Jump to content
Janika Aavamägi

32. EMV jõutõstmises: videod ja fotod!

Recommended Posts

Lihtsalt hea vaadata, et mees ei lahmi kohtasid, vaid tugineb nö faktidele.

Ise usun ka aimari võitu, aga kui ta rind on hetkel 200, varemalt +15 kg, siis ennustaks talle all 800kg, 780 kanti kg-sid mis 78kg-se kehakaalu juures teeks 541,2 wilksi.

Kui nüüd jällegi siim teeb selle maagilisel 400 küki ära, siis sealt võiks oodata 1000kg mis 173 kg juures annaks 541,6 ;)

Aga põhiline "kisma" tuleb sagori ja rausi vahel ja absoluudikohta hakkab regullima meeste kehakaal. 103kg juures teha 900kg oleks 541,5, seega ütleks kokkuvõtlikult, et 4 meest ühes augus.

Eelis hetkel siimul, kuna on tagant tulija ;)

Ma ausalt öeldes ei saa aru kuidas need wilksid pandud on kui 78 kilone mees peab tegema kogusummas ainult 220 kilo vähem kui 95 kilo raskem mees....Jätame persoonid välja, toetan mõlemat meest ja elan nende tegemistele kaasa, räägin lihtsalt praegu kehakaalu ja tulemuse võrdlemisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed:

1. Aimar Kuusnõmm

2. Alex-Edward Raus

3. Siim Rast

4. Rait Sagor

5. Elar Kraav

6. Erkki Hirsnik

Naised:

1. Laura Laan

2. Agnes Rannaste

3. Monika Aus

4. Andra King

5. Marianna Bogdanova

6. Annika Alas

Muudetud kasutaja mr815 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed:

1. Aimar Kuusnõmm

2. Rait Sagor

3. Alex-Edward Raus

4. Siim Rast

5. Elar Kraav

6. Erkki Hirsnik

Naised:

1. Laura Laan

2. Agnes Rannaste

3. Andra King

4. Erge Nugis

5. Anna-Liisa Ikart

6. Monika Aus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed:

1. Aimar Kuusnõmm

2. Alex-Edward Raus

3. Rait Sagor

4. Siim Rast

5. Elar Kraav

6. Taavi Pehme

Naised:

1. Laura Laan

2. Heili Hiiemäe

3. Monika Aus

4. Agnes Rannaste

5. Leila Šamatauskaite

6. Erge Nugis

Tähtis on võit, mitte osavõtt! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See loogiline üllatus on Taavi Pehme :-)

Võimalik. Tõesti pole Taavi vormiga kursis ja ennustust kirjutades olin 50:50, kas panna Erkki Hirsnik või Taavi 6. kohale. Muus osas meil nimed kattuvad. :P

Erkki tegi eelmine aasta 514 wilksi meistrikatel ja kaks nädalat tagasi Tallinnas ka 514 wilksi. Lihtne nüüd küll teda edestada pole. B)

Enivei jõutõstmises pole midagi kindlat enne, kui katsed kirja saadud. Vabalt võib juhtuda, et nii Taavi kui ka Erkki lõpetavad kuue parema hulgas ja keegi tippmeestest ebaõnnetub, kas saab nulli [unlikely] või läheb liiga suurte sammudega ja ei saa teist ning kolmandat katset kirja.

Kükisügavus on juba üks asi, mis paljudel väga piiri peal, nii et kohtunikele teravat silma. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tartlastega teen ju koos trenni, tean väga hästi nende hetkevormi.

Sagori, Rasti ja Aimar Kuusnõmme blogil olen ka silma peal hoidnud.

Raus on hetkel ülikõva, aga teades, et Sagori kohta ka räägitakse, et ta baasjõud parem kui kunagi varem, siis tuleb kindlasti väga huvitav vastasseis nende kahe vahel. Ütleks, et Kraav on ka konkurentsis.

Kehakaal hakkab mängima kõige suuremat rolli absoluudis, sest näiteks -105kg järjestus ei pruugi olla pärast wilksidesse ümber arvutamist sama.

