Jump to content
veerandik

Väljaastega kükid, kuidas parandada?

Recommended Posts

Minu eesmärk on kaalust alla võtta. Olen 35.a 180cm 98kg vähe treeninud mees. Kuskil septembri lõpust alates olen pidevalt jõusaalis käinud keskmiselt 4 korda nädalas, ostsin ka jõusaali treeningkava ja kuu aega tegin üht Kiivika kava, natsa tüütas ära ja otsisin vaheldust.

Nüüdseks olen 7 korda bodypumpis käinud. Kõige raskem osa minu jaoks on väljaastega kükid, ei paindu eriti, jalad tudisevad all ja nõme enesetunne tekib. Samas teen alati eelsoojendust 25min (jooksulint või sõudeergomeeter või veloergomeeter või siis ellips). Nüüd mõtlengi, et äkki peaks seda eelsoojendust vähendama ja mingeid spets painduvuse või jalgade harjutusi tegema. Kas kellegil on soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et probleem on lihtsalt nõrkades lihastes.

Kõige paremini aitab tõenäoliselt selle harjutuse tegemine. :lol: Jõusaalis tee kangi/hantlitega etteasteid ja vaikselt muutud tugevamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see et lihased nõrgad, olen ju vaevalised neli ja pool kuud vaid trenni teind. Jõusaali kavas oli ka kükk sees, seda tõstsin nende kuudega 25kilolt 32,5le, aga ikka suht nutune värk. Egoga pole probleemi, ongi 2,5kg ketas käes, aga mida ei suuda on alla laskumine, ikka suht püstine asend jääb. Treeneril on enamvähem põlv vastu maad.

Mõtlesin et äkki peaks joogat või pilatest kõrvale tegema aga see on jälle nagu ühelt alalt teisele hüppamine. Ja siin tuleb ego seinana vastu et ikka tuleks kuu või paar ühte asja suuta teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge see et lihased nõrgad, olen ju vaevalised neli ja pool kuud vaid trenni teind. Jõusaali kavas oli ka kükk sees, seda tõstsin nende kuudega 25kilolt 32,5le, aga ikka suht nutune värk. Egoga pole probleemi, ongi 2,5kg ketas käes, aga mida ei suuda on alla laskumine, ikka suht püstine asend jääb. Treeneril on enamvähem põlv vastu maad.

Mõtlesin et äkki peaks joogat või pilatest kõrvale tegema aga see on jälle nagu ühelt alalt teisele hüppamine. Ja siin tuleb ego seinana vastu et ikka tuleks kuu või paar ühte asja suuta teha.

´

noo aga endal sul kaalu ka päris palju ju, pole mõtet siis seda 5 kilo juurde panna sinna, proovi algul ilma raskustetea, et põlv maha läheks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asi on painduvuses, harjuta painduvust, kui jõus, harjuta jõudu.

Igatahes soovitaks teha ilma raskuseta. Võibolla isegi kodus millegi najal harjutada???

Pealegi ei keela sul keegi korra-paar nädalas muud trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükke, nii tavalist kui ka väljaastega varianti, on üldse kaalukamatel inimestel raske teha ja paljudel on põlvedega probleeme. Tasub tõesti väikeste raskustega, või üldse ilma koormuseta, neid sooritada ja ego ukse taha jätta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükke, nii tavalist kui ka väljaastega varianti, on üldse kaalukamatel inimestel raske teha ja paljudel on põlvedega probleeme. Tasub tõesti väikeste raskustega, või üldse ilma koormuseta, neid sooritada ja ego ukse taha jätta

Täpselt. Tuleks teha väiksemate raskusteaga, kuid seerias rohkem kordusi. Hetkel teen ka ise nii, et põlvedele koormus väiksem oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt. Tuleks teha väiksemate raskusteaga, kuid seerias rohkem kordusi. Hetkel teen ka ise nii, et põlvedele koormus väiksem oleks.

Jõutreening hoopis tugevdab põlve (õige tehnika puhul), mitte ei lõhu seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutreening hoopis tugevdab põlve (õige tehnika puhul), mitte ei lõhu seda.

Aga õiget tehnikat (ja selle püsivust seeria kestel) on parem õppida väiksema raskuse ja suurema korduste arvuga :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutreening hoopis tugevdab põlve (õige tehnika puhul), mitte ei lõhu seda.

Jõutreening tugevdab lihast, mis aitab vältida koormust põlvele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga õiget tehnikat (ja selle püsivust seeria kestel) on parem õppida väiksema raskuse ja suurema korduste arvuga :lol:

Väiksem raskus jah aga mitte tingimata suurem korduste arv. Pikkade seeriate puhul, isegi kui raskus pole kõige suurem, võib tehnika hakata kokku kukkuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutreening tugevdab lihast, mis aitab vältida koormust põlvele

Seda ka, aga ajapikku kõõlused lõdvenevad, jõutreening tekitab vastupidise efekti.

Kui ta eesmärk on bodypumpis, kus on aeglane sooritus, paremini toime tulla, siis peaks ka treening suuremas osas samasuguse iseloomuga olema. Loomulikult ei tee halba jõu suurendamine, aga see et 100kg kükib, ei tähenda, et bodypumpis pikki aeglaseid seeriaid teha jaksab:)? Seal tulevad juba mängu teised lihaskiud ja tasakaal jne.

Või mis?

Kükin ka eeskujulikult, aga mul võttis pumpis pikkade aeglaste seeriatega põlve tudisema küll.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ka, aga ajapikku kõõlused lõdvenevad, jõutreening tekitab vastupidise efekti.

Kui ta eesmärk on bodypumpis, kus on aeglane sooritus, paremini toime tulla, siis peaks ka treening suuremas osas samasuguse iseloomuga olema. Loomulikult ei tee halba jõu suurendamine, aga see et 100kg kükib, ei tähenda, et bodypumpis pikki aeglaseid seeriaid teha jaksab:)? Seal tulevad juba mängu teised lihaskiud ja tasakaal jne.

Või mis?

Kükin ka eeskujulikult, aga mul võttis pumpis pikkade aeglaste seeriatega põlve tudisema küll.

Täitsa sama meelt, üks on kükk suure raskusega mis peaks justkui näitama lihasjõudu, teine teha pikki seeriaid väikeste raskustega, mis peaks näitama justkui lihasvastupidavust või mis :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×