega polegi midagi suurt muuta. Ainus kriitka oleks vaid, et teeks veel vähem kaalukat.-e

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalukategooriad on väga viis. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas kõige paremini wilksi sisse ka pikkus arvestada. Kehamassiindeks võiks olla üks muutujatest.

Sellisel juhul peaksid kategooriad olema ka mitte kaalu, vaid kehamassiindeksi järgi. Ometigi peaaegu ükski spordiala seda ei praktiseeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on spordi mõte? Spordialaliitude eesmärk? Kui vaadata asjadele natuke laiemalt, siis sport ja rahva tervis on üksteisest lahutamatud. Seetõttu võiks ju olla spordialade reeglid sellised, et need soosiks spordi tegemist laiemalt. Kui mõelda, mida võiks muuta jõutõstmises, siis ega midagi eriti muuta saagi. Kui kaotaks kaalud ära jääks meid sama vähe alles nagu kulturiste ja rammumehi. Ehk siis Eestis oleks umbes 10 tõsiseltvõetavat jõutõstjat. Ja ülejäänud kaugeneks spordist mõne aastaga.

Teha annaks paljutki, et ala juurde masse kaasata, paraku on IPF rohkem huvitatud varustusefirmade sponsorrahadest. Enamus inimesi suhtub jõutõstjatesse kui veidrikesse, kes raudrüüde abil sporti teevad ja ala kaugeneb järjest tavainimestest ja oma põhiolemusest (ehk siis jõualast tehnikaspordiks). Varustuse keelustamine IPFi poolt oleks ainuuõige samm (eeskujuks ujumisliit) ja kindlasti positiivne sõnum ROKile soovist saada olümpiaalaks ning sellega veelgi avalikkuse huvi võita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teha annaks paljutki, et ala juurde masse kaasata, paraku on IPF rohkem huvitatud varustusefirmade sponsorrahadest. Enamus inimesi suhtub jõutõstjatesse kui veidrikesse, kes raudrüüde abil sporti teevad ja ala kaugeneb järjest tavainimestest ja oma põhiolemusest (ehk siis jõualast tehnikaspordiks). Varustuse keelustamine IPFi poolt oleks ainuuõige samm (eeskujuks ujumisliit) ja kindlasti positiivne sõnum ROKile soovist saada olümpiaalaks ning sellega veelgi avalikkuse huvi võita.

Suht nõus selle varustuse asjaga, kui varustuse all mõelda trikoosid ja surumissärke. Nende kaotamise tulemusena laieneks kandepind kõvasti.

Aga reeglid on sellised nagu need on ja nendest tuleb juhinduda.

PS: teema krt täiesti külili keeratud ja algsest võistlusest pole enam juttugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes on ikka tõesti tegija teeb oma asjad ära nii varustusega, kui ka ilma varustuseta.

Kui nüüd IPF-i poolt varustus järsult ära keelata, mis saaks siis nendest sportlastest, kes on 15 aastat treeninud varustusega.

Kui rahvusvaheline alaliit midagi otsustab, siis ta peab ka vastutama oma otsuste eest. Mingi järjepidevus võiks ju asjadel olla.

Sa ei saa juhtida autot nii, et sa kogu aeg muudad oma sõidusuunda...

Ma ei saa võtta väga tõsiselt neid väiteid nagu: "IPF võiks", "IPF peaks"...

IPF on piisavalt tugev ja tark organisatsioon, kes teab täpselt miks ja mida ta teeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellisel juhul peaksid kategooriad olema ka mitte kaalu, vaid kehamassiindeksi järgi. Ometigi peaaegu ükski spordiala seda ei praktiseeri.

Kuna teemaarendus on siiski jõutõstmise reeglitest...siis ma siin mingit kriminaalset OT d ei näe. Ilma väikese vimkata oleks ka teema ise vaibunud.

Kunagi ammu sai tehtud mõned KMI järgi kulturismi ja fitnessi võistlused (Marko Terasmaa saab kommenteerida, kui õigustatud see oli). Mina olin siis see päkapikk, kes KMI-id arvutas.

Puhtalt KMI järgi arvutada ka ei saa (ei tule õiglane), lihtsalt peaks olema valemis mingi lisa andev muutuja.