Väike näide sellest, mida mõtlen:

kaal/kogusumma/wilksid

100/920/560

105/920/550

105/937/560

Igal juhul Aimarile ei tohiks keegi vastu saada. Vähemalt siis, kui tal varustusega probleeme ei teki.

Ma ei saa aru kust võetakse, et mul suurim baasjõud, mis kunagi olnud. Ma ei usu, et olen suutnud end samasse vormi viia, mis eelmine aasta. Ma ei ole veel ühtegi üle 300 kükki teinud ja ka tõmme pole see mis kuangi. Eelmine aasta ma tõmbasin veebruaris ilma 340 kg ja praegu ma ei küündi sinna lähedalegi. Surumine läheb küll hästi, aga mingist 230 kg surumist ma küll ei plaani, ei taha teist korda ennast vigaseks suruda. Teen vaikselt trenni ja loodan tulemusi teha tulevikus. Märtsi võistluse teen lihtsalt trenni pealt ja ole mõtet pakkuda 900 kg tegemist ja ulme wilkse. Need tuleviku muusika. Lihtsalt tahtsin öelda, et poleks pettumsit kui ma ple 900 kg poiss. See minu kõige väiksem mure praegu. Taastan oma jõudu praegu ja lasen trennil hea maitsta. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Aimar Kuusnõmm

2. Alex-Edward Raus

3. Rait Sagor

4. Siim Rast

5. Taavi Pehme

6. Elar Kraav

1. Agnes Rannaste

2. Laura Laan

3. Andra King

4. Marianna Bogdanova

5. Monika Aus

6. Annika Alas

Muudetud kasutaja Noor Ed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru kust võetakse, et mul suurim baasjõud, mis kunagi olnud. Ma ei usu, et olen suutnud end samasse vormi viia, mis eelmine aasta. Ma ei ole veel ühtegi üle 300 kükki teinud ja ka tõmme pole see mis kuangi. Eelmine aasta ma tõmbasin veebruaris ilma 340 kg ja praegu ma ei küündi sinna lähedalegi. Surumine läheb küll hästi, aga mingist 230 kg surumist ma küll ei plaani, ei taha teist korda ennast vigaseks suruda. Teen vaikselt trenni ja loodan tulemusi teha tulevikus. Märtsi võistluse teen lihtsalt trenni pealt ja ole mõtet pakkuda 900 kg tegemist ja ulme wilkse. Need tuleviku muusika. Lihtsalt tahtsin öelda, et poleks pettumsit kui ma ple 900 kg poiss. See minu kõige väiksem mure praegu. Taastan oma jõudu praegu ja lasen trennil hea maitsta. :P

Mhmh, olen su taastumisprotsessi blogi vahendusel jälginud ja see suhtumine on väga õige, aga vaevalt, et lahinguta kehakaalus -105 alla annad. Siim ja Aimar on need, kes endaga võistlema peavad, teistel tippudel on konkurendid täiesti olemas. Seega huvitavat võistlust võib ju ikka oodata. B)

Top6-e võimalikke wlkse hindasin optimistlikult, eesmärgiga kõigile pigem natuke rohkem pakkuda, kui liiga vara sportlikku viha tekitada.

Enne ennustuse postitamist tõsiselt kaalusin ka nende wilkside nimede tagant maha kustutamist, et mitte sportlaste võistlust mõjutada. Aga ka teadsin, et diskussioon siin tuleb, kui alles jätan. See hoiab teema aktiivsena, toob rohkem ennustusi ja võib-olla tekitab alale huvilisi ka juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ausalt öeldes ei saa aru kuidas need wilksid pandud on kui 78 kilone mees peab tegema kogusummas ainult 220 kilo vähem kui 95 kilo raskem mees....Jätame persoonid välja, toetan mõlemat meest ja elan nende tegemistele kaasa, räägin lihtsalt praegu kehakaalu ja tulemuse võrdlemisest.

Tegin väikese statistilise kokkuvõtte, mis peaks andma vastuse wilksi punktidega seotud küsimustele.

