Jump to content
Guest Jyrjo

Käsivarre-randmevalu

Recommended Posts

Ega seal muud paranemise varianti ei ole, kui koormuse vähendamine ja leida seliise nurga alt sooritus, kus valu tunda eriti ei ole kui jätkate läbi valu kangutamist, siis asi ainult süveneb. Mäletan ,et kunagi treenisin ka käsivarsi eraldi - vaatamata sellele, et nad saavad koormust kogu aeg ükskõik mida me tõstame või käes hoiame, loobuge mõneks ajaks käsivarte spetsiaaltreeningust, ka see aitab käsivartel kiiremini taastuda. Peale seda kui käsivarsi enam eraldi ei treeni, ei ole mul seda käsivarte jama enam olnud ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega seal muud paranemise varianti ei ole, kui koormuse vähendamine ja leida seliise nurga alt sooritus, kus valu tunda eriti ei ole kui jätkate läbi valu kangutamist, siis asi ainult süveneb. Mäletan ,et kunagi treenisin ka käsivarsi eraldi - vaatamata sellele, et nad saavad koormust kogu aeg ükskõik mida me tõstame või käes hoiame, loobuge mõneks ajaks käsivarte spetsiaaltreeningust, ka see aitab käsivartel kiiremini taastuda. Peale seda kui käsivarsi enam eraldi ei treeni, ei ole mul seda käsivarte jama enam olnud ka.

Pole kunagi käsivart eraldi treeninud ja tuli ränk valu sisse. Andsin kuu aega puhkust, et üldse koormust ei andnud. Ikka ei midagist. Nüüd tegin kava nii, et rind + triitseps ja selg + biitseps. Kui hakkan triitsa tegema, ei saagi suuri raskuseid kasutada, kuna juba väsinud rinnast. Ja seljaga sama. Et jõuan biitsa teha ainult väikeste raskustega. Nii juba mitu kuud treeninud ja tundub, et asi läheb paremaks. Saan juba läpakad ilma valuta tõsta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui randmed on väga kinni, siis need randme sirutused ja kõverdused teevad ainult hullemaks.

Sirge kangiga biitsepsi tegemine paneb randmed ebamugavasse asendisse.

Teen jõutõmmet pealthaardega ja veel köitel lõuatõmbeid(kellel seda võimalust pole, võib 2 rätikuga teha). Ranne pole kunagi nii tugev olnud....

Aga enne, kui kõik seda teha, tuleb puhata, põletikust(c-vitamiin, väske õhk) lahti saada ja randmete mobiilsus taastada. Soovitan randmelihaseid rullida ja seejärel venitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minul tuli samasugune valu siis kui kasutasin winstroli, see viib vee liigeste vahelt välja ( tuleb rohkem vett tarvida aga ikka valus)

igaksjuhuks kirjutasin

samade harjutustega valutas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis veel küsimus selle kohta, et mil ma teen selga ja õlgu just kangi või antlitega siis mul hakkavad randme kohad valutama, kas asi on selles, et mul randmed nõrgad(kui on siis kuda seda saab treenida?) või siis asi selles, et teen lihtsalt harjutusi valesti? on keegi kellel on olnud sama probleem ja oskaks aidata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis veel küsimus selle kohta, et mil ma teen selga ja õlgu just kangi või antlitega siis mul hakkavad randme kohad valutama, kas asi on selles, et mul randmed nõrgad(kui on siis kuda seda saab treenida?) või siis asi selles, et teen lihtsalt harjutusi valesti? on keegi kellel on olnud sama probleem ja oskaks aidata?

Oleneb kus kohast sul hakkab valutama. Kui lihas siis lihtsalt istud pingile ja võtad hantli või kangi kätte ja hakkad randmeid üles all liigutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis veel küsimus selle kohta, et mil ma teen selga ja õlgu just kangi või antlitega siis mul hakkavad randme kohad valutama, kas asi on selles, et mul randmed nõrgad(kui on siis kuda seda saab treenida?) või siis asi selles, et teen lihtsalt harjutusi valesti? on keegi kellel on olnud sama probleem ja oskaks aidata?

Pakuks et mõlemad.

Olen märganud, et väga paljudel surudes ja õlga tehes käsi käsivarre suhtes jube suure nurga juures, nii et on kohe näha, kuidas randmes struktuurid välja punnitavad.