Huvitav, kust sellised mõtted inimeseselt, kes on viljelenud jõutõstmisega vaid mõni nädal. Mõisaks sind veel siis, kui sa oleks 1,95 pikk ja rinnalt surumise amplituut enam kui pool meetrit. Antud juhul oled nii sina, kui mina suht lühikesed, peaks sinu teooria järgi meid soosima. Peaks ju rahul olema kui on pisike soosimis võimalus.

Silbaumi mõtteavaldusega olen päri, ega polegi midagi suurt muuta. Ainus kriitka oleks vaid, et teeks veel vähem kaalukat.-e

Ma ei ole mitte ainult suhteliselt lühikene vaid ka minu luukangid...ei ole kuigi pikad.

Minu eeldused on harju keskmised.

Kui sa aga võrdled näiteks neiuga Tartust, kes kaalub vähem kui 50 kg... ja ma olen temast peajagu pikem. Ei pea just geenius olema, et aru saada, kui hea Wilksi võimalus tüdrukul on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris palju tutvusi sul, kui enamike inimeste eest rääkida oskad. Oma tulemusi ja kaalu ka julged avaldada ve?

Remi olen ja suhtlen küll päris paljude inimestega, kellelt kuuldud arvamuste põhjal oma väite esitasin, aga minu või kellegi teise tõstetulemused ei ole selles diskussioonis üldse mingid näitajad, pole see siin ju võistlus vaid foorum. Kui siiski huvitab, siis hetkel kaal 118 ja see nädal tehtud treeningtulemused varustuseta 250-160-295, võistlusrekordid veel pisut kehvemad - 240-152,5-290.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes on ikka tõesti tegija teeb oma asjad ära nii varustusega, kui ka ilma varustuseta.

Kui nüüd IPF-i poolt varustus järsult ära keelata, mis saaks siis nendest sportlastest, kes on 15 aastat treeninud varustusega.

Kui rahvusvaheline alaliit midagi otsustab, siis ta peab ka vastutama oma otsuste eest. Mingi järjepidevus võiks ju asjadel olla.

Sa ei saa juhtida autot nii, et sa kogu aeg muudad oma sõidusuunda...

Ma ei saa võtta väga tõsiselt neid väiteid nagu: "IPF võiks", "IPF peaks"...

IPF on piisavalt tugev ja tark organisatsioon, kes teab täpselt miks ja mida ta teeb.

...ja kui tihti muudetakse liikluseeskirju?

Varustuse koha pealt ma sõna ei võta. Jõutõstmine on tehniline ala ja varustus....lisab veel tehnilisi elemente juurde. Ma usun, et varustus muudab ala vaatemängulisemaks. Kas ta teeb ala ka turvalisemaks? ...ütelge teie, kes te varustust kasutate.

Sa ütlesid, et eelkõige hinnatakse kaalukategooria võitjaid, see kinnitab minu hüpoteesi, et wilksi peaks kohendama.

Kas seda peaks IPF tegema? Ei...nemad teevad reeglid nagu iga teisegi spordiala juhid teevad reeglid.

Kui raskejõustikuala sporditeadlastele oleks see põnev teema arvutamiseks ja arutamiseks küll....ja kui nemad on jõudnud nn "laiemat kandepinda soosiva" tulemuseni, siis võiks teha juba hästi põhjendatud ettepaneku ka IPF ile.

Ilmeksimatuks loetakse ainult Rooma paavsti ja seda ka ainult kiriklikes küsimustes. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...ja kui tihti muudetakse liikluseeskirju?

Varustuse koha pealt ma sõna ei võta. Jõutõstmine on tehniline ala ja varustus....lisab veel tehnilisi elemente juurde. Ma usun, et varustus muudab ala vaatemängulisemaks. Kas ta teeb ala ka turvalisemaks? ...ütelge teie, kes te varustust kasutate.

Sa ütlesid, et eelkõige hinnatakse kaalukategooria võitjaid, see kinnitab minu hüpoteesi, et wilksi peaks kohendama.

Kas seda peaks IPF tegema? Ei...nemad teevad reeglid nagu iga teisegi spordiala juhid teevad reeglid.

Kui raskejõustikuala sporditeadlastele oleks see põnev teema arvutamiseks ja arutamiseks küll....ja kui nemad on jõudnud nn "laiemat kandepinda soosiva" tulemuseni, siis võiks teha juba hästi põhjendatud ettepaneku ka IPF ile.