Alustan sellest, et wilksi koefitsiendi välja töötamise aluseks olid 90-ndatel rahvusvahelised tipptulemused. Mis tähendab, et tuhandete maailma parimate jõutõstjate tulemused olid tegelikult wilksi süsteemi aluseks. Mitte kellegi suva. Tegin väikese testi, et kontrollida kui hästi see süsteem peegeldab tõstjate taset. Võtsin aluseks viimase 8 aasta maailma edetabeli 10 kehakaalu 10 parimat tulemust. Ehk siis 800 tõstja poolt püstitatud tulemused. Kõigepealt selgitasin välja 800 mehe kogusumma wilksi punktid. Ja arvutasin aritmeetilise keskmise, mis oli 564 punkti.

Kui nüüd tahaks teada saada, kas wilksi süsteem on mõne kaaluklassi suhtes ebaõiglane. Siis oleks üheks võimaluseks võrrelda iga kehakaalu keskmist punktisummat üldise keskmisega. Liiga suur erinevus annaks alust öelda, et süsteem ei toimi ja soosib ainult teatud kehakaale.

Tulemused olid siis järgmised 56kg meeste keskmine tulemus erines üldisest keskmisest -3%, viies kehakaalus 60kg, 100kg, 110kg, 125kg ja +125kg erines tulemus 1%, neljas kehakaalus 67kg, 75kg, 82kg ja 90kg erines 0%.

Ausalt öeldes ei oodanud ka ise nii väikest erinevust, kuid faktid jäävad faktideks. Sellest võib järeldada, et süsteem mis töötati välja 90-ndatel meeste tulemustest lähtuvalt toimib ka nüüd suurepäraselt.

Arvutasin välja, kui palju peaks uutes kehakaaludes kilodes tegema, et punkte koguneks 564 wilksi. Kehakaalus 59kg peaks kogusumma kilodes olema 651. Kehakaalus 66-718kg, 74-784kg, 83-845kg, 93-898kg, 105-944kg, 120-981kg, +120-1014kg.

Rääkides Eesti mv, siis loodan, et pärast protokolli vaadates võib rõõmsalt tõdeda 536 punkti mehi on juurde tekkinud. See punkti summa on maailma edetabeli 10.koha piiriks.

Kilodes oleks see 59-619kg, 66-683kg, 74-745kg, 83-803kg, 93-853kg, 105-897kg, 120-932kg ja 170-987kg. Hetkel Eesti mv reg. meestest suudavad seda ületada 5 meest ja 3 meest on sellele väga lähedal. Seda tingimusel, et igal mehel õnnestub võistlus ideaalset.

Üks huvitav tähelepanek veel. Arvutasin välja 800 maailma parima jõutõstja keskmise vanuse, mis oli 29 aastat. Võrreldes Eesti mv 5 soosiku vanusega on see 7 aastat rohkem. Selles valguses on Eesti jõutõstmises hiilgeajad alles ees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegin väikese statistilise kokkuvõtte, mis peaks andma vastuse wilksi punktidega seotud küsimustele.

Alustan sellest, et wilksi koefitsiendi välja töötamise aluseks olid 90-ndatel rahvusvahelised tipptulemused. Mis tähendab, et tuhandete maailma parimate jõutõstjate tulemused olid tegelikult wilksi süsteemi aluseks. Mitte kellegi suva. Tegin väikese testi, et kontrollida kui hästi see süsteem peegeldab tõstjate taset. Võtsin aluseks viimase 8 aasta maailma edetabeli 10 kehakaalu 10 parimat tulemust. Ehk siis 800 tõstja poolt püstitatud tulemused. Kõigepealt selgitasin välja 800 mehe kogusumma wilksi punktid. Ja arvutasin aritmeetilise keskmise, mis oli 564 punkti.

Kui nüüd tahaks teada saada, kas wilksi süsteem on mõne kaaluklassi suhtes ebaõiglane. Siis oleks üheks võimaluseks võrrelda iga kehakaalu keskmist punktisummat üldise keskmisega. Liiga suur erinevus annaks alust öelda, et süsteem ei toimi ja soosib ainult teatud kehakaale.

