Jump to content
DogDemon

Eestkükk

Recommended Posts

Nonii...kuna olen siiamaani lihtsalt kükki teinud, siis mõtlesin, et prooviks ka eestkükki. Komistasin ühes teemas sellist saiti http://www.ironmanmagazine.com/site/squats/ kus siis räägitakse sellest natuke. Küsimusi tekkis mul seal lõigus, kus ta räägib kangi asetsemisest...

"Your shoulders must be flexible enough to rack the bar across your front deltoids so that your triceps are parallel to the floor. The form often shown of a bodybuilder crossing his arms to hold a bar while he does front squats is not acceptable. Since you can’t lock the bar in place, you can’t use much weight. Thus it

becomes an auxiliary exercise rather than a primary one."

Et mis mõttes ei ole käte ristamine aktsepteeritav?

Siis veel räägib õlgade venitamisest...

Being able to handle enough weight to increase strength appreciably depends on a solid rack. Few have the necessary flexibility in their shoulders initially, but

nearly everyone who’s willing to spend the time stretching out his shoulders and elbows can achieve it.

Keegi ehk oskab mulle mullle ka täpsemalt ära seletada, milliseks ma siis oma õlad peaksin venitama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead venitama selleks et suudaksid nn rinnalevõtu haardega kangi õlgadel hoida. Kuid selle artikli argument on veidi vigane sest kangi ei hoia õlgadel mitte käed vaid kangi raskus ise, käed on vaid abiks. Küll aga nõustun rinnalevõtu haarde kasutamisega seetõttu et sellisest positsioonist on sul kergem kangi maha visata juhul kui tekib mingi jama ja sa ei suuda sellega üles kükkida.

Tegin ühte teise foorumisse teema painduvuse kohta, seal paar head linki/vihjet sellele kuidas enda painduvust parandada: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=130796733

(muide painduvus areneb üllatavalt kiiresti: ma suutsin mõne nädalaga areneda niimodi et kui alguses suutsin eesküki positsioonist vaid paar näppu kangil hoida siis lõpuks suutsin kükkida ka niimodi et kang oli peos rusikas)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rinnalevõtu haardega eestkükk hakkab mulle rämedalt randmete peale, käed risti on jälle tegu, et kang stabiilne püsiks. Tahab harjutamist...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rinnalevõtu haardega eestkükk hakkab mulle rämedalt randmete peale, käed risti on jälle tegu, et kang stabiilne püsiks. Tahab harjutamist...

Kui teed kangiga rinnalt kükki olenemata käte asendist siis püüa küünarnukid üleval asendis hoida siis ei vaju kang õlalt maha ja lihtne seda seal hoida. Tean et kui väsid lasedki küünarvarred alla ja kang kukubki libisema siis pingutus läheb pigem sinna. Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, proovisin siis reedel ära selle imeasja. Kangist sai kuidagi näppudega kinni võetud. Natuke ebamugav ja valus oli õlgadel, aga eks see sellest, et esimest korda sai tehtud ka, ajapikku harjub ehk ära, leiab kõige mugavama koha üles. Triitseps oli mul küll kükki üleval positsioonis enam-vähem maaga paralleelne, aga alumises asendis langesid küünarnukid kohe vägisi natuke alla poole, aga ehk see probleem lahendub harjutamisega.

Ehk siis minu esimene eestkükk oli success(vist)... ise olen rahul. =D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küünarnukkide üleval hoidmine ning õlgade ees ja üleval hoidmine tahab jah harjutamist. Ma soovitan, et võta see asend sisse, kui kang on pukkidel ja venita nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×