Jump to content
leekas

Algaja kaalulangetaja soovib nõu?

Recommended Posts

Tere!

Soov on siis lahti saada liigsetest kilodest ja anda jalgadele ja kõhule mingit väljanägemist.

Pikkust 183 ja kaal on 98kg ja vanus 43a

nüüd aga tekkinud küsimus,et kas tasub ennem jõusaali minekut katsuda kaalu langetada või mitte!

Sõber mul väitis,et pole mõtet minna-jookse,sõida rattaga jne

Mina aga arvan,et jõutreeninguga ja õige toitumisega saab ka asja paika.

Olen nüüd üritanud viimased kuu aega joosta ja ratast teha väljas aga kuidagi nagu ei istu see värk.

Kuna päevad kusagil 12-14tunnised siis toitumine oli kah metsas st sõin 3korda päevas ja enam-vähem kõike.

Nüüd söön 0.kalorlusega toite ehk siis põhirõhk on suppidel.

Soovin ikkagi alustada regulaarsete treeningutega ja usun,et treenerite abiga saaks toitumise ja kava paika.

On mu mõttekäik loogiline?

Muudetud kasutaja leekas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Soov on siis lahti saada liigsetest kilodest ja anda jalgadele ja kõhule mingit väljanägemist.

Pikkust 183 ja kaal on 98kg ja vanus 43a

nüüd aga tekkinud küsimus,et kas tasub ennem jõusaali minekut katsuda kaalu langetada või mitte!

Sõber mul väitis,et pole mõtet minna-jookse,sõida rattaga jne

Mina aga arvan,et jõutreeninguga ja õige toitumisega saab ka asja paika.

Olen nüüd üritanud viimased kuu aega joosta ja ratast teha väljas aga kuidagi nagu ei istu see värk.

Kuna päevad kusagil 12-14tunnised siis toitumine oli kah metsas st sõin 3korda päevas ja enam-vähem kõike.

Nüüd söön 0.kalorlusega toite ehk siis põhirõhk on suppidel.

Soovin ikkagi alustada regulaarsete treeningutega ja usun,et treenerite abiga saaks toitumise ja kava paika.

On mu mõttekäik loogiline?

Niipalju on jutus tarkust, et treeneri abi on vaja, toitumine ja treeningkava on vaja paika saada.

Supid unusta ära. Noh, selles suhtes, et niisama puljongit juua ei oma erilist mõtet. Veel vähem mingeid pakisuppe mida peaksid sööma 10x et mingit toiteväärtust kätte saada ning ka siis on tegemist suht saastaga. Toitumist järgida ei ole nii raske, kui sa arvad. Isegi sinu pikkade tööpäevadega. Head treenerid leiavad sulle ideaalsed toidud ning viisid neid tarbida.

Aeroobne (ratas, jooks) on omal kohal, kuid kindlasti ei ole mõtet algajal kogu oma treeningut sellele üles ehitada. Tegemist peaks olema väikse lisaga jõutreeningutesse. Mitte enam.

Ehk jah - õige oleks sul kõigepealt jõusaali omadega jõuda ning seal õigete võtetega trenni tegema hakata. Lisaks toitumine paika saada ning juba mõne aja pärast mõistad, et kaal ei ole mingi näitaja. Loeb välimus, jõud ja enesetunne. :D

Mina, 102kgvs102kg (8kuud vahet), 186cm. 25a.

post-7558-1297528878_thumb.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Soov on siis lahti saada liigsetest kilodest ja anda jalgadele ja kõhule mingit väljanägemist.

Pikkust 183 ja kaal on 98kg ja vanus 43a

nüüd aga tekkinud küsimus,et kas tasub ennem jõusaali minekut katsuda kaalu langetada või mitte!

Sõber mul väitis,et pole mõtet minna-jookse,sõida rattaga jne

Mina aga arvan,et jõutreeninguga ja õige toitumisega saab ka asja paika.

Olen nüüd üritanud viimased kuu aega joosta ja ratast teha väljas aga kuidagi nagu ei istu see värk.

Kuna päevad kusagil 12-14tunnised siis toitumine oli kah metsas st sõin 3korda päevas ja enam-vähem kõike.

Nüüd söön 0.kalorlusega toite ehk siis põhirõhk on suppidel.

Soovin ikkagi alustada regulaarsete treeningutega ja usun,et treenerite abiga saaks toitumise ja kava paika.

On mu mõttekäik loogiline?

Mõttekäik on loogiline,toitumine vale.Ja sõbral kah õigus - ilma aeroobse trennita ei pääse,süda ei pea vastu.Ja jõusaali mine kah.

Elik siis :

1. Toitumine korda!See on peamine.Suppe tõesti ei soovita - liiga kergelt omastatavad organismi poolt.

Otsingusse Fred Antson ja loe!