Ilmeksimatuks loetakse ainult Rooma paavsti ja seda ka ainult kiriklikes küsimustes. ;)

Aile, suurtes organisatsioonides ei käi asi päris nii.

Oletame, et Kohila ja Kernu vald tahavad korraldada jalgpalli MM-i. Sellise ettepaneku võib ju teha. Kernu rahvas võib olla vägagi selle poolt...

Nüüd tuleb leida toetajaid oma ettepanekule FIFA-s. Nii Aasias, Okeaanias, Aafrikas, L-Ameerikas ja mujal. Nad peavad hääletama reaalselt sinu poolt.

See nõuab väga tugevat ettevalmistust, lobby, reisimisi, raha jne.

IPF-s on Kongressil üle 100 hääle, organisatsiooni arengusuunad on paigas. Et neid kõigutada või ümber suunata - selleks ei ole Eestil taga vajalikku mahtu.

Meie harrastajaskond on Eestis mõnisada inimest. Välisvõistlejaid ei ole palju, rahvaarv riigis on väike. See summutab paljuski meie hääle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, suurtes organisatsioonides ei käi asi päris nii.

Oletame, et Kohila ja Kernu vald tahavad korraldada jalgpalli MM-i. Sellise ettepaneku võib ju teha. Kernu rahvas võib olla vägagi selle poolt...

Nüüd tuleb leida toetajaid oma ettepanekule FIFA-s. Nii Aasias, Okeaanias, Aafrikas, L-Ameerikas ja mujal. Nad peavad hääletama reaalselt sinu poolt.

See nõuab väga tugevat ettevalmistust, lobby, reisimisi, raha jne.

IPF-s on Kongressil üle 100 hääle, organisatsiooni arengusuunad on paigas. Et neid kõigutada või ümber suunata - selleks ei ole Eestil taga vajalikku mahtu.

Meie harrastajaskond on Eestis mõnisada inimest. Välisvõistlejaid ei ole palju, rahvaarv riigis on väike. See summutab paljuski meie hääle.

OK

Las see Tartu tüdruk siis võidab edasi. ;)

Teil on seal liiga vähe naisi... :)

"Tuleb üks naine poliitikasse, muutub naine. Tuleb naisi poliitikasse rohkem, muutub poliitika..." on öelnud Michelle Bachelet, endine Tšiili president.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis on ju lihtsalt hästi tugev 190 cm ne.

Luukangide lühidus on ainult asja üks pool. Inimesel puhtalt lihaskoele läheb ligi 40 % kehakaalust (varieerub...) suurem osa kaalust ei tõsta, langeta ega ka liiguta mitte midagi.

Kui meil on olulise pikkusevahega inimesed enam-vähem samade jõuomadustega, siis puhtmatemaatiliselt on tõestatav, et suur osa pika inimese "lisakaalust" lihtsalt alandab tema Wilksi koefitsenti.

St. Kui ma olen pikem, siis võitmiseks peaksin ma olema ka tunduvalt tugevam.

Kusjuures mul vennaga on ehe näide. Me mõlemad oleme 191cm kanti. Ma hetkel kaalun temast pea 5 kilo rohkem, kuid mu luustik võtab nii palju kaalu ning lihasmass on mul ikka temast väiksem. Arvestades veel, et mul temast madalam rasvaprotsent.

Miks aga taskuid ei tohi pükstel olla?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See küsimus on siin foorumis korduvalt läbi käinud. Uuri natukene ajalugu.

Kas see üritus on siis sisuliselt mõeldud tudengitele ,kes tegelevadki ainult jõutõstmisega ja omavad vastavat varustust? ...Siit teine küsimus ,et miks ei võiks sama asi toimuda lihtsalt ilma varsutuseta? Siis on kõik võrdsed ja mingi kapron särk ei toesta/aita surumist ,vaid sportlane ise - oma liha ja luuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see üritus on siis sisuliselt mõeldud tudengitele ,kes tegelevadki ainult jõutõstmisega ja omavad vastavat varustust? ...Siit teine küsimus ,et miks ei võiks sama asi toimuda lihtsalt ilma varsutuseta? Siis on kõik võrdsed ja mingi kapron särk ei toesta/aita surumist ,vaid sportlane ise - oma liha ja luuga.

võid ju ilma ka võistelda, milles probleem on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×