Jump to content
Guest Jyrjo

Käsivarre-randmevalu

Recommended Posts

Guest Jyrjo

Mul on suur probleem. Nimelt mul on ranne natuke haige. See ei paindu 90 kraadi välja ja kui proovin, siis valutab. Vahepeal varem ta valutas tihti, siis ma kasutasin mingit arsti antud salvi, mis võttis valu ära ja see õnneks pole siiamaani tagasi tulnud, kuid see ranne ei ole siiski terve, tänu sellele ma teen näiteks kätekõverdusi kas näppude või rusikate peal. Samuti mul randmed ragisevad kõvasi kui ma neid liigutan. Mõlemad randmed ragisevad, aga ainult parem ranne ei paindu piisavalt. Samuti ragiseb väga kõvasti mu vasak küünarnukk. Kas randmele võib see mõju avaldada, et ma viimase 3 aasta jooksul olen ühe korra mõlemad küünarvarreluud pooleks murdnud ja ühe pöidla. Ma olen kuulnud, et see võib ka sellist mõju avaldada. Ranne on ise selline murettekitav olnud üle aasta. Palun abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale luude kokkukasvamist ei pruugi taastuda tõesti endine olukord.Kätekõverdusi tee nii,nagu sa eespool kirjeldasid.Lisaks hakka tegema randmele painduvust suurendavaid harjutusi iga päev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui randmed valutavad niigi ja sa üritad neid treenida, näiteks kangi või hantlitega, siis läheb asi veel hullemaks. Minul on samasugune probleem randmetega. Olen selliseid "nõuandeid" kuulnud, et tee rohkem rannet jne, tegin läbi valu, asi läks veel hullemaks. Aitab ainult see, et lased randmetel puhata ja kasutad randmepaelu. Mina kasutan tavalist elastsided, mida seon nii kõvasti, et käed lähevad praktiliselt siniseks, kui kaua ära ei võta, ning selle peale veel jõusaalikindad koos randmetugevdusega. Kui nii kõvasti ei seo, siis mõne harjutuse puhul läheb lihtsalt käse liigesest välja, mis on väga valus. Praegu ei ole randmed enam kaua koormust saanud ning valu hetkel ei ole. Kasutasin fastum geeli ka ja hetkel tarbin bio glucosamini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõelnudki läbi valu tegemist, vaid võimaluste piires sõnaotsesmõttes. Valu on esimene tunnusmärk valesti tegemisest.

Mul endal on olnud ka randmevigastus. Mina parandasin asja ära 'gripperiga'. Hommikuti kui kooli läksin pumpasin sellega randmed verd täis ja seejärel venitasin lahti. Tegin sedasi ca 2 kuud.

Kusjuures olen murdnud parema käe luu - vahetult enne rannet. Kasvas 2kuud kokku. 2-3 aastat hiljem, kui alustasin jõutreeningutega, valutas see luu sealt 2-3 kuud, aga seejärel pole tunda andnud.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on suur probleem. Nimelt mul on ranne natuke haige. See ei paindu 90 kraadi välja ja kui proovin, siis valutab. Vahepeal varem ta valutas tihti, siis ma kasutasin mingit arsti antud salvi, mis võttis valu ära ja see õnneks pole siiamaani tagasi tulnud, kuid see ranne ei ole siiski terve, tänu sellele ma teen näiteks kätekõverdusi kas näppude või rusikate peal. Samuti mul randmed ragisevad kõvasi kui ma neid liigutan. Mõlemad randmed ragisevad, aga ainult parem ranne ei paindu piisavalt. Samuti ragiseb väga kõvasti mu vasak küünarnukk. Kas randmele võib see mõju avaldada, et ma viimase 3 aasta jooksul olen ühe korra mõlemad küünarvarreluud pooleks murdnud ja ühe pöidla. Ma olen kuulnud, et see võib ka sellist mõju avaldada. Ranne on ise selline murettekitav olnud üle aasta. Palun abi.

Soovitan kasutada Powerballi, mis mõnele minu tuttavale on abiks olnud.