Käe asend ergonoomilisemaks ja rannet tugevdada, tõlkisin artikli ka kunagi selle kohta, Kung fu haare vist. Haardetugevus ja randme jõud on omavahel seotud.

bench-press-posture-300x186.jpg

Pooltel tegelastel 2x suurem nurk sees kui vasakpoolsel pildil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pakuks et mõlemad.

Olen märganud, et väga paljudel surudes ja õlga tehes käsi käsivarre suhtes jube suure nurga juures, nii et on kohe näha, kuidas randmes struktuurid välja punnitavad.

Käe asend ergonoomilisemaks ja rannet tugevdada, tõlkisin artikli ka kunagi selle kohta, Kung fu haare vist. Haardetugevus ja randme jõud on omavahel seotud.

bench-press-posture-300x186.jpg

Pooltel tegelastel 2x suurem nurk sees kui vasakpoolsel pildil.

Täpselt. Ranne peab olema sirge. Seda õpetatakse ka näiteks poksitrennides. Löö paar tugevat lööki kõvera randmega ning puru ta sul ongi varsti.

Rinnalt surumine on see koht kus eksitakse palju selles suhtes. Kõik professionaalsed surujad ütlevad, et ranne peab olema sirge, siis langeb koormus õigesti - kõver ranne tähendab, et kogu raskus on kõige vähem raskust taluva koha peal.

Muidugi paljud kulturistid naudivad kõverate randmetega tegemist - ilma pöialt lukustamata, mis on minu meelest täielik soov kangiga piki hambaid saada mingi hetk. :) - Pidavad tunnetust parandama vms.

Randmesidemed on suurte raskuste juures abiks - kui õigesti peale panna, siis ei lase randmel läbi vajuda. Hoiab korralikult sirgena.

Aga kergemate raskuste puhul oleks kindlasti kasulik ilma sidemeteta teha, et ranne tugevamaks muutuks. Vaata, et tehnika oleks õige ning vaikselt tõsta raskusi mille puhul sidemeid ei kasuta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valesti kangi hoidmine ei lõhu ainult rannet, vaid ka ekstra koormus läheb triitsepsile, mis pole just kõige tugevam lihas võrreldes rinna ja õlaga. Nii et kes vähegi tahab raskust liigutada, peab õppima õige haarde. Kõige lihtsam on lihtsalt seda kangi pigistada nii tugevalt kui saab, see paneb ka kogu keha pingule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures ma olen analoogset haaret kasutanud rinnalt surumiseks. Proovimiseks. Liiges valutama ei hakanud ja aru ei saanud, et ranne erilist kasulikku trenni oleks saanud. Võib-olla oleks pidanud rohkem katsetama, aga ei julenud riskida. Samas prantsuse surumises käib mul ranne pidevalt nii all asendis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures ma olen analoogset haaret kasutanud rinnalt surumiseks. Proovimiseks. Liiges valutama ei hakanud ja aru ei saanud, et ranne erilist kasulikku trenni oleks saanud. Võib-olla oleks pidanud rohkem katsetama, aga ei julenud riskida. Samas prantsuse surumises käib mul ranne pidevalt nii all asendis.

Seal polegi eesmärgiks randmele koormuse panemine või selle treening, see koormus on pigem negatiivne.

Prantsuse surumises on veidi teised raskused ja ranne pole ilmselt ka pidevalt selles asendis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis vasakusse randmesse Ganglion ehk närvisõlm ehk närvitänk. On kellegil sellega kogemusi? Kaua ei tohiks rannet koormata või võib kergemalt trenni edasi teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis vasakusse randmesse Ganglion ehk närvisõlm ehk närvitänk. On kellegil sellega kogemusi? Kaua ei tohiks rannet koormata või võib kergemalt trenni edasi teha?

Tekkis ? :D Ma usun et need olid sul kõik juba sündides B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis ? :D Ma usun et need olid sul kõik juba sündides B)

No selles shtes, et paisus üles vms. Pole vastava haridusega, et targemalt asja lahti seletada. Paar nädalat oli ranne valus treeningust, üritasin teda hoida, aga mingi aeg lambist tekkis mingi kühm, mis tugevamalt katsudes on valulik. Tavaliselt on mul just parem ranne valus olnud, aga see pole probleeme viimasel ajal enam valmistanud... Et kas peaks pausi tegema treeningutest või...?(Iseenesest ranne nii valus ei ole, et trenni teha ei saaks, aga see kühm on küll kahtlane värk nagu...)

