Jump to content
Char27

Rasva kaotamine

Recommended Posts

kuidas siis ikkagi kaotada rasva?

mõned küsimused selle kohta

1) mitu korda ma peaksin nädalas aeroobset trenni tegema?

2) kas ma peaksin samal ajal jõusaalis käima? ja kui jah, siis mitu korda?

3) kui palju ma peaksin sööma? mitu protsenti oma BAV ( siit arvutasin http://www.fitness.ee/bav-arvuti/bav) ?

4) kui ma üritan rasva kaotada ja teen palju aeroobset, kas ma kaotan ka lihasmassi? ja miks nii?

lisaks toon punkti, et kasutaksin spetsialisti poolt tehtud toitumiskava, et rasva kaotada

kas asi ongi nii triviaalne, et lihtsalt jälgi toitumiskava ja tee aeroobset trenni?

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas asi ongi nii triviaalne, et lihtsalt jälgi toitumiskava ja tee aeroobset trenni?

Toitumiskava jälgimine on põhiline. See millist trenni teed, ei oma eriti suurt tähtsust, vabalt piisab ka nö. tavalisest jõusaalitrennist, kus algul soojendusena teed veidi aeroobset (u. 15 minutit) ja pärast lõpus nö. lõdvestuseks ka mingi 15 minutit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas siis ikkagi kaotada rasva?

mõned küsimused selle kohta

1) mitu korda ma peaksin nädalas aeroobset trenni tegema?

2) kas ma peaksin samal ajal jõusaalis käima? ja kui jah, siis mitu korda?

3) kui palju ma peaksin sööma? mitu protsenti oma BAV ( siit arvutasin http://www.fitness.ee/bav-arvuti/bav) ?

4) kui ma üritan rasva kaotada ja teen palju aeroobset, kas ma kaotan ka lihasmassi? ja miks nii?

lisaks toon punkti, et kasutaksin spetsialisti poolt tehtud toitumiskava, et rasva kaotada

kas asi ongi nii triviaalne, et lihtsalt jälgi toitumiskava ja tee aeroobset trenni?

Jah,söömine on põhiline.

Ja mida suurem ülekaal(rasvaprotsent),seda tähtsam on söömise osakaal.

Aga jõusaalitrenni puhul on ka aeroobne trenn hädavajalik.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah,söömine on põhiline.

Ja mida suurem ülekaal(rasvaprotsent),seda tähtsam on söömise osakaal.

Aga jõusaalitrenni puhul on ka aeroobne trenn hädavajalik.

aga mis oleks kõige ideaalsem trenn söömisele kõrvale, kui eesmärk rasva põletada? ehk kõige effektiivsem

ja teine küsimus, kui hetkel käin niisaama jõusaalis 4 korda nädalas, siis palju aeroobne peaks olema selle kõrval

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle kunagi arst soovitas, et tervislikkuse kohapealt oleks kasulik kui aeroobne treening kestaks vähemalt sama kaua kui anaeroobne. Kui teed palju anaeroobset ja vähe aeroobset, siis võib küll rasva kaotada ja lihast/jõudu kasvatada, aga muude lihaste kõrval areneb ka südamelihas paksemaks/tugevamaks ja jäigemaks, elastsus ja vastupidavus vähenevad. See ei ole mitte hea...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga mis oleks kõige ideaalsem trenn söömisele kõrvale, kui eesmärk rasva põletada? ehk kõige effektiivsem

ja teine küsimus, kui hetkel käin niisaama jõusaalis 4 korda nädalas, siis palju aeroobne peaks olema selle kõrval

1.HIIT.Algajatele muidugi vastunäidustatud.

2.Vast 2X peaks olema OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.HIIT.Algajatele muidugi vastunäidustatud.

2.Vast 2X peaks olema OK.

1. okei aga järgmine effektiivsuselt? ma pigem mõtlen et kas ainult aeroobne, ainult jõusaal või need kuidagi kombineeritud. ja pea meeles, peamine eesmärk on rasva kaotada peale pikka massi/jõusaali tsüklit

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. okei aga järgmine effektiivsuselt? ma pigem mõtlen et kas ainult aeroobne, ainult jõusaal või need kuidagi kombineeritud. ja pea meeles, peamine eesmärk on rasva kaotada peale pikka massi/jõusaali tsüklit

Nt http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=752

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see HIIT treening jah, aga ma mõtlen mingit alternatiivi sellele. noh kas niisama aeroobne vms ?

ma saan aru, et HIIT parim, aga algajatele seda ei soovitate, niiet. midagi muud paluks

Siis tee trenni, kuni pole enam algaja.

Trenniks aeroobne ja anaeroobne. Kavad olemas siinsamas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka algajale võib soovitada HIITi eeldusel, et tervis korras ja konkreetse harrastamisvariandiga (ergomeeter, jooks, ratas jne) kokku sobib.

Kui tõsine rasvapõletussoov käes, siis minu arust parim variant algajale on nädalas 2x60+ minutit puhast aeroobset ja 2xHIIT.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi sellist rasvaeemaldajat:

*10-15,min sörki kuni jõuad väikse tõusuni/mäeni.

*Jookse täiskiirusel umbes 50-100m mäkke/tõusu pidi ülesse.

*Kõnni mäest alla, sel hetkel puhkad, 2 min.

**Korda seda ringi, Mäkke jooksu, koos alla kõndimisega 8-12 korda.

*Sörgi koju 10-15min.

Peale sellist trenni põleb su rasv väga tõhusalt ning lihase kaotus on minimaalne, oled resistentsem süsivesikute suhtes, kaal langeb ilma nälga tundmata, .

Muudetud kasutaja PumaZ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see HIIT treening jah, aga ma mõtlen mingit alternatiivi sellele. noh kas niisama aeroobne vms ?

ma saan aru, et HIIT parim, aga algajatele seda ei soovitate, niiet. midagi muud paluks

No mis staadiumist lõpeb "algaja". Üldse pole siis varem trenni teinud? Kõik kooli kekatunnid on vahele jäetud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka algajale võib soovitada HIITi eeldusel, et tervis korras ja konkreetse harrastamisvariandiga (ergomeeter, jooks, ratas jne) kokku sobib.

Kui tõsine rasvapõletussoov käes, siis minu arust parim variant algajale on nädalas 2x60+ minutit puhast aeroobset ja 2xHIIT.

Kes viitsib see proovigu pärast HIITi rahulikku aeroobset, veri on rasvhappeid ja sobivaid signaalaineid täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi sellist rasvaeemaldajat:

*10-15,min sörki kuni jõuad väikse tõusuni/mäeni.

*Jookse täiskiirusel umbes 50-100m mäkke/tõusu pidi ülesse.

*Kõnni mäest alla, sel hetkel puhkad, 2 min.

**Korda seda ringi, Mäkke jooksu, koos alla kõndimisega 8-12 korda.

*Sörgi koju 10-15min.

Peale sellist trenni põleb su rasv väga tõhusalt ning lihase kaotus on minimaalne, oled resistentsem süsivesikute suhtes, kaal langeb ilma nälga tundmata, .

vot see tundub mulle põnev. peaks millalgi tavalise jooksuringi asemel proovima...

pole küll suurem asi spuritde/lühimaajooksu armastaja, aga kes teab, ehk kaalub treeningefekt selle üles. või hakkab meeldima.

tänud idee eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×