Treenida algul 1-2 korda päevas max 1.minut igas käeasendis, mida on soovitadud ka Powerballi kodulehel. Kindlasti eelnevalt konsulteerida taastusraviarstiga. Näiteks Egle Seppoga Järve haigla taastusravikekusest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Mul on nimelt vasaku randmega probleem,valutab.. mitte nii hullusti et ma elada ei saa aga näiteks kätekõverdusi ma kindlasti teha ei saa.. käsi kukub all kokku :P

Mul on muidu ka liigestega probleemid... (raksuvad igaltpoolt)

olen määrinud mingi "deep freeze" geeliga ja fastumiga.

Mõtlesin et hakan nüüd ultrageli võtma ehk aitab.

Kas kellelgi on sama jama olnud ?Kaua üle läks ? mis tegite ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh... koormus randmele vähemaks, kui vana oled, kas sa arsti juures käinud oled, deep freeze ja fastum eriti ei ravi vaid eelkõige leevendavad nähtusid.

Ultrageli asemel soovitaksin Arthrostop PLUS'i (ei ole mingitmoodi sponsoreeritud nende poolt), rohkem toimeainet ja toimeaineid, mugavam võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli randmega sama jama valutasid päris kõvasti.

Ostsin randmesidemed...

Kaks nädalat kandsin iga harjutusega..valu läks üle..

Nüüd kannan randmesidemeid ainult raskemate harjutuste puhul,mis koormavad rannet tugevalt või seavad nad ebaloomuliku asendisse..

Näiteks kitsa haardega surumine..

Soojendusseerijate puhul ei kanna kunagi samuti ka mitte tõõseerijatel..ainult siis kui asi väge maksimumi peal,kuna muidu võivad randmed nõrgaks lihtsalt jääda.

Nii et alusta randmesidemetest,proovi!

Mul endal näiteks küll enam mingeid probleeme pole.Ja fastum geelid ja säärased... hmm mina eelistan küll pigem liigesetoite.Näiteks no1,mis sisaldab juba seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli kh kunagi et surusin suurt raskust ja käis raksatus läbi. Tegin mingi nädala puhkust ja määrisin mingit kreemi ka peale ja nädalaga oli valu läinud, peale seda tegin trenni edasi ja nüüd olen targem et jälgin tehnikat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma proovin alguseks kergema raskusega siis.ennem panin pmst maksimumiga 3x10

proovin kindlasti ka sidemeid:)

:P

tahad invaliiidiks jääda v? anna puhkust!

ei taha ;p

a teist kätt või jalgu ikka võib teha ??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma proovin alguseks kergema raskusega siis.ennem panin pmst maksimumiga 3x10

proovin kindlasti ka sidemeid:)

:P

tahad invaliiidiks jääda v? anna puhkust!

ei taha ;p

a teist kätt või jalgu ikka võib teha ??

Nädal puhkust ei tee sulle ju midagi halba ainult kasu!

Saab su ranne taastuda,saab kesknärvisüsteem puhata,saavad lihased puhata,lähed jõusaali ja palju värskem inimene!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nädala paariga arvatavasti ei juhtu midagi(kuigi mine tea), endal oli parema randmega sama mure, kui biitsi kangi käest ära panin käis jube valu läbi, mõnda aega tegin sidemega ja kadus iseenesent ära. Aa, ja No1-e panin ka, see võis ka aidata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tihtilugu on randmed nõrgad sellepärast et sõrmede sirutajalihased on liiga nõrgad, ehk treenige küünarvarre pealmisi lihaseid - väga hea on pealthaardega biitsepsi tegemine nii, et biitsepsit kokkutõmmates tõmbate randmed veel enda poole.

aga ära kohe sellega rahmedama hakka, anna rahu, kasuta sidemeid ja treeni nii et valu pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on endal ka liigestega probleeme olnud ja juba pea 2 aastat. Käisin arstide juures ja söödeti sisse Clucosamin'i (loe Glükosamiin) ja ultrageeli ja ei midagi.

Ma olen ka spordiarstidel käinud ja seal ka öeldi, et sült on vast ikka kõige parem, kuna see sisaldab kõhret vms. ja see ongi liigestele väga vajalik.

Muudetud kasutaja MuskulaarKobras poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×