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, hakkas ka minul eile parem ranne kõvasti valu tegema.

Olen ka seda tüüpi, kes surub siis nii, et randmed on natuke tagapool.

Arvatavasti on asi sellest, või ka EZ kangiga biitsa tegemisest.

Valu annab eriti tunda siis kui keeran randme üles ja siis keeran käevart paremale, siis lõpus on valus.

Kas oleks mõtekas osta randmetugedega kindad?

Või määrida millegi asjalikuga? Näiteks Mirraga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui valu juba sees, siis kindad suurt ei aita. Üks varaint on proovida Olfen plaastrit.

Eile ja täna jõukas ei käinud, ja täna ei pannudki tähele seda valu enam, suht ära kadunud.

Homme seljapäeval väga seda ei tohiks lõhkuda, ja ülehomme siis üritan sirge randmega surumise ära õppida:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No selles shtes, et paisus üles vms. Pole vastava haridusega, et targemalt asja lahti seletada. Paar nädalat oli ranne valus treeningust, üritasin teda hoida, aga mingi aeg lambist tekkis mingi kühm, mis tugevamalt katsudes on valulik. Tavaliselt on mul just parem ranne valus olnud, aga see pole probleeme viimasel ajal enam valmistanud... Et kas peaks pausi tegema treeningutest või...?(Iseenesest ranne nii valus ei ole, et trenni teha ei saaks, aga see kühm on küll kahtlane värk nagu...)

Sa ei öelnud midagi valesti, seda tõesti nimetatakse ganglioniks (ganglioni tsüst), AlanBstardile:

230px-Cyst_Profile2.JPG

Selle ganglioniga on jamasti, ilmselt vajab sekkumist.

Ilmselt alguses proovitakse süstlaga vedelikku välja tõmmata, aga kuna ta tihti hoopis läbi kasvanud, siis pole sellest abi. Sellele järgneb selle opereerimine :)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ganglionid on sünnihetkest olemas aga põletikud, tsüstid ja muud nendes on teine asi :)

EDIT:

"Ganglioni tsüst ehk kooljaluu ehk ganglion"

No mida hekki, meditsiiniterminoloogia on omadega täitsa rabas. Järgmiseks tuleb "luumurd ehk luu".

Niigi näen 24/7 vaeva et epistaksistest ninaverejookse ja ödeemidest turseid teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei öelnud midagi valesti, seda tõesti nimetatakse ganglioniks (ganglioni tsüst), AlanBstardile:

230px-Cyst_Profile2.JPG

Selle ganglioniga on jamasti, ilmselt vajab sekkumist.

Ilmselt alguses proovitakse süstlaga vedelikku välja tõmmata, aga kuna ta tihti hoopis läbi kasvanud, siis pole sellest abi. Sellele järgneb selle opereerimine :)

Mul see pole nii suur ja on teisel pool kätt. Perearst ütles niikaua las olla kuni häda ei tee, aga üldiselt tundub, et ikka teeb häda. Eks ootab natuke kui ei muutu mdgi siis peab vaatama seda opi asja. Kauaks see opp trennsit eemale ajab huvitav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul see pole nii suur ja on teisel pool kätt. Perearst ütles niikaua las olla kuni häda ei tee, aga üldiselt tundub, et ikka teeb häda. Eks ootab natuke kui ei muutu mdgi siis peab vaatama seda opi asja. Kauaks see opp trennsit eemale ajab huvitav?

Iseenesest üsna pisike opp. Jalgu saad ikka treenida ja jooksmas käia :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekkis vahepeal ka, aga kadus ise ära ;)

Eks inimese keha suudab piisava ajaga enamuse vigastusi omal jõududel likvideerida. Küsimus ongi selles, kas hädade käes vaevlejad suudavad nii kaua oodata? Koormust mitte rakendada vigastatud kohtadele?

Lisaks on muidugi paljude hädade puhul kõrvalnähte ning halvimatel juhtudel võib vigastustest areneda tõsisemad haigused või probleemid. Niiet tihtipeale ootamisest piisab, et terveneda - kuid teinekord on vaja meditsiini abi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×