Jump to content
belkaar

Kõht ja sangad

Recommended Posts

Hei!

Nagu paljudelgi on minul idee saada suveks vormi. Nimelt minu probleemiks on kõht ja n.ö sangad. Ma ise teen küll hommikuti 20 kõhulihast ja seljalihast ning samuti kätekõverdusi, kuid tulemust ei näe. Samuti tekkis mul küsimus, kas kõhulihaseid on hea teha hommikul või õhtul ning kuidas seda kombineerida söömisega? Mis toitumine on kõige parem tavainimesele, kes ei jäi jõusaalis, vaid teeb ise trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hei!

Nagu paljudelgi on minul idee saada suveks vormi. Nimelt minu probleemiks on kõht ja n.ö sangad. Ma ise teen küll hommikuti 20 kõhulihast ja seljalihast ning samuti kätekõverdusi, kuid tulemust ei näe. Samuti tekkis mul küsimus, kas kõhulihaseid on hea teha hommikul või õhtul ning kuidas seda kombineerida söömisega? Mis toitumine on kõige parem tavainimesele, kes ei jäi jõusaalis, vaid teeb ise trenni?

Liiga... liiga... liiga pikk jutt tuleks sulle.

Aga lühidalt. Treening ilma seda toetava toitumiseta on väga väikse kasuteguriga. Kõhulihased kui sellised ei tule sul välja ka siis kui teeksid istulitõuse järgmised 50a iga päev suutlikkuseni - ilma oma toitumist parandamata.

Sangade näol on tegemist rasvaga, mis põleb siis kui keha on alakaloraažis. Ehk sa sööd sisse vähem energiat, kui keha vajab päevas. Keha ammutab lisaenergiat kehasse kogunud rasvadest ja nii see rasv põleb.

Kahjuks ei ole siiski rasvadest lahti saamine nii lihtne. Keha on põikpäine ning põletab effektiivselt rasva vaid siis kui toitud õigesti ning treenid piisavalt ja samuti õigesti.

Kuna keha kipub ka lihaseid põletama energia jaoks - siis algajate kaalukaotused on põhimõtteliselt juba "kasutud" kuna kaotatakse koos rasvamassiga ka lihasmassi ning üldine tulemus saab olema kehva.

Kõige lihtsam on sul tellida toitumis/treeningkava spetsialisti käest, kes paneb sul kõik täpselt paika. Kui ei soovi siis soovitan kõvasti ringi tuhnida foorumites, et omandada uusi teadmisi.

Põhimõtteliselt soovitaks oma toitudest vähendada süsivesikute kogust - eelkõige vähemaks lihtsuhkruid, lisada menüüse korralikke valke ning rasvu. (paljud lihatooted, piimatooted, kala). Samuti hea kogus puu/juurvilju, et kehal oleks hea vitamiinide ja mineraalide varustus.

Rohkem siin seletada läheks väga pikaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekkis siin järgmine küsimus. Kas keegi võiks mulle lühidalt öelda, mida võib süüa päeva esimesel poolel ja mida teisel poolel? :D

Arvuta BAV välja. Otsides leiad nii mõnegi toitumiskava siit foorumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ära söö ühtegi magusat asja, (va enne/peale trenni kui vaja) tarbi kuni 2 puuvilja päevas ning pea mitte üldse piima, mahla, suhkrut rääkimata gaseeritud karastusjookidest nagu kokakoola vms..

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piima osas vaidleks vastu, see on lihtsalt liiga kasulik toit, aga kui kaltsiumitasemega on kõik korras, siis võib

Piimavalk on kasulik jah, kuid minu piimapakilt võib veel välja lugeda, et süsivesikud 100g kohta 4,8 millest suhkruid4,8 laktoosi 4,8 ja töödeldud piima rasv pole ka just hea. Kaloreid saab piimast väga lihtsalt ning ohtralt veel :D

Tsiteerides Fred Antsonit: "Pastoriseeritud piimas sisalduv laktoos põhjustab tugevat insuliinieritust... Kui soovid sangadest lahti saada, siis ära joo mitte ühtegi magusat jooki!"

Kaltsiumi vajaduse saab rahuldatud k.tablettidest.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaltsiumi vajaduse saab rahuldatud k.tablettidest.
(kõige paremini omastab inimorganism kaltsiumi piimatoodetest,mitte tablettidest).

Piima saab ka pastöriseerimata kujul kätte kui tahta (ökopoed, turud), mis on loomulikult parem variant kui pastöriseeritud.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaltsiumi vajaduse saab rahuldatud k.tablettidest.

:D

Mis on minumeelest tobe:)

Kaltsiumi seisukohalt soovitaks ma ikkagi erinevaid piimatooteid kasutada, sest kvaliteetne kaltsiumilisand maksab. Dolomiidi kaltsium (odavate kaltsiumilisade tooraine)i söömises ma pointi ei näe, ega me mingid korallisööjad ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piimajoomise ja eduka rasvalangetamise vahel on minu teada üsna hea korrelatsioon.

