Jump to content
haamer

Ujumine

Recommended Posts

Kuna nüüd on trennikava vahetunud ja tase natukene kõrgem, siis järgmine päev tavaliselt annavad lihased tunda ja tahavad taastumist. Aga kuna ujumine on ka alati kavas olnud, siis nüüd natuke põen selle pärast., et kui eelneval päeval on olnud näiteks rind,triitseps,kõht ja siis järgmise päeva hommikul lähen ujuma, kas see siis takistab taastumist ja kahjustab ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna nüüd on trennikava vahetunud ja tase natukene kõrgem, siis järgmine päev tavaliselt annavad lihased tunda ja tahavad taastumist. Aga kuna ujumine on ka alati kavas olnud, siis nüüd natuke põen selle pärast., et kui eelneval päeval on olnud näiteks rind,triitseps,kõht ja siis järgmise päeva hommikul lähen ujuma, kas see siis takistab taastumist ja kahjustab ?

Ujumine on ka teistele lihastele peale rinna, triitsepsi ja kõhu. Ei kahjusta siin midagi aga väsimus võib küll tekkida. Üldiselt peaks keha koorumusega üsna kiiresti ära harjuma, kui sa just iga nädal ei plaani jõusaalis oluliselt raskusi lisada. Palju sul nädalas puhkepäevi/aega jääb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, esmaspäev , kolmapäev ja reede on trennipäevad, ehk siis erinevad lihasgrupid päevade peale ära jaotatud ja teisipäev või neljapäev on siis ujumispäevad, laupäev pühpäev oleksid nagu need puhkepäevad, aga sealgi on kardio sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm, esmaspäev , kolmapäev ja reede on trennipäevad, ehk siis erinevad lihasgrupid päevade peale ära jaotatud ja teisipäev või neljapäev on siis ujumispäevad, laupäev pühpäev oleksid nagu need puhkepäevad, aga sealgi on kardio sees.

Arvestades seda, et teha need kolm trennipäeva korralikud, siis see kardio sinna otsa on surm. Ujumine peaks piisavalt koormust lisama ja jõusaali päevadel korraliku soojendusega saab ka kardiot teha.

Ma ei usu, et lihas jääb tulemata, kui jõusaalis natuke joosta või ergomeetriga teha. Peab sööma nagu karu.

EDIT: ja muidugi sõltub palju eraldi päeval seda kardiot teed. Üldiselt ma eelistan jõusaalis pikemad trennid teha.

Muudetud kasutaja xintoc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ikka me ise saame aru, kui on liiast. Kui tunned, et oled kurnatud, on ju ilmselge, et sel hetkel iseenda jaoks oled üle pingutanud. Eks ka siin kehtib reegel- mõõdukalt.

Võistlevad sportlased hoiavad laupäev-pühapäev vaba. Kui Sa pole tipptasemel (eeldan, kuna kirjutasid teema liigituse alla "algajad", siis miks peaksid Sina nädalavahetuseti rassima. Pigem naudi neil päevadel tehtud töö vilju. Ja soovid kasvada?

Millal Sa siis kasvad, kui Sa üldse ei lase endal puhata?

See on nagu varba peale astumine- iga päev ja järjepidevalt. Mitte lastes haigel kohal paraneda, lõpeb see lõpuks sellega, et jääd sootuks varbast ilma. Kehast Sa ilma ei jää aga vormist ikka.

Kolm jõusaali, kaks ujumist(~45 min kord) on juba super küll!

Mõtle sellele, et Sa tahad ikka suuta nädalaid-kuid-aastaid trenni teha, mitte üht nädalat üle elada.

Tarku otsuseid ja jõudu!

Lisaks.. "treeningkava on vahetunud kõrgema taseme vastu"

Kas konsulteerid treeneri/mõttekaaslasega?

Kui ja, kas treener/juhendaja pani peale igal päeval treenimise?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud :D !

