Jump to content
stamma

kükk vabaraskustega vs kükk smithil

Recommended Posts

Tere!

Pean täna minema jõusaali, kus pole võimalust tavalist kükki teha. Kui tavaline kang kaalub üksi 20 kg, siis kui palju smithi kang kaalub? Mul on vaja teha 87,5 kg täna kükki.

Tänan abi eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Pean täna minema jõusaali, kus pole võimalust tavalist kükki teha. Kui tavaline kang kaalub üksi 20 kg, siis kui palju smithi kang kaalub? Mul on vaja teha 87,5 kg täna kükki.

Tänan abi eest!

Smithil kükk pole kuidagi võrreldav vabaraskusega kükiga. Algajatel toimub nkn areng, seega lao tunde järgi kettaid peale. Korduste arv hoia aga sama tavalise kangiga kükiga.

Kangi kaal smithil on sama, 20kg kilo, kuid trenniraskusi ei saa 1:1 üle tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smithil kükk pole kuidagi võrreldav vabaraskusega kükiga. Algajatel toimub nkn areng, seega lao tunde järgi kettaid peale. Korduste arv hoia aga sama tavalise kangiga kükiga.

Kangi kaal smithil on sama, 20kg kilo, kuid trenniraskusi ei saa 1:1 üle tuua.

Kui julgestajaid on, siis igal juhul vabaraskusega kükk. Smith`i trajektoor tuleb pagana ebaloomulik, vigastuste oht on suurem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui julgestajaid on, siis igal juhul vabaraskusega kükk. Smith`i trajektoor tuleb pagana ebaloomulik, vigastuste oht on suurem.

Osad Smithid on otse horisontaalse trajektooriga, osad natuke diagonaalis. Kas see diagonaalse trajektooriga kannab teist nimetust ja milleks see diagonaalsus üldse hea on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osad Smithid on otse horisontaalse trajektooriga, osad natuke diagonaalis. Kas see diagonaalse trajektooriga kannab teist nimetust ja milleks see diagonaalsus üldse hea on?

...et saada mõjutada lihast ka teise nurga alt?

Horisontaalne tundub mulle funktsionaalsem.

Vabaraskus on ikka parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smithil kükid nagu istuks toolile/potile - selg sirge, põranda suhtes vertikaalis, viid jalad ette ja muudkui kükitad ;) Kang koos juhikutega ca 25-27kg, sõltub konkreetsest masinast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sparta oma on 10kg heal juhul:)

Ilmselgelt, kui algasend on õige, siis turvalisemat kükki on raske leiutada,kui kükk smithil:)

Sparta oma on sitanikats - paindub koledal kombel läbi ja jookseb kinni. Parim, mida mina siiani näinud olen, on Arcomani oma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joker ilmselt ütleks sellepeale,et sööge mannineni ja jookseb nagu õlitatult.

Ma nii optimistlik pole olen seda hydro Iso tarbinud nüüd peaaegu terve püti aga mina oma treeningutest sellega küll ära ei taastu. Kõik lihased on vähemalt 3 päeva valusad:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Joker ilmselt ütleks sellepeale,et sööge mannineni ja jookseb nagu õlitatult.

Ma nii optimistlik pole olen seda hydro Iso tarbinud nüüd peaaegu terve püti aga mina oma treeningutest sellega küll ära ei taastu. Kõik lihased on vähemalt 3 päeva valusad:(

;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smithe igasuguseid , mõned on vastukaaluga nii et kangi kaal on 0 . Vanematel võib hõõrdetegur ka vähe suurem olla . Nikats on üldiselt , aga turvalisuse kaalutlustel teda rohkem kasutatakse vist...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smithe igasuguseid , mõned on vastukaaluga nii et kangi kaal on 0 . Vanematel võib hõõrdetegur ka vähe suurem olla . Nikats on üldiselt , aga turvalisuse kaalutlustel teda rohkem kasutatakse vist...