Tulemused olid siis järgmised 56kg meeste keskmine tulemus erines üldisest keskmisest -3%, viies kehakaalus 60kg, 100kg, 110kg, 125kg ja +125kg erines tulemus 1%, neljas kehakaalus 67kg, 75kg, 82kg ja 90kg erines 0%.

Ausalt öeldes ei oodanud ka ise nii väikest erinevust, kuid faktid jäävad faktideks. Sellest võib järeldada, et süsteem mis töötati välja 90-ndatel meeste tulemustest lähtuvalt toimib ka nüüd suurepäraselt.

Arvutasin välja, kui palju peaks uutes kehakaaludes kilodes tegema, et punkte koguneks 564 wilksi. Kehakaalus 59kg peaks kogusumma kilodes olema 651. Kehakaalus 66-718kg, 74-784kg, 83-845kg, 93-898kg, 105-944kg, 120-981kg, +120-1014kg.

Rääkides Eesti mv, siis loodan, et pärast protokolli vaadates võib rõõmsalt tõdeda 536 punkti mehi on juurde tekkinud. See punkti summa on maailma edetabeli 10.koha piiriks.

Kilodes oleks see 59-619kg, 66-683kg, 74-745kg, 83-803kg, 93-853kg, 105-897kg, 120-932kg ja 170-987kg. Hetkel Eesti mv reg. meestest suudavad seda ületada 5 meest ja 3 meest on sellele väga lähedal. Seda tingimusel, et igal mehel õnnestub võistlus ideaalset.

Üks huvitav tähelepanek veel. Arvutasin välja 800 maailma parima jõutõstja keskmise vanuse, mis oli 29 aastat. Võrreldes Eesti mv 5 soosiku vanusega on see 7 aastat rohkem. Selles valguses on Eesti jõutõstmises hiilgeajad alles ees.

Keda sa pead nendeks 5 ks ja 3ks meheks, kui saladus ei ole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keda sa pead nendeks 5 ks ja 3ks meheks, kui saladus ei ole?

Ma arvan, et mehed jagunevad järgmiselt 3 gruppi. Esimene grupp Kuusnõmm ja Raus. Teine Kraav, Sagor, Rast. Kolmas T.Pehme, Hirsink, Päll. Grupi siseseid liikumisi pean reaalseks. Ainuke asi, mis mõjutab lõpp järjekorda on vaimne valmis oleks. Seetõttu ei hakka siin kg ja punkte välja tooma. Võistlustel õnnestuvad ainult need sportlased, kes hindavad enne jõudu reaalselt ega hõlju pilvedes. Kui lähed "panema" ja tekib takistus, siis vähese kogemusega sportlased põruvad täiega.

Muudetud kasutaja Margus Silbaum poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et mehed jagunevad järgmiselt 3 gruppi. Esimene grupp Kuusnõmm ja Raus. Teine Kraav, Sagor, Rast. Kolmas T.Pehme, Hirsink, Päll. Grupi siseseid liikumisi pean reaalseks. Ainuke asi, mis mõjutab lõpp järjekorda on vaimne valmis oleks. Seetõttu ei hakka siin kg ja punkte välja tooma. Võistlustel õnnestuvad ainult need sportlased, kes hindavad enne jõudu reaalselt ega hõlju pilvedes. Kui lõhed "panema" ja tekib takistus, siis vähese kogemusega sportlased põruvad täiega.

Minu arvamus suht sama, kuid väikeste erinevustega B):

1 grupp Kuusnõmm

2 grupp Raus ja Sagor

3 grupp Kraav Rast ja Pehme

Üllatusvõimeliseks pean Hirsnikut, Päll nagu alati on kindel mees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvamus suht sama, kuid väikeste erinevustega :P:

1 grupp Kuusnõmm

2 grupp Raus ja Sagor

3 grupp Kraav Rast ja Pehme

Üllatusvõimeliseks pean Hirsnikut, Päll nagu alati on kindel mees.