Probleemseks teeb tööstusliku piima vist pigem homogeniseerimine... aga igal juhul soovitaks võimalusel maapiima. Tallinnas juba päris mitmel pool saadaval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on minumeelest tobe:)

Kaltsiumi seisukohalt soovitaks ma ikkagi erinevaid piimatooteid kasutada, sest kvaliteetne kaltsiumilisand maksab. Dolomiidi kaltsium (odavate kaltsiumilisade tooraine)i söömises ma pointi ei näe, ega me mingid korallisööjad ei ole.

Piimatoodetes on küll Ca, aga probleemiks Ca imendumisele saab rasvade ja D-vitamiini vähesus; samuti on vaja magneesiumi, mida me saame söögiga ka vähe.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama probleem, mis teema algatajal, aga küsimus,kui piim pole nii kasulik nagu tundub, kas siis keefir toitude kõrvale on mõistlik? Teine küsimus oleks, et kas gaseeritud vett tohiks ka juua (nt säästu vesi) kui soovid sangadest ja kõhust vabaneda, sest suht suur isu on vahepeal midagi gaseeritud juua :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal sama probleem, mis teema algatajal, aga küsimus,kui piim pole nii kasulik nagu tundub, kas siis keefir toitude kõrvale on mõistlik? Teine küsimus oleks, et kas gaseeritud vett tohiks ka juua (nt säästu vesi) kui soovid sangadest ja kõhust vabaneda, sest suht suur isu on vahepeal midagi gaseeritud juua :D

kui sa keefirit klaasike paar päeva jooksul ära jood ei juhtu sellest midagi, kuid

eelistada tuleks gaseerimatta vett, kui gaseeritud vett jood tuleks kindlasti jälgida, et ei tarbiks selliseid kuhu on lisatud süsivesikuid suhkru või mõne muu aine näol mis samuti kaloreid annab ja on suht mõtetu keiss :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on minumeelest tobe:)

Kaltsiumi seisukohalt soovitaks ma ikkagi erinevaid piimatooteid kasutada, sest kvaliteetne kaltsiumilisand maksab. Dolomiidi kaltsium (odavate kaltsiumilisade tooraine)i söömises ma pointi ei näe, ega me mingid korallisööjad ei ole.

Minu silmad ei ole veel paremat kaltsiumi ja ka paljude teiste mineraalide allikat näinud, kui needsamad kanamuna koored, mis reeglina ära visatakse. Üs kvaliteetne kaltsiumilisand on tegelikult väga odav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
konsensus: mõlemat saab köögist ja asi on valikutes kinni :D

Sa lihtsalt ei saa hetkel aru, mida Joergen mõtles..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fredil on kindlasti õigus piima ja insuliinierituse suhtes, aga eks oleneb "kui kinni on vaja kraanid keerata". Kellel normaalne ainevahetus ja eesmärgiks pole kulturisti kiuline vorm, siis ei tasu juuksekarva lõhki ajada. No seda tegelt ju ükskõik mis suhtes: puuviljad, mahlad jne ja see on pikk teema...

AGA mis ma tahtsin lihtsalt mainida, et kui on mitu füüsilist koormus päevas nagu mul, siis tunnen, et üks külmtöödeldud pastöriseerimata mahepiimapudel on praktikumide vahel/järel väga efektiivne taastaja, kui pärast pikka tööpäeva on veel vaja oma trenn ära teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa lihtsalt ei saa hetkel aru, mida Joergen mõtles..

Ma usun et sai : )

Fredil on kindlasti õigus piima ja insuliinierituse suhtes, aga eks oleneb "kui kinni on vaja kraanid keerata".

Insuliini vallandab piimas tegelikult põhiliselt vadakuvalk, insuliin vallandub koos glükagooniga ja ei ole minu arvates mingi probleem... pigem hea sest viib aminohapped sinna kuhu vaja.

Insuliin on probleemiks ikka koos kõrge veresuhkruga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fredil on kindlasti õigus piima ja insuliinierituse suhtes, aga eks oleneb "kui kinni on vaja kraanid keerata". Kellel normaalne ainevahetus ja eesmärgiks pole kulturisti kiuline vorm, siis ei tasu juuksekarva lõhki ajada. No seda tegelt ju ükskõik mis suhtes: puuviljad, mahlad jne ja see on pikk teema...

AGA mis ma tahtsin lihtsalt mainida, et kui on mitu füüsilist koormus päevas nagu mul, siis tunnen, et üks külmtöödeldud pastöriseerimata mahepiimapudel on praktikumide vahel/järel väga efektiivne taastaja, kui pärast pikka tööpäeva on veel vaja oma trenn ära teha.

Kasutan ka enamikul juhtudest jahutatud pastöriseerimata varianti... ainult, et enne panen sinna oma piimaseene 24 tunniks tööle :D

Kas kellelgi seenesoovi on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seen tahab liiga palju hoolitsemist :D

On ta sinu elus midagi ilusamaks teinud ?

Hooti ta mulle kohe väga istub. Näiteks, kui ma sain selle va pagana borrelia pärast elevandikuuri antibiotsi. Kuid see on erandolukord. Vahest joovad koerad...

Täiendab söögilauda, see on kindel.

Meheraas peab seda üheks parimaks kõhurohuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×