Ma ise näiteks kasutan suht tihti, kuna oma 5 aastat tagasi vigastatud hüppeliigesega ei ole eriti turvaline vaba raskusega kükkida. Arcomani (ja ilmselt veel mõne firma) Smithid on vastukaaluta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest Smithil kükk on üks kõige jubedamaid asju üldse. Proovisin korra, ja enam tagasi ei lähe. Nii ebaloomulik liikumistrajektoor pluss veel see et tegemist on masina mitte vabaraskusega.

Kui vähegi võimalik (ehk et kui su saalis on see võimalus olemas ja kui pole siis sa pole õiges jõusaalis) siis alati eelista vabaraskusega kükki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest Smithil kükk on üks kõige jubedamaid asju üldse. Proovisin korra, ja enam tagasi ei lähe. Nii ebaloomulik liikumistrajektoor pluss veel see et tegemist on masina mitte vabaraskusega.

Kui vähegi võimalik (ehk et kui su saalis on see võimalus olemas ja kui pole siis sa pole õiges jõusaalis) siis alati eelista vabaraskusega kükki.

No ma ju kirjutasin, mismoodi Smithil kükkida! Kui muud võimalust pole/ei sobi (nagu mul), siis on Smith abiks. Mõttetu vaidluse koht, midagi sellist ma ootasin ka, et tuleb, sest sellel teemal on siin ennegi vaieldud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest Smithil kükk on üks kõige jubedamaid asju üldse. Proovisin korra, ja enam tagasi ei lähe. Nii ebaloomulik liikumistrajektoor pluss veel see et tegemist on masina mitte vabaraskusega.

Kui vähegi võimalik (ehk et kui su saalis on see võimalus olemas ja kui pole siis sa pole õiges jõusaalis) siis alati eelista vabaraskusega kükki.

Ei ole seal miagi jubedat.Kükk Smith'il ja vabaraskusega kükk on lihtsalt kaks erinevat harjutust.

Põhiharjutus on loomulikult kükk vabaraskusega,aga kükk masinal võib teatud juhtudel abiks olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sparta oma on sitanikats - paindub koledal kombel läbi ja jookseb kinni. Parim, mida mina siiani näinud olen, on Arcomani oma ;)

Meil siin saalis on ka Arcomani oma ( arvatavasti vanem variant ) ja selle kangi me kaalusime ära.See kaalus täpselt 20kg ja 800g ;) Aga jah, sellele laod

ikka 200 peale ja kinni ei kiilu ...

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil siin saalis on ka Arcomani oma ( arvatavasti vanem variant ) ja selle kangi me kaalusime ära.See kaalus täpselt 20kg ja 800g ;) Aga jah, sellele laod

ikka 200 peale ja kinni ei kiilu ...

Argo

300ga hakkas natsa kiiluma juba, kui säärt tegin ;) aga enamasti saab ikka igaüks hakkama ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui julgestajaid on, siis igal juhul vabaraskusega kükk. Smith`i trajektoor tuleb pagana ebaloomulik, vigastuste oht on suurem.

On sul mingeid allikaid ka millele viidata, peale enda sõnade.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On sul mingeid allikaid ka millele viidata, peale enda sõnade.

Sa oled mul juba failis nimega "On sul mingeid allikaid ka millele viidata, peale enda sõnade". ;)

Kui ei taha, ära loe...

Kas sinul on mingeid usaldusväärseid allikaid, millele viidata, et Ailet ei tasu uskuda? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled mul juba failis nimega "On sul mingeid allikaid ka millele viidata, peale enda sõnade". ;)

Kui ei taha, ära loe...

Kas sinul on mingeid usaldusväärseid allikaid, millele viidata, et Ailet ei tasu uskuda? ;)

Kui keegi väidab midagi, milles ma ise kahtlen, siis üldjuhul on hea lugeda ja harida end selle koha pealt.

Teiseks, alati võib ju lahti seletada, et miks ta on ohtlikum, kui tavaline.

Ma tihti siin foorumis sõna ei võta. Üldjuhul loen. Lihtsalt võiksite oma väite lahtiseletada. Niisama öelda millegi kohta,

et see või too on halb, ei ole ka mõtet.