Natuke Taavi Pehme hetkevormist ja kehakaalust rääkida ei taha? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke Taavi Pehme hetkevormist ja kehakaalust rääkida ei taha? B)

Ma ei saa ju omale teadaolevaid fakte ära anda, muidu kannatab mu ennustusvõistluse tulemus :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on välja pakkuda veel üks huvitav ennustusvõistlus. Nimelt ennustada tuleb võistkondliku arvestust. Koos punktidega. Reg. naiste võistkonnad on SK Sparta, SK Reval-Sport ja TÜ ASK. Meeskonnad on järgmised Märjamaa SK, SK Reval-Sport 1, SK Reval-Sport 2, SK Sparta 1, SK Sparta 2, TÜ ASK 1, TÜ ASK 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on välja pakkuda veel üks huvitav ennustusvõistlus. Nimelt ennustada tuleb võistkondliku arvestust. Koos punktidega. Reg. naiste võistkonnad on SK Sparta, SK Reval-Sport ja TÜ ASK. Meeskonnad on järgmised Märjamaa SK, SK Reval-Sport 1, SK Reval-Sport 2, SK Sparta 1, SK Sparta 2, TÜ ASK 1, TÜ ASK 2

Hei! Selle juures on väike probleem, ühestki tabelist pole näha, kes kuuluvad esindusvõistkonda ja kes teise võistkonda. Või tuleks järeldada, et parimad sportlased pärast võistlust arvestatakse esindusvõistkonda, ülejäänud teise? :)

[TÜ ASK, SK Reval-Sport, SK Sparta on kõik kahe võistkonnaga meeste hulgas]

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hei! Selle juures on väike probleem, ühestki tabelist pole näha, kes kuuluvad esindusvõistkonda ja kes teise võistkonda. Või tuleks järeldada, et parimad sportlased pärast võistlust arvestatakse esindusvõistkonda, ülejäänud teise? :)

[TÜ ASK, SK Reval-Sport, SK Sparta on kõik kahe võistkonnaga meeste hulgas]

Võistkonda kuuluvad 4 parimat wilksi võistlejat. Kui klubi on pannud 2 võistkonda välja, siis esimeses on wilksi tabeli järgi 4 parimat klubi võistlejat. Teise võistkonna liikmed on 5-8 mees.

Seda ennustada on parajalt raske. Kuid ehk mõni paneb täppi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Head ennustamist!

Aile osalemine üllatab, kuna pole teda trennis eriti näinudki..... :D

Eks ta hetkel on jah....nagu juhuslik tibi tänavalt. ;)

Kuid Revali naiskonnal on kõige pikemad juuksed! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed:

1. Aimar Kuusnõmm

2. Alex-Edward Raus

3. Rait Sagor

4. Elar Kraav

5. Siim Rast

6. Erkki Hirsnik

Naised:

1. Laura Laan

2. Agnes Rannaste

3. Monika Aus

4. Andra King

5. Annika Alas

6. Marianna Bogdanova

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed:

1. Alex-Edward Raus

2. Aimar Kuusnõmm

3. Elar Kraav

4. Siim Rast

5. Rait Sagor

6. Erkki Hirsnik

Naised:

1. Laura Laan

2. Monika Aus

3. Agnes Rannaste

4. Andra King

5. Annika Alas

6. Marianna Bogdanova

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on välja pakkuda veel üks huvitav ennustusvõistlus. Nimelt ennustada tuleb võistkondliku arvestust. Koos punktidega. Reg. naiste võistkonnad on SK Sparta, SK Reval-Sport ja TÜ ASK. Meeskonnad on järgmised Märjamaa SK, SK Reval-Sport 1, SK Reval-Sport 2, SK Sparta 1, SK Sparta 2, TÜ ASK 1, TÜ ASK 2

Naiskonnad:

1. TÜASK 1175

2. SK Reval-Sport 1174

3. SK Sparta 777

Meeskonnad:

1. TÜASK I 2106

2. SK Sparta 2022

3. TÜASK II 1875

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×