2.Jõusaali mine kindlasti.Kui seal treener,lase endale kava koostada,niisama rapsida ei ole mõtet.Ei ole treenerit,leiad siit "tööriistade" alt kava.

3.Kas just jooksmine sulle parim on ...

no kui jaksad 45min joosta,anna minna,aga muidu soovitaks rohkem kas ratast või ujumist või sõudetrenazhööri.

Aga aeroobne trenn on hädavajalik;nii 2-3X nädalas kindlasti.

4.Kaalu ära fetisheeri,vaata rohkem rasvaprotsenti ... ja muidugi peeglisse, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No 2-3x nädalas aeroobset teha nüüd "vajalik" kohe kindlasti ei ole. Jõusaalis rassimine parandab südame töövõimet samamoodi, teatud artiklite järgi isegi tunduvalt paremini kui aeroobne piinamine.

Arvan, et 2x nädalas 20min ratast sõtkuda on alustuseks enam kui küll aeroobse poole pealt. Küll jõuab seda teha tulevikus nii, et tapab. Enne muud asjad vaja korda saada siis selle üle pead vaevama.

Kuna eesmärk on siiski üldiselt keha vormi parandada siis ei pea metsikult muretsema kalorite põletamise pärast vaid pigem alustada kenasti keha närvisüsteemi tugevdamisega treeningute näol ning võimalikult kiiresti liikuda raskete trennide suunas, et stimuleerida max. lihaskasvu. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No 2-3x nädalas aeroobset teha nüüd "vajalik" kohe kindlasti ei ole. Jõusaalis rassimine parandab südame töövõimet samamoodi, teatud artiklite järgi isegi tunduvalt paremini kui aeroobne piinamine.

Sa teema-algataja vanust ikka vaatasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan lasta proffesionaalil koostada omale kava, nii treening- kui ka söömiskava. Ise aretama hakata ja siin teiste nõuandeid noppida ei vii kuigi kaugele.

Minule tegi kava sait ka www.kaalustalla.ee http://www.kaalustalla.ee/treening-ja-toitumiskava ja olen esimese nädalaga väga rahul :D

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No 2-3x nädalas aeroobset teha nüüd "vajalik" kohe kindlasti ei ole. Jõusaalis rassimine parandab südame töövõimet samamoodi, teatud artiklite järgi isegi tunduvalt paremini kui aeroobne piinamine.

Tahaks neid artikleid näha:)

Kui sa tahad öelda et jõusaal asendab aeroobset siis ma väidan küll vastu:)

Umbes see et näe, suitsetan küll, aga kopsuvähki pole tulnud, järelikult seost pole olemas:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsam on mul vist minna näit. Kadrioru spordiklubisse ja lasta seal treeneril toitumine ja kava paika panna.

Aeroobset saan kodus tehtud küll.

Kah hea mõte.

Anlt aeroobset ära unusta!

Nooremad seltsimehed võivad siin diskuteerida teemadel on vaja-ei ole vaja.

Tähendab,diskuteerida võime meie kah ...

peale seda,kui aeroobne selleks päevaks tehtud, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaatan siin õhutemperatuure ja ega eriti väljas ei kipu suurt midagi tegema :D

kipub see aeroobne kah sellisel juhul suht kesiseks jääma!

siis tuleb indoor alternatiive vaadata. velo, ergomeeter, jooksulint...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles artikklis räägitakse jõusaali- ja kardio kombineerimisest.Sealt ei loe küll välja, et südamele piisab anaeroobsest treeningust.

Argo

Aeglane aeroobne suurendab südame mahtu, anaeroobne (jõusaal) südamelihase tugevust.

Mõlemat on vaja, aga liiga palju mõlemat ei ole ka hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/artikkel/846/poorase...roobne-treening

Kohalik artikkel, mis kirub aeroobset maapõhja. Neile, kes huvi tundsid. :D

Sellest saab tõesti südame"tugevust"

Aga maht kuhu jääb? Miks on ainult jõudu tegevatel meestel nii kõrge pulss? Paljudel kõrge vererõhk? Madalam VO2 max? Vähe anaeroobset?

Tsiteerin raamatut "sport füsioloogi vaatevinklist": intervalltreeningule peab eelnema aeroobne baas.

See artikkel polnud siiski päris südame seisukohast ka, olgem ausad. Rasvapõletus on vähe teine teema, selles suhtes võin nõus olla.

artikkel aer+anaeroobne

Nagu näha, parandasid aeroobne ja anaeroobne treening erinevaid näitajaid, niiet väita et jõutreening asendab aeroobset.... Kõike ei saa võtta ainult rasvapõletuse ja lihasekasvatuse seisukohalt.

peaks vist ka selle smaili panema: :D

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest saab tõesti südame"tugevust"

Aga maht kuhu jääb? Miks on ainult jõudu tegevatel meestel nii kõrge pulss? Paljudel kõrge vererõhk? Madalam VO2 max? Vähe anaeroobset?