;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen näinud inimesi smithi masinal tegemas 3 varianti kükki, kui neid üldse nimetada kükiks:

1. paneb jalad liiga kaugele kangist, vabaraskusega lihtsalt kukuks ümber,

2. paneb jalad liiga lähedale, kannad tõusevad maast lahti.

3. Ei suuda piisavalt sügavale lasta

Ma arvan, et ükskõik kui kogenematu oled ja näed sellist pilti eemalt, on selgesti mõistetav, et kaua liigesed nii vastu ei pea.

Kui kellegil on vähegi huvi funktsionaalsuse vastu, siis hoidke masinatest eemale.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen näinud inimesi smithi masinal tegemas 3 varianti kükki, kui neid üldse nimetada kükiks:

1. paneb jalad liiga kaugele kangist, vabaraskusega lihtsalt kukuks ümber,

2. paneb jalad liiga lähedale, kannad tõusevad maast lahti.

3. Ei suuda piisavalt sügavale lasta

Ma arvan, et ükskõik kui kogenematu oled ja näed sellist pilti eemalt, on selgesti mõistetav, et kaua liigesed nii vastu ei pea.

Kui kellegil on vähegi huvi funktsionaalsuse vastu, siis hoidke masinatest eemale.

1. Ära näe kõike nii must-valgelt nüüd. Esimest variant on täitsa okei, treenib ilusti tuharat (lisaks kõigele muule) ja seda tehakse teadlikult smithil. Neile, kes kükivad võrdlemisi kitsalt (olympic squat stiilis) on see täiesti asjalik abiharjutus. Ise olen ka seda teinud perioodil, kui selg ei kandnud vabaraskuseid. Leian, et üsna liigeste sõbralik viis õige tehnikaga. Jalad siis üsna kaugel ees.

2. See on natuke jabur küll. Lisaks varvastele tõusmisele põhjustab see korralikke pingeid alaseljas ja tahaks näha põlvi, kellele selline kükk meeldib.

3. Smithil on üldse täiskükid (kükid paralleelini) juba raskesti teostatavad, rääkimata matjusmi stiili reied vastu säärt kükkimine. Pole ime, et algajad seal täiskükke teha ei julge. Poolkükid / veerandkükid ju märksa kergemad ka. Samas nad on kasulikud, lihtsalt mitte nii efektiivsed, kui vabaraskusega sügavamad kükid. ;)

Annan sulle vihje: tee pool ja veerandkükke ka, need parandavad oluliselt raskustunnetust. Jalad ei värise enam all ja aitab psühholoogilisest barjäärist üle saada ehk julged kiirelt kükkida. [Vabaraskusega kõrgete julgestuste pealt kükipuuris. Tunduvalt suurema raskusega kui küki tavalised tööseeriad.]

Masinad on omal kohal. Kui teatud tase kätte saada, siis võib vabalt baasharjutusi [täiskükk vabaraskusega, jõutõmme, lamades surumine vabaraskusega] treeningkordadest välja lülitada või asendada modifitseeritud variantidega a'la pakult (ja/või kettide/kummidega) kükk, veerand- ja poolkükk, tõmme erinevatelt kõrgustelt, seal hulgas ka alt poolt, st ise madalal platvormil seistes, surumine erinevatelt kõrgustelt (julgestusi / klotsi kasutades) ja erineva haarde laiusega.

Kui kang hetkeks nurka visata, siis jalamasinatel ja smithil tegemine on täitsa piisav, samuti võib triica päeval rööbaspuudel lisaraskusega surumist põhiharjutuseks teha, hiljem plokkidel juurde. Pm rinna/tiitsepsi treenimise juures väldin täielikult hantlite kasutamist ja midagi sellega ei kaota.

Seni, kuni süda on truu vabaraskustele, ei loe kangivabad päevad petmisena. ;)

Keha vajab arenemiseks vaheldust. Üsna kindlasti saavad tugevamaks, kiiremaks, suuremaks need, kelle trenn pole rutiin. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×