----

Kõike olen õppninud scooby lehelt. Seega olen iseenda treener suht.

http://scoobysworkshop.com/schedintermediate.htm

Hetkene kava ongi selline. Kuna algajate kava läks nii 4-5 kuud ja lõpuks oli juba tase sealmaal et raskused olid kõrged ja ei saanud enam kogukeha trenni teha 3x nädalas sest intensiivsus oli juba liiga suur ja ei jõudnud ära taastuta, seega nüüd ongi , erinevad lihasgrupid ja kõik saavad nädal aega ilusti ära taastuda. Aga väsimusega tegelt väga probleme polegi, see ujumine on pigev taastav ja hea isegi aga nädalavahetuseti jah pigem tasuks siis hoogu maha võtta... oma igapäevast kardiot ma tahan ikka ja alati teha aga alati saab siis kergemaid variante kasutada, mitte alati velokat või jooksmist vms.

Mainiks veel et palun mitte alahinnata kodust treenimist, nende kavade ja tehnika ja nõuga mis ma sealt saanud olen on juba midagi saavutatud ja järjest paremaks läheb.

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured tänud :D !

----

Kõike olen õppninud scooby lehelt. Seega olen iseenda treener suht.

http://scoobysworkshop.com/schedintermediate.htm

Hetkene kava ongi selline. Kuna algajate kava läks nii 4-5 kuud ja lõpuks oli juba tase sealmaal et raskused olid kõrged ja ei saanud enam kogukeha trenni teha 3x nädalas sest intensiivsus oli juba liiga suur ja ei jõudnud ära taastuta, seega nüüd ongi , erinevad lihasgrupid ja kõik saavad nädal aega ilusti ära taastuda. Aga väsimusega tegelt väga probleme polegi, see ujumine on pigev taastav ja hea isegi aga nädalavahetuseti jah pigem tasuks siis hoogu maha võtta... oma igapäevast kardiot ma tahan ikka ja alati teha aga alati saab siis kergemaid variante kasutada, mitte alati velokat või jooksmist vms.

Mainiks veel et palun mitte alahinnata kodust treenimist, nende kavade ja tehnika ja nõuga mis ma sealt saanud olen on juba midagi saavutatud ja järjest paremaks läheb.

Ega lihas ei saa aru, kus Sa treenid. Oluline on tunnetus :o

Ise teen samuti kodus trenni kohati!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujumisega seotud küsimus, aga natuke teisest nurgast. Kuna elan kohas, kus ei ole väga meeldiv jooksmas käia ja endale meeldib ujumine rohkem, siis kuidas sobib see kehakaalua alandamiseks. Olen kuulnud müüte, et ujumine ei ole pooltki nii efektiivne, kui jooksmine, sest vees ei tõuse kehatemperatuur piisavalt kõrgele, mis pärsib rasvade põletamist. Samas on ujumisega kaotatav kaloraaž suurem kui sama palju jooksmist teha. Oskab keegi midagi lähemalt kommenteerida. (Hetkel on olukord selline, et kaal 87kg, kuuga on alla läinud kuskil 1kg ja soov oleks 82 kanti saada)

Muudetud kasutaja Calor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uju pealegi. Ujumine ongi arvatavasti parem rasvapõletuseks, sest tegu raskema tegevusega. Ei tasu üle mõelda igasuguste detailide koha pealt ja kõike uskuda. Rasvade põlemiseks on vaja ainult normaalset kehatemperatuuri. Mitte et need omavahel erilises seoses oleks, vaid et kui sul kehatemperatuuri pole, siis oled surnud ja ega siis rasvad väga põle. :D

Kui jooks tõstaks inimese(kes on püsisoojane) temperatuuri märgatavalt, kas siis saab pärast trenni kõhu peal muna praadida? :D

Magamine põletab ka kaloreid ja alandab kaalu. Pluss vees peab keha veel sooja hoidma s.t. lisa energiakulu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujumine on pea et kordades efektiivsem, kui jooksmine.

Ujumisega koormad sa tervet keha, aga samas ei pane mingit kindlat kohta koorma alla (jooksmisel põlved, saavad hirmsat vatti)

Ja nagu seltsimees Kirp mainis- ujumisel peab ka keha suutma hoida temperatuuri - seega on rasvapõletus veel efektiivsem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×