Tsiteerin raamatut "sport füsioloogi vaatevinklist": intervalltreeningule peab eelnema aeroobne baas.

See artikkel polnud siiski päris südame seisukohast ka, olgem ausad. Rasvapõletus on vähe teine teema, selles suhtes võin nõus olla.

artikkel aer+anaeroobne

Nagu näha, parandasid aeroobne ja anaeroobne treening erinevaid näitajaid, niiet väita et jõutreening asendab aeroobset.... Kõike ei saa võtta ainult rasvapõletuse ja lihasekasvatuse seisukohalt.

peaks vist ka selle smaili panema: :D

Ma tean et see pole võimalik...aga ma treensin vaid raskustega ja kui mu naine(kes jooksmisega tegeles tol ajal kordades aktiivsemalt kui mina)kutsus mind endaga 6-7km ringile jooksma, võitjaks tulin mina :D ma polnud ennem seda aeroobset teinud paar aastat vähemalt! Ei jooksnud mul kops kokku ja ei väsinud lihas ära ja seda kõike anaeroobselt treenides...vot sulle tsitaat lol

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean et see pole võimalik...aga ma treensin vaid raskustega ja kui mu naine(kes jooksmisega tegeles tol ajal kordades aktiivsemalt kui mina)kutsus mind endaga 6-7km ringile jooksma, võitjaks tulin mina :D ma polnud ennem seda aeroobset teinud paar aastat vähemalt! Ei jooksnud mul kops kokku ja ei väsinud lihas ära ja seda kõike anaeroobselt treenides...vot sulle tsitaat lol

newsflash - mehed jooksevadki kiiremini...

lol

Men%20and%20women%20over%20range%20of%20distances.gif

oleks sa mingi meeskergejõustiklasega jooksnud, oleks asi veidi ausam olnud, või mis;)?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mida, naine treenib aeroobselt ja mina anaeroobselt juba mitu aastat, seda ikka võtsid arvesse...ütlen veelkord et ma polnud sellist trenni juba aastaid teinud ja jooksmist pole kunagi harrastanud! Tol ajal treenisin u 6-8h nädalas(45min oli trenni pikkus), see andis aeroobset vastupidavust ka mida sa väitsid et kangitrenn ei tee!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mida, naine treenib aeroobselt ja mina anaeroobselt juba mitu aastat, seda ikka võtsid arvesse...ütlen veelkord et ma polnud sellist trenni juba aastaid teinud ja jooksmist pole kunagi harrastanud! Tol ajal treenisin u 6-8h nädalas(45min oli trenni pikkus), see andis aeroobset vastupidavust ka mida sa väitsid et kangitrenn ei tee!

Mis ma nüüd tegema pean siis:D? jooksid oma tüdrukust kiiremini, tubli:D!

Oleks sa teinud mitme aasta eest ja praegu endale ja tüdrukule koormus- ja vo2max testi ja saaksid paberil näidata et sinu kangitrenn oli efektiivsem, siis heameelega vaataks seda, aga sellistest subjektiivsetest andmetest pole mulle suurt kasu.

Kui sul on võimalik seda praegu teha, siis tee ja postita poole aasta pärast uuesti ja võtan heameelega oma sõnad tagasi. Seda eeldusel muidugi, et ka tüdruk oma treeningut metoodiliselt teeb:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mida, naine treenib aeroobselt ja mina anaeroobselt juba mitu aastat, seda ikka võtsid arvesse...ütlen veelkord et ma polnud sellist trenni juba aastaid teinud ja jooksmist pole kunagi harrastanud! Tol ajal treenisin u 6-8h nädalas(45min oli trenni pikkus), see andis aeroobset vastupidavust ka mida sa väitsid et kangitrenn ei tee!

Kas sa oma naist üldse ei armasta, et lased tal valesti treenida? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ma nüüd tegema pean siis:D? jooksid oma tüdrukust kiiremini, tubli:D!

Oleks sa teinud mitme aasta eest ja praegu endale ja tüdrukule koormus- ja vo2max testi ja saaksid paberil näidata et sinu kangitrenn oli efektiivsem, siis heameelega vaataks seda, aga sellistest subjektiivsetest andmetest pole mulle suurt kasu.

Kui sul on võimalik seda praegu teha, siis tee ja postita poole aasta pärast uuesti ja võtan heameelega oma sõnad tagasi. Seda eeldusel muidugi, et ka tüdruk oma treeningut metoodiliselt teeb:)

Mõtlemisainet sulle:

http://www.fitness.ee/artikkel/658/effecti...-loss-symposium

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav, kahjuks jällegi veidi vähe südame seisukohast, pealegi ma polegi väitnud et aeroobset tohutus mahus tegema peab.

Küsin sinult kui spetsialistilt jah/ei küsimuse. Kas sina soovitaksid keskmisele sportlasele ainult anaeroobset